Monitori

Koji monitor kupiti

ibme74 ned 11.8.2019 20:35
DonOscar kaže...
Moje pitanje je bilo na mjestu, a tvoj odgovor ukazuje na samo jos jedno osobno misljenje. To sto nisam dugo na forumu ne znaci da nemam iskustva s hw-om... Cak sam imao prilike koristiti taj aoc, doduse krace nego kolega i bilo mi je dovoljno za prekriziti ga, a kolegino iskustvo nakon duzeg koristenja je samo potvrdilo da nisam bio u krivu.

 

Pa hajde zamislis da svi ovdje preporucuju samo ono sto imaju, teme bi bile prazne ili bi 80% ljudi imalo 22-24" monitore sa 60Hz u preporukama 

Nisam pogledo recenziju pa reko "taj monitor je super ili je sranje", pogledao sam i pročitao na desetke + isprobao sam ga tako da sigurno mogu izvući zaključak - monitor je za te pare odličan (govorim od 27", 24" nebi uzimao jer mi je to jednostavno postalo premalo), to ej budžet monitor i normalno da će imati mana, i ti TN monitori koje spominješ imaju mane, ja osobno nikada nebi žrtvovao kuteve gledanja i boje radi manjeg odaziva osim ako nisi competitive gamer naravno.

 

gdje sam ja išta spomenuo o stažu na forumu, kakve to veze ima? 

 

Pa eto tebi i tom koelgi se ne sviđa, naći ćeš i one koji piše samo riječi hvale, i kome sada vjerovati i što iz toga zaključiti? Znači najbolje je da sam probaš pa vidiš hoćeš ga voljeti ili mrziti.

Ista stvar je is a onim 2k 75Hz AOC-om od 32", nekom je monitor čisto smeće i vratili su ga nakon par dana korištenja a neki su oduševljeni, ima čak i cijeli thread na forumu vezano za taj monitor.

 

DonOscar ned 11.8.2019 20:45
ibme74 kaže... 

  Znači najbolje je da sam probaš pa vidiš hoćeš ga voljeti ili mrziti.

 

 Kad postoje dvije strane koje su dosta razlicite onda je ovo sto si rekao najbolje ukoliko se moze isprobati.  Kad bolje razmislim svaka online narudzba se moze vratiti unutar 2 tjedna, samo treba provjeriti politiku trgovine naspram pakiranju itd jer znam da neke naplacuju "raspakiravanje", iako mislim da to zakonski ne bi smjele.

XXX ned 11.8.2019 21:35

monitor/TV su najsubjektivniji izbor bili i ostali. Nikada nisam kužio traženje preporuke za monitor, svatko od nas gleda na to drugačije i najbolje je za svakaga da malo istraži stvar za sebe. Barem je danas hrpetina insormacija, recenzija i video recenzija+ online naručiš pa vratiš ako ti ne paše.

npr. imao sam TN dok je IPS bio samo za bogate i bio sam zadovoljan jer nisam znao za bolje, samo za CRT prije toga, pa je IPS pao na normalne grane pa imao IPS, pa bio znatiželjan i opet uzeo TN i to mi je bila najgora odluka. Na prvu je bio OK, ali vremenom me počeo toliko nervirati da ga nisam više ni palio. Sad znam, dok ne dođe OLED ili nekaj drugo za mene je

isključivo IPS/VA.

ibme74 ned 11.8.2019 23:07
XXX kaže...

monitor/TV su najsubjektivniji izbor bili i ostali. Nikada nisam kužio traženje preporuke za monitor, svatko od nas gleda na to drugačije i najbolje je za svakaga da malo istraži stvar za sebe. Barem je danas hrpetina insormacija, recenzija i video recenzija+ online naručiš pa vratiš ako ti ne paše.

npr. imao sam TN dok je IPS bio samo za bogate i bio sam zadovoljan jer nisam znao za bolje, samo za CRT prije toga, pa je IPS pao na normalne grane pa imao IPS, pa bio znatiželjan i opet uzeo TN i to mi je bila najgora odluka. Na prvu je bio OK, ali vremenom me počeo toliko nervirati da ga nisam više ni palio. Sad znam, dok ne dođe OLED ili nekaj drugo za mene je

isključivo IPS/VA.

 

Zato i kazem, ne treba se drzati necjeg misljenja oko toga, najbolje je isprobati i vidjeti sam.

Luka123 pon 12.8.2019 14:50

To su monitori koji više manje imaju iste panele, odnosno model panela samo imaju druge matrice. Neki čak imaju gsync, freesync uz to. Tako da 24, 27 nemože se puno faliti. 27 bi ja jedino 1440p uzimao, za 1080p 24 je dovoljno.

ansha pon 12.8.2019 16:44
ibme74 kaže...

Ista stvar je is a onim 2k 75Hz AOC-om od 32", nekom je monitor čisto smeće i vratili su ga nakon par dana korištenja a neki su oduševljeni, ima čak i cijeli thread na forumu vezano za taj monitor.

 

Smece moze biti jedino ako su dobili monitor s greskom, nista tu nije subjektivno jer je sve mjerljivo a testovi su pokazali da je odlican.. 

kenan.M sri 14.8.2019 12:06

Koji bi vi monitor uzeli a da je minimalni isplativi upgrade na ovaj moj Dell p2414H (FHD, IPS, 60HZ). Izuzetno sam zadovoljan sa monitorom ali bi volio probat 144Hz. 90% mog gaming vremena je provedeno uz league of legends i CS:GO, tu i tamo pređem koju singleplayer igru.

 

Ja razmišljam o Dell s2719DGF 27" 1440p 144 HZ TN panel i to mi je neki maksimum koji sam spreman izdvojit za monitor. Također sam razmišljo o aoc G241G i da to koristim uporedo sa mojim dellom, jedino ne znam hoćel mi smetat što je zakrivljen (u smislu dual monitor setupa). Kupit ću to sve u Bosni i/ili Njemačkoj ovisno o cijeni.

 

edit: planiram ugrade na ryzen 3600 + 16giga rama za par mjeseci.

kenan.M sri 14.8.2019 13:49

@DonOscar

 

144 Hz mi je isključivo za LoL i CSGO. To u biti i igram 90% vremena ako ne i više. Monitor mjenjam samo zato što želim probat 144Hz, sa svime sam jako zadovoljan sa trenutnim monitorom.

 

edit: za ostale igre ću koristit freesync budući da sad i nvidia podržava

 

@ibme74

 

Razlika između tog monitora i della sa 1440p je nekih 70eura, mislim da bih ipak prije išo na della ako već idem na malo bolji monitor.

 

@svima

 

A da li bi mi bio isplativ upgrade na AOC C241G sa mog trenutnog monitora budući da ovaj AOC mogu poprilično jeftino nabavit (200eura + mogu svoj monitor prodat za 70/80eur). Imam osjećaj da taj AOC, kad je u pitanju kvaliteta slike nije bolji od mog trenutnog monitora.

 

ibme74 sri 14.8.2019 14:40

naruči, probaj, ako ti se ne sviđa vrati, imaš 14 dana ro kako uzmeš preko webshopa

 

onaj dell je bolji koliko je i skuplji, 3 klase iznad sigurno nije

 

EDIT: osobno nikada nebi dao 2.600kn za TN matricu, još pogotovo jer si dosada bio na IPS-u ovo će ti izgledat kao downgrade

DonOscar sri 14.8.2019 15:39

Ta dellova tn matrica je bolja od ove jeftine va od navedenog aoca. Probao obadva, doduse aoca kratko, ali kad procitam kolegino iskustvo par stranica prije i vise nego dovoljno. Tako da bi mu aoc bio jos veci downgrade.

ibme74 sri 14.8.2019 15:52
DonOscar kaže...
Ta dellova tn matrica je bolja od ove jeftine va od navedenog aoca. Probao obadva, doduse aoca kratko, ali kad procitam kolegino iskustvo par stranica prije i vise nego dovoljno. Tako da bi mu aoc bio jos veci downgrade.

 

Ti i dalje po istom, jedno iskustvo nekog korisnika i ti sad uvjeren da je nešto sranje, TN matrica ne može i neće nikada biti bolja od VA/IPS, taman i onih najeftinijih, jedini plus je što je brža a to ima smisla samo za competitve gaming, očajni kutevi gledanja, očajne boje i sve to platiš 2.600kn? Računalni mazohizam 

 

EDIT: evo čisto primjer, najpopularniji monitor na forumu klik jedni ga hvale, drugi ga pljuju, trećima je neka sredina - kome sada vjerovati? Očito onima čije ti mišljenje paše i guess ILI probaš sam pa vidiš šta ti osobno o tome misliš 

BeLLicus sri 14.8.2019 17:09
ibme74 kaže...
DonOscar kaže...
Ta dellova tn matrica je bolja od ove jeftine va od navedenog aoca. Probao obadva, doduse aoca kratko, ali kad procitam kolegino iskustvo par stranica prije i vise nego dovoljno. Tako da bi mu aoc bio jos veci downgrade.

 

Ti i dalje po istom, jedno iskustvo nekog korisnika i ti sad uvjeren da je nešto sranje, TN matrica ne može i neće nikada biti bolja od VA/IPS, taman i onih najeftinijih, jedini plus je što je brža a to ima smisla samo za competitve gaming, očajni kutevi gledanja, očajne boje i sve to platiš 2.600kn? Računalni mazohizam 

 

EDIT: evo čisto primjer, najpopularniji monitor na forumu klik jedni ga hvale, drugi ga pljuju, trećima je neka sredina - kome sada vjerovati? Očito onima čije ti mišljenje paše i guess ILI probaš sam pa vidiš šta ti osobno o tome misliš 

 Gle Ibme postujem i cijenim tebe kao osobu ovdje na forumu i uvijek si tu da pomogneš. Znas i sam da ja nisam ovdje nikada u nikavim raspravama i sl i uvijek cemo se potrudit da netko izbere najbolje za novce koje ima. Ovako ja te molim da probaš skuplje TN matrice cisto da usporediš. Ja sam koristio 2 godine ips samsung 24 60hz boje su naravno bile dobre i kutevi gledanja odlicni. Prije toga sam imao acera 24 TN od negdje 2012 do 2016 kad sam i presao na IPS samsunga boje na tom aceru su bile ocaj isprazno bljedo nikakvo. Prelezak na ips je bio pun pogodak. Zbog competative gaminga sam presao na 240hz prosle godine alienwarea koji je imao TN matricu te samim time sam se bojao ispranih boja jer znam sto je bio taj acer stari acer i znas sto bio sam u krivu sto sam se bojao jer boje su bile odlicne nikakav downgrade nisam osjetio naspram ips panelom kojeg sam imao prije alienware jedino kutovi gledanja su bili daleko losiji ali kao gameru koji sjedi iskljucivo ispred monitora i koristi ga za gaming, kut gledanja mi je nebitan. Premda sam u zadnje vrijeme dosta igrao singleplayer uz multiplayer naravno odlucio sam da mi 240hz ne treba jer sam sa cs go prestao a u btf v i nisam bio blizu tih 240hz odlucio sam da idem na 144 te sam prodao alienware. Aoc c24 je imao 5 puta losiju boju od alienwareovog tn modela. Kad upalis witchera, assasine koji su puni zelenila to osjetis i ta va matrica je izgleda toliko jeftina da je to katastrofa ima dosts recenzika gdje ljudi upozoravaju na poor coolor accuracy i na washout i to je okej pricamo i 1500kn monitoru koji ti daje 144hz. I sada ovaj dell s2719dgf sto sam kupio probao sam koji video na yt preko laptopa cisto da vidim boje jer komp je u sastavljanju pa ne mogu igre probati jos. Boje su odlicne nema tog sivila kao sto je bilo na aocu. Palio sam iskljucivo videa sa prirodom zelenilom, plaventilom itd. Razlika u samoj boji je nebo i zemlja. Upravo zato sto je ovdje kvalitetna tn matrica dok je ovo najeftiniji va panel koji postoji. Ja ne pricam napamet probao sam sve i to duze vremena. I steta je ljudima preporucivati nesto sto nije dobro i ako se moze kupiti bolje. Jebes ti kutove gledanja na gaming monitoru neces igrat sastrane igre nego ispred njega i kako je neki lik napisao na jednoj recenziji da mu pozlije kad neko spomene vieweing angle na gaming monitoru. Aoc ima bolji kontrast takodjer ali opet nebitno za sami gaming. Jednostavno odi negdje probaj ako mozes dellov alienware ili ovaj dell s2719dgf pa ces vidjeti i sam. Ja ti garantiram 5x kvalitetniji i jasniji prikaz boja i na dellu i na alienwaru a oba imaji tn dok je ovaj aoc imao VA. Ovaj aoc 27 verziju necu komentirati jer nebi bilo fer da pricam o necemu sto nisam probao. 

BeLLicus sri 14.8.2019 17:50

Ma nisam radio kalibraciju ali isto tako nisam to radio nikada ni na jednom monitoru i opet ponavljam nemoj racunati tn matricu koju je napravljena prije 5-7 godina i tn matricu koja je napravljena prosle i ove godine. Isto tako tn matrice koje se koriste na uredskim poslovima to su cheap monitori do 1000kn i nemoj to usporedivati. Uzmi jedan tn od 2500 3000kn pa usporedi pa ces vidjeti da to nije ni blizu starome tn monitoru. Uvijek postoji losiji model iste matrice i bolji. Ukljucio sam overdrive naravno ali on nema nikakve veze sa bojama nego sa ghostingom. Isto tako imao je problema sa slovima na bijeloj podlozi o onome sto smo se culi preko pp. To su cak vidjeli i ostali ukucani kad su ovako surfali po netu i pitali zasto slova imaju sijenu. No i sam znas o cemu pricam premda si me osobno i pitao jel ja to primjecujem ja sam ti odma rekao da da. I opet ponavljam monitor je iz jeftinijeg ranka i mozda ce to nekome biti upgrade i to stoji ali kad sam presao sa tn alienwarea na njega kao da mi je neko samar udario. Sto je i logicno monitor od skoro 3000 naspram 1310 koliko sam aoca platio. Naravno kad netko trazi do 1500kn da je to najbolje sto mu se moze predloziti ali isto tako ako netko kaze da ima lovu i trazi nesto za 2700 onda mu je bolje predlozit nesto kvalitetnije. Ima hrpa ljudi ovog della sada a prije toga su imali ips. Pitaj augija jel su mi isprane boje taj je promjenio 20 monitora. Ima ti sudy freak isto pa ces vidjeti. Ja samo smatram da ti je tn u losem sjecanju jer je stvarno bio za k. Ali eto na ova dva nova modela ja ne vidim tu ispranost kao sto je to bilo prije na starom aceru. 

DonOscar sri 14.8.2019 17:51

Gore ti je covjek sve objasnio, takav jeftini va panel gubi na svim frontovima protiv kvalitetnog tna. 

Sa tobom sam zavrsio i jedino sto se mogu sloziti je to da je najbolje osobno isprobati monitor. 

 

I da, kalibraciju smo napravili na aocu po ovom vodicu.

ibme74 sri 14.8.2019 18:06
BeLLicus kaže...

Sad sam isao pogledati sta ljudi kazu za taj c27 model aoca i prva recenzija koju sam otvorio slightly washed out colors.

 

Koliko ja vidim u toj "recenziji" on prvo hvali pa pljuje boje? 

mislioc sri 14.8.2019 18:10

Zakrivljeni VA je smeće koje ima izražen ghosting, to tvrdim već dvije godine ali forumski gurui se nedaju sedlat. Brzo i fluidno može samo TN sve ostalo su bajke.A ovaj AOC jedino u varijanti 27Incha jer ovaj 24 je zakrivljeni portabl i jednostavo je premali za zakrivljeni ekran.

ibme74 sri 14.8.2019 18:28
BeLLicus kaže...

Ma nisam radio kalibraciju ali isto tako nisam to radio nikada ni na jednom monitoru i opet ponavljam nemoj racunati tn matricu koju je napravljena prije 5-7 godina i tn matricu koja je napravljena prosle i ove godine. Isto tako tn matrice koje se koriste na uredskim poslovima to su cheap monitori do 1000kn i nemoj to usporedivati. Uzmi jedan tn od 2500 3000kn pa usporedi pa ces vidjeti da to nije ni blizu starome tn monitoru. Uvijek postoji losiji model iste matrice i bolji. Ukljucio sam overdrive naravno ali on nema nikakve veze sa bojama nego sa ghostingom. Isto tako imao je problema sa slovima na bijeloj podlozi o onome sto smo se culi preko pp. To su cak vidjeli i ostali ukucani kad su ovako surfali po netu i pitali zasto slova imaju sijenu. No i sam znas o cemu pricam premda si me osobno i pitao jel ja to primjecujem ja sam ti odma rekao da da. I opet ponavljam monitor je iz jeftinijeg ranka i mozda ce to nekome biti upgrade i to stoji ali kad sam presao sa tn alienwarea na njega kao da mi je neko samar udario. Sto je i logicno monitor od skoro 3000 naspram 1310 koliko sam aoca platio. Naravno kad netko trazi do 1500kn da je to najbolje sto mu se moze predloziti ali isto tako ako netko kaze da ima lovu i trazi nesto za 2700 onda mu je bolje predlozit nesto kvalitetnije. Ima hrpa ljudi ovog della sada a prije toga su imali ips. Pitaj augija jel su mi isprane boje taj je promjenio 20 monitora. Ima ti sudy freak isto pa ces vidjeti. Ja samo smatram da ti je tn u losem sjecanju jer je stvarno bio za k. Ali eto na ova dva nova modela ja ne vidim tu ispranost kao sto je to bilo prije na starom aceru. 

 

A tko kaze da sam radio na monitoru starom 7-10 godina? Nisam od jučer u, monitor je bio nov kupljen 27" Samsung sa TN matricom (modela se ne sjecam a tamo vise nisam tako da nemam mogucnost ni provjeriti) ali dovoljno je reći da su boje bilo toliko jadne da nisi vidio razliku između roze i svijetlo narančaste.

Ma Tn od 2500-3000kn uopće ne gledam kraj IPS-a, sorry ali 99% ljudi uz gaming monitor koristit i za druge stvari (multimedija, surfanje, obrada slika/videa i stotinu drugi stvari) tako da reći kako boje i kut gledanja nisu toliko bitni je smijesno, slazem se da TN matricu moze uzeti neko kome računalo služi praktički kao konzola (za gaming), za sve drugo nikada ju nebi uzeo. Za Aliena ne mogu reći, nisam ga vidio, ali sam se ovih Tn nagledao dosta među kojima su i različiti Dell-ovi, meni tu nije ništa impresivno i ne ide mi u istu rečenicu sa Va a pogotovo IPS panelom - možda opet osobne preference između mene, tebe i nekog trećeg (ne govorim da muljaš ili da nisi u pravu, nego ja ne vidim očito ono što ti vidiš).

To za slova znam, zato sam te i pitao da vidim koliko je primjetno, sad ne znam jesi ti slao sliku ili neko drugi ali uopće ne djeluje tako strašno.

 

I dalje tvrdim - kupi, vidi, sviđa ti se - OSTAVI ne sviđa ti se VRATI. Imaš 14 danada se odlučiš mada takve stvari vidiš praktički za dan.

 

EDIT: ono oko čega se slažem ej također da neam smisla uspoređivati monitor od 3.000kn sa budžet 144Hz monitorom od 1.350kn (24") i 1.800kn (27"), s druge strane za 3k kuna već ide 27" 1080p IPS 144Hz tako da opet nikada nebi uzeo Tn kraj toga

 

BeLLicus sri 14.8.2019 18:41

Ja isto mogu tvrditi za ono sto sam probao. I va matrica od 1300kn ne moze biti kvalitetna kao na monitoru od 3000 pa nadalje. Isto je i sa tn i sa ips modelima koliko para toliko muzike. Kako je kut gledanja meni nebitan isto tako nekome moze biti super bitan i taj naravno nebi trebao onda uzimati tn panel. Na kompu igram i surfam i u tim slucajevima mi ne treba nikakav kut jer sjedim ispred. A za boje nigdje nisam rekao da nisu bitne stovise to poslje refresh ratea mi je najbitnije i izuzetno sam osjetljiv na to. A na ova dva primjerka tna boje su mi jako dobre za razliku od aoca c24 koji ima va matricu. Svakako se slazem neka ljudi naruce probaju 14 dana je sasvim dovoljno da se vidi sta ti pase a sta ne. Jer svatko od nas ima razlicite ukuse i sto je nekome lose drugome ce biti okej i obrnuto ;)

 

Edit: Jbg ja nebi na 1080p vise. Lagano 1440p postaje standard sve novije kartice vec lagano idu preko 60 frejmova na ultra u 1440p i 1080p vise nebih gledao nikad ali to sam opet ja :)

DonOscar sri 14.8.2019 18:47
ibme74 kaže...

 

A tko kaze da sam radio na monitoru starom 7-10 godina? Nisam od jučer u, monitor je bio nov kupljen 27" Samsung sa TN matricom (modela se ne sjecam a tamo vise nisam tako da nemam mogucnost ni provjeriti) ali dovoljno je reći da su boje bilo toliko jadne da nisi vidio razliku između roze i svijetlo narančaste.

Ma Tn od 2500-3000kn uopće ne gledam kraj IPS-a, sorry ali 99% ljudi uz gaming monitor koristit i za druge stvari (multimedija, surfanje, obrada slika/videa i stotinu drugi stvari) tako da reći kako boje i kut gledanja nisu toliko bitni je smijesno, slazem se da TN matricu moze uzeti neko kome računalo služi praktički kao konzola (za gaming), za sve drugo nikada ju nebi uzeo. Za Aliena ne mogu reći, nisam ga vidio, ali sam se ovih Tn nagledao dosta među kojima su i različiti Dell-ovi, meni tu nije ništa impresivno i ne ide mi u istu rečenicu sa Va a pogotovo IPS panelom - možda opet osobne preference između mene, tebe i nekog trećeg (ne govorim da muljaš ili da nisi u pravu, nego ja ne vidim očito ono što ti vidiš).

To za slova znam, zato sam te i pitao da vidim koliko je primjetno, sad ne znam jesi ti slao sliku ili neko drugi ali uopće ne djeluje tako strašno.

 

I dalje tvrdim - kupi, vidi, sviđa ti se - OSTAVI ne sviđa ti se VRATI. Imaš 14 danada se odlučiš mada takve stvari vidiš praktički za dan.

 

 Prvo boldano je odgovor na tvoje probleme, davnih dana si kupio neko tn govno i sad je taj monitor odjenom pravilo za sve tnove...

 

Drugo boldano je smijesna izjava jer 1440p 144hz ips ne mozes naci niti za priblizne novce.

 

Trece boldano stoji, ali zato uzmes kvalitetniji tn pa ces zato i za druge stvari imati bolje boje nego taj aoc. 

 

Cetvrto boldano naravno da ne vidis sto i on vidi kad svoje teorije i generaliziranaj temeljis na nekom tamo lijevom tn monitoru, a ostale si vidio samo nacrtane...

 

ibme74 sri 14.8.2019 18:59
DonOscar kaže...

1.)  Prvo boldano je odgovor na tvoje probleme, davnih dana si kupio neko tn govno i sad je taj monitor odjenom pravilo za sve tnove...

 

2.) Drugo boldano je smijesna izjava jer 1440p 144hz ips ne mozes naci niti za priblizne novce.

 

3.) Trece boldano stoji, ali zato uzmes kvalitetniji tn pa ces zato i za druge stvari imati bolje boje nego taj aoc. 

 

4.) Cetvrto boldano naravno da ne vidis sto i on vidi kad svoje teorije i generaliziranaj temeljis na nekom tamo lijevom tn monitoru, a ostale si vidio samo nacrtane...

 

 

1.) Pročitaj sa razumjevanjem, taj monitor je kupljen na poslu i tonije bilo "davnih dana" nego rpije cca 1.5 godinu, baš sam sad prošao nabavu.net izgledao je ovako nekako ne znam jel točno taj model u pitanju, čitaj cijele postove ne sam dio pa izvlačit iz konteksta,

 

2.) you sure about it? 1 2

 

3.) Dobro je, skužili smo, ti si jedan od Tn armije koji ima Tn i zato je TN najbolji, zar ne?  Klasika

 

4.) eto ti znaš das am aj vidio jedan lijevi TN monitor, mogu se kladiti da sam ih uživo vidio više nego ti na Tn-u generalu TN

DonOscar sri 14.8.2019 19:09
ibme74 kaže...

 

1.) Pročitaj sa razumjevanjem, taj monitor je kupljen na poslu i tonije bilo "davnih dana" nego rpije cca 1.5 godinu, baš sam sad prošao nabavu.net izgledao je ovako nekako ne znam jel točno taj model u pitanju, čitaj cijele postove ne sam dio pa izvlačit iz konteksta,

 

2.) you sure about it? 1 2

 

3.) Dobro je, skužili smo, ti si jedan od Tn armije koji ima Tn i zato je TN najbolji, zar ne?  Klasika

 

4.) eto ti znaš das am aj vidio jedan lijevi TN monitor, mogu se kladiti da sam ih uživo vidio više nego ti na Tn-u generalu TN

 1. "Izgledao je ovako nekako", pametnom dosta...

 

2. Ovaj prvi sam cekao da izade i na kraju totalno zaboravio na njega, thx na info, al i dalje je 450kn skuplji + ima govno od standa pa moras uloziti dodatno u neki vesa mount.

 

3. Skuzili smo, ti si jedan od onih koji puno surfa i pise, a ima malo iskustva sa osobnim komponentama. 

 

4. Da si vidio kvalitetne tn monitore ne bi niti pomisljao preporuciti tog aoca. 

ibme74 sri 14.8.2019 19:23
DonOscar kaže...

 1. "Izgledao je ovako nekako", pametnom dosta...

 

2. Ovaj prvi sam cekao da izade i na kraju totalno zaboravio na njega, thx na info, al i dalje je 450kn skuplji + ima govno od standa pa moras uloziti dodatno u neki vesa mount.

 

3. Skuzili smo, ti si jedan od onih koji puno surfa i pise, a ima malo iskustva sa osobnim komponentama. 

 

4. Da si vidio kvalitetne tn monitore ne bi niti pomisljao preporuciti tog aoca. 

 

1. evo javno ti se ispričavam što nisam na poslu gledao točan model monitora na kojem sam radio 2h dnevno jer mi je to jako bitna stavka u zivotu, evo još jednom oprosti 

2. 450kn skuplji ai je i IPS, to je i dalje "close enough" cijena, monitor je nešto što uzimaš na duži perijod i vrijedi dati tih 450kn vise za IPS matricu naspram TN definitivno

 

3. ne, vidio/isprobao sam ja jako puno toga osobno, naravno da puno toga i ne možeš, svako tko ti kaže da je probao baš sve o čemu piše ili laže ili sere pare a ako sere pare čisto sumnjam da ide tipkat o tome na forumu i raspravljat se s nama smrtnicima koji za te iste komponente moramo zaraditi te pare

 

4. jedva čekam ad pređeš na nekog IPS-a pa da serendaš onda kako je IPS najinferiornija matrica ikada 

 

5. dovoljno mi je vidjeti koliko si "ozbiljan" i "objektivan" kada ideš uspoređivati budzet 144Hz Va panel sa monitorom od 2600kn :D nadji Tn od 1.700-1.800kn pa ga usporedi sa C27G1, isto tao usporedi taj dell sa VA/IPS slične cijene  - ali bez obzira na sve to neam šanse da ima bolje boje do nejga, iam sigurno bolje od tih Tn do 2.000kn...

BTW baš sam malo pregledo recenzije za taj opjevani Dell i svuda se cons vrti oko:

*TN related viewing angle and colour consistency weaknesses (less so than some models) and gamma too low on our unit requiring an ICC profile to fully remedy*

*Static contrast slightly lower than specified, particularly after full calibration and the usual TN perceived gamma shifts*
*Moderate overshoot using the optimal setting, particularly strong when refresh rate drops in the variable refresh rate environment*

*Many gaming monitors and products more generally incorporate RGB lighting for a bit of ambience – not this one*

*Bad dark scene performance*

*Image loses accuracy at an angle*

*Low contrast ratio*

DonOscar sri 14.8.2019 19:48
ibme74 kaže...

1. evo javno ti se ispričavam što nisam na poslu gledao točan model monitora na kojem sam radio 2h dnevno jer mi je to jako bitna stavka u zivotu, evo još jednom oprosti 

2. 450kn skuplji ai je i IPS, to je i dalje "close enough" cijena, monitor je nešto što uzimaš na duži perijod i vrijedi dati tih 450kn vise za IPS matricu naspram TN definitivno

 

3. ne, vidio/isprobao sam ja jako puno toga osobno, naravno da puno toga i ne možeš, svako tko ti kaže da je probao baš sve o čemu piše ili laže ili sere pare a ako sere pare čisto sumnjam da ide tipkat o tome na forumu i raspravljat se s nama smrtnicima koji za te iste komponente moramo zaraditi te pare

 

4. jedva čekam ad pređeš na nekog IPS-a pa da serendaš onda kako je IPS najinferiornija matrica ikada 

 

5. dovoljno mi je vidjeti koliko si "ozbiljan" i "objektivan" kada ideš uspoređivati budzet 144Hz Va panel sa monitorom od 2600kn :D nadji Tn od 1.700-1.800kn pa ga usporedi sa C27G1, isto tao usporedi taj dell sa VA/IPS slične cijene  - ali bez obzira na sve to neam šanse da ima bolje boje do nejga, iam sigurno bolje od tih Tn do 2.000kn...

BTW baš sam malo pregledo recenzije za taj opjevani Dell i svuda se cons vrti oko:

*TN related viewing angle and colour consistency weaknesses (less so than some models) and gamma too low on our unit requiring an ICC profile to fully remedy*

*Static contrast slightly lower than specified, particularly after full calibration and the usual TN perceived gamma shifts*
*Moderate overshoot using the optimal setting, particularly strong when refresh rate drops in the variable refresh rate environment*

*Many gaming monitors and products more generally incorporate RGB lighting for a bit of ambience – not this one*

*Bad dark scene performance*

*Image loses accuracy at an angle*

*Low contrast ratio*
*Lacks DisplayPort cable* - čitaj niš od freesynca sa nvidia grafama

 1. Poanta je ta da nemres raditi usporedbe sa nekim lijevim tn monitorom za kojeg ne znas niti koji je bio, toliko o tome koliko je dobar...

 

2. Za taj monitor se isplati dati 450kn vise tu se slazem, al ti nisi usporedivao njega sa ovim dellom vec sa onim aocom.

 

3. Nisam rekao da moras ili trebas isprobati sve, naravno da se to ne moze, ali ti pricas napamet i osudujes nesto temeljeno napazi sad...nekom tamo lijevom tncu...

 

4. Za pocetak tko kaze da nisam bio na ips-u? Jedno je biti fanboj necega, a drugo je zagovarati pametniji odabir. Uostalom tko kaze da necu preci na tog acera. 

 

5. Nisam ja poceo uspredivati ta dva monitora tj izjavio da "niti jedan tn ne moze biti bolji od va/ips panela"...

 

Ove conse (osim kontrasta) uzmes i poduplas (u losijem smislu) i dobijes onog aoca. 

ibme74 sri 14.8.2019 21:53
DonOscar kaže...

 1. Poanta je ta da nemres raditi usporedbe sa nekim lijevim tn monitorom za kojeg ne znas niti koji je bio, toliko o tome koliko je dobar...

 

2. Za taj monitor se isplati dati 450kn vise tu se slazem, al ti nisi usporedivao njega sa ovim dellom vec sa onim aocom.

 

3. Nisam rekao da moras ili trebas isprobati sve, naravno da se to ne moze, ali ti pricas napamet i osudujes nesto temeljeno napazi sad...nekom tamo lijevom tncu...

 

4. Za pocetak tko kaze da nisam bio na ips-u? Jedno je biti fanboj necega, a drugo je zagovarati pametniji odabir. Uostalom tko kaze da necu preci na tog acera. 

 

5. Nisam ja poceo uspredivati ta dva monitora tj izjavio da "niti jedan tn ne moze biti bolji od va/ips panela"...

 

Ove conse (osim kontrasta) uzmes i poduplas (u losijem smislu) i dobijes onog aoca. 

 

1. poanta je da ste vas dva rekli da sudim Tn matrici na osnovu starih modela a piljio sam u koliko hoćeš TN-ova koji su izašli u rasponu 2015. godina do danas, nema lijevi i desni, poanta je takoder da usporedjujes monitore sicnog budzeta a ne jedan od 1.700kn sa drugim od 2.600-3000kn

2. uspoređivao sam ga sa dellom, odakle ti da sam usporedjivao sa AOC-om? Pricamo sad o modeliam od preko 2.500kn, c27g1 spada u kategoriju do 2.000kn

3. ne pricam ja nista napamet, ako i nisam vidio/isprobao uzivo pogledao sam sigurno nekoliko videa i recenzija poznatih stranica, kako se to po ičemu razlikuje od onoga sto si ti procitao od nekog drugog forumasa i sada po tome sudis? Klasično zauzimanje strana tamo gdje tebi osobno paše 

4. Kako taj Dell moze biti pametniji odabir od AOC-a akd uopce 8po ne znam koji puta ponavljam) nisu u istom cijenovnom rangu, AOC-a uzmes za 1.700-1.800kn dok je najeftiniji Dell trenutno u mall.hr 2.600kn (na akciji)?

 

Nije problem u AOC-u nego ocito u kalibraciji za koju čisto sumnjam da si odradio ili da nisi odradio kako treba jer kad se odradi boje su nebo i zemlja. Jedini plus tog dell-a je respond time, sve ove ostale priče možeš objesit mačku o rep 

 

EOD for me, dosta oftopičarenja