Monitori

Koji monitor kupiti

IvanBrekalo pet 19.7.2019 23:55
Sarenn kaže...

Hvala  da tako sam i mislio kupiti preko neta. A nista cini se da cu na AOC onda. Gledao sam videe i komparaciju, te mane i prednosti i cini se i vise nego ok, no svejedno sam zelio provjeriti sto ljudi kazu. Hvala jos jednom :) 

 Inace imas i onaj Aoc u 31.5" AOC CQ32G1, 1440p/144hz  svakako pogledaj koju recenziju, nista losiji od gore navedenih a cijena mu je 3x manja.

Sarenn sub 20.7.2019 00:21

Da ali mi je bitno da je G-sync unutra posto imam GTX 1080 Ti x2 od lani kad sam sklapao novi komp. Tako da radije nebih Freesync monitor bez obzira sto Nvidia kaze da ih neki monitori sad kao podrzavaju.

ibme74 sub 20.7.2019 01:55
IvanBrekalo kaže...
Sarenn kaže...

Da ali mi je bitno da je G-sync unutra posto imam GTX 1080 Ti x2 od lani kad sam sklapao novi komp. Tako da radije nebih Freesync monitor bez obzira sto Nvidia kaze da ih neki monitori sad kao podrzavaju.

 Svi ih podrzavaju ne samo neki, evo par rijeci od Davora:

https://www.bug.hr/forum/topic/monitori/freesync-monitori-g-sync-podrskom/265531.aspx?page=6&jumpto=5845566&sort=asc&view=flat

ali ok tvoj novac i izbor.

 

 

 

 

mora biti spojen preko DP kabla da bi radio nvidia + freesync, spomenuti monitor ima DP što znači da radi bez beda 

ibme74 sub 20.7.2019 16:11
Sarenn kaže...

A nista kako rekoh bacite preporuke pa cu vidjeti sta uzeti na kraju. 

Gle, tvoje pare ali ja osobno nebi nvidia masno nadoplacivao nesto (G-Sync) sto mogu dobit puno jeftinije (Adaptive Freesync) kod drugih.

Mislim nije to isto, ali na kraju krajeva radi isti posao.

Uzmes monitor sa freesyncom koji ima DP i pici, ako zelis biti bas 100% imas i listu monitora sa freesyncom koji provjereno rade na nvidiinoj stranici.

dustY sub 20.7.2019 22:54

Ima netko sa Q3279VWFD8 da moze poslikati backlight bleed? Ovo je moj na 60% svjetline. Kamera to dodatno naglasi, ali ponekad mogu primijetiti donji lijevi kut kad se prikazuje crna. Samo me zanima ako je ovo normalno ili sam dobio jedan  od losijih primjeraka.

IvanBrekalo sub 20.7.2019 23:03
dustY kaže...

Ima netko sa Q3279VWFD8 da moze poslikati backlight bleed? Ovo je moj na 60% svjetline. Kamera to dodatno naglasi, ali ponekad mogu primijetiti donji lijevi kut kad se prikazuje crna. Samo me zanima ako je ovo normalno ili sam dobio jedan  od losijih primjeraka.

 Ma to ti je divota za IPS nemas tu kaj vracati, sto mozes ocekivati od lowbudget panela koji neprolazi nikakvu kontrolu kvalitete?!, crna ne postoji na Ips-u, bar ne za te novce.

zabranjeniples ned 21.7.2019 16:22
dustY kaže...

Ima netko sa Q3279VWFD8 da moze poslikati backlight bleed? Ovo je moj na 60% svjetline. Kamera to dodatno naglasi, ali ponekad mogu primijetiti donji lijevi kut kad se prikazuje crna. Samo me zanima ako je ovo normalno ili sam dobio jedan  od losijih primjeraka.

 

IvanBrekalo kaže...
dustY kaže...

Ima netko sa Q3279VWFD8 da moze poslikati backlight bleed? Ovo je moj na 60% svjetline. Kamera to dodatno naglasi, ali ponekad mogu primijetiti donji lijevi kut kad se prikazuje crna. Samo me zanima ako je ovo normalno ili sam dobio jedan  od losijih primjeraka.

 Ma to ti je divota za IPS nemas tu kaj vracati, sto mozes ocekivati od lowbudget panela koji neprolazi nikakvu kontrolu kvalitete?!, crna ne postoji na Ips-u, bar ne za te novce.

 Onda sam ja očito prošao odlično, jer sam ja očito naletio na jako dobar primjerak.

Igzy20 ned 21.7.2019 19:02

Pozdrav!

 

Imam trenutno LG 24MK600 monitor, ali nisam prezadovoljan sa njim. Na nekim bojama su vidljivi pixeli (dosta mali PPI ima, pa su vidljivi pojedinačni pixeli). Gledam malo što se nudi i za oko mi je zapeo DELL P2418D, 1440p.

E sad je pitanje koliko je isplativo ići sa 75 Hz sa Freesync, na 1440p 60 Hz. Monitor mi služi za sve (multimedija, malo 3d modeliranja, casual gaming tu i tamo).

 

Ima netko navedeni monitor, pa da može reći koju riječ o njemu?

BeLLicus pon 22.7.2019 13:53

Meni stigao AOC C24G1 u petak, ovo je prvi put da sam isao na VA panel i da je monitor zakrivljen, ja sam prezadovoljan, boje su odlične kontrast je fantastičan, freesync radi od 48 do 144Hz, 1ms odaziv, blago zakrivljenje baš paše oku, u igrama radi lijepo i fluidno, do sada sam koristio alienware 240hz tn panel, te prije njega samsung ips panel, pa rekoh da probam i VA panel, overdrive sam stavio na medium, ghosting nisam primjetio, a kazem koristio sam sve vrste panela prije ovoga, te imam par tisuca sati u fps igrama, od pubga,csa,battlefielda apexa itd. Za 1300kn koliko me je izišao u mall.hr sa popustom daje i više nego što treba, razmišljao sam ići na popularni DELL 27 1440p 155hz no reko bolje ću 1500kn uštedjeti za novu grafičku karticu. Pa eto od mene svaka preporuka za AOC, btw svaka pohvala za mall.hr monitor naručen u srijedu navečer stigao u petak prijepodne.

VelvetOverlap pon 22.7.2019 16:09
IvanBrekalo kaže...
Sarenn kaže...

Da ali mi je bitno da je G-sync unutra posto imam GTX 1080 Ti x2 od lani kad sam sklapao novi komp. Tako da radije nebih Freesync monitor bez obzira sto Nvidia kaze da ih neki monitori sad kao podrzavaju.

 Svi ih podrzavaju ne samo neki, evo par rijeci od Davora:

https://www.bug.hr/forum/topic/monitori/freesync-monitori-g-sync-podrskom/265531.aspx?page=6&jumpto=5845566&sort=asc&view=flat

ali ok tvoj novac i izbor.

 

 

 

 

 a ko mi garantira da neće biti flickeringa makar to "radilo"?

dupli post sori 
 

Sarenn pon 22.7.2019 20:28

Da ti odgovorim na pitanje kako je crknuo - radi i dalje ali ni 3 mjeseca nakon sto sam ga kupio na Amazon UK, radio je besprijekorno sve dok se nije jedan dan pojavila krasna horizontalna i vertikalna linija mrtvih piksela po sredini ekrana. Imao sam vec jedan non gaming IPS 60 HZ monitor od LG-a i ovo mi je bio prvi takav monitor ajmo reci gaming monitor (2560x1080 mu je reza) i ispocetka sam bio prezadovoljan i slikom i performansama i svime. Izabrao sam ga nakon mjesec dana proucavanja gaming monitora i diskutacije po forumima svukud i cinio se kao odlican deal. Medjutim dogodilo se sto se dogodilo. Sad mi je u neku ruku zao sto nisam isao na X34 Predator od Acera kad sam vec toliku lovu davao (800 funti) ali sto je tu je. Vidim da i drugi proizvodjaci imaju debelih problema oko IPS panela od Della (Alienwarea) do Acera, cak i ASUS-ova PG38 serija nije "imuna" pa ima ljudi koji su imali isti problem ko i ja, e sad da li je to zbog proizvodnog procesa, same lutrije sto ces dobiti il neceg treceg neznam. Uglavnom ja sad imam opciju da saljem taj monitor nazad (ima 3 godine garanciju btw od Amazona) o svojem trosku iskljucivo za cifru malo vecu od 5.6 somova kuna, sto po mojoj racunici ako vec moram pljunuti toliko radije cu kupiti novi monitor tu u RH gdje mi je jeftinjara da ga posaljem u store ako se nesto pokvari. Da li bih ti nakon svega ovoga preporucio taj Dell-ov monitor ? Da i ne. Neznam ni sam sto da mislim po pitanju svoga problema i kako se to dogodilo uopce na prvom mjestu, ali znam da ga idem sad opet kupovati vjerojatno nebih to napravio. Da super je prikaz, kvaliteta izrade i performanse u igrama, sve to stoji, no smatram da se takve stvari na tako skupim monitorima nebi smjele dogadjati uopce - no dogadjaju se nazalost. Sto se ovoga tice i flickeringa sa Freesync monitorima na G-syncu ti osobno nemogu tvrditi i reci kako je, jer je moj Alienware imao G-sync, a G-sync panel planiram kupiti ponovno jer mi se neda natezati i brinuti hoce li Nvidi-ini inzenjeri popeglati driver kako spada ili ne. Tako da ovisi od tebe i budzeta. Mozda netko od ljudi tu na forumu ima vise iskustva pa da ti kaze kako to radi. Ono sto sam ja gledao po YT-u u vecini testova na raznim monitorima funkcionira savim korektno i kako spada, doduse tu i tamo koji review-er je rekao da je primjetio ponekad u nekim scenama mali flicker ali da je to odma nestalo kad je krenuo gameplay - ne na svim monitorima naravno, mozda u 10 slucajeva koliko sam gledao samo na jednom. E sad, kako rekoh tvoja preferenca, ali racunaj da ce te za G-sync oplesti bar 250$ po dzepu dodatno. Ako hoces imas na ovom linku ( https://www.nvidia.com/en-us/geforce/products/g-sync-monitors/specs/ ) full listu svih monitora koje je Nvidia testirala i rade tj G-sync Compatible su.

Apocalypso722 sri 24.7.2019 18:12

Kolege s AOC Q3270VWFD8 monitorom - jel to normalno da se dosta zagrijava saam panel, pogotovo u sredini donje polovice zaslona, ako se koristi samo za yt recimo (pretpostavljam da je opterečenje veće u igrama radi Freesynca) ? Soba mi je okrnuta prema jugu te je podosta vruče, ne treba mi još jedna grijalica 

Jakovp sri 24.7.2019 20:45
iLesko kaže...

Pozdrav,

 

Trebam preporuku za jedan od monitora ili ako ima nešta bolje u rangu do cca 4000 Kn.

 

1 - AOC CQ32G1
2 - LG 32GK650F-B
3 - SAMSUNG C32HG70

 Ovaj AOC košta 3000kn, i samim time je bolja kupnja. Imam ga i meni je super!

iLesko čet 25.7.2019 09:48
Jakovp kaže...
iLesko kaže...

Pozdrav,

 

Trebam preporuku za jedan od monitora ili ako ima nešta bolje u rangu do cca 4000 Kn.

 

1 - AOC CQ32G1
2 - LG 32GK650F-B
3 - SAMSUNG C32HG70

 Ovaj AOC košta 3000kn, i samim time je bolja kupnja. Imam ga i meni je super!

 

 

 

Ok, no razlika AOC i recimo Samsunga je cca 800 Kn što i nije puno, sad naravno da li vrijedi tih 800 Kn Samsung.

Jakovp čet 25.7.2019 10:32
iLesko kaže...
Jakovp kaže...
iLesko kaže...

Pozdrav,

 

Trebam preporuku za jedan od monitora ili ako ima nešta bolje u rangu do cca 4000 Kn.

 

1 - AOC CQ32G1
2 - LG 32GK650F-B
3 - SAMSUNG C32HG70

 Ovaj AOC košta 3000kn, i samim time je bolja kupnja. Imam ga i meni je super!

 

 

 

Ok, no razlika AOC i recimo Samsunga je cca 800 Kn što i nije puno, sad naravno da li vrijedi tih 800 Kn Samsung.

 

Jedino ako ti šta znači stalak s više mogućnosti, inače ne. 

iLesko čet 25.7.2019 15:12
Jakovp kaže...
iLesko kaže...
Jakovp kaže...
iLesko kaže...

Pozdrav,

 

Trebam preporuku za jedan od monitora ili ako ima nešta bolje u rangu do cca 4000 Kn.

 

1 - AOC CQ32G1
2 - LG 32GK650F-B
3 - SAMSUNG C32HG70

 Ovaj AOC košta 3000kn, i samim time je bolja kupnja. Imam ga i meni je super!

 

 

 

Ok, no razlika AOC i recimo Samsunga je cca 800 Kn što i nije puno, sad naravno da li vrijedi tih 800 Kn Samsung.

 

Jedino ako ti šta znači stalak s više mogućnosti, inače ne. 

 Stalak je i tak na Samsungu katastrofa, pitam zbog panela i da li je po tom pitanju Samsung išta bolji.

Jakovp čet 25.7.2019 19:55
iLesko kaže...
Jakovp kaže...
iLesko kaže...
Jakovp kaže...
iLesko kaže...

Pozdrav,

 

Trebam preporuku za jedan od monitora ili ako ima nešta bolje u rangu do cca 4000 Kn.

 

1 - AOC CQ32G1
2 - LG 32GK650F-B
3 - SAMSUNG C32HG70

 Ovaj AOC košta 3000kn, i samim time je bolja kupnja. Imam ga i meni je super!

 

 

 

Ok, no razlika AOC i recimo Samsunga je cca 800 Kn što i nije puno, sad naravno da li vrijedi tih 800 Kn Samsung.

 

Jedino ako ti šta znači stalak s više mogućnosti, inače ne. 

 Stalak je i tak na Samsungu katastrofa, pitam zbog panela i da li je po tom pitanju Samsung išta bolji.

 

Koliko ja znam i ovaj ima Samsung panel.

 

E sad, ovaj samsung monitor ima kao neki šatro HDR, ali to je zanemarivo, ja bih rađe onda uštedio novac.

teaboar pet 26.7.2019 15:28

Pozdrav svima!

Molio bih preporuku za monitor, 24 do 27in, služit će za pisanje, programiranje, poneki video - proširenje laptopa. Neću ga koristiti za igranje, i ne ciljam na neki high end segment, tako da bi mi pokretljivost stalka bila bitnija od brzog odaziva... Vidio sam preporuke na prošlim stranicama ali koliko mi se čini da su više bile orijentirane baš na gaming.

 

Ne znam je li bitno, monitor bih povezao s laptopom s integriranom Intel 520 grafikom, HDMI ili miniDP.

 

Cijena - vidio sam da su se preporučali monitori do 1500kn, tako da pretpostavljam da se u tom rangu može naći nešto. Jeftinije je bolje.

 

 

Ako netko zna dobru opciju ili što otprilike gledati, savjeti su dobrodošli.

Electroroll pet 26.7.2019 18:43

Evo treba mi savjet za kupnju monitora, naime u ovom rangu trenutno je na akciji u H18 megastoreu ovaj Samsung za 1540 kn...može li mi netko reći koliko je isplativa ova kupnja, te da li možda bolje ići na ovaj AOC od kolege na prošloj stranici koji sada u malla košta 1450 kn?

 

https://megastore.hr/proizvod/monitor-23-5-samsung-lc24fg73fquxen-va-fhd-144hz-curved-1ms-2xhdmidp-flickerfree-freesync-gaming-pivot/

 

Do sada sam imao očajne i prastare monitore, tako da vjerojatno koji god kupim osjetit ću veliku razliku