Monitori

Koji monitor kupiti

Mitohondri uto 11.6.2019 13:43
VelvetOverlap kaže...

IPS, 144hz, 2k, 27"-32",g-sync ili freesync s podrškom za g-sync? da nije preko soma eura haha

mozda GIGABYTE Aorus AD27QD, 5300kn+ zavisno gdje kupujes

 

ima sve sto si naveo, plus jos neke dodatne opcije i pogodnosti

 

VelvetOverlap uto 11.6.2019 13:46
Mitohondri kaže...
VelvetOverlap kaže...

IPS, 144hz, 2k, 27"-32",g-sync ili freesync s podrškom za g-sync? da nije preko soma eura haha

mozda GIGABYTE Aorus AD27QD, 5300kn+ zavisno gdje kupujes

 

ima sve sto si naveo, plus jos neke dodatne opcije i pogodnosti

 

 hmm, ajde daj još neki model :P

aorus opcenito ne favoriziram bas, previse je to rgba po mom ukusu haha :)

BeLLicus uto 11.6.2019 13:50
VelvetOverlap kaže...
BeLLicus kaže...
VelvetOverlap kaže...

IPS, 144hz, 2k, 27"-32",g-sync ili freesync s podrškom za g-sync? da nije preko soma eura haha

Ovaj je meni top ASUS MG279Q Gaming Monitor - 27" 2K WQHD (2560 x 1440), IPS, up to 144Hz, FreeSync

 

 https://www.centro.hr/asus-monitor-mg279q.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 podržava g-sync?

 Sve i jedan freesync monitor radi sada sa nvidinim grafama tj gsyncom tako da nemas brige oko toga :)

BeLLicus uto 11.6.2019 13:57
VelvetOverlap kaže...

jesi 100%, javio sam se supportu preko nvidiine stranice i rekli su mi da garantiraju samo za one monitore koji su na listi?

 Gle ekipa ovdje na forumu je testirala hrpetinu monitora koju nisu na listi kod nvidie i radili su besprijekorno sa gsyncom, imas čak i temu o tome na forumu ovdje, također guglao sam za taj asus i kažu ljudi da im gsync radi besprijekorno. 

Mitohondri uto 11.6.2019 14:00
VelvetOverlap kaže...
Mitohondri kaže...
VelvetOverlap kaže...

IPS, 144hz, 2k, 27"-32",g-sync ili freesync s podrškom za g-sync? da nije preko soma eura haha

mozda GIGABYTE Aorus AD27QD, 5300kn+ zavisno gdje kupujes

 

ima sve sto si naveo, plus jos neke dodatne opcije i pogodnosti

 

 hmm, ajde daj još neki model :P

aorus opcenito ne favoriziram bas, previse je to rgba po mom ukusu haha :)

RGB si iskljucis

 

bitno je ono sto panel nudi, freesync, gsync, ips, 144Hz, QHD, 27", 95% DCI-P3, 48 - 144Hz VRR raspon, za relativno ok cijenu

 

imas ovdje u detalje i mozes na toj stranici si usporediti sa nekim drugim modelima koje ce ti ljudi predloziti

 

sretno u odabiru

 

toxic čet 13.6.2019 12:17
BeLLicus kaže...
VelvetOverlap kaže...

jesi 100%, javio sam se supportu preko nvidiine stranice i rekli su mi da garantiraju samo za one monitore koji su na listi?

 Gle ekipa ovdje na forumu je testirala hrpetinu monitora koju nisu na listi kod nvidie i radili su besprijekorno sa gsyncom, imas čak i temu o tome na forumu ovdje, također guglao sam za taj asus i kažu ljudi da im gsync radi besprijekorno. 

 Aha, zato jer nije iskusila pravi gsync.

Ja sam na prvu mislio da to radi okey no ne radi.

 

Ako pogledaš malo bolje monitori koji nisu na listi imaju povecani blur + dosta njih ima flickeringe i to ucestale pa ce te vrlo vjerovatno kroz neko vrijeme boljeti glava..

Dakle ja cu reci da to ne sljaka..

 

Da pace bez gsynca i bez freesynca mi je 100 puta bolje igrati bar mp naslove

systemize čet 13.6.2019 13:00

Ovaj model bi mogao biti zanimljiv LG 27GL850

 

World's First 1ms Nano IPS Gaming Monitors Launched at E3 2019

  • *first 1ms Nano-IPS Nvidia G-Sync 
  • *144Hz maximum refresh rate
  • *IPS
  • *HDR10 
  • *2560x1440 (QHD)
  • UltraGear 27GL850 monitor is priced at $499.99

 

Ima sve idealne karakteristike a cijena mu je ok iako ce kod nas biti skuplji

 

Mislio sam uzeti onaj popularni DELL, ali ipak cu pricekati da vidim ove Nano IPS

hahhaajaads čet 13.6.2019 20:07
toxic kaže...
BeLLicus kaže...
VelvetOverlap kaže...

jesi 100%, javio sam se supportu preko nvidiine stranice i rekli su mi da garantiraju samo za one monitore koji su na listi?

 Gle ekipa ovdje na forumu je testirala hrpetinu monitora koju nisu na listi kod nvidie i radili su besprijekorno sa gsyncom, imas čak i temu o tome na forumu ovdje, također guglao sam za taj asus i kažu ljudi da im gsync radi besprijekorno. 

 Aha, zato jer nije iskusila pravi gsync.

Ja sam na prvu mislio da to radi okey no ne radi.

 

Ako pogledaš malo bolje monitori koji nisu na listi imaju povecani blur + dosta njih ima flickeringe i to ucestale pa ce te vrlo vjerovatno kroz neko vrijeme boljeti glava..

Dakle ja cu reci da to ne sljaka..

 

Da pace bez gsynca i bez freesynca mi je 100 puta bolje igrati bar mp naslove

 Drukcija stvar kod mene, freesync mi radi bez problema i 100 puta mi je bolje igrat sa njim.

toxic čet 13.6.2019 21:33
hahhaajaads kaže...
toxic kaže...
BeLLicus kaže...
VelvetOverlap kaže...

jesi 100%, javio sam se supportu preko nvidiine stranice i rekli su mi da garantiraju samo za one monitore koji su na listi?

 Gle ekipa ovdje na forumu je testirala hrpetinu monitora koju nisu na listi kod nvidie i radili su besprijekorno sa gsyncom, imas čak i temu o tome na forumu ovdje, također guglao sam za taj asus i kažu ljudi da im gsync radi besprijekorno. 

 Aha, zato jer nije iskusila pravi gsync.

Ja sam na prvu mislio da to radi okey no ne radi.

 

Ako pogledaš malo bolje monitori koji nisu na listi imaju povecani blur + dosta njih ima flickeringe i to ucestale pa ce te vrlo vjerovatno kroz neko vrijeme boljeti glava..

Dakle ja cu reci da to ne sljaka..

 

Da pace bez gsynca i bez freesynca mi je 100 puta bolje igrati bar mp naslove

 Drukcija stvar kod mene, freesync mi radi bez problema i 100 puta mi je bolje igrat sa njim.

 ja sam bio uvjeren u isto dok nisam probao drugacije. jednostavno se vise ne vracam na nikakve syncove.

 

dovoljna jaka grafa, fps cap limit na rr monitora i vozim, probao sam se vratit i osjetio sam enorman input lag i to ne pricam o ovom freesync monitoru vec i proslom aceru predatoru x34a tak da... samo iz iskustva

daj si truda pa odigraj neki naslov online par sati pa se pokusaj vratit natrag. sve ces vidjet...

 

 

 

hahhaajaads čet 13.6.2019 21:38
toxic kaže...

 ja sam bio uvjeren u isto dok nisam probao drugacije. jednostavno se vise ne vracam na nikakve syncove.

 

dovoljna jaka grafa, fps cap limit na rr monitora i vozim, probao sam se vratit i osjetio sam enorman input lag i to ne pricam o ovom freesync monitoru vec i proslom aceru predatoru x34a tak da... samo iz iskustva

daj si truda pa odigraj neki naslov online par sati pa se pokusaj vratit natrag. sve ces vidjet...

 

 

 

 Probao sam to davnih dana, igra mi radi fluidnije kad je freesync tj. gsync ukljucen, nisam primjetion nikakav input lag, jos davno sam rekao da mi je puno fluidnije igrat pubg jer nemrem tam lokat 144fpsa pa mi je ovo bio kao novi preporod jer nisam vise imao nekakvih sitnih trzajeva i slika se nije lomila. Pogotovo se ovo vidi u Rustu di imam oko 60-70 fpsa, kad je iskljucen sve je nekak stekuckavo i lomi se slika, kad se ukljuci sve je fluidno i puno je lakse za igrat a pogotovo za gledat.

VelvetOverlap uto 18.6.2019 10:34
systemize kaže...

Ovaj model bi mogao biti zanimljiv LG 27GL850

 

World's First 1ms Nano IPS Gaming Monitors Launched at E3 2019

  • *first 1ms Nano-IPS Nvidia G-Sync 
  • *144Hz maximum refresh rate
  • *IPS
  • *HDR10 
  • *2560x1440 (QHD)
  • UltraGear 27GL850 monitor is priced at $499.99

 

Ima sve idealne karakteristike a cijena mu je ok iako ce kod nas biti skuplji

 

Mislio sam uzeti onaj popularni DELL, ali ipak cu pricekati da vidim ove Nano IPS

 jel se zna kad će od prilike biti vani?

Damir22 uto 18.6.2019 21:10

Moze savjet/preporuka monitora, cijena sto povoljnija, do nekih 1000kn (moze i sitno preko ako bas cini drasticnu razliku)....

24 ili veci, freesync, low response.... I ako uopce ima smisla u toj cjenovnoj kategoriji - zakrivljen ekran. Isplati li se to uopce, kakva su iskustva s tim.curved.ekranima za gaming?

Tnx!

black_sb pet 21.6.2019 14:04

Pozz,

 

Trebao bih preporuku za gaming monitor; 24" FHD, VA panel po mogucnosti ako moze, G-sync, 144Hz.

Cijenovno oko cca 2500kn.

Gledao sam i 27", ali koliko sam uspio procitati ta dijagonala je prevelika na FHD, a na 2K ne bi isao zbog grafe (gtx 1070)

3dfx uto 25.6.2019 21:49
VelvetOverlap kaže...

27GL850 - 4099 kn za cash, 7 dana

34GK950G - 10599 kn za cash, 7 dana

 info od instara (novi LG monitori 1ms sa IPS panelom navodno), ne mogu još nigdje naći neke recenzije šta mislite o tome? 

 bez razmisljanja ultra wide, ako imas para za to, jer je razlika ogromna

 

inace imas 34" 35" IPS 100Hz+ sa Gsync/FreeSync od 5000kn pa navise

 

ovaj LG ti ima tu novu nano tehnologiju pa je paprena cijena, a kao sto i sam kazes nema recenzije, pa ne mozes usporediti da li je to bas toliko jebenica super duper u odnosu na normalne IPS

 

moja preporuka za ultra wide, to kad jednom probas tesko se mozes vratiti na 16:9