Monitori

Koji monitor kupiti

Gammaray pon 16.7.2012 12:29

ovako, trazim monitor koji cu uzet, i zanima me par stvari oko toga

buduci da dosta vremena provodim za ekranom, bitno mi je da bude blag prema ocima, da ne umara itd

uzeo bi nesto izmedju 20 i 22 inca, cijena nije problem

koristio bi ga za citanje i povremeno igranje, svakako naglasak na citanje texta

evo sto me zanima

prvo, jel netko ima iskustva sa PLS matricom? samsung tvrdi da daje vecu svjetlinu i siri kut gledanja od IPSa, i opcenito bolju sliku

drugo, dvojim oko tipa pozadinskog osvjetljenja; LED ili C(H)CFL, ovdje stvarno nemam nikakva iskustva

trece, koliko vidim odziv vecini novih samsungovih monitora je 5 ms, dok ja imam samsung LCD star 5 godina sa odzivom 2 ms; ne znam zasto sada vec sve ne rade sa odzivom 2 ms, ili barem one za koje tvrde da su za igranje, i kako kazu imaju "fast reponse time" od 5 ms (neprimjetna razlika?)

za sad toliko, bilokakva iskustva ili konstruktivne primjedbe su dobrodosle :)

 

 

Tiby pon 16.7.2012 12:38

Definitivno preporuka Dell U2312HM, mrvicu veći i što je najvažnije bijelo je bijelo i crno je crno, topla preporuka.

Slično je i mene mućilo i odlučio sam se na malo većeg brata i zaista sam oduševljen.

Gammaray pon 16.7.2012 13:07

si probao igrat neki FPS na njemu? 

kako se ponasa odziv od 8 ms?

ja sam do sad imao ekran s odzivom 2 ms, i recimo UT3 je radio bez ikakvih smetnji (naravno uz solidnu grafu)

nije prioritetno, ali izmedju dva ekrana koji su jednako kvalitetni u radu s textom, radije cu uzet onaj koji bolje radi u igrama

Tiby pon 16.7.2012 17:17
Gammaray kaže...

si probao igrat neki FPS na njemu?

kako se ponasa odziv od 8 ms?

ja sam do sad imao ekran s odzivom 2 ms, i recimo UT3 je radio bez ikakvih smetnji (naravno uz solidnu grafu)

nije prioritetno, ali izmedju dva ekrana koji su jednako kvalitetni u radu s textom, radije cu uzet onaj koji bolje radi u igrama

  Nego što, sve one spike oko 2 ili 8ms ja to jednostavno ne vidim, slika je jednostavno jasnija, bolja, na IPS matrici boje su prirodnije.

I recimo što je meni bilo važno Dellovi se daju podešavati po visini a ne samo po nagibu ekrana.

Vjeruj vrijedi svake kune koju uložiš za Della (ovo je moje mišljenje ofkorz).

rambox pon 23.7.2012 00:08
Koooja kaže...

Dečki potrebni su mi vaši savjeti.
Želim kupiti novi monitor od jedno 19 ili 21 inč pa me zanima šta općenito trebam znati pri kupovini novog monitora.
Svaki savjet bi mi dobrodošao  {#} 

Ko prvo monitor uz prastari VGA ili D-SUB priključak, mora imat barem DVI ili još bolje HDMI priključak to je vrlo bitno.Ako monitor nema niti DVI niti HDMI priključak, obavezno ga preskoči u izboru to je vrlo bitno ali prije preporuke monitora moraš reč kolko kuna misliš izdvojit za monitor.{#}

 

 

rambox pon 23.7.2012 17:38
Koooja kaže...

Planiram izdvojiti 800 - 1000 kuna 

Onda ok znači maksimalno 1000kn, kolko vidim ti si iz Bosne tj BanjaLuka pa prvo reci gdje moš kupovat u kojim dučanima ili možda u Hrvatskoj negdje itd.{#}

Koooja pon 23.7.2012 18:36
rambox kaže...

Technomarket, MediaMarket, Biscom i još par radnji, vrši se prodaja računarske opreme  i u velikim trgovinskim centrima kao što je Tempo :)
Stim da te radnje ne prodaju samo npr Samsung, Acer, Lg monitore to je nešto kao sve u jednoj radnji od računara preko monitora pa do raznih kompjuterskih stvrari. 
U Banjaluci kupujem {#} 

toxic sri 25.7.2012 07:57
Square Enix kaže...
toxic kaže...

Da se nadovežem ovdje.. Pošto sam prodao svoje monitore, sada nešto novo.

 

Limit je 2600kn za monitor.. Neka preporuka?

 

Lp,

HP ZR22

uhh.. samo 21"?? Koji je razlog preporuke takvog monitora? IPS ? Pa ima i onaj dell također ips 24" košta par sto kuna više??

Mislim ako je stvarno ovaj 21 toliko dobar uzet ću ga. Samo napominjem da su meni primarno igre na monitoru a zatim ostalo..

3n3m1 sri 25.7.2012 08:15

Nemaš tu baš konkretno ništa bolje za kupiti do 2600kn(možda polovni)od tog Della stvarno za taj iznos nudi puno a ako ga kupiš uloži si ostatak šta ti ostanu u đep za npr zvučnike,miš..,itd.Inače imam manjeg brata(DELL) i prezadaovoljan sam.Inače imaš na sajtu Benchmark naš sajt ili srpski nez recenziju tog monitora.

toxic sri 25.7.2012 08:34

Neznam koliko mi tih 8ms igra ulogu jer citao sam malo vecina ipsova ima veliki response time, i tu je problem kod brzih scena pogotovo kod fps-a nebih volio osjetit dodatan blur effect :(

 

 

3n3m1 sri 25.7.2012 09:31

Ja na svom Dell U2312HM koji ima 8ms(GTG)odziv pri igranju FPS igara na visokom količinama sličica u sekundi nevidim ama baš nikakve anomalije niti duhove koje ti misliš za IPS monitore jer to je danas stvar prošlosti,znači siguran si oko toga jer i drugi forumaši koji koriste monitore slične momu ti mogu potvrditi.

toxic sri 25.7.2012 09:57
3n3m1 kaže...
Ja na svom Dell U2312HM koji ima 8ms(GTG)odziv pri igranju FPS igara na visokom količinama sličica u sekundi nevidim ama baš nikakve anomalije niti duhove koje ti misliš za IPS monitore jer to je danas stvar prošlosti,znači siguran si oko toga jer i drugi forumaši koji koriste monitore slične momu ti mogu potvrditi.

Imam jedna monitor isto u vidi kada smo vec kod ips monitra. A to je ovaj asus

 

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/asus_ml239h.htm

 

Gledo sam ima za jedan ips samo 5 ms.. odlice performasne za gaming monitor.

toxic sri 25.7.2012 12:07
s7ank0 kaže...

ja ti sam kazem da neces pogrjesit ako se odlucis za della + kod della mozes monitor po visini namjestat i imas usb hub na njemu kod ovog drugog nemas ...znas najbolje sto ti odgovara...

 

Shvacam i hvala ti na prijedlogu odlucio sam se na gore navedeni asus i još ce mi postat 1400kn od moga budzeta :)

orke sri 25.7.2012 12:08

Trebam monitor za gledanje TV-a, filmova i surfanja, fullHD 22-23" oko 1200kn +-200kn,LG ili philips, samsung da ima 3g garanciju barem, bit će spojen na lap koji ima VDA i HDMI

Do sada sam imao LG L194WT wide i loša slika na filmovima

thx

 

LG IPS235V?
rambox čet 26.7.2012 16:16
Koooja kaže...
rambox kaže...

Technomarket, MediaMarket, Biscom i još par radnji, vrši se prodaja računarske opreme  i u velikim trgovinskim centrima kao što je Tempo :)
Stim da te radnje ne prodaju samo npr Samsung, Acer, Lg monitore to je nešto kao sve u jednoj radnji od računara preko monitora pa do raznih kompjuterskih stvrari. 
U Banjaluci kupujem {#} 

Moraš navest dučane i njihove internet stranice,{#} bez toga ne mogu ništa preporučit kak ču ti reč kaj da kupiš kad ne znam koje modele moš kupit itd.Ak ti dučani nemaju internet stranice, onda popiši točne oznake modela monitora koji te zanimaju u raznim dučanim pa ih napiši u svom postu tak da se može nekaj preporučit i to je to.{#}

Koooja čet 26.7.2012 19:28
rambox kaže...

Hvala ti što si se odazvao {#} {#}
Danas sam gledao monitore i za oko mi je zapao ovaj http://biscomm.net/2012/03/21/monitor-led-acer-s231hlbd-full-hd/ Ime radnje je Biskom i imaju dobrih monitora http://biscomm.net/category/komponente/monitori-komponente/

 

I ova 2 : Dell u2312hm ultrasharp http://accessories.us.dell.com/sna/productdetail.aspx?c=us&cs=19&l=en&sku=320-2807

 

Acer V223HQ

 http://www.acerdirect.co.uk/Acer_V223HQ_-_LCD_display_-_TFT_-_21.5_Inch__ET.WV3HE.001/version.asp 

 

Mislim da je ovaj Dell sa IPS matricom najbolji izbor, malo sam proguglao i našao sam sebi odgovore o monitorima koje sam tražio {#}