Monitori

Best buy 24" FHD IPS monitor

leo77 sub 9.2.2019 21:21

znam da ima vec dosta tema i pitanja,u tome i je problem presiroko to sve odlazi i samo gubis vrijeme,a i vise manje sve teme za 24" su par godina stare tako bezveze citat uopce

znaci kao iz naslova trazim preporuku prijedlog,najbitnije mi je sljedece

 

24"

IPS full hd

75hz 

5ms

 

kad vec nema 144hz IPS od 24" a od 1ms su sve TN paneli a to ne zelim,koristit cu ga i ja za rad i klinac za gejming koji nosi naocale i bitnije mi je kvaliteta slike i umaranje oka,sta trebam osljepit dijete zbog 4ms

 

ima tu jos dosta toga od zelja da je noframe,da je na lijepom stalku,kvalitetne matrice i naravno jeftin,haha,salim se naravno

eto mozda postane kvalitetna tema i izvor iformacija za one koje zele sweetspot monitor velicina/kvaliteta/performase/cijena

 

 

leo77 sub 9.2.2019 23:26

evo sto se za sad našlo ako nekoga zanima

 

ACER Nitro RG240Y

 

AOC 24V2Q

 

LG 24MP68VQ-P

 

sva 3 ispunjavaju gore navedene uvjete i cijenom su tu negdje 1100kn

 

Acer nema display port i nikakvi podaci o kontrastu na stranicama i ne moze se zakretati ali je cak 1 ms VRB odziv

LG isto nema DP

AOC ima sve to

leo77 ned 10.2.2019 00:37

nece ga osljepit odziv i herzi nego mucenje s tn panelom

zato sto ne postoji IPS 144hz 1080p znaci morao bi ici na minimun 2K koji vise i košta,4K jos vise a i bacen novac bar jos par godina

ili zrtvovat kvalitetu slike kupovinom TN panela samo radi vise hz-a i manjeg odziva

 

znaci ciljam na to da imam dobru sliku ne preveliki preskupi monitor a da nisam ogranicen bas na 60 frameova po sekundi