Modding projekti

Front panel mesh MODDING

phanteks sub 16.12.2017 15:06

mali update

 

jučer nabavio mrežicu u bauhaus-u, inače perforirani lim 50x25cm kod njih košta 80-90kn što mi je previše, ova mrežica je bila 30kn

 

mrežica izrezana na mjeru i pofarbana u crnu (trenutno se suši), večeras ide ljepljenje na front panel

 

 

gledao sam kako da riješim prednji lim na kućištu tako da mogu lijepo stati 3x120mm ventilatori, phanteks je usrao taj dio i ići će na pilanje i stavljanje novog lima te bušenje novih rupa za ventilatore

 

EDIT

 

front panel mesh gotov

 

 

matija656 ned 17.12.2017 13:12

je netko od vas možda razmišljao o ovome ili nečem sličnom za stavit po rubu plastike, tj rezovima ??

https://www.amazon.co.uk/Protectors-Guards-Molding-Installation-Protects/dp/B076P98ZVB/ref=sr_1_50?s=automotive&ie=UTF8&qid=1513513328&sr=1-50&keywords=u+channel+rubber

recimo, danas sutra ako bi se ja na svojem define mini c odlučio tako nešto napraviti, sigurno bi stavio tu gumu okolo po rubu gdje je rezano da se sakriju moguće greške i da izgleda čišće / "tvornički"

je da sa tim mrežica ne može sjest skroz na plastiku, ali recimo ako bi se ljepilo sa silikonom ili debljom 3m obostranom trakom (ona koja je kao spužvica), mislim da bi to moglo još ljepše izgledati od čisto odrezane plastike, a i da ne govorim o tome da sa tim nema bojazni o tome da se ljepilo / silikon, ili što već, prelije sa prednje strane na panel

ova guma sa linka još ima i ljepilo u sebi, tj trakicu za zaljepit, pa ju je moguće lijepo stavit oko rupe da ne mrda nikamo, pa mi se čini kao idealna stvar za takav mod, samo ju treba nać negdje za kupit da ima dostavu u hrv

 

Lucidius ned 17.12.2017 23:40

Pa izbusi busilicom sa tankim borerom za metal, a oko velicine rupe se nemoras previse cimat jer mozes kupiti i matice (samo pazi da imaju rupice širne manje od glave šarafa) pa onda na njih usarafiti šaraf.

 

EDIT:

 

Kad vec busis rupe napravi si i za 3 x 140mm ventove naprijed jer imas mjesta bez problema za to kao i za 420mm radijator na prednjem panelu (22:47min) KLIK 

phanteks pon 18.12.2017 05:31

ma lako je za ove male rupe za montažu ventilatora, problem je za ove od 12cm velika rupa za ventilator a da lijepo ispadne, mislim da ću sa fleksom probati

 

neću nikad stavljati 14cm ventilatore tako da ću praviti fiksno za 12cm

phanteks čet 21.12.2017 18:46

napokon našao vremena da nastavim na čemu sam stao

 

ugrubo ispilane rupe za ventilatore na limi koja će zamjeniti prednju stranicu kućišta, sutra lagano dremelom završna obrada i farbanje, na tu limu se postavlja plastični front panel mesh

 

 

phanteks sub 23.12.2017 18:17

evo napokon gotovo 

 

rupe nisu precizno izbušene no na kraju dobro je i ispalo, razmišljao sam se između bijele i crne te na kraju ipak odluka pala na crnu pozadinu te izbacio bijelo-crvene ventilatore te ubacio crno-bijele