zagi988 pon 21.4.2014 17:11

Prekidač se spaja unutar + žice, najjednostavnije rečeno.
A sama + žica nemre napravit kratki spoj jer je to + i + tak da ak se napravi kratki spoj to je zapravo normalni tok električne energije.

Ti si možda nekim čudom spojil + i - na isti prekidač al onda bi nekaj drugo zgorilo a ne ventovi. Tak da su ventovi bili faulty.

 

Ali, dosta OT-a. 

macgyver 53 sri 11.6.2014 19:26
ivanzgg kaže...

omfg kakva komedija od kucista i cijelog kompa, ovo nema nis smisla

 

I šta fali pc-u? Aj da vidimo neki tvoj projekt. Uostalom zašto bi svi imali Hafove meni je draže vidjet ljepo modano neko jeftinije kučište nego tvornički izgled Hafa naprimjer.

zagi988 pon 16.6.2014 23:35

Nastavak nije u vidu nadogradnje kučišta nego samog kompa...
Napokon je došlo napajanje koje može nahranit 290.

I modularno je pa sam se potrudil da to sto vise iskoristim, recimo.

Zakljucak je da kad kupim sve komponente koje mislim (sad mi fali jos RAM, cooler za proc i sami proc) idem u nabavku novog kučišta kojeg ću svejedno preradit al bu bar neko normalnije naspram ovog.

Uglavnom, evo par slikica. 

turbojc uto 17.6.2014 00:15

Super izgleda, pogotovo kad se tako vidi napredak ( zamjena PSU za bolje ). Jedva čekam da skupiš novaca za jači CPU i RAM-e. Pa onda opet modanje novog kućišta. Svaka čast, keep up the good work!

zagi988 sub 26.7.2014 13:11

Bilo mi je dosadno a imal sam viška mreže pa sam zaprl ova dva otvora napred.
Mačje dlake mi nejdu nutra, a ni prašina.
Solidno zgleda, jednog dana kad bum išel delat foto finiš (boja i slično) onda bum to popravil i pokital da bu uredno. 

zagi988 pon 28.7.2014 23:27

Je, sad trenutno ružno zgleda.
Ne znam još kak bum farbal al planiram iskoristit to tekuće ljepilo koje drži grill u vidu da ispadne nekak ciljano...ne znam kak to objasnit kad nemam ideju još skroz razrađenu. :D 

zagi988 uto 2.9.2014 16:04

Novi update kaj se tiče samog kompa...

Odustal zasad od custom vodenog i uzeo Raijintek Themis Evo.

Evo par fotkica i dojmova, a usput i priča.

I tak, stavim ja cooler, stavim pastu i sve to kak treba ić.

Odvrtim prime, 80 stupnjeva, isto ko i na stock.

Skinem cooler, gledam kak je pasta rasprostranjena... i imam kaj videt.
Nije sjelo po cijelom. I niš, sjetim se ovog: http://www.bug.hr/forum/topic/slaganje-pc-konfiguracija/savjeti-o-nadogradnji-racunala/164263.aspx?page=253&jumpto=4339702&sort=asc&view=flat

Uzmem ja šmirgl pa 600 pa 1000.
Dobro ja to ošmirglam da bude kolko tolko ravno, reko bumo probali pa ćemo vidjet. 

I složim ja sve nazad, eto sad je već kak spada.
Sad sam zadovoljan s temperaturom, ali ima još mjesta napredku.
Treba ga još bolje izravnat, okrenut cooler i tak to.

Slike s opisom dodane. 

 

EDIT: Za slučaj da se prva fotka senzora ne vidi, proc je 70 ˘C a GPU je 77.

Valentin17 pet 5.9.2014 14:09
zagi988 kaže...
.Dobro ja to ošmirglam da bude kolko tolko ravno, reko bumo probali pa ćemo vidjet.

Ajoj, di je to od onoga pravoga, ako to ideš raditi, onda to treba napravit kako se spada.

Za savjete pita kolegu nicky.sl (pogledaj mu sliku na avataru i sve bude jasno).

Inače svaka čast na ovoj preradi Themisa, bude pomoglo temp. i ovo što sad stoji kako se spada.

 

zagi988 pet 5.9.2014 14:34

Zasad je dobro, s 80°C u loadu sam pao na 60-70, ovisno kolko je graficka u pogonu i jesu mi ventovi na kucistu u punoj ili pol snage.
Kad cu imat prilike i volja budem ja jos to poravnal, sa smirglom 1000 i 1500 il tak nes.

A kaj se tice Themisa, dobio sam dodatnih 3-5 stupnjeva s ovim polozajem, jer uvlaci hladni zrak od prednjeg 80 mm i djelomicno od 120 mm a ispuh mu je direkt van. 

zagi988 uto 16.9.2014 23:00

Dosli RAM-ovi, dosli cooleri za matičnu, još samo čekam gume za ventilatore i bacam se na rastavljanje cijelog kompa i kučišta.

Onda ide farbanje kučišta i završni radovi na većinskom dijelu svega, montiranje coolera na matičnu, poliranje proca do kraja i sastavljanje svega toga nazad uz sto bolje cable managment.

Bit će to kroz tjedan-dva maximum.

Evo fotke svega u prilogu.

 

 

zagi988 sub 20.9.2014 14:52

Danas sam se uhvatil samo matične tj. promjene coolera + poliranje proc-a.

Imal sam viska vremena pa reko da bar dio sredim, a kuciste cu nastavit kad bum opet ovak imal vremena. 

 

Slike u prilogu, opis ispod slike.

Problema sam imal s MOSFET coolerom jer njegovi orginalni nosači sjedaju na kondenzatore i zavojnice uokolo i nemre sjest na MOSFET-e.
Uradi sam obavljeno. 

zagi988 ned 28.9.2014 14:14

Sami case mod me dosad koštal punih 90-ak kn. :)

Evo kaj sam sad napravil, novi prozirni prozor i neki pokušaj farbanja svega + AMD logo.

Ovaj oblik koji sam dobil farbom je totalno RANDOM i zasad bu tak... malo još moram dotjerat rubove al to je generalno to.

Slike u prilogu.

Komentari?

 

cola777 ned 28.9.2014 17:03
zagi988 kaže...

Sami case mod me dosad koštal punih 90-ak kn. :)

Evo kaj sam sad napravil, novi prozirni prozor i neki pokušaj farbanja svega + AMD logo.

Ovaj oblik koji sam dobil farbom je totalno RANDOM i zasad bu tak... malo još moram dotjerat rubove al to je generalno to.

Slike u prilogu.

Komentari?

 

auuu jesi ovo dobro izrezo, rubovi ravni vala kirurzi ti zavide haha

zagi988 pet 26.12.2014 23:16

Zahladilo je a ja reko ajdmo vidjet kak komp to podnosi :D

Hitil sam komp van, spojil mob na njega, mob spojil na wi-fi i upalil USB tether.
Uštekal HDMI to VGA adapter da mogu dobit rezoluciju preko 640x480 i spojil se TeamViewer-om na komp.

Prednji i stražnji 120 mm ventilatori su bili na 100% dok je prednji 80 mm regulirala matična.

Pa evo rezultata...

 

CPU prime95 blend test, nakon 10 minuta: http://www.pohrani.com/?S/EQ/2UHNj3xo/prime-blend.jpg

 

GPU Furmark blend-in test, nakon 10 minuta: http://www.pohrani.com/?a/Tm/ByXFvl9/gpu-load.jpg

 

GPU Furmark blend-in + CPU prime95 blend test, nakon 15 minuta: http://www.pohrani.com/?M/k3/3IfIiGOJ/gpucpu-load.jpg

 

Idle nakon 10 minuta: http://www.pohrani.com/?1F/3n/4uQyF5YU/idle-after.jpg

 

Čist me zanimalo kolko bu to išlo niže, al me zapanjilo kak je grafička u loadu imala i dalje visoku temperaturu. 

zagi988 uto 24.2.2015 00:04

I eto, došlo je vrijeme da nastavim s kucistem...

-ofarbano je skroz u crno, pa random nabacana zelena boja

-odrezan je ostatak bracketa od HDD-a

-napravljen drukciji "sustav kontrole ventilatora", sad imam jedan veliki prekidac koji bira izmedu 500 RPM i 1400 RPM (za intake i exhaust 120 mm)

-umjesto srafa za ventove stavljeni oni gumeni drzaci s ebay-a, ZAKON stvar
-počišćeno sve do zadnjeg detalja od prašine

-napravljen jos malo bolji cable managment, radi boljeg protoka zraka


kroz prozor se skoro nis od kablova ne vidi, a dok nema stranice - nije ni bitno

 

Pa eto, to je to za sad, sve pise ispod svake fotke :D