Modding galerija

Moj Fractal Node 202 itx komp

Jakovp sri 14.6.2017 20:50

Pozdrav ljudi, evo htio bih podijeliti s vama moj novi itx komp. Dijelovi su:

Ryzen 1500X
 -id-cooling is40-v3 (CPU cooler)
Biostar X370GTN

G.skill FlareX 2×8gb 2400
Chieftec 500W SFX-L
Intel 600p 512gb
EVGA 1080 SC

Fractal Node 202 (10.2 litre)

Dakle AMD, Nvidia i Intel rade super zajedno :)
Namjena je HTPC/4K igranje.

Dosta sam zadovoljan kako je cable management ispao, kad sam počinjao mi se činilo da neće biti baš idealno.

Grafička ima ok temperature a sa procesorom se moram još malo igrati, malo prokužiti namještanje krivulje u BIOS-u.

Doom na sve max (4K/8xtxcaa/16xaniso/ultra-nightmare/vulkan) radi između 60 i 80 fpsova.

Evo par slika kako je ispalo:

Jakovp čet 15.6.2017 08:48

Toplo je, ali na sreću evga ima odličan cooler pa nisam primjetio da performanse pate. Naravno moram se malo igrati sa monitoringom, nisam stigao puno isprobavati. CPU vent definitivno moram još korigirati, ali grafa se čini ok. Javim u svakom slučaju :)

Jakovp sub 8.7.2017 15:22

Napravio sam par sitnih modifikacija, i izmjerio temperature prije i poslije.

 

Dodao sam dva 120 mm (CM silencio 3pin) ventilatora ispred grafičke, vrte se jako sporo, oko 900rpm, maknuo sam filtre grafičke i procesora, maknuo io shield, te stavio ručni napon na procesor jer je stock bio nepotrebno visok.

 

Testirano pomoću furmarka na GPU (xtreme burn-in, 4K, 8xmsaa) i aida64 fpu stress test na procesoru.

 

Prije modifikacija je bilo 82C na grafičkoj, ventilatori na 90%, te se cpu penjao do vrlo vrućih 94.

 

Nakon modifikacija drastična razlika, grafička na 70C sa ventilatorima na 63%, a procesor na 85C s tim da je ventilator ograničen na 2300 rpm što nije prebučno. Slika je niže.

U igrama (4K 60 fps vsync) je puno bolja situacija, ventilator od procesora se ni ne čuje, a ovisno o igri se grafička malo čuje i to je to. Po meni super rezultat za ovo kućište jer sam čitao da su ljudi imali problema i sa gtx1060 unutra.

Jakovp sub 8.7.2017 23:17
djigibao kaže...
Da li je moguce ikako u to kuciste ugradit 3,5HDD?
Ti imas samo M.2 SSD?
Da li znas koji bi "brzi" RAM (3000-3200MHz) mogao ici na tu MBO (moze i netko drugi odgovorit)?

 Provjereno ti ide g.skill flareX 3200, i radi na toj brzini, a za ostale provjerene imaš na stranici matične.

Ja imam samo m.2 ssd, tako je. Stalo bi još svašta uz malo snalaženja, jer ispod grafičke ima dosta mjesta ako je standardna 2 slot.

Jakovp uto 10.10.2017 21:30
djigibao kaže...

Bravo, svaka cast.
Odakle i koliko $$$ (ako nije tajna)?...nije valjda preko 200$?

BTW: sta ces sad sa Node 202 i zasto si isao na ovo (nije bas tolika razlika u velicini)?

 

Preuzeo sam mjesto u kamapnji od nekoga tko je odustao, 260$, i stiglo mi je direktno od njih.

 

Je, razlika je velika u veličini, 33%, osjeti se u stvarnosti itekako :) Puno je lakše prenosiv, i doima se puno eleganiniji u prostoru.

 

A išao sam na njega jer mi se sviđa :) I bolji je od node 202, ima bolje iskorišten prostor, bolja rješenja, i samonosivu šasiju (zato i može biti tako malen).

 

Node ide u prodaju :)

bxcounter sri 11.10.2017 06:47

Pozdrav, ajde napravi kratki osvrt na tu Biostar X370GTN ploču kad nađeš vremena.

Zanimaju me detalji tipa: OC memorije (jesi probao dignuti tu tvoju preko 2400), opća stabilnost sustava.

Pretpostavljam da na toj ploči nije moguće upogoniti memoriju da radi na 3200 (2 x 16gb), mislim na ovu Link .

 

 

Jakovp sri 11.10.2017 17:09
bxcounter kaže...

Pozdrav, ajde napravi kratki osvrt na tu Biostar X370GTN ploču kad nađeš vremena.

Zanimaju me detalji tipa: OC memorije (jesi probao dignuti tu tvoju preko 2400), opća stabilnost sustava.

Pretpostavljam da na toj ploči nije moguće upogoniti memoriju da radi na 3200 (2 x 16gb), mislim na ovu Link .

 

 

 Pa što se tiče stabilnosti nema nikakvih problema. Radi tjednima bez gašenja. Memoriju sam prije agesa updatea mogao dići na 2666, a nakon updatea nisam ni pokušavao, možda bi mogla ići i više, nažalost u zadnje vrijeme se nisam imao vremena igrati.

 

Raditi će i 3200 memorije, ne vidim zašto ne bi :) Ali ne mogu garantirati. Možda malo proguglati iskustva sa drugim AM4 biostar pločama, nakon agesa updatea.

X3M uto 31.10.2017 12:27

Vise me zanima osvrt i neki testovi dr. Zaber Sentry :)

 

Gledam njega, DAN Case, Lian Li pa se jos uvijek ne mogu odluciti. 

 

zaber je stvarno vrhunski napravljen i dobro si kablovinje poslagao

 

Kakva je razina buke, temperature, prasina jel se hvata jako i takve sitnice su mi interesantne :)

 

Ako ti se da zajebavat i imas vremena, potestiraj malo pa javi

 

 

picajzla0707 čet 4.4.2019 15:39
Jakovp kaže...

Kompjuter je dobio novo kućište, koje sam dugo čekao, dr. Zaber Sentry. Ne znam je sam li prvi u HR s njime, ako netko zna još koga neka slobodno kaže :)

 sad gledam test dr zaber sentry 2.0 i sjetim se da je netko uzeo prvotnu verziju i da je bio jako zadovoljan

pa eto uživaj u recenziji novog modela ako već nisi vidio i sam

Jakovp čet 4.4.2019 16:45
picajzla0707 kaže...
Jakovp kaže...

Kompjuter je dobio novo kućište, koje sam dugo čekao, dr. Zaber Sentry. Ne znam je sam li prvi u HR s njime, ako netko zna još koga neka slobodno kaže :)

 sad gledam test dr zaber sentry 2.0 i sjetim se da je netko uzeo prvotnu verziju i da je bio jako zadovoljan

pa eto uživaj u recenziji novog modela ako već nisi vidio i sam

 Hvala,

 

pratim aktivno situaciju i vidio sam već sve testove :) Moja najveća zamjerka na rev1.1 su premale rupe za ventilaciju, koje su povećali na rev 2.0

 

Ono što mi se ne sviđa je što su makli podršku za sfx-l, i što "podrška" za 120mm aio je tako tako pošto su vent. rupe samo s jedne strane, a s druge strane "lupa" u zid.

picajzla0707 čet 4.4.2019 20:24

Meni se bas svidjaju ta minimalizirana kucista, samo sto je tu problem s prasinom i bukom. Inace sam klincima uzeo od lc powera slicno mini kuciste s 200w napajanjem. Zasad je unutra g4560 s wifi mini-itx maticnom, ssd i hdd, jos stane i neka uska grafa poput onih msi 1050ti lp s dva minijaturna venta, sto im je sljedeci i posljednji upgrejd za tu konfu.

Jakovp čet 4.4.2019 21:55
picajzla0707 kaže...
Meni se bas svidjaju ta minimalizirana kucista, samo sto je tu problem s prasinom i bukom. Inace sam klincima uzeo od lc powera slicno mini kuciste s 200w napajanjem. Zasad je unutra g4560 s wifi mini-itx maticnom, ssd i hdd, jos stane i neka uska grafa poput onih msi 1050ti lp s dva minijaturna venta, sto im je sljedeci i posljednji upgrejd za tu konfu.

 Načelno ne bi trebalo biti problema s bukom ako se pažljivo odabere hardware, tj. ako se ne pretjera, ali za mid do upper mid konfe nije problem. Prašina bar kod mene nije nešto strašno, svakih par mjeseci ga otvorim i ne bude puno. Mogu se uzeti i magnetski filteri ako želiš.