Enthusiastxx sub 7.1.2012 06:29

Kučište je kupljenu u jednom renomiranom PC shopu u Zagrebu,plačeno je 1300 kunića,,

Pošto mi nije dao vrag mira,rastavio sam ga kompletno i dao ga u ruke profesionalcima da mi ga plastificiraju  oli ti POWDER-COATING

u nježno zelenu boju.

Pošto volim u hardweraju zelenu boju, dao sam si truda i troška da nađem 3 led zelena venta od 120mm i 1 zeleni led vent od 230 mm i zelene neonke da to sve lijepo izgleda.

Bočnu stranu sam izrezao sa ubodnom pilom i ubacio plexiglas 3mm debljine i učvrstio ga sa dvostrano ljepljivom trakom.

dosta bi mi bio i jedan fan controler kaj se tiče ventova ali pošto sa dva izgleda malo ljepše a i ima se nešto viška lovice

odlučio sam se za dva NZXT sentry lx controlera,,,

Kaj se tiče natpisa nvidia,ispalo mi je upravo kako sam želio,cool do jaja,,,nevolimo svi da bude sve 100% ravno i ispeglano{#}

U postu prije naveo sam kako mi je ovo sekundarno kučište a moje primarno kučište da tek vidite,moram ga još malo doradit pa postam slike da vidite,POZZ.

jura sub 7.1.2012 12:03

ne znam kak je drugima,ali meni je ovo žali Bože tih novaca.unutra amd ,a kučište zelenkasto sa logom od nvidie koje je u najmanju ruku napravljeno ko da ga je sprejal  trogodišnjak i vidim da je i gornji panel van funkcije.

meni se ne sviđa,ali eto ako je autoru lijepo onda samo naprijed.

 

Enthusiastxx sub 7.1.2012 12:04
del4nec kaže...

Da bolje bi bilo da si neku naljepnicu stavio jer ovo nije baš bajno ispalo. Samo mi nije jasno što si išao nvidia pisat gore, a u kompu sve AMD.

heheeh  zato što su mi to komponente iz glavnog kučišta koje dorađujem a ovo sam napravio jer slažem konfu u kojoj će nvidia voditi glavnu riječ..a što se tiče natpisa nvidia ispalo je baš onako kako sam htio i super mi je ,još samo da je boja malo pustila one curke bilo bi idealno ali meni je iovako cool{#}

rooswelt1991 sub 7.1.2012 13:48
Enthusiastxx kaže...
Pranja kaže...

Koliko je coatanje koštalo i gdje si ga radio?

COLORPLAST d.o.o-----250 kn
Ulica:Južna 82Pošta, Mjesto:HR-10040 Zagreb-DubravaOsoba za kontakt:Branko Horvat Telefon:+385 (1) 29 95 600

Ček platio si 250kn kompletno kučište iznutra i van?

Enthusiastxx sub 7.1.2012 13:53
rooswelt1991 kaže...
Enthusiastxx kaže...
Pranja kaže...

Koliko je coatanje koštalo i gdje si ga radio?

COLORPLAST d.o.o-----250 kn
Ulica:Južna 82Pošta, Mjesto:HR-10040 Zagreb-DubravaOsoba za kontakt:Branko Horvat Telefon:+385 (1) 29 95 600

Ček platio si 250kn kompletno kučište iznutra i van?

ja sam ga samo kompletno rastavio,tj.maknuo sve plastične dijelove,,,pda 250 kn

Haf932 sub 7.1.2012 14:03

250 kn uopce nije puno za to ,dok sam ja svojega farbal sam potrosil 80 kn za sprejeve , 15 kn za zastitnu traku , 20 kn svrdla , 15 kn pop-nitne , šmirgl 5 kn ... i mislim da nemoze tako dobro ispast kao ovo plastificiranje ,ali je svejedno odlicno za "sam svoj majstor" !

Enthusiastxx sub 7.1.2012 14:10
Haf932 kaže...

250 kn uopce nije puno za to ,dok sam ja svojega farbal sam potrosil 80 kn za sprejeve , 15 kn za zastitnu traku , 20 kn svrdla , 15 kn pop-nitne , šmirgl 5 kn ... i mislim da nemoze tako dobro ispast kao ovo plastificiranje ,ali je svejedno odlicno za "sam svoj majstor" !

HVALA ali čekajte da završim svoje pravo kučište,pa da postam slike,,,

250 kn nije uopče puno za takav uradak.

kada završim kučište koje sad radim onda idem napraviti jedno kučište tipa MILITARY LOOK,već imam ideju,nešto onako maskirno sa rupama na plexiju kao od metaka itd ,,,

Haf932 sub 7.1.2012 14:13
Enthusiastxx kaže...

kada završim kučište koje sad radim onda idem napraviti jedno kučište tipa MILITARY LOOK,već imam ideju,nešto onako maskirno sa rupama na plexiju kao od metaka itd

Joj, jedva čekam da to vidim i sviđa mi se što sve više forumaša modda kučišta i stavlja slike !

Enthusiastxx sub 7.1.2012 14:21
Haf932 kaže...
Enthusiastxx kaže...

kada završim kučište koje sad radim onda idem napraviti jedno kučište tipa MILITARY LOOK,već imam ideju,nešto onako maskirno sa rupama na plexiju kao od metaka itd

Joj, jedva čekam da to vidim i sviđa mi se što sve više forumaša modda kučišta i stavlja slike !

pa moramo raditi neke nove stvari,a ne sve na isti kalup,,mogao sam kupiti nvidia naljepnicu i metnuti je ali nisam htio

,htio sam upravo ovako kako je ispalo,iduća dva kučišta koja budem napravio a jedno je pri kraju radim od temelja,,stavit ću cijene svih utrošenih dijelova,

i bit će u ponudi za prodaju,,jednostavno da vidim kako će forumaši to prihvatiti,,,,dva kvadrata aluminija je oko 400 kn a di je ostalo,,tako ako se i budem odlučio za prodaju cijena neće biti mala,ali svaka roba ima svog kupca,,

dubravkol ned 8.1.2012 15:35

250Kn uopće nije neka turbo povoljna cijena, u drvoplastu bi ispalo jeftinije. Ja sam već par stvari nosio da mi daju ponudu i jedni i drugi i uvijek je drvoplast bio jeftiniji, makar malo

 

Sad sam pogledao slike i boja je obična bijela ili tak neka tak da zanemarite nabavku praha, sigurno ga imaju. Mislio sam da je u plastificirano u zelenu al to svijetle zelene neonke

 

 

Pranja ned 8.1.2012 15:36
dubravkol kaže...

250Kn uopće nije neka turbo povoljna cijena, u drvoplastu bi ispalo jeftinije.

 

Ovdje je malo samo problem sa bojom, jer vjerovatno nitko ništa ne plastificira u toj boji pa je moraju nabaviti posebno, ali ove normalnije boje crna, bijela, siva, antracit, ..... definitivno bude ispalo jeftinije u drvoplastu.

 Drvoplast? Što je to?

doktor1 ned 8.1.2012 16:02

Ljepo je kućište, ali ne vjerujem ti da si htjeo da ovo od nvidie tako izgleda! 110% nisi htjeo da tako ispadne. Pa vidi ovo dole gdje nisi zaštitio!?!? Ti si htjeo da tako izgleda? Da curi pitura iz slova D?

 

Ajde reci zašto je ovo u crvenom ovako ispalo! Sugurno ne jer si tako htjeo nego nisi dovoljno zaštitio!! Točno se vidi u sredini crvenog di je bio zaljepljen komad selotejpa ili izolira! Ostatak kućišta je odličan, ali ova nvidia je užas užasa!!

 

 

rooswelt1991 ned 8.1.2012 16:16
doktor1 kaže...

Ljepo je kućište, ali ne vjerujem ti da si htjeo da ovo od nvidie tako izgleda! 110% nisi htjeo da tako ispadne. Pa vidi ovo dole gdje nisi zaštitio!?!? Ti si htjeo da tako izgleda? Da curi pitura iz slova D?

 

Ajde reci zašto je ovo u crvenom ovako ispalo! Sugurno ne jer si tako htjeo nego nisi dovoljno zaštitio!! Točno se vidi u sredini crvenog di je bio zaljepljen komad selotejpa ili izolira! Ostatak kućišta je odličan, ali ova nvidia je užas užasa!!

 

 

Meni i nvidia znak izgleda očajno, ali ostatak case mi je preeedobar

etnes ned 8.1.2012 16:30
doktor1 kaže...

Ljepo je kućište, ali ne vjerujem ti da si htjeo da ovo od nvidie tako izgleda! 110% nisi htjeo da tako ispadne. Pa vidi ovo dole gdje nisi zaštitio!?!? Ti si htjeo da tako izgleda? Da curi pitura iz slova D?

 

Ajde reci zašto je ovo u crvenom ovako ispalo! Sugurno ne jer si tako htjeo nego nisi dovoljno zaštitio!! Točno se vidi u sredini crvenog di je bio zaljepljen komad selotejpa ili izolira! Ostatak kućišta je odličan, ali ova nvidia je užas užasa!!

 

 

Kaj se sad tu ljutiš na njega?! Možda se njemu sviđa, bez obzira što se većini forumaša ne. I ja sam primjetio da je loše izolirao, te da mu je boja otišla tamo di netreba. No kako znaš točan posupak kojim je on bojao to?! Možda je napravio cijeli kalup pa onda bojao, a možda je išao slovo po slovo itd ... i nije htjeo nego htio.

doktor1 ned 8.1.2012 17:08
etnes kaže...
doktor1 kaže...

Ljepo je kućište, ali ne vjerujem ti da si htjeo da ovo od nvidie tako izgleda! 110% nisi htjeo da tako ispadne. Pa vidi ovo dole gdje nisi zaštitio!?!? Ti si htjeo da tako izgleda? Da curi pitura iz slova D?

 

Ajde reci zašto je ovo u crvenom ovako ispalo! Sugurno ne jer si tako htjeo nego nisi dovoljno zaštitio!! Točno se vidi u sredini crvenog di je bio zaljepljen komad selotejpa ili izolira! Ostatak kućišta je odličan, ali ova nvidia je užas užasa!!

 

 

Kaj se sad tu ljutiš na njega?! Možda se njemu sviđa, bez obzira što se većini forumaša ne. I ja sam primjetio da je loše izolirao, te da mu je boja otišla tamo di netreba. No kako znaš točan posupak kojim je on bojao to?! Možda je napravio cijeli kalup pa onda bojao, a možda je išao slovo po slovo itd ... i nije htjeo nego htio.

Nemoj mi tu gramatiku predavat. I ja se ne ljutim, (koja blesava riječ za ovu temu, ljutit se na njega, WTF?) nego kažem da fantazira kada kaže da je tako htjeo, kada se vidi ova greška dole!!

Ivsa ned 8.1.2012 17:58

Po meni ovo nije ništa posebno, čak ni taj powder coating, a o ovom "Nvidia" da ne pričam, coating ko coating, umjesto da mu je crno unutra, sad je zeleno i to neka prilično bljedunjava zelena, ništa s ničim, a za logo se samo mogu smijat, naravno sve ovo je moje mišljenje, ako se forumašu sviđa, udri brigu na veselje!?

overhaul ned 8.1.2012 21:52

Bez uvrede, jer o ukusima nebih raspravljao, no meni ovo isto ni na sto ne slici. Na stranu da je plasltificiranje povoljno, ali rezultat je sto, nekakva bijela boja? Moddao sam j a svojedobno neki frontier za dual xeon konfiguraciju (dakle Trebalo je sloziti prostor za eatx maticnu i napajanje od 1000w) airbrushao Sam sve u kombinacije metallic tamno zelene i crne, ali ipak sam tada Dobio jezikovu juhu od tadasnjih forumasa da samo budala i tatin sin ide Mrdat takvo kuciste za dual xeon konfiguraciju, tako da nhf, ali meni je Cak bolje ispalo, bez procurivanja, ali nije naislo na pozitivan odjek ;)