3dfx sri 15.5.2019 22:15
thebatman kaže...

 P30pro je brz, ali mi9 je brž. Mada su to marginalne razlike.

 

 

OnePlus, Pixeli i Huawei svi imaju kernel integraciju, nema sanse da Xiaomi ima brzi os

 

osim ako ne moze to pokazat nekim brojkama, ne vjerujem nimalo u to

thebatman sri 15.5.2019 22:36
3dfx kaže...
thebatman kaže...

 P30pro je brz, ali mi9 je brž. Mada su to marginalne razlike.

 

 

OnePlus, Pixeli i Huawei svi imaju kernel integraciju, nema sanse da Xiaomi ima brzi os

 

osim ako ne moze to pokazat nekim brojkama, ne vjerujem nimalo u to

 Imam oba za sada, u prebacivanju aplikacija, pokretanju igara itd. Mi9 je marginalno brzi. A u igrama i npr obradi videa je znatno brzi. To ti je ovako iz prve ruke.

thebatman sri 15.5.2019 22:41
Timo kaže...
thebatman kaže...

Stock night mode vs gcam night sight

 uf, pa ovo ne znas koje je losije 

 

kaj su mu tak lose low light fotke?

 Zapravo ovo je super, nema izvora svjetla u blizini, moje oko vidi samo mrak izuzev svjetala u daljini. S9+ npr dosta losije to vidi. Low light mu je sasvim pristojan, a bit ce i bolji kad gcam poštelam kako. treba

mind_challenge sri 15.5.2019 23:39
3dfx kaže...
thebatman kaže...

 P30pro je brz, ali mi9 je brž. Mada su to marginalne razlike.

 

 

OnePlus, Pixeli i Huawei svi imaju kernel integraciju, nema sanse da Xiaomi ima brzi os

 

osim ako ne moze to pokazat nekim brojkama, ne vjerujem nimalo u to

 Definiraj kernel integraciju

R36 čet 16.5.2019 00:17
thebatman kaže...
Timo kaže...
thebatman kaže...

Stock night mode vs gcam night sight

 uf, pa ovo ne znas koje je losije 

 

kaj su mu tak lose low light fotke?

 Zapravo ovo je super, nema izvora svjetla u blizini, moje oko vidi samo mrak izuzev svjetala u daljini. S9+ npr dosta losije to vidi. Low light mu je sasvim pristojan, a bit ce i bolji kad gcam poštelam kako. treba

 Brate mili pa kakve su ovo slike...ovo nebo 

Peruneph uto 28.5.2019 18:11

Imam Mi 9 SE nekih mjesec i pol. Što se tiče ergonomije, kvalitete izrade i dizajna mobitel je vrhunski. Brzina mu je isto velika prednost.

Baterija mi je li-la. Prelazim s rn4 i osjeti se povećana potreba za prikapčanjem na struju. Par puta sam gledao i dobivam oko 4 h SOT-a. Makar imam prijelaz USB-C na aux, taj port mi ipak fali. Ponekad zaboravim ponijeti prijelaz i onda se pitam zašto su izbacili aux.

Notifikacije još uvijek nisu riješene. Osim što nema notifikacijsku lampicu (mi 9 navodno ima) obavijesti se ne prikazuju ni na vrhu ekrana. Čovjek baš mora povući prstom s vrha ekrana da ih vidi. Ni na AOD se ne prikazuju sve. To bi se moralo riješiti s nekim updateom, ne razumijem što se čeka?

Fingerprint otpozadi na rn4 je bio puno brži nego sad ovaj ispod displeja. To je i razlog zašto sam počeo koristiti face unlock iako me nekad živcira jer se otključa kad i ne želim.

Stock kamera dosta dobra. Ali po mraku ni govora. Nisam baš zadovoljan ni bojama lica kad se slikaju portreti. Nekako previše naglasi neke nijanse crvene, izgleda neprirodno. Ni fokusiranje mi ne radi kako bih očekivao. Tipa želim izoštriti predmet 20 cm ispred kamere, u jedom trenutku bude oštar, ali na kraju kad idem slikati zamuti ga i izoštri nešto malo dalje. Dobra stvar je gcam kod kojeg su neki od ovih nedostataka riješeni, ali izgleda da još nije izašala potpuno prilagođena verzija za mi 9 se pa ima bugova. Nakon 3-4 slike u seriji se zamrzne, ne radi night sight, me radi slow motion...

Sve u svemu mobitelom sam zadovoljan, ali ima potencijala postati još bolji.

davidovski pon 3.6.2019 18:21

Nije svaki DHL bez carine. To rade samo goldway i mi global store koliko znam. Inače ne samo da se mora PDV platit već i još neki dodatni nameti tako da bolje malo provjerit iskustva po forumu prije zaletavanja sa narucivanjem

Peruneph uto 4.6.2019 22:02

Ja sam uzeo 9 SE od Goldwaya, ali u vrijeme kad je tek došao pa mu je trebalo prvo dugo da ga pošalje - 15ak dana i onda još oko dva tjedna dok je došao k meni - ukupno mjesec dana.
Ako ideš uzimaš od Goldwaya javi se Ilionu za support.

Marko_244 sri 12.6.2019 21:37

Nakon nešto više od mjesec dana s Mi 9, evo dojmova:

 

Pozitivno:

Ekran mu je odličan, čak i pri direktnom sunčevom svjetlu. Kamera je isto tako odlična, a još ako se potrudite, Mi 9 radi čuda. O performansama se nema što reći, mjesecima je bio na vrhu svijeta, tek ga sad sustižu novi flagshipi. MIUI je sjajan OS, nije mi jasno čemu kukanje kod pojedinaca. Valjda pročitaju recenzije na stranim tech portalima, koje pišu novinari koji nikad prije nisu imali Xiaomi u rukama. Po mom mišljenju, MIUI je daleko bolji i ugodniji za rad od konkurentskih rješenja i pruža najveće mogućnosti za poštelavanje OS-a po svojim preferencijama. Mora se spomenuti i cijena, u čemu MI 9 nema premca. 

 

Negativno:

Baterija od 3.300 mAh nije dovoljna da izgura cijeli dan korištenja. Osim toga, postojali su (postoje djelomično još uvijek) krupni softverski problemi, jer mi je mobitel u početku trošio 15% baterije u mirovanju tijekom noći. I to u Airplane modu! Naknadna ažuriranja znatno su popravila situaciju, ali 3.300 mAh je jednostavno podkapacitetno za ovakav stroj. Bilo je tu još par sitnica, koje su naknadno ispravljene. AI dugme sam prebacio da pokreće kameru, ali se snimljena fotka nije snimala na memoriju, recimo. To sad funkcionira bez problema. Xiaomi je jako požurio s lansiranjem ovog mobitela, iz dva razloga: tako su bili prvi koji su dobili Snapdragon 855, a htjeli su napraviti i što veći vremenski razmak od konkurencije koja je također stizala s ovim čipom. 

 

Prije ovog mobitela sam koristio Mi Note 3, također fantastičan stroj, ali iz srednjeg ranga. Razlika u potrošnji baterije se itekako primijeti, iako MN3 ima marginalno većih 3.500 mAh, ali manji ekran i slabiji procesor (5,5 inča, Snapdragon 660). Samo zbog veće autonomije ponekad čeznutljivo pogledam prema MN3, kojeg je preuzela supruga.

GrimReaperKC sri 12.6.2019 21:53

ja sam si ga danas naručio.

 

a sutra cu naručit 27w punjac i 20w wireless pad.

 

cekao sam da uzmem k20 pro odnosno mi 9t pro al nece ga sigurno bit jos neko vrijeme ako u opce i dođe,a neda mi se zaista više čekati.

 

s obzirom na moje koristenje telefona uvjeren sam da ce mi baterija durati barem 2 dana.

 

javim dojmove kad ga "rastepem"

dar01 čet 13.6.2019 06:00
Marko_244 kaže...

Nakon nešto više od mjesec dana s Mi 9, evo dojmova:

 

Pozitivno:

MIUI je sjajan OS, nije mi jasno čemu kukanje kod pojedinaca... 

 

Negativno:

...postojali su (postoje djelomično još uvijek) krupni softverski problemi... 

 okeeeej.

 

hvala na recenziji.