Huawei

Huawei P30/P30 Pro

R36 pon 20.5.2019 23:01
thebatman kaže...

Ma niste normalni ako mislite da ce spustat cijene

 Slažem se....

 

Jer vi forumasi stvarno mislite da će Huawei popušiti sve...a samo što nije prvi.

Jer vi mislite da će na sve ovo Kina gledati smireno...

 

Na kraju će biti - tresla se brda, rodio se miš.

ivanlotz uto 21.5.2019 00:04
R36 kaže...
thebatman kaže...

Ma niste normalni ako mislite da ce spustat cijene

 Slažem se....

 

Jer vi forumasi stvarno mislite da će Huawei popušiti sve...a samo što nije prvi.

Jer vi mislite da će na sve ovo Kina gledati smireno...

 

Na kraju će biti - tresla se brda, rodio se miš.

 Jer? Ziher?

Zanesena uto 21.5.2019 10:08

I danas silni stručnjaci IT Tehnologije, pogotovo za Huawei dadoše informacije i svoje stručno mišljenje, o uređaju, o proizvođaču, o aplikaciji...

A o kakvim stručnjacima se radi, da su eventualno te uređaje držali u ruci, a od proizvođača su vidjeli samo logo i čuli za njega...

Ali to nije sve... ukoliko budete ujutro pratili jutarnji program, oni će Vam objasniti o cijeni barela i poskupljenju plina...

All-in-One

Dobri smo mi kakvi smo...

Molim medije kada im budu trebale informacije o svemiru, da dođu do mene, vidjela sam "zvijezde, a i mjesec, a i nekog Muju što kuje po mjesecu".

bloodborne uto 21.5.2019 11:28

Ne bude od toga nista, previse novaca bere google od huaweia da ih samo tako rijesi androida.
Ovo je ekonomski napad trumpa na kinu, di ce bolje udarit nego preko huaweia.
Odbit ce mu se u glavu ako misli da ce ta njegova baljezga proci, a sa razlogom se i boji kine.

Nego mjesec dana sa p30p mogu reci da je telefon zaista impresivan, neke sitnice me smetaju no dosta toga je i stvar navike
Ono sto sam primjetio je da optimizator kojeg povremeno koristim resetira neke postavke npr. ( pali vibraciju i auto osvjetljenje zaslona )
iako sam oboje prvobitno iskljucio, vidljivost na dnevnom svijetlu/suncu je solidna, mozda mi je losa zbog kaljenog ( koje je zapravo na curved ekranu beskorisno )
pa daje neki odsjaj koji bas bode oci i otezava vidljivost. 
zaslon samo po sebi ima lijepi prikaz boja, ponekad se mozda vidi taj nedostatak sa fhd ekranom kome smeta
meni osobno ne, ekran je lijep, boje su lijepe ja zadovoljan.

softver lijepo upeglan fino fluidno radi telefon, "zvucnik" slusalice mogu reci da me ta nova tehnologija
ugodno iznenadila nisam ocekivao da ce se poziv tako dobro cuti putem zaslona haha, cini mi se da ga je kaljeno malo utisalo nisam siguran onak ne razgovaram bas previse
zna mi proci po 2 dana bez poziva. glavni zvucnik koji su veliki youtuberi popljuvali uopce nije tih, stovise smanjio sam glasnocu jer ujutro alarm kao da pocinje 2 svj. rat, a ne
budenje za posao, kvaliteta zvuka je meni solidna. mislim za ono sto treba da svira za pozive i poruke vise nego dobar i nimalo pretih kako su opet neki tamo online rekli.

3.5mm izlaz mi jako fali i to mi je jedan od vecih -, slusalice za koje sam prvo mislio da su identicne barem izgledom i ergonomijom appleovim ear podsima su zapravo
puno udobnije ( bivsi ajfonovac ) i puno je bolja kvaliteta zvuka. kazem volio bi da ima 3.5mm izlaz kao manji brat, ali sta je tu je.

kamere pa nisam se previse igrao niti pretjerano puno naslikavao medutim ovo malo sto jesam moram priznati da me ugodno iznenadilo.
evo primjer jedna oko 2 ujutro nisam mogao spavati pusim na prozoru pa reko da bubnem jedan night mode [URL="https://postimg.cc/R67zdhgv"]slika 1[/URL] i u dobrim uvjetima
[URL="https://postimg.cc/47NRdm2F"]slika 2[/URL] i [URL="https://postimg.cc/5HH4Bxct"]slika 3[/URL]

nekad mi se cini da slike ispadaju bolje sa AI off, selfie kamera je okej kome je bitna bit ce zadovoljan svojim duck faceom. mislim da oko kamere i ne trebam previse komentirat
vecina je vec sigurno prosla youtube po pitanju kamere p30p-a i usporedbe sa konkurencijom.

baterija u pocetku sam ga malo praznio cisto da vidim SoT to vam sa 4g + wifi, surfanje, lagani gaming ( igram zyngu poker ), klasicne social app, mailanje itd izade izmedu 7-8h SoT-a
ugodno sam iznenaden baterijom naravno tu puno doprinosi i dijelomicni fhd zaslon.
punjenje traje od 0-100% po mojoj procjeni cca 50 min. ja ga punim na nekih cca 30% nejdem ispod 20. baterija uredno traje 2 dana koristenja.

na njegovu velicinu i dizajn se treba naviknut ja imam kako kazu prste pijanista pa je meni onak u pocetku malo bio problem naviknuti se medutim kad se covjek navikne u kombinaciji
sa gestama bez navigacijskih tipki postane jednostavno baratiti njime,
tezina samog uredaja pa isto nesto na sto se treba naviknuti nije bas lagan u ruci, pa eto nekome sa manjim krhkim rukama
rade bi sugerirao da ode na mladeg brata p30 i kome ne smeta sto taj manji nema OIS ali ima 3.5mm izlaz ako je jako bitan.

EMUI, pa ovako meni je to sve isti k, samo zavisno ko nam nabuba vise bloatwarea. sucelje po meni koliko se sjecam buraz je davno imao honor 8 i p9 lite pa ajmo reci da sam upoznat sa emuiem.
ikone koje volio bih da se mogu znatno smanjiti jer zaista su ogromne, sucelje samo posebi okej, nije natrpano pregrst opcija,
od podizanje telefona stisava ton zvona, tap to wake, te geste i svasta nesto.
sto se tice samih gesti koristim ih od prvog dana i jedini manji minus bi rekao sto nekad prilikom swipenaja na app poput telegrama i whappa swipe povratak prepozna kao quote
i onda umjesto da izadem iz razgovora ili maknem tipkovnicu on mi quota neciju recenicu sta god. medutim kad se naviknete na swipe izmedu oblacica razgovora i to ide okej.
tako da eto jedino sto me fakat zivciralo kod emuia je swipe keyboard koji je nakon 3 dana koristenja i besmislenog pokusaja zamijenjen gboardom ( preporod ).

ne znam sto bih jos napisao otisak prsta radi dobro, stovise odlicno recimo zanimljivo mi je da mi sada preko kaljenog ne funkcionir,
ali u app kao moj tele2 i mpbz radi, preko kaljenog jel. dosta je brz ima super odaziv i prije kaljenog nisam imao nikakvih problema sa njime.
puno je tu jos gestica i sitnica bla bla bla.. medutim mislim da sam u ovom "kracem" postu obuhvatio "sve" bitno ili barem sto sam smatrao bitnim.

sve u svemu zakljucak p30 pro je jedan jako, jako dobar uredaj i svakome tko razmislja da ga uzme
( bez obzira na trenutnu situaciju sa usa i googleom ) mogu reci da nece pozaliti ni sekunde.
ovo je meni prvi huawei uredaj i moram priznati nije mi zao niti malo sto sam se odlucio za huawei.  ispricavam se na poduzem postu :) i sto ne uspjevam bas poravnati tekst. :(

Dr. Vicko uto 21.5.2019 17:33

I sta sada ce daa bude od svega ovog?

Hoce li aplikacije i nadogradnje idalje raditi na Huawei telefonima?

 

Android Q me i ne zanima puno, bitno mi je samo da mi drive, one drive, whapp, skype i ostalo radi i da nadtavim dobivati nadogradnje?

x360gamer uto 21.5.2019 20:48

Ukućanin naručio preko pretplate p30 lite.
Dali da ga uopće podigne sada ili ne?
Kratko i jasno molim odgovor.
Ja kažem da neće ništa biti i da podigne bez brige, ali eto, neka ima pisanu potvrdu znalaca :)

Dario7 uto 21.5.2019 22:37

Ne kužim zašto ste se toliko uplašili.. za postojeće uređaje nema problema, neće nam ukinuti google aplikacije. To će se odnositi na mate 30, p40 ,itd..
Nema straha ljudi, uživajte u svojim uređajima.

ivanlotz uto 21.5.2019 22:54
x360gamer kaže...
Ukućanin naručio preko pretplate p30 lite.
Dali da ga uopće podigne sada ili ne?
Kratko i jasno molim odgovor.
Ja kažem da neće ništa biti i da podigne bez brige, ali eto, neka ima pisanu potvrdu znalaca :)

Bolje ne, neka uzme nesto drugo. Tipa xiaomi ili oneplus.

bloodborne sri 22.5.2019 09:33

mislim da ce tu intervenirati google, kao i sami korisnici. naprosto promjena infrastrukture i zamjena neke opreme vjerujem
bi bio potpuni krah za neke tvrtke sto u americi sto van nje, neke su i same obavjestile da ce potraziti alternative za koje ce im
trebati vremena ako uopce i budu u mogucnosti za isto. e sad to sto je trump hipotetski htio je malo prevelik zalogaj za njega,
ne razmisljajuci o posljedicama za globalnu ekonomiju pa ujedno i sebe samog ( USA ), jedni bez drugih ne mogu to je cinjenica.

mogu si samo dizati cifre na carinu itd. ili jednostavno doci do nekog obostranog kompromisa ( sto vjerujem da trump opet nije u stanju )
a oni kao nacija ne mogu podnjeti da nisu vise glavna velesila. i naravno bio bi potpuni promasaj da se jedna sada vec jako velika tvrtka huawei
"potpuno" unisti, blizu 400M aktivnih EMUI uredaja, ono sto je bio cisco sad je vec lagano huawei ako vec i nije.

"lijepo" si je to trumpič zamislio samo njegova ideja nije bas izvediva onda opet pricam o covjeku koji je 3x bankrotirao i koji vlastitu djecu šlatara po
javnosti. ne znam uopce zasto je i on kao jedan amer i ( moje osobno misljenje primitivna, seljacina budala i idiot ) mislio da ce on zemljama, tvrtkama koje
suraduju sa USA govoriti ciju ce opremu koristiti i kako, i u sustini vama, meni preko nasih drzavnih tijela koji odnosno, ciji mobitel cemo mi kupiti.

sad nakon ovih gluposti sta sam citao od strane usa-a po pitanju i optuzbi o spijunasi napisat cu samo ( Snowden ) zadnji su koji bi uopce trebali
nekoga optuzivati za spijunazu, bez da su to uopce i potkrijepili konkretnim dokazima. google kao sam takoder uz huawei trazi rjesenje za nastalu situaciju
jer nije im bas u interesu da 2. proizvodac smartphonea samo nestane ili razvije konkurentni OS koji bi mozda mogao zazivjeti i biti konkurentan cak i parirati
androidu mislim da im je i ios-a dosta kamoli jos da dode novi os na trziste hipotetski govoreci.

tak da kao sto su i sami javili iz huaweia i google-a sadasnji telefoni su sigurni, a usa vec povlaci svoje kazne ocekivano ( malo su se zaletili, ili samo htjeli pokazati zube ).

Dario7 čet 23.5.2019 14:46

Znači baš kad sam mislio da sam pronašao mob za duge staze dogodio se ovo sa google-om.

Što napraviti sad , ostati na njemu i sigurno izgubiti dosta na vrijednosti jer cijena će mu pasti značajno.

ili ga prodati dok je vrijeme?

 

Vidim na njuškalu je bio za 4300 zapakiran, mijenjaju se za S10 itd..

 

Što ćete vi napraviti?

3dfx čet 23.5.2019 15:24

kako ce ovo sada biti jebeno za nas u HR

 

svi ovi panicari, koji nemaju pojma kako Android funkcionira, ce sada masovno poceti prodavati Huawei telefone preko oglasa, i kada krene stampedo dampanja cijena, moci ce se kupiti brutalni telefoni za doslovno kikiriki

 

jedva cekam