Mobilni OS-ovi i softver za mobitele

Na osnovu cega pustaju azuriranja aplikacije(web)

keks99 pet 28.6.2019 14:33

Na osnovu cega pustaju azuriranja aplikacija npr Facebook app je moja djevojka dobila ima 2 mjeseca mozda i vise onaj novi izgled Facebook aplikacije, kad udjes na pocetnu gore levo velikim slovima pise Facebook a meni i dalje stoji onaj stari izgled i nikako da dodje ovaj novi koji je brzi i ljepsi.. I na njenom losijem telefonu bolje radi taj novi facebook nego kod mene na S9 a evo od kad cekam i uvek sta god ja dobijem zadnji i dok je onaj messenger crni bio, ljudi na pola godine pre mene dobili . Azuriram app svaki put na play store ali nista. Cak sam u medju vremenu i flesovao ponovo sistem pre mozda 20 dana i sve ispocetka instalirao ali nema i dalje novog izgleda. Takodje dobila je i google play novi izgled, a ja jos na onom zelenom kad udjem. I moja mama je dobila google play izgled novi, bjeli a ja koji cackam sve zivo, stalno nesto mjenjam, nisam jos ja imam S9 a one neke jeftije samsunge. Ta azurioranja dolaze web, ne sad da se azurira apk, tako da je nemoguce azurirati dok samo ne dodje odjednom.. Da je preko .apk ja bi to resio jednostavno nasao zadnji apk na apkmirror i instalirao, medjutim to sam uradio ali i dalje stari izgled. :D 

keks99 pet 28.6.2019 19:41
Avensac kaže...

Da, radi se o tzv server-side updejtima. Puštaju postepeno određenom broju korisnika na osnovu nekih svojih kriterija, ne može ti tu nitko pomoći. 

 Pa ti kriteriju su im nidje veze. Ako vec testiraju nesto, pre ce od mene dobiti neke korisne feedback nego od ovih zena koje samo znaju koristiti osnovne apliakcije youtube fb instagram. Ja rootuje,, mjenjam sisteme, nema sta ne radim i nece da puste