Mobilni OS-ovi i softver za mobitele

[FAQ] Android flash, custom ROM, root

fer-de-lance čet 26.3.2020 19:39

Pa na starijim androidima nije bio problem rootati, s novijima je.

Supersu ti ne treba jer ima onaj kinguser ili kak se već zove, to ti je isto, to ti je program preko kojega drugima dopuštaš root ovlasti.

 

Btw, sad si obavezno instaliraj adaway, da nemaš reklama..

fer-de-lance čet 26.3.2020 20:26

Nikakva, kinguser je njihov program koji se instalira kad rootaš s kingrootom.

A ovaj link kaj ti iskače riješiš tak da pobrišeš sva sranja koja ti je kingroot instalirao i stavi si nekaj protiv reklama, npr. onaj adaway kaj sam ti rekao.

 

Ommyskillz pon 5.10.2020 21:09

Pozdrav,

 

molio bih pomoc, ocajan sam. Znaci imam mobitel Xiaomi Mi 9t Pro. Prilikom zadnjeg updejta kojeg mi je mob sam nudio mi se brickao.. i dosla poruka system destroyed, sad kada ga upalim imam samo mi recovery mode iz kojeg nista ne mogu radit. Mobitel nikad nije bootloadan, unlockan il ne znam sta, sve je bilo stock na njemu. Gledao sam milijun tutoriala kako srediti brick, al svi idu preko fastboot moda kad se stisne kombinacija tipki, ali meni na tu kombinaciju samo dode system destroyed. Ima li ko ideju kako da unbrickam mobitel, metoda, softveri, ne znam vise gdje da gledam

fer-de-lance pon 5.10.2020 21:32

Probaj kad dođeš do tog ekrana (system destroyed) držati volume down i power, pa bi se trebao restartati u fastboot.

Ako restarta na isto probaj onda volume up i power pa vidi.

Ali da, izgleda grdi problem koliko vidim po postovima na internetu.

 

Ommyskillz pon 5.10.2020 21:48
fer-de-lance kaže...

Probaj kad dođeš do tog ekrana (system destroyed) držati volume down i power, pa bi se trebao restartati u fastboot.

Ako restarta na isto probaj onda volume up i power pa vidi.

Ali da, izgleda grdi problem koliko vidim po postovima na internetu.

 

 ma kakvi, nula bodova...hvala na pokusaju, jedino ako moze neko predlozit neki dobar servis mobitela, koji bi to mogao sredit, zagreb/varazdin

fer-de-lance pon 5.10.2020 22:13

Neutrinomobile ti ima servis za Xiaomi, samo ne znam jel rade baš oni ili šalju nekome dalje.

Ili onaj Bijelić koji ima Xiaomi dućane (pogledaju na netu jel imaju kaj o servisu).

Ali vjerovatno neki od ovih većih servisa isto uzima Xiaomi, pa pogledaj (Mobis, MR, Agram, itd.).

Koliko vidim, treba flashati koristeći testpoint, znači otvoriti mob pa onda flashati, tak da nije baš bezveze.

Ali prvo pogledaj jel ima još koja metoda za ulazak u fastboot, možda ti adb radi i u tom stanju pa možda možeš prek adb prek kompa prebaciti u fastboot (premda sumnjam).

 

Gamer15 pon 2.11.2020 15:22

Pozz
ima li itko da je rooto i instalirao rom na p20 lite?

zanima me kako da odkljucam bootloader?tj kako da dodjem da onog koda?

dc unlocker mi se iz nekog razloga smrzne kad probam s njim.Ima li jos koji nacin?
Na starom lg g3 znam da nisam imao problema s tim,dok na y300 je isto bilo problema oko tog koda al se ne sjecam vise kak sam onda doso do njega....

PPdoX sub 1.5.2021 13:14

Pozdrav,

 

Iz razloga napisanih u drugoj temi odlučio sam se da na Xiaomi Redmi Note 9 Pro global (joyeuse) 6/128 instaliram neki custom rom.

 

Predložen mi je Pixel expirience, ali koliko vidim nije dostupan za ovaj smartphone.

 

Molio bih vas da mi predložite i po vašem mišljenju kažete koji je najbolji (i dostupan) za ovaj  model.

 

Hvala

PPdoX sub 1.5.2021 14:49

Moraću detaljno istražiti, jer je Xiaomi strašno zakomplikovao sa nazivima uređaja.
Na našim prostorima je Note 9S isto što je u Indiji Note 9 pro. Kod nas je Note 9 pro isto što je u Indiji Note 9 pro max....
🙄😬

JayCutler ned 21.11.2021 16:06

Pozdrav, ekipa!

 

Imam Realme 5 Pro, apgrejdan na zadnju verziju Androida 11, RMX1971_11_F.03.

 

Htio bih si flashati mobitel tako da mogu instalirati Android 12 CherishOS 3.1 stabilna verzija.

 

Pošto sam novi u tome, da li bi mogao potražiti Vaš savjet što bi mi bilo sve potrebno od programa, drivera i inih stvari za uspješno flashanje moba?

 

Hvala!

JayCutler sub 4.12.2021 13:52

Ekipa, dajte pomognite ako Boga znate!


Već 10 dana roštam po XDA forumu, gldeam klipove na YouTube kaj se tiče flashanja, instaliranja ROM-a, otključavanja bootloadera, ali, jednostavno nejde.


Pokušao sam sa tonu aplikacija otključati bootloader, skinuo Deep Test za Realme 5 Pro, uopće se neće pokrenuti na mogu na mogu ući u Deep-Testing Mode.


Ne znam više kaj da radim, iscrpio sam sve mogućnosti, ne znam više kome da se obratim.


Ja bih Vas lijepo molio da mi pomognete i samo napišete što točno i koje programe moram skinuti da mi flashanje mobitela uspije.


Puno Vam hvala ako možete pomoći. :-)

razermario ned 17.4.2022 16:55

Pozzz..

 

Imam huawei P10 lite. Al je bio zakljucan sa prescrtavanje prstom ili kalo se zove. Usao sam u bios napravio sam factory reset. I nakon toga sam ponovo postavljao sve sto ide, i doslo je do stavke gdje trazi da upisem gmail acc.  Ako bi mogo staviti novi custom android. Dali bi sa time obisao to i mogo nesđetano uci i koristiti telefon? 

mrakky pon 12.9.2022 09:36

pozdrav, 

posjedujem poco f1, al sam totalni tukac za flešanje drugog roma, a htio bi, nwkućim kad instalirat TWRP i nakon toga se prebacuje novi os ili moćdda i prrrije same instalacije TWRP na memori catd, nisam uspio nač nijenam na engleskom tut na yt, tak ak se da kome objasnit kpostupak po postupak, kaj se kad briše i instalira?

CyberDemonVZ ned 26.3.2023 22:57

Pozdrav!

Ak ima koji znalac koji slučajno čita ovu temu :D

 

Imam Xiaomi Mi 10, instaliran TWRP .

Došao je novi Hybrid ROM za njega.

 

Odem ja u TWRP, želim instalirati Error while installing

Onda vidim da imam stariju verziju TWRPa 3.5.nešto. 

Odem ovdje

https://twrp.me/xiaomi/xiaomimi10.html

Sinem, instaliram, restartam..

A kad tamo, kad me TWRP pita za pattern, unesem ga, i više ne mogu odkodirati podatke, odjednom je postao pogrešan prilikom instaliranja nove verzije :(

 

Kao prvo, zašto?

Kao drugo, kako to srediti?

robogo uto 28.3.2023 13:38
CyberDemonVZ kaže...

Pozdrav!

Ak ima koji znalac koji slučajno čita ovu temu :D

 

Imam Xiaomi Mi 10, instaliran TWRP .

Došao je novi Hybrid ROM za njega.

 

Odem ja u TWRP, želim instalirati Error while installing

Onda vidim da imam stariju verziju TWRPa 3.5.nešto. 

Odem ovdje

https://twrp.me/xiaomi/xiaomimi10.html

Sinem, instaliram, restartam..

A kad tamo, kad me TWRP pita za pattern, unesem ga, i više ne mogu odkodirati podatke, odjednom je postao pogrešan prilikom instaliranja nove verzije :(

 

Kao prvo, zašto?

Kao drugo, kako to srediti?

Flashaj ponovno verziju TWRP-a koju si imao. Prije update-a ROM-a i TWRP-a makni pattern unlock - iako je dobra šansa da neće funkcionirati jer je data particija kriptirana. Što kaže developer ROM-a, treba li factory reset za update?

Soniccro ned 15.10.2023 13:35

pozdrav ekipa pokusao sam root svog s6 edge prvi put i teski sam noob i odma problem pratio sam upute na youtube i sa odin stavio twrp-3.3.1-0-zeroflte.img pisalo je da je za moju verziju edge samsunga ali nisam nakon toga dobio TWRP recovery mode iako sam klikao tipke sve cetiri vec mi na vrhu ekrana bljeska bijelo svjetlo i mob je mrtav, mogu da pomocu tipki se vartim u download mode i da opet uradim sve sa odinom ali to je uglavnom to evo video kako sad izgleda mobitel da vidite to bljeskanje

 

WhatsApp Video 2023 10 14 at 11 20 17 - YouTube

 

sta da radim? cilj mi je staviti bilo koji boli andorid sustav od android 7 radi nekih igri koje igram, a koje vise nece android 7 znaci moze oreo ili androdi 11 12 nebitno