Mobilni OS-ovi i softver za mobitele

[FAQ] Android flash, custom ROM, root

roary pet 7.9.2018 14:55

Poštovanje svima. 

Molim moderatora da me prebaci ako sam fulao temu ali radi se o sljiedećem.

Neki dan sam pronašao mobitel Samsung galaxy a5 2016, izgubio ga turist i zaključao preko interneta. 
obzirom da mi ne pada napamet da ga tražim i vračam mu mobitel zanima me da li mi može

 netko pomoćo da otključam uređaj koji je poništen i instaliram novi android.

Hard reset ne radi.

Može na PM

HVala

 

MrRango sub 15.9.2018 15:41

Pozdrav svima

Kako mogu prilikom flash-ovanja stock ROM-a preko Odin-a formatirati komplet internu memoriju, buduci da idem nazad na Android 7. U pitanju je Galaxy J5 2017.

Do sada sam imao LG G3 i prilikom instalacije dakle biram da li zelim fresh install, ili samo nadogradnju sistema, a da ostanu sve aplikacije i podaci.

Gdje god sam citao tutorijale vezano za Odin, ni na jednom se ne preporucuje čekiranje "Re-Partition" i "Nand Erase" opcija. Dakle kako mogu uraditi fresh install novog ROM-a.

 

Hvala unaprijed.

morrisoN sub 15.9.2018 16:12
MrRango kaže...

Pozdrav svima

Kako mogu prilikom flash-ovanja stock ROM-a preko Odin-a formatirati komplet internu memoriju, buduci da idem nazad na Android 7. U pitanju je Galaxy J5 2017.

Do sada sam imao LG G3 i prilikom instalacije dakle biram da li zelim fresh install, ili samo nadogradnju sistema, a da ostanu sve aplikacije i podaci.

Gdje god sam citao tutorijale vezano za Odin, ni na jednom se ne preporucuje čekiranje "Re-Partition" i "Nand Erase" opcija. Dakle kako mogu uraditi fresh install novog ROM-a.

 

Hvala unaprijed.

 Odradi wipe i cashe wipe iz recoveryja nakon sto odinom instaliras novi rom. Ulazak u recovery home+power+volumeup

sseennoonn sub 10.11.2018 14:30

jel zna itko da li je ikaako moguce ..znaci prodao sam mobitel (note 4)  i na kompu imam 2 stara backupa svog stock roma  na kojem ima slika itd itd.. Pa me zanima postoji li ikaako mogucnost da nekim programom ičime otvorim taj backup bez  samog uređaja jel . Nekako  na kompu da izvucem slike itd

mp3david čet 15.11.2018 21:42

Ljudi trebam pomoc,napravio sam glupost.
Skinio King Root aplikaciju i Titanium backup,rootao mobitel i krenio brisati aplikacije koje su mi zbilja nepotrebne,kao sto disk,email,play kiosk,play filmovi...i na pozadini me zivcirala aplikacija ALATNI KOMPLET ZA SIM,nemos ju ni sakrit ni nista,i ja ju deinstaliram.
Tek sam danas skuzio da sada kad udem u poruke me izbaci van...skinuo drugu aplikaciju za poruke i ne radi,nece.
Zajebo sam stvar.
Instalirao sam i slicnu sim aplikaciju ali ne vrijedi.
Sto sad mogu napraviti?
Rijec je o xperia m4 aqua,ono mob ima oko gigu ipo ili dvije rama,ali zbilja zna blokirati da je to uzas,a mob mi je bas dobar.
Pretpostavljam da bih sada trebao skinuti eurpski rom za ovaj uredaj i flashati nanovo ili???
Ako moze pomoc,jer nisam to nikad radio dosad.
Sony companion mi je ponudio azuriranje na android 6.0 nisam ni znao da ga ima, i kad ga treba instalirati treba ugasiti mob pa stisnuti tipku volume down,ali mi tada izbaci poruku da uredaj nije prepoznat i da ne radi kako treba.
Otisao sam u provjeru te poteskoce,i ispada da je uredaj stariji i da ne podrzava neku usb 3.0 verziju tako nesto,jer mi je laptop nov tek kupljen..tako da nikako ne mogu instalirati update.

morrisoN čet 15.11.2018 22:59
mp3david kaže...
Ljudi trebam pomoc,napravio sam glupost.
Skinio King Root aplikaciju i Titanium backup,rootao mobitel i krenio brisati aplikacije koje su mi zbilja nepotrebne,kao sto disk,email,play kiosk,play filmovi...i na pozadini me zivcirala aplikacija ALATNI KOMPLET ZA SIM,nemos ju ni sakrit ni nista,i ja ju deinstaliram.
Tek sam danas skuzio da sada kad udem u poruke me izbaci van...skinuo drugu aplikaciju za poruke i ne radi,nece.
Zajebo sam stvar.
Instalirao sam i slicnu sim aplikaciju ali ne vrijedi.
Sto sad mogu napraviti?
Rijec je o xperia m4 aqua,ono mob ima oko gigu ipo ili dvije rama,ali zbilja zna blokirati da je to uzas,a mob mi je bas dobar.
Pretpostavljam da bih sada trebao skinuti eurpski rom za ovaj uredaj i flashati nanovo ili???
Ako moze pomoc,jer nisam to nikad radio dosad.
Sony companion mi je ponudio azuriranje na android 6.0 nisam ni znao da ga ima, i kad ga treba instalirati treba ugasiti mob pa stisnuti tipku volume down,ali mi tada izbaci poruku da uredaj nije prepoznat i da ne radi kako treba.
Otisao sam u provjeru te poteskoce,i ispada da je uredaj stariji i da ne podrzava neku usb 3.0 verziju tako nesto,jer mi je laptop nov tek kupljen..tako da nikako ne mogu instalirati update.

 U uputama za laptop provjeri koji usb ti nije 3.0 nego 2.0 pa probaj skopcati telefon na taj utor. Ako su ti svi usb portovi 3.0 pokusaj postupak kod nekog ko ima starije usb portove na kompjuteru.

mp3david sub 17.11.2018 13:44

Uspio sam preko starog kompa jedva nekako updatovati android na 6.0 i sve se popravilo i sve radi, mob je nevjerojatno brzi neki sa 5.0 verzijom.

jedino mi sada nece rootati mob preko Kingroota, ne razumijem zasto.

Nikolacurak pet 3.5.2019 21:58

Dobar dan, mislim da mi se dogodio takozvani bootloop, mobitel mi je zapeo na paljenju imam prikazan logo Huaweia i u dnu powered by android. Prilikom drzanja power buttona, mobitel se ugasi na par sekundi, zavibrira te se ponovo nakon 1 sekunde prikaze logo huaweia i powered by android. Ne mogu nikako uci u hardreset postavke ( drzao sam power button i tipku za smanjivanje ). Probao sam preko HiSuite na PC ali za moj uređaj nije dozvoljeno raditi hardreset uz pomoc te aplikacije. Model je Huawei P10 Lite

sage sub 29.2.2020 18:51

Znači pošto je bootloader otključan, ništa drugo ne mogu više koristiti osim tog programa što si linkao, niti official stock rom staviti zadnji.
Mislim nije mi bitno da bude stock rom, naći ću nešto na xda samo da posluži.

fer-de-lance sub 29.2.2020 21:46

Možeš koristiti stock rom, ali onaj koji se flasha preko flashtoola.

Ako želiš flashati preko službenih sony program, onda bootloader mora biti zaključan.

Uglavnom, ti si flashaj neki custom recovery, pa onda nemaš više takvih problema, skineš neki rom na mobitel i flashaš iz recoverya.

Custom recovery je najbolja stvar na androidu, moja preporuka ti je TWRP, ili neki baziran na njemu.

Kad instaliraš custom recovery, onda samo skidaš s xda kaj god ti se sviđa i flashaš, i još možeš raditi backup u recoveryu.

Inače, meni su najdraži romovi bili ili Resurection remix (zato kaj možeš apsolutno sve tweakati) ili nekaj tipa Pixel experience (koji je skroz čisti, goli, rom bez ičega).

 

sage sub 29.2.2020 22:37

Ok skužio sam,hvala ti. Znači morao bi zaključati bootloader, pa eventualno bi preko OTA ili pc companiona prošao update. Al to eventualno, čisto sumnjam.

Pa volio bi stavio custom recovery, naravno TWRP.
Iskreno nemam pojma kako taj recovery fleshati na xperiu z1 compact.

Da li mora mobitel biti rootan prvo, pa tek onda preko flashtoola pretpostavljam flešati twrp.

Prvi korak sam zadovoljio, otključao bootloader još davno prije.

Realno mislim da bi taj resurrection rom radio bolje nego stock rom ili bilo koji drugi custom.

fer-de-lance ned 1.3.2020 09:38

Recovery flashaš preko onog flashtoola za koji sam ti dao link.

A root ti ne treba, i općenito nema više smisla rootati, jer onda imaš problema s bankovnom aplikacijom, osim ako koristiš magisk, ali to nisam nikad uspio osposobiti da radi kak spada, tak da se ne isplati s tim zajebavati.

Eventualno zbog adaway, jer ne troši bateriju kao adguard, ali nije ni to toliki problem.

Uglavnom:

https://forum.xda-developers.com/sony-xperia-z1-compact

Imaš sve tutoriale i sve za download, prvo instaliraj twrp, pa iz njega rom koji želiš, prvo pročitaj kaj kažu za taj rom.

 

 

fer-de-lance sri 25.3.2020 18:59

Nemam pojma.

Kingroot sam koristio par puta, čist ok, samo pokušava natrpat hrpu bloatwarea, pa moraš brisat poslije.

Ali je jednostavan i pouzdan, teško da ti bude bootloop napravio.

 

Uglavnom, ako uspiješ instalirati recovery, onda možda možeš direktno flashati SuperSu, ima zip za skinuti na xda.

https://forum.xda-developers.com/apps/supersu/stable-2016-09-01supersu-v2-78-release-t3452703

Ali to vjerovatno radi samo na nekom custom romu, prouči prvo kaj ljudi kažu.

 

svjetlosni_mikroskop čet 26.3.2020 18:59

Instalirao sam Kingroot na Lenovo. Čak ga nije ni rebootao. Root checker kaže da je sve ok. Nisam uspio staviti purify.
Mogu li isto očekivati na HTC desire? Čini se prejednostavno, a neki kažu da se htc ne može rootati.
Zašto je potrebno staviti supersu?