Mobilni OS-ovi i softver za mobitele

[FAQ] Android flash, custom ROM, root

Enzo čet 29.6.2017 07:10
skorvy kaže...
Enzo kaže...

Pozdrav!

 

Vjerojatno je ovo pitanje postavljeno već milijun puta, ali više ne znam gdje da tražim odgovor. Dakle, prijateljica mi je uspjela lockati uređaj jer više ne zna lozinku za svoj račun tako da se mobitel pretvorio u ciglu (ZTE Blade A460, ništa posebno). Uglavnom, htjela bi taj mobitel ponovo osposobiti a ja sam na internetu pronašao stock rom kojeg sam kopirao na microSD karticu i pokušao instalirati. Instalacija započne, ali ubrzo javi grešku signature verification failed. Pretpostavljam da je problem u CWM-u koji je na mobitelu jer ne podržava micanje verifikacije i sad ne mogu flashati ROM. CWM je stavljen od strane Vipa gdje je mobitel i kupljen.

 

Pokušao sam potražiti neki flash tool na internetu, ali nikakve koristi od njih, barem nisam uspio ikako natjerati da mi laptop pronađe mobitel dok je on u fastboot modu. Na ZTE-ovoj stranici ne mogu pronaći taj uređaj pod Vipom.

 

Ima li netko možda kakvu ideju što bi se još moglo napraviti?

 

Hvala!

 Mogao si jednostavno ako dopušta pri bootu ući u recovery mode i tamo obrisati/wipe "data cache/dalvik", je da bi se izbrisale sve aplikacije itd što je imala, ali interna memorija bi ostala netaknuta.

 To sam pokušao već prije skidanja stock ROM-a. Sve što nudi jest wipe data/factory reset ali nakon toga i restarta, opet se događa isto.

6996 ned 5.11.2017 12:05

Pozdrav, zna li itko što je sve potrebno da bi se na Lenovo K5 stavio neki Custom ROM?
je li mu zakljucan bootloader kao na Xiaomiju ili jednostavno ROM treba preuzet sa interneta i "instalirati"?

je*o rak ježa sri 13.12.2017 22:07

dobardan.ljidi imam jedan problem.dobio sam kinesku kopiju iphone 7 plus i sve je njihovo na kineskom.kako najlakse da mi netko objasni da stavim android verziju na našem ili engleskom jeziku?? mobitel se zove 4G+ bijela kopija iphone 7 plus.Hvala

sseennoonn pet 15.12.2017 00:14

brijem da na tim nekim kineskim kopijama je nemoguce naci nesto sto je kompatibilno a da ne zbrikas uredaj skroz..a mozda se i varam..ja sam pokusao rootat jednom tablet koji sam dobio od tcoma vivaxov...nisam uspio ni root nac a kamoli custom rom...Al uvijek postoji nada :D 

svenn007 pet 29.12.2017 12:52

Pozdrav!
Zanima me ako netko zna kako dodati jezik sustava na htc u play, zato što telefon nema instaliran hrvatski jezik? ili kako instalirati europski rom za dual sim verziju na ovaj telefon? 

unaprijed zahvaljujem,

lp sven

 

none12345 sri 17.1.2018 10:24

moze li mi ko pomoc sta da radim imam lg p880 i probavao sam medjutim neuspjesno ubacit

cwm recover i sad mi izbaciva kada se pocne paliti lge security image boot signature ne mogu ga upaliti 

ima li mu ikako pomoci

Jockz02 sub 3.2.2018 20:06

Jel postoji neki custom rom za Alcatel One Touch Idol 2 Mini 6016X ? Ja sam trazio po internetu ali ne mogu da nadjem bas za tu verziju, a stah me je da pokusam sa nekom sto nije bas za taj model.

KIKI3ooo uto 27.2.2018 18:31

Stavio sam Oreo 8.1. na svoj 5 godina star SGS4 I9505 jfltexx.

 

Izvorne upute su ovdje a ja ću samo ukratno napisat korake jer su te upute zastarjele tj. stavljaju neslužbeni TWRP recovery koji ja nisam ni uspio stavit preko Odina a sad može i zadnja službena verzija ali i trebaju gapps 8.1. a ne 8.0. kako je u uputama.

 

1. Stavite ROM i GAPPS na SDkarticu

2. Mobitel u download mod pa Odinom flashirate Recovery

3. Pokrenete recovery, wipe data/factory reset i instalirate ROM i GAPPS sa SDkartice.

 

Sve što vam je potrebno sam stavio u jedan zip da ne tražite i može se preuzeti ovdje.

Colossus7 uto 6.3.2018 23:07

Pozz ekipa;

 

Znači tražim neki najbolji i provjereni user frendly step by step tutorial  (sa linkovima za download potrebnih alata) koji pokazuje kako napraviti root Redmi Note 4X androida (kupljen u Neutrino shopu sa onim Global Rom kako se već točno zove) ne mislim ništa divlje raditi nakon toga treba mi pretežno da mogu raditi full backup cijelog phona sa nekim aplikacijama, jer google i njegove servise osim za playstore ne koristim.

 

Naletio sam na ova 2, pa nek netko potvrdi jel ovo najbolja i provjerena metoda ili ima nešto bolje neka slobodno napiše.

 

https://technewswith.me/root-xiaomi-redmi-note-4

 

https://xiaomifirmware.com/guides-and-tips/guide-root-xiaomi-redmi-4x/

Colossus7 čet 5.4.2018 18:23

pitanje za upućene;

 

Na Redmi Note 4x MIUI Global v9.5.4.0 ( zadnji offical update) uspješno sam obavio unlock bootloadera, instalaciju TWRP custom recovery, te root sa Magisk Managerom, sve radi savršeno nikakvih problema u tom pogledu.

 

Pitanje 1:

 

sad me zanima kada sljedeći put budu stizali official sistem updejti od Xiaomija (trenutno postavio na manual install) jel moguće jednostavno napraviti system update bez nekih problema, pošto nalazim konfliktne informacije na netu i na samim oficial stranicama TWRP gdje piše da nije podržano dok na  Magisk Manager sajtu piše da je podržan OTA updates.

 

Pod predpostavkom da nije moguće instalirati update automatski (kao što je to bio slucaj sa SuperSU rootom) rješenje bi bilo manual download offical stable ROM-a sa Xiaomi stranice i ručno ga flashnuti preko TWRP recovery + odmah ubaciti Magisk Manager zip da se dobije root nazad?

 

Također pošto se sad koristim Magisk Manager predpostavljam da mi onaj DM verity/Lazy Flasher zip više nije potreban jer Magisk ima drugaciji način hendlanja po sistemim particijama nego SuperSU?

 

Jel to radi bez problema i da li se gube neki podatci ili root nakon toga uz predpostavku da ništa ne diram nego samo flasham novi rom na postojeću konfiguraciju?

 

 

Pitanje 2:

 

Gledam i ovaj Red Wolf recovery alternativu TWRP za Redmi mobitele koja navodno podržava OTA updates čak i inkrementalni kada ga se instalira umjesto TWRP. Jel probao tko isti i kakva su iskustva sa updejtima?

 

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-4/xiaomi-redmi-note-4-snapdragon-roms-kernels-recoveries--other-development/recovery-red-wolf-recovery-project-t3653704

 

https://www.youtube.com/watch?v=wUHE9y63C-I

 

Pitanje 3:

 

Također instalirao sam Titanium Backup Pro verziju i slozio sebi backup svega prije nego sam krenuo deinstalirati neke stvari sa moba, tipa systemske apps sve vezano za facebook, neke google stvari koje ne koristim (znači sve od googla) ostalo nisam dirao, i trenutno mob radi savršeno bez ikakvih problema, ali me zanima da li ce biti problema tokom system updejta s obzirom da sam odinstalirao ta sranja sa moba.

 

 EDIT: nvm našao sve što mi treba.

ronhill22 sri 18.4.2018 14:14

Xiaomi redme 5plus

Ovako moj problem je sta sam preko mobitela skinuo ram ubacio ga instalirao I nakon toga me pita nekakvu sifru koju sam ja zaboravio.

Kontaktirao sam ih mailom porukama I dobio nove ulaze ali ocito ovaj rom koji sam ubacio je zakljucao telefon.Sad me zanima sta napraviti tel star 5dana sam zeznul....pomoc !!!😢

 

 

ronhill22 sri 18.4.2018 14:30
Colossus7 kaže...

pitanje za upućene;

 

Na Redmi Note 4x MIUI Global v9.5.4.0 ( zadnji offical update) uspješno sam obavio unlock bootloadera, instalaciju TWRP custom recovery, te root sa Magisk Managerom, sve radi savršeno nikakvih problema u tom pogledu.

 

Pitanje 1:

 

sad me zanima kada sljedeći put budu stizali official sistem updejti od Xiaomija (trenutno postavio na manual install) jel moguće jednostavno napraviti system update bez nekih problema, pošto nalazim konfliktne informacije na netu i na samim oficial stranicama TWRP gdje piše da nije podržano dok na  Magisk Manager sajtu piše da je podržan OTA updates.

 

Pod predpostavkom da nije moguće instalirati update automatski (kao što je to bio slucaj sa SuperSU rootom) rješenje bi bilo manual download offical stable ROM-a sa Xiaomi stranice i ručno ga flashnuti preko TWRP recovery + odmah ubaciti Magisk Manager zip da se dobije root nazad?

 

Također pošto se sad koristim Magisk Manager predpostavljam da mi onaj DM verity/Lazy Flasher zip više nije potreban jer Magisk ima drugaciji način hendlanja po sistemim particijama nego SuperSU?

 

Jel to radi bez problema i da li se gube neki podatci ili root nakon toga uz predpostavku da ništa ne diram nego samo flasham novi rom na postojeću konfiguraciju?

 

 

Pitanje 2:

 

Gledam i ovaj Red Wolf recovery alternativu TWRP za Redmi mobitele koja navodno podržava OTA updates čak i inkrementalni kada ga se instalira umjesto TWRP. Jel probao tko isti i kakva su iskustva sa updejtima?

 

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-4/xiaomi-redmi-note-4-snapdragon-roms-kernels-recoveries--other-development/recovery-red-wolf-recovery-project-t3653704

 

https://www.youtube.com/watch?v=wUHE9y63C-I

 

Pitanje 3:

 

Također instalirao sam Titanium Backup Pro verziju i slozio sebi backup svega prije nego sam krenuo deinstalirati neke stvari sa moba, tipa systemske apps sve vezano za facebook, neke google stvari koje ne koristim (znači sve od googla) ostalo nisam dirao, i trenutno mob radi savršeno bez ikakvih problema, ali me zanima da li ce biti problema tokom system updejta s obzirom da sam odinstalirao ta sranja sa moba.

 

 EDIT: nvm našao sve što mi treba.

 

Jel mogu to koristiti I u mom slucaju posto je telefon trenutno mrtav sta mi treba od programa I koji rom imati za moju situaciju?

 

 

blackhat009 sri 16.5.2018 18:10

How To Root Android Phone Without PC/Computer:

 

In this tutorial, I will teach you to root your android devices with these below apps.
You can use any one of them to root android phone.
I have also wriiten about 14 best rooting apps to root android without using computer or PC. You can read them at https://hackerzyard.blogspot.com/2018/05/a-few-pro-ways-to-root-android-device.html
Kingroot:
Kingroot is the best app to use to root android phones easily Second think, it has rooted many Android devices and most of the newbies use king root to root the android device.

it has millions of downloads and good rating(In short, this app has the good reputation when it comes to root android device)

 
Best Feature of Kingroot:

1. Free of cost.
2. It has inbuilt unroot options.
3. It can any root android phone.
4. It is one app, you can root and unroot android phone by one click. 
5. It has some Pre-installed tools such as Purity tool for saving the battery and for optimizing the android phone. 

Some Cons of king root are:
 
1. Works with the internet connection to root your android phone.
2. Ads will appear while using it.
3. It can root only Android version 5.0 or lower versions of the android.
Steps to root the android phone with king root:
1.  Install king root app first.
2.  After installing open the app and click on the Root Now option.
3. wait until root process done.
4. If the android device has successfully rooted then you will get the confirmation on your android device screen.
if above steps are not useful for you then you can read more ways to root android phone at https://hackerzyard.blogspot.com/2018/05/a-few-pro-ways-to-root-android-device.html
Neuk sub 16.6.2018 14:18

Pozdrav! 
Može li mi netko reći što je ovo i kako riješiti?

Imam stari mobitel LG L90 slabašnih mogućnosti (gsmarena)  koji je zamijenjen novim mobitelom i htio sam ovaj "olakšati" sa neki custom ROM-om (Official Slim7) i najmanjim paketom googloeovih aplikacija. 

Pratio sam upute sa nekih foruma kako promijeniti neki "aboot" file i valjda sam uspio oključati bootloader. Onda sam dalje slijedio upute i pokušao flashati ovaj novi ROM. Međutim tu su mi se pojavili nepoznati problemi, a već par mjeseci neznam kako to riješiti. (pametnjakovići sa xda foruma su nestali)

Uglavnom, imam neki problem (nekakav ljubičasti zaslon gdje piše nekakav "watchdog reset") i bio bih vam zahvalan kada bi mi rekli što je problem i kako se može riješiti.

U prilog ću staviti par slika zaslona.


Neuk sub 16.6.2018 22:20

A vjerojatno jesam zeznuo boot.
A to sam sve radio prije nekoliki mjeseci pa se ne sjećam svih detalja....
Ali koliko se sjećam prvo sam rootao mobitel sa KINGROOTom , pa sam onda prošao muke Tantalove pokušavajući otključati bootloader. Koliko se sjećam za otključavanje bootloadera je trebalo promijeniti neki "aboot.bin" fajl i zamijeniti ga sa nekim krekiranim. I onda je valjda to otključano. Tako su govorili na XDA-forumu. Onda sam skinuo SlimROM i opengapps i krenuo u flešanje.
Međutim tu mi je prvi put pokazalo ovaj ljubičasti ekran.
Poslje sam izvadio bateriju i ponovo normalno pokrenuo telefon.

I onda sam sve tako ostavio par mjeseci s obzirom da mi nitko nije ništa odgovarao na XDA forumu a nisam znao što i kako dalje....
Do neki dan kada sam odlučio upgradeati telefon sa KitKata na Lolipop...
Mislio sam da ce se to samo rijesiti skidanjem novog tvornickog ROMa.

Medjutim, kada se downloadirao ROM , telefon je krenuo u instalaciju , resetirao se i zapeo na ovom ljubičastom zaslonu.

Trebao bih opet prčkati po onom fastbootu preko kompjutera ali ono mi ne ide u glavu nikako.
Kada bih imao korake napisane znao bih.

someguy sub 16.6.2018 23:44
Neuk kaže...
A vjerojatno jesam zeznuo boot.
A to sam sve radio prije nekoliki mjeseci pa se ne sjećam svih detalja....
Ali koliko se sjećam prvo sam rootao mobitel sa KINGROOTom , pa sam onda prošao muke Tantalove pokušavajući otključati bootloader. Koliko se sjećam za otključavanje bootloadera je trebalo promijeniti neki "aboot.bin" fajl i zamijeniti ga sa nekim krekiranim. I onda je valjda to otključano. Tako su govorili na XDA-forumu. Onda sam skinuo SlimROM i opengapps i krenuo u flešanje.
Međutim tu mi je prvi put pokazalo ovaj ljubičasti ekran.
Poslje sam izvadio bateriju i ponovo normalno pokrenuo telefon.

I onda sam sve tako ostavio par mjeseci s obzirom da mi nitko nije ništa odgovarao na XDA forumu a nisam znao što i kako dalje....
Do neki dan kada sam odlučio upgradeati telefon sa KitKata na Lolipop...
Mislio sam da ce se to samo rijesiti skidanjem novog tvornickog ROMa.

Medjutim, kada se downloadirao ROM , telefon je krenuo u instalaciju , resetirao se i zapeo na ovom ljubičastom zaslonu.

Trebao bih opet prčkati po onom fastbootu preko kompjutera ali ono mi ne ide u glavu nikako.
Kada bih imao korake napisane znao bih.

 Obično treba neki custom restore tipa twep il cwm, a flashas stock preko appa kojeg skines sa official stranice lg-a (nmg se sjetit imena)