goranauto sub 27.7.2019 09:29

Poštovani,

 

Kupujem uređaj za dijagnostiku vozila,prilično skup. Zanima me kako napraviti backup CIJELOG DISKA ,kao što sam radio sa Acronisom ?

 

 

Na disku će biti puno podataka i softvera i ako to izgubim-nema povratka.

 

Hvala puno unaprijed !

ihush sub 27.7.2019 10:35
goranauto kaže...

Poštovani,

 

Kupujem uređaj za dijagnostiku vozila,prilično skup. Zanima me kako napraviti backup CIJELOG DISKA ,kao što sam radio sa Acronisom ?

 

 

Na disku će biti puno podataka i softvera i ako to izgubim-nema povratka.

 

Hvala puno unaprijed !

 sve je file ... svaki copy je ista stvar osim zastite i skrivenih particija kao npr boot. bilo koji soft te kategorije to moze kao i os tj nevazno je...

vazno kad napravis image testiraj... uzmi drgi disk kao da stari ne postoji i ako je ok tad si miran.

goranauto sub 27.7.2019 10:56
ihush kaže...
goranauto kaže...

Poštovani,

 

Kupujem uređaj za dijagnostiku vozila,prilično skup. Zanima me kako napraviti backup CIJELOG DISKA ,kao što sam radio sa Acronisom ?

 

 

Na disku će biti puno podataka i softvera i ako to izgubim-nema povratka.

 

Hvala puno unaprijed !

 sve je file ... svaki copy je ista stvar osim zastite i skrivenih particija kao npr boot. bilo koji soft te kategorije to moze kao i os tj nevazno je...

vazno kad napravis image testiraj... uzmi drgi disk kao da stari ne postoji i ako je ok tad si miran.

 Nisam,na žalost shvatio ništa :(. Možda da mi kažeš samo ime softa ili to android ima u sebi ?

ihush sub 27.7.2019 11:11

svaki os moze sve potrebno u suprotnom ne bi postojao npr install.

a korisniku je lakše alatima diskpartmanagerima kao spomenuti acronis ... tj svaki alat radi istu stvar copy backup image.. tj olakšava korisniku klikanjem umjesto pisanje naredbi..

copy image ... nevažno je koji os ili alat jer rezultat je isti kao copy slike filma... 

naravno ako nemas soft za android koristis win ili linux ili osx jer je isto isti rezultat npr norton ghost ili trueimage ili easeus ili copyx ili dd ili.... razlika je samo što je neki soft alat možda zgodniji..

 

kako god napraviš provjeri radi li restore imagea. tek tad si siguran