keks99 uto 26.11.2019 13:42

Treba mi aplikacija koja ima dvije mogucnosti, a  to su da sa telefona bilo gdje i bilo koji fajl, dal slika ili nesto drugo idem share to i izaberem wifi i da mi napravi link koji ukucam u browser i downloadujem taj fajl. A tako isto da mogu sa PC-a uci u telefon i da mogu upload bilo kakve fajlove.

Imam aplikacije 2 za te obe mogucnosti, ali ne mogu da nadjem 1 app da mi sluzi za obe te stvari i da je sto laganija(air droid mi se ne svidja, ima previse opcija koje meni ne trebaju i previse zauzima memorije i rama i ovako, a meni to ne treba, dzaba mi tropsi bateriju pa i onaj 1% ako potrosi nekoristenjem bezveze meni to smeta) 

ciko uto 26.11.2019 14:29

Ja za prebacivanje datoteka između PC-ja i androida preko wifi-ja koristim MiXplorer. To je file manager koji ima mogućnost kreiranja HTTP servera i onda se samo ukuca IP adresa mobitela u web browser na računalu te se vidi kompletna memorija mobitela. Jednostavan je, lagan i bez reklama i ostalih gluposti.

keks99 uto 26.11.2019 15:43
ciko kaže...

Ja za prebacivanje datoteka između PC-ja i androida preko wifi-ja koristim MiXplorer. To je file manager koji ima mogućnost kreiranja HTTP servera i onda se samo ukuca IP adresa mobitela u web browser na računalu te se vidi kompletna memorija mobitela. Jednostavan je, lagan i bez reklama i ostalih gluposti.

 Ne odgovara mi zato sto kada udjem u galeriju slika i idem share, nema opcije da mi seruje preko MiXPlorera. A inace je odlican i brz explorer, mozda i najbolji do sad. Mada ja imam Samsungov ovaj defaultni na S9 i meni je dovoljan.

 

keks99 uto 26.11.2019 15:44
ContoNick kaže...

Ja koristim https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sweech&hl=hr, ako sam dobro razumio ima i ono što tražiš,

• Share a selection of files with a short URL without giving access to the whole device content

A sad kakav je na bateriji (koristim / palim po potrebi samo kad hoću prebacivat fajlove)

Pozdrav.

 Ova je odlcina, jedina mana sto nema malo bolji inerfejst kad se udje preko browsera, da mogu prebacivati fajlove iz foldera u folder, brisati, preimenovati itd.. Ali radi ono sto mi treba :D Najbolja app mi je Wifi File Transfer Pro (plava ikonica wifi) 1.0.9 verzija azurirana davno ali jedino sto nema te opcije kao sweech sto ima da se seruje direkt slika iz galerije i onda moram sweech sad koristiti. Koristio sam ovaj Sweech nekad davno, ali sam zaboravio za njega

keks99 uto 26.11.2019 15:47
skoosha kaže...

Dukto R6: https://www.msec.it/blog/dukto/

 

Koristim ga na Macu / Win / iPadu i radi super, nikad nije iznevjerio... Foldere od nekoliko gigabajta sam znao slati bez ikakvih problema, radi na full jednostavan princip...

 

Doduše, mora app biti upaljen na oba device-a da bi radilo, no, pretpostavljam da to nije problem...

Ne bi da instaliram nista na PC sto se toga tice, ne koristim cesto. A onda ni da mi dzaba stoji 10-15 dana na komp. Ja to svedem sve na minimum, nemam bespotrebnih programa koje ne koristim cesto ni na PC ni na telefonu :D