benko uto 27.4.2010 16:55

 

S obzirom da Android sve vise i vise ljudi koristi, a broj aplikacija za isti raste enormno mislim da bi bilo dobro da svatko tko ima Android postavi ovdje svoje najomiljenije aplikacije za njega.

 

Prije nego sta pocnem za sastavljanjem svoje "must have" liste najbolje da postavim par pravila kako bi snalazenje bilo sto jednostavnije.

 

Prvo i osnovno aplikacije cemo podijelit u 4 skupine:

1. Aplikacije

2. Tweak-ovi

3. Widgeti

4. Igre

 

Osim dijeljenja aplikacija u kategorije vrlo je vazno prilikom postanja svojih najomiljenjih aplikacija navesti kratki opis aplikacije te reci na kojem ste ju uredaju isprobali.

 

Takoder bi bilo pozeljno da ubacite screenshot te aplikacije i linkati aplikaciju na njen detaljniji opis ili review.

 

 

Vazniji linkovi za Android aplikacije

http://www.androidapps.com/

http://www.androlib.com/

http://www.androidtapp.com/

 

 

Takoder molim vas da komentare tipa odlicna tema, super ti je ova aplikacija i ostalo izbjegavate, imate Thump Up i Down ako vam se aplikacija svida/ne svida, te hvala ako mislite da vam je netko pomogao u odabiru aplikacije!

 

benko uto 27.4.2010 16:56

Moj Android borbeni komplet:

 

1. Aplikacije:

3banana Notes - Odlicna aplikacija za postavljanje note-eva, odlicnog sucelja a plus svega mozete odabrati da vam se note-ovi spremaju u "oblake"

3G Watchdog - Prati potrosnju vaseg 3G prometa te vas upozorava kada ste blizu prekoracenja

Locale - Omogucuje postavljanje razlicitih postavka(ton, jacina svjetline..), s obzirom na lokaciju/polozaj uredaja/jacinu baterije

Scan2PDF - radi pdf file-ove iz vasih fotografija

 

2. Tweakovi:

No Lock - nema vise unlockanja uredaja prilikom svakog "paljenja"

 

3. Widgeti:

BatteryLife - daje vise info o bateriji na Home screen-u

 

4. Igre:

Moto X Mayhem - Vozite motor niz planine i doline

iLightr - Fora aplikacija koje pretvara uredaj u "upaljac"

 

Aplikacije testirane na: HTC Desire

Stoja sri 28.4.2010 13:11

Evo da i ja stavim par aplikacija, sve su android marketa pa samo u search upišite ime i naći ćete ihNamigiva

 

Aplikacije

 

Quick uninstaller- aplikacija koja služi za jednostavno brisanje drugih aplikacija, samo ju otvorite te vam otvori listu instaliranih aplikacija i izbrišete koju želite.

 

Androzip- čita i odpakira arhive, radi sa dosta formata 

 

Ringdroid- odlična aplikacija za rezanje pjesama te ih namjestite kao zvono kad vas zovu ili za alarm i sl.

 

Widgeti

 

BatteryTime lite- ovaj widget omogućava da vidite detaljno koliko vam još baterija može trajati, te odmah na homescreenu pokazuje stanje baterije.

 

Silentmode- mali widget koji omogućava da jednim pritskom mjenjate silent mode/vibraciju/normalno.

 

Igre

 

Armored strike- gađate se tenkovima sa jednog kraja mape na drugi, možete igrati protiv kompa ili frenda do 4 igraća. Ovo je demo verzija pa nema puno mogućnosti

 

Replica island- štosna igra di kontrolirate google-ovog androida kako bi spasili svijet

 

Pong- uvijek zabavno za igrati protiv frendaSmijeh

HCSC sri 28.4.2010 18:11

1. Aplikacije:

 

topla preporuka:

ASTRO - File explorer, stvarno must have app za Android uređaj

WiFinder - traži WiFi mreže i spaja se

Advanced TasKiller - ubija pozadinske, pokrenute aplikacije

Battery Indicator - pokazuje u postocima napunjenost baterije

fring - VoIP program

AK Notepad - rokovnik za pisanje
Barcode Scener - skenitra bar code, između ostalog potrebno za download aplikacija

Speed Test - mjeri brzinu neta

 

isto poželjno:

Power Manager - ime mu govori, isprobajte
Power Search - odličan alat za pretragu po telefonu ili web-u
Procces Manager - domena tools managera (iliti alata)

 

2. Igre:

Speedx 3D - vožnja nečega kroz nešto, vidite dosta fora.

 

Sve je skinuto sa Android Marketa kao i isprobano na Hero-u. To je ono ovako + ostalo što ne navodim.

Keiichi uto 4.5.2010 21:50

Aplikacije:

 

 

- Astro ( File Menager)

- Advance Task Killer 

- Bluetooth File Transfer

- Fring ( Za Msn, Skype i ostalo, a ako trebate samo MSN onda je dobar i MSN Droid)

- Nimbuzz (isto kao i fring s meni osobno ljepsim suceljem, ali ne radi kako spada na Desire...uspori totalno mobitel)

- Google Skymap

- Password Safe Lite

- Uninstaller

- Video Player

- WikiMobile

- Handcent SMS

- Adult Movies HD (*bwhahahah*) Cool

- Funny Jokes

 

 

Widgets:

 

- Color Note

- WikiMobile

- Battery Life

- Engadget

- No Lock

 

Games:

 

- Chess

- AirControl (Bila je preporuka igre i u Bugu)

- Jewels

- Memory

- Replica Island

- Texas Hold'em Poker Online

- Teeter

 

 

 

 

(Evo trenutna lista mojih aplikacija koje toplo preporucavam :D ubiti ljudi iznad mene preporucavaju isto :D)

Sve isprobano na HTC Desire

Stoja sri 5.5.2010 23:26

Evo pred neki dan naletio sam na super aplikaciju mislim da je MUST HAVE za bilo koji android mobitel

 

Radi se o internet browseru Dolphin. Browser vrlo brzo i točno prikazuje stranice(iako nema podršku za flash), također koristi pinch-to-zoom a ima puno više mogućnosti nego default browseri nude. Tako ima opciju gestura kao što imate u desktop verziji opere: sami izmislite određeni potez za razne akcije tipa otvori novi tab, zatvori tab, refresh itd. Na desire-u brzina mu je nešto brža nego sa default browserom. A što je najbolje također preko njega kad odete na stranicu od youtube(znači preko browsera a ne youtube aplikacije) imate i mogućnost skidanja youtube videa u mp4 format. How kewl is that?Smijeh

 

Iako nije sve bajno, ima par mušica. Prvo zoomiranje nije ultrafluidno i text reflow mu traje koju desetinku duže od običnog ali radi. Također se zna dogoditi da neke gesture ne registrira i sl. Ali njegova brzina i prikaz stranica me je oduševio i sad ga češće koristim nego default browser. Do sad je sam koristio operu ali nedostatak pinch to zoom te dosta krivo interpretiranih stranica je prevagnulo da ga maknem.

Stoja pet 7.5.2010 21:21

Kakve teme? Što teme koji cijelo sučelje promijene ili neke dijelove(samo vizualno)? Ako ti se da, napiši malo pa bi mogao i staviti osim ako se treba rootat mob, onda neću jer mi se neda rootatBelji se

Stoja ned 9.5.2010 14:23

Evo da vam kažem da je dostupna nadogradnja dolphin browsera, dolphin HD browser. Ako ste ga skinuli neće vam doći update jer se nudi kao druga aplikacija. Uglavnom sada ima i podršku za flash, bolje sučelje, bolje prepoznavanje gesti i , pinch zoom fluidniji i ima sad i double tap zoom. A što je najbolje, puno brži je od stock browsera. Smijeh

Keiichi uto 11.5.2010 22:14

Evo jedna must have aplikacija :D

 

 

 

Remote Droid - Ukljucite server na svom kompu (java aplikacija i ima za skinut na njihovom sajtu ... googlajte :D ) onda ukljucis Wlan i upises IP svog kompa i mozes mis pokretati preko moba :D doduse mozes i tipkat slova ako imas droid il  (zbog qwerty tipkovnice)al u biti samo klikanje mi je dobro posto sam ljen da se ustajem iz kreveta dok gledam serije :D i tak to :D

Stoja uto 11.5.2010 22:28
ATi FaN kaže...

Igra li tko World War? Najbolja strategija! Cool

 

ADD ME -- AJE4EC <--- ADD ME

Ajme što si me navukao na ovo, cijelo više uopće ne korstim komp, pa ni zbog igranjaBelji se 

 

Inače, odličan program vam je HideNSeek, jedino što ćete mroai guglati da ga nađete jer se plaća pa nam nije dostupan na marketu. Uglavnom program vam služi da sakrijete slike/vide i slične sadržaje tako što ih neće prikazati u rubrici di se inače nalaze(tipa music/photo) kao da ih uopće nema. Da bi ste im pristupili možete ili koristiti neki file manager te direktno ići u taj folder i otvoriti ih, ili maknut tu zaštitu preko ovog programa prije nego želite koristiti datoteku. Odlična stvar za skrivanje vlastitih slika ili videa koji ne želite da vam drugi vide dok prčkaju po mobuOsmijeh

voyager sri 12.5.2010 00:00

 

Evo obećo sam da ću nešto napisat o temama za android mobitele tkz home replacmentsi.Ima više aplikacija kojima možete promijeniti izgled cijelog 

sučelja a to su: Panda home-besplatno,Open home-3.99,dxtop,2.99.

Većina ovih programa je optimizirana za android 1.6 cupcake i donut ali rade i na većini mobitela koji imaju 2.1 npr nexus one

Moja preporuka je panda home zato što je besplatna a i ima dosta tema za nju.Kada skinete panda home odmah ćete dobit nekoliko tema koje su

predinstalirane a još ih možete nać na android marketu samo upišete ime teme i izbacit će ju.Većina temi je kompatibilna sa vim navedenim programima

Za pandu home možete i sami napravit temu http://home.pandaapp.com:888/index.html.Kada vam se otvori stranica imat ćete nacrtan mobitel htc hero

a s desne strane ikone wallpapere kojima izrađujete teme,ponuđen je solidan broj wallpapera i ikona ali vi možete i svoje dodavat

Kada napravite temu odmah je možete downloadat ali što je još bolje možete je i poslat na android market istavit cijenu za nju koju vi želite

ali nećete bit toliki idioti pa će te ih stavit besplatno.Ja sam već nekoliko tema uploado na market.Kad temu skinete preko kompjutera trebat će vam

file manager pošto je dodatak apk.Teme će radit na svim mobitelima koji imaju klasično android sučelje kao nexus one i desire ili milestone.

Evo nekoliko primjera s mog nexus onea

Slobodno pitajte ako vam nešto nije jasno

 

Stoja sri 19.5.2010 11:49

Evo još jedna aplikacija koju imate na marketu zove se quick settings. Ona vam služi da jednostavno i brzo imate pristup najčeščim postavkama kao wifi,bt i ostale, te vrlo lako mozete paliti/gasiti funkcije ili ići ravno u detaljnije opcije ako trebate.

Ono što je meni super je što možete namjestiti da imate ga cijelo vrijeme u status baru pa od bilo kuda možete pristupiti opcijama.

logic sub 22.5.2010 11:29

Evo da i ja dodam jednu must have app. Radi se o system panel app. Evo nekoliko stvari sto daje:

- zauzece CPU

- zauzece RAM-a

- zauzece SD kartice

- CPU clock

- net promet

- sve pokrenute aplikacije,

- kesirane aplikacije

- pokrenute procese

- detaljen podatke o svmu ovom gore i to trenutne i istoriju. Istorija je 2 sata, 8 sati, dan, 3 dana ili 7 dana

- Informacije o uredjaju, bateriji i svemu ostalom

- deinstalaciju aplikacija i mnogo toga jos. Za mene No: 1 app.

 

Isprobano na SE x10i

 

djigibao ned 23.5.2010 14:46
Stoja kaže...

Evo da vam kažem da je dostupna nadogradnja dolphin browsera, dolphin HD browser. Ako ste ga skinuli neće vam doći update jer se nudi kao druga aplikacija. Uglavnom sada ima i podršku za flash, bolje sučelje, bolje prepoznavanje gesti i , pinch zoom fluidniji i ima sad i double tap zoom. A što je najbolje, puno brži je od stock browsera. Smijeh

Imam obicni Dolphin (radi super, preporuka), ali kad trazim taj novi HD nema ga u Market-u Namigiva.

Koristim Samsung Galaxy i7500 v1.6 Donut

Stoja ned 23.5.2010 15:00
djigibao kaže...

Imam obicni Dolphin (radi super, preporuka), ali kad trazim taj novi HD nema ga u Market-u Namigiva.

Koristim Samsung Galaxy i7500 v1.6 Donut

da, dolphin HD radi samo za 2.0+ verzije, to sam zaboravio napomenuti, tako da ga ti nemožeš instaliratiMršti se Tako da se moraš običnim dolphinom zadovoljitBelji se

logic ned 30.5.2010 16:51

Moj borbeni komplet:

 

3g data usage - pracenje prometa preko 3g i edge mreze

3g watchdog - isto

apps organizer - kategorizacija programa u grupe i stavljanje grupa na home screen kao widgete

astro manager - file manager

background - download i promjena wallpapera. Ima puno kategorija i sve radi na jedan klik

barcode scanner - samo ime kaze

battery time - stanje baterije

bluetooth file transfer - slanje fileova preko bluetootha

camera pro - bolja verzija aplikaicje za cameru

colornote - zabiljeske na HS

documents to go - kreireanje i pregled word, excell, powerpaint i pdf dokumenata

dolphin browser i opera - internet browseri

easy tether - koristenje moba kao modema za komp

ebuddy i nimbuzz - im programi. Nimbuzz podrzava i razgovore preko skypea

fotmob - pregled dosta europskih liga sa svim podacima i vijestima kao i nadolazeceg SP u fudbalu

google translate - svi znate sta je to

handcent sms - program za sms, bolji od defaultnog

juice defender - program koji gasi 3g vezu. Moze se pdoesiti na mnogo  nacina i znacajano stedi bateriju. U pro erziji kontrolise i MMS i WiFi

motonav - odlicna navigaciju sa odlicnm kartama za bivsu yu i cijelu europu. U sustini iGo za android

mybackuppro - odlicna aplikacija za backup svega

speed test - isto kao i www.speedtest.com

msweet dreams - isto i bolje kao profili na nokijama

system - odlicna aplikacija slicna taskmanageru na kompu. Imas pregled svih sistemskih stvari tipa zauzeca cpu-a, RAMA, zatvaranje aplikacija koje nisu oznacene kao exluded, uninstaler i masa drugih stvari. Treba pripaziti na stvari tipa podesis alarm i onda ugasis taj servis i cudis se sto ne zvoni sto  se meni desavalo ;)

weather widget - prognoza wremena zajedno sa digitalnim satom

 

To je manje vise to plus neke igre

Ako imate pitanaj oko ovih aplikacija ili ako neko zna neku bolju a koja radi nesto sto rade ove molim da mi predlozite.

 

Zaboravih napomenuti da su sve aplikacije isprobane na SE X10 i sa androidom 1.6