Chome uto 28.5.2019 07:59
Marko :D kaže...

Problem je u tome što MMS ne radi preko Wi-Fija ukoliko to operater ne podržava. Ukratko, MMS je kao mala web stranica koja, kada se pošalje, odlazi (preko HTTP-a) na MMS server operatera. Primatelj, da bi vidio sadržaj, isti mora skinuti sa servera operatera i to zahtjeva internet.

 

Da bi se MMS mogao slati preko Wi-Fija, operater mora nuditi uslugu Wi-Fi callinga odnosno poziva preko Wi-Fija. Koliko mi je poznato, ni jedan operater u Hrvatskoj još ne nudi takvu uslugu, tako da trenutno MMS možeš slati/primati samo preko mobilnog interneta.

 

Imaj na umu kako se MMS posebno naplaćuje (1,99 kn). Ako već želiš poslati nešto nekome, napravi to preko Vibera, WhatsAppa ili Messengera besplatno (i preko Wi-Fija 🙂).

 

Ja bi samo nadopunio da VoLTE i VoWiFi ja imam aktivno na bonbon mreži. Žena je isto na bonbonu ali nema. Ona ima S8+ a ja S8 mob. Ona u opcijama telefona nema za uključiti te dvije opcije dok ja imam i radi mi. Ne znam niti kako sam ja dobio niti zašto ona to nema ali čisto da znate da ima u HR očito podrška za te usluge.

midzan21 uto 28.5.2019 20:43

Podršku za VoLTE imaju svi operateri za određene uređaje te u nekim slučajevima i za posebne tarife.

Npr.: A1 nudi opciju VoLTE na mojem Galaxy A7 (2018) ali uz Tarifu M i bolje, na S ne nude. Pitao sam ih i dobio takav odgovor. I evo primjer T-Com: na Galaxy A5 (2017) ima mogućnost VoLTE, naravno uz Najbolja L tarifu dok recimo na S7 koji je bio na Najbolja M tarifi nisu mogli omogućiti VoLTE makar mobitel ima podršku za istu opciju.

Marko :D sub 29.6.2019 14:29

Trebam preporuku za neki glazbeni player za Android. Onaj koji dolazi s Xperiama je dosta dobar, no zauzima više od 350 MB s "korisničkim podacima" što je malo previše. Uglavnom, tražim neki koji ima lijepo i jednostavno sučelje (da nije komplicirano), te da je u potpunosti besplatan i bez oglasa.

jocker'86 sub 29.6.2019 14:34
Marko :D kaže...

Trebam preporuku za neki glazbeni player za Android. Onaj koji dolazi s Xperiama je dosta dobar, no zauzima više od 350 MB s "korisničkim podacima" što je malo previše. Uglavnom, tražim neki koji ima lijepo i jednostavno sučelje (da nije komplicirano), te da je u potpunosti besplatan i bez oglasa.

 Baci oko na Musicolet, ja sam korsitio i super mi je bio. Sad slušam samo Deezer, pa manje koristim.

domac5 ned 12.1.2020 13:45

Jel postoji aplikacija koja moze zaljepit prijevod u film? npr skinem si film na mobitel i preko dlna chromecasta stremam na tv.

Kad pokrenem film pokusam ucitat prijevod i onda me samo izbaci i pokrene film ispocetka.. probao sam to sa vise streaming aplikacija i na svakoj isti problem.. dakle trazim nesto sto ce mi zaljepit prijevod u film koji cu samo pokrenut tako da nemam potrebe ucitavat prijevod zasebno

gocc01 pon 10.2.2020 00:07
domac5 kaže...

Jel postoji aplikacija koja moze zaljepit prijevod u film? npr skinem si film na mobitel i preko dlna chromecasta stremam na tv.

Kad pokrenem film pokusam ucitat prijevod i onda me samo izbaci i pokrene film ispocetka.. probao sam to sa vise streaming aplikacija i na svakoj isti problem.. dakle trazim nesto sto ce mi zaljepit prijevod u film koji cu samo pokrenut tako da nemam potrebe ucitavat prijevod zasebno

 

Definitivno Get Subtitles. Nju sam čak i platio jer su me iritirale reklame ali vrijedi svake lipe. 

 

Nakon otvaranja aplikacije, prva stavka "auto search" i izlista svaki video, odabereš koji ti treba i automatski skine i preimenuje prijevod. 

maxy0 pon 10.2.2020 10:13
Sil kaže...
Google photos je najbolji izbor. Samo savjetujem da spremaš u izvornom obliku zbog velike degradacije u besplatnoj opciji što se videa tiče.

 Da ali vidim da ima samo 15 gb free prostora?

Sil pon 10.2.2020 14:22
maxy0 kaže...
Sil kaže...
Google photos je najbolji izbor. Samo savjetujem da spremaš u izvornom obliku zbog velike degradacije u besplatnoj opciji što se videa tiče.

 Da ali vidim da ima samo 15 gb free prostora?

 A nešto nekad moraš i platiti... 

maxy0 pon 10.2.2020 15:23
Sil kaže...
maxy0 kaže...
Sil kaže...
Google photos je najbolji izbor. Samo savjetujem da spremaš u izvornom obliku zbog velike degradacije u besplatnoj opciji što se videa tiče.

 Da ali vidim da ima samo 15 gb free prostora?

 A nešto nekad moraš i platiti... 

 Da nesto, pretplata za youtube, za tv, ps plus, sad i cloud.. ne moze mi placa bit dovoljna za sve

Sil pon 10.2.2020 16:09

Ako dobijem kvalitetnu uslugu za relativno fer cijenu, nije mi problem ići na nekakvu pretplatu. Pogotovo zato što ovdje imaš i Google Drive koji možeš koristiti i korisno je. Mislim da je Google još uvijek najbolji za obične korisnike što se tiče cloud usluga.

Da nemam već poslovni Office 365 možda bi i ta opcija bila primamljiva (1TB). Ali bolje se snalazim na Google uslugama.

A što se tiče pretplata, neki pretjeruju. Recimo, Evernote je prilično skup a moraš ići na pretplatu ako želiš raditi s privicima. Netflix je opet totalno nefer zbog nedostatka naših titlova...

Sve se manje više prebacuje na sistem pretplate. Treba svatko sebi odabrati što treba. Na svu sreću, ima dosta besplatnih servisa još uvijek.

maxy0 pon 10.2.2020 19:50
Sil kaže...
Ako dobijem kvalitetnu uslugu za relativno fer cijenu, nije mi problem ići na nekakvu pretplatu. Pogotovo zato što ovdje imaš i Google Drive koji možeš koristiti i korisno je. Mislim da je Google još uvijek najbolji za obične korisnike što se tiče cloud usluga.

Da nemam već poslovni Office 365 možda bi i ta opcija bila primamljiva (1TB). Ali bolje se snalazim na Google uslugama.

A što se tiče pretplata, neki pretjeruju. Recimo, Evernote je prilično skup a moraš ići na pretplatu ako želiš raditi s privicima. Netflix je opet totalno nefer zbog nedostatka naših titlova...

Sve se manje više prebacuje na sistem pretplate. Treba svatko sebi odabrati što treba. Na svu sreću, ima dosta besplatnih servisa još uvijek.

 A koliko je onda pretplata? Jel se moze kako smuljati s indijskim vpn, kao za youtube gdje pretplata ispadne 12 kn

Marko :D pon 10.2.2020 20:23
Oldy kaže...
Accuweater. Nisu Norvežani najprecizniji. Fulaju oni itekako.

Sve prognoze nekada promaše. Meni se najpreciznijom pokalaza ona s Weather.com, odnosno, od The Weather Channela; istu koristi i Google u svojim uslugama. Druga najpreciznija je AccuWeather, ali nije baš pouzdana za period dulji od 24 sata jer se mijenja iz sata u sat. Yr.no nekada stvarno pogodi gdje druge prognoze promaše, ali se vrlo često događa da je prognoza i da su trenutni vremenski uvjeti krivi. Glavni razlog za to je što se Yr.no osvježava samo četiri puta dnevno za cijeli svijet, dok se prognoza za skandinavske zemlje ažurira svaka tri sata. I The Weather Channel i AccuWeather se ažuriraju svakih sat vremena (nekada i pola sata), tako da je najbolje odabrati jednu od te dvije prognoze.

Cryogenic sub 22.2.2020 17:49

Pozz ekipa, treba mi email aplikacija za android, koja ima mogucnost sortiranja emailova kao na outlooku na pc'u, tipa "make new rule", na kompu mi je sve lijepo podeseno odredjeni mejlovi idu u odredjeni folder itd, na svakoj email aplikaciji za android mi lista asolutno sve mejlove direkt u inbox i dodje do kaosa, i kolko vidim po opcijama nijedna nema opciju sortiranja mejlova, ili da ide u drugi folder ili da ne prikazuje neki mail.

Marko :D sub 22.2.2020 18:00
Cryogenic kaže...

Pozz ekipa, treba mi email aplikacija za android, koja ima mogucnost sortiranja emailova kao na outlooku na pc'u, tipa "make new rule", na kompu mi je sve lijepo podeseno odredjeni mejlovi idu u odredjeni folder itd, na svakoj email aplikaciji za android mi lista asolutno sve mejlove direkt u inbox i dodje do kaosa, i kolko vidim po opcijama nijedna nema opciju sortiranja mejlova, ili da ide u drugi folder ili da ne prikazuje neki mail.

Microsoft Outlook? Ako to namjestiš na mailu, tako bi ti trebalo biti i u aplikaciji...

Ivan(4) čet 24.12.2020 22:06

MS Outlook je totalno puk'o, već mesecima im ne radi IMAP (ne radi meni i još bar trojici kolega, a koliko vidim na Play Storeu u novijim recenzijama, nismo usamljeni). Tj prijem radi ok, ali slanje ne, poruka ostane u Outboxu, ili nestane iz njega, ali ne stigne gde je bila poslata.

 

S tim na umu, ima li nekog mail klijenta za preporuku, pošto je ludi Xiaomi na Mi 9T stavio samo Gmail, koji mi i nije baš "seo". Kriterijumi:

  • da radi prijem i slanje mailova
  • da ima nekakav kalendar (ako može da se podesi sinhronizacija sa kalendarom na našem mail serveru koji koristi CalDAV, super)
  • da nije na mesečnoj pretplati
  • da ne šalje korisničke kredencijale "kući" (BlueMail )

 

Marko :D čet 24.12.2020 22:16
Ivan(4) kaže...

MS Outlook je totalno puk'o, već mesecima im ne radi IMAP (ne radi meni i još bar trojici kolega, a koliko vidim na Play Storeu u novijim recenzijama, nismo usamljeni). Tj prijem radi ok, ali slanje ne, poruka ostane u Outboxu, ili nestane iz njega, ali ne stigne gde je bila poslata.

 

S tim na umu, ima li nekog mail klijenta za preporuku, pošto je ludi Xiaomi na Mi 9T stavio samo Gmail, koji mi i nije baš "seo". Kriterijumi:

  • da radi prijem i slanje mailova
  • da ima nekakav kalendar (ako može da se podesi sinhronizacija sa kalendarom na našem mail serveru koji koristi CalDAV, super)
  • da nije na mesečnoj pretplati
  • da ne šalje korisničke kredencijale "kući" (BlueMail )

Meni Outlook aplikacija radi normalno. Druge mail klijente nisam ni isprobavao jer zaista nemam potrebe. Probao sam jednom Gmail da vidim da li je možda riješen problem s obavijestima i naravno da nije.