Preserverance uto 5.5.2020 14:44

jučer sam koristio endomondo, oke je aplikacija ali ni on ne crta dobro rutu po kojoj sam isao. jer sam rpimjetio negdje ravne linije. A i jos sam primjetio da on osviježavao gps lokaciju kad bi pogledao na mobitel, pa pitanje za vas, moze li se to podesiti kako da to češče radi ?

 

CyberDemonVZ uto 5.5.2020 18:26
Preserverance kaže...

jučer sam koristio endomondo, oke je aplikacija ali ni on ne crta dobro rutu po kojoj sam isao. jer sam rpimjetio negdje ravne linije. A i jos sam primjetio da on osviježavao gps lokaciju kad bi pogledao na mobitel, pa pitanje za vas, moze li se to podesiti kako da to češče radi ?

 

Trebaš staviti da ti aplikacija nema štednju baterije. Pronađi YouTube tutorial ako ne znaš podesiti.

Daj sve dozvole za pristup GPSu.

GPS-u stavi full preciznost ako u opcijama imaš tu mogućnost.

Preserverance čet 7.5.2020 22:49
CyberDemonVZ kaže...
Preserverance kaže...

jučer sam koristio endomondo, oke je aplikacija ali ni on ne crta dobro rutu po kojoj sam isao. jer sam rpimjetio negdje ravne linije. A i jos sam primjetio da on osviježavao gps lokaciju kad bi pogledao na mobitel, pa pitanje za vas, moze li se to podesiti kako da to češče radi ?

 

Trebaš staviti da ti aplikacija nema štednju baterije. Pronađi YouTube tutorial ako ne znaš podesiti.

Daj sve dozvole za pristup GPSu.

GPS-u stavi full preciznost ako u opcijama imaš tu mogućnost.

 Samo da se pohvalim, sad radi savršeno, jučer testirao 10 kilometara, čak se vidi kada prijeđem cestu ako se priblizi karta.

Isključio sam štednju baterije samo za tu aplikaciju.

 

SuperHeroj pet 8.5.2020 08:30

Stara mi na mobu ima JAKO CUDAN PROBLEM, a dogadao se i prije i bio je rijesen tako da NITKO nezna kako se rijesio...

 

Uglavnom kada zove ili nju netko zove ne cuje sto druga strana prica osim ako upali zvucnik. 

 

Ovo sam radio i nista ne pomaze:

 

Mjenjao sam audio postavke

Stavio audio postavke na default

Provjerio one ikone na vrhu jeli nesto cudno oznaceno, nije, samo okretanje ekrana, wifi, podatkovni (sve sam iskljucio, ali opet isti problem)

reset moba

 

Inace mobitel je od a1... provjerio sam i azuriranje nista ne dava...

fer-de-lance pet 8.5.2020 08:40

Valjda joj ne radi onaj zvučnik koji ide na uho.

Uglavnom, tijekom razgovora probaj stiskati tipku za glasnoću + i pojačaj do kraja, i pogledaj da ne stisne možda mute licem dok prislanja mobitel, često se zna dogoditi da je delay za zaključavanje prevelik pa da slučajno licem stisneš nekaj prije nego zaključa ekran.

 

SuperHeroj pet 8.5.2020 12:16
fer-de-lance kaže...

Valjda joj ne radi onaj zvučnik koji ide na uho.

Uglavnom, tijekom razgovora probaj stiskati tipku za glasnoću + i pojačaj do kraja, i pogledaj da ne stisne možda mute licem dok prislanja mobitel, često se zna dogoditi da je delay za zaključavanje prevelik pa da slučajno licem stisneš nekaj prije nego zaključa ekran.

 

 Ma pokusao sam i to, nece :/   Ne znam sto je veci misterij to sa zvucnikom ili vec prijasnji isti slucaj koji se rijesio sam od sebe -.-

SuperHeroj pet 8.5.2020 15:06
Preserverance kaže...

dali je moguče da je u zvučnik upalo smeča, vlage itd pa nekad radi a nekad ne ?

 

 Pa slusaj... smeca sigurno nije, vlaga sumnjam. Zadnji put se ovo dogodilo prije nekih 6 mjeseci, tako da nije bas nekad radi nekada ne. Ovo je drugi put da joj se dogodilo. Ako ima vlage, sto preporucujes? Mozda da uvalim mob u rizu?

Preserverance pet 8.5.2020 15:17
SuperHeroj kaže...
Preserverance kaže...

dali je moguče da je u zvučnik upalo smeča, vlage itd pa nekad radi a nekad ne ?

 

 Pa slusaj... smeca sigurno nije, vlaga sumnjam. Zadnji put se ovo dogodilo prije nekih 6 mjeseci, tako da nije bas nekad radi nekada ne. Ovo je drugi put da joj se dogodilo. Ako ima vlage, sto preporucujes? Mozda da uvalim mob u rizu?

 ja bi ga otvorio i provirio tamo di je taj zvučnik i očistio ako se može.

 

 

sage ned 24.5.2020 15:29

Jel ima neka dobra besplatna aplikacija za dijeljenje lokacije u realnom vremenu. Znam da google maps to ima, al maksimalno dijeljenje lokacije je 3 dana, a ja bi htio da to traje dok se ne isključi.

CyberDemonVZ ned 24.5.2020 19:53
sage kaže...
Jel ima neka dobra besplatna aplikacija za dijeljenje lokacije u realnom vremenu. Znam da google maps to ima, al maksimalno dijeljenje lokacije je 3 dana, a ja bi htio da to traje dok se ne isključi.

 Jesi siguran?

Google maps. Dijelim lokaciju već 2 mjeseca.

sage ned 24.5.2020 20:26

Pa ev danas sam ponovno uključio, pa ću vidjeti. Nešto je izbacivalo this number is not from google contact list, nemam pojma, iako je, pa vidit ću za par dana. Ponovno sam dodao isti kontakt na google kontakte.

sage sri 27.5.2020 13:07

Pokušavam upogoniti na mobitelu neku app koja napravi to da mi na mobitelu napravi server kojeg će tv moći prepoznati u lokalnoj mreži kao što prepoznaje primjera pc.
I to mi radi sa aplikacijom dlna server, ali kad kliknem na video sadržaj preko media aplikacije od tv-a neće da očita titlove, samo video. Znači titlovi su u istoj mapi kao i taj video itd, u biti sve bi trebalo raditi onda, ali srt titlovi ne budu prepoznati.
Je li moguće preko dlna servera, odnosno tako neke aplikacije za android očitati i titlove, a ne samo slike i video, na samom tv-u.

sage sri 27.5.2020 20:26

Probao sam plex, al ne mogu služiti kako postavit ga kao server tako da ga tv media aplikacija prepozna kao server. Ma mislim da je to nemoguća misija. Napravit da sheriram određene mape s mobitela i da se to vidi u lokalnoj mreži. Svakakve programe probavam tipa lan drive smb i sl al ne uspijevam. Jedino mi glatko to polazi sa app dlna server, tv prepozna mob isti sekund, očita sve šta je u sheriranom dijelu al titlove ne vidi nažalost.

Znači DLNAServer radi al ne očitava titlove pored filma.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.al.dlnaserver

Posmatrač sri 27.5.2020 20:28
sage kaže...
Pokušavam upogoniti na mobitelu neku app koja napravi to da mi na mobitelu napravi server kojeg će tv moći prepoznati u lokalnoj mreži kao što prepoznaje primjera pc.
I to mi radi sa aplikacijom dlna server, ali kad kliknem na video sadržaj preko media aplikacije od tv-a neće da očita titlove, samo video. Znači titlovi su u istoj mapi kao i taj video itd, u biti sve bi trebalo raditi onda, ali srt titlovi ne budu prepoznati.
Je li moguće preko dlna servera, odnosno tako neke aplikacije za android očitati i titlove, a ne samo slike i video, na samom tv-u.

 sa mkv merge ubaci titlove u sam mkv file...

sage sri 27.5.2020 20:34

Ok to znam al kako ću ubaciti titlove u razne avi formate divx i sl to je već poso i komplicirano. Pretežno svaki media player čita srt titlove samo moraju biti istog naziva kao i video datoteka.

fer-de-lance sri 27.5.2020 21:18
sage kaže...
Probao sam plex, al ne mogu služiti kako postavit ga kao server tako da ga tv media aplikacija prepozna kao server. Ma mislim da je to nemoguća misija. Napravit da sheriram određene mape s mobitela i da se to vidi u lokalnoj mreži. Svakakve programe probavam tipa lan drive smb i sl al ne uspijevam. Jedino mi glatko to polazi sa app dlna server, tv prepozna mob isti sekund, očita sve šta je u sheriranom dijelu al titlove ne vidi nažalost.

Znači DLNAServer radi al ne očitava titlove pored filma.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.al.dlnaserver

 Inače, napravio je svojevremeno Davor dobar vodič za Plex, pa pogledaj:

https://www.bug.hr/savjeti/kako-konfigurirati-i-koristiti-plex-jednostavnu-mocnu-i-modernu-aplikaciju-za-7456

 

Posmatrač sri 27.5.2020 21:23
sage kaže...
Ok to znam al kako ću ubaciti titlove u razne avi formate divx i sl to je već poso i komplicirano. Pretežno svaki media player čita srt titlove samo moraju biti istog naziva kao i video datoteka.

 Cita players ali ne salje ih media server. 

A sad malo edukacije ;) MKV i DIVX nemoj trpati u isti kos jer radi o potpuno razlicit stvarima. Divx je codec a mkv je kontejner.

MKV moze u sebi sadrzavati video u divx ili nekom drugom codecu. Zato ljude zbunjuje kako jedan mkv radi i slika i zvuk, drugi radi samo slika, a treci radi samo zvuk....

MKVmerge ti uzme taj divx video i srt titl i ubaci u mkvkontejner bez rekodiranja. Nista ne dira sto se tice kvaliteta nego umjesto 2 napravi jedan file.....

 

 

sage sri 27.5.2020 22:11

Ok. Mkvmerge ću isprobati, pa neka stoji, kad za treba. Mislim da vrlo brzo se to sve odradi, to ubacivanje titlova. Znam da, al kod mene ima još starih filmova u avi formatu, a za taj avi format ne znam da li mogu preko mkv merge ubaciti titlove.
Uglavnom gledat ću da proučim ovaj tutorial o plex aplikaciji. Ono što mi zapravo u cijeloj priči bitno je da kad imam neki film na mobu da ga mogu streamat na tv sa titlovima. A ovo drugo mogu napraviti media server na kompu. Tv je philips pus7304 pa mislim da neće biti problema sa streamanjem preko plex aplikacije, eventualno bi možda morao nešto platiti za tu plex aplikaciju, mada ne znam još koje funkcije se dodatno otvore nakon toga.

Posmatrač sri 27.5.2020 22:18
sage kaže...
Ok. Mkvmerge ću isprobati, pa neka stoji, kad za treba. Mislim da vrlo brzo se to sve odradi, to ubacivanje titlova. Znam da, al kod mene ima još starih filmova u avi formatu, a za taj avi format ne znam da li mogu preko mkv merge ubaciti titlove.
Uglavnom gledat ću da proučim ovaj tutorial o plex aplikaciji. Ono što mi zapravo u cijeloj priči bitno je da kad imam neki film na mobu da ga mogu streamat na tv sa titlovima. A ovo drugo mogu napraviti media server na kompu. Tv je philips pus7304 pa mislim da neće biti problema sa streamanjem preko plex aplikacije, eventualno bi možda morao nešto platiti za tu plex aplikaciju, mada ne znam još koje funkcije se dodatno otvore nakon toga.

 MKV merge kao i gMKVExtractGUI su nezaobilazni alati za svakog ljubitelja filma koji voli da to ima slozeno kako treba i kad odlucinesto gledati ne zeza se ni sa titlovima streamovima i sl glupostima.....

Posmatrač pet 5.6.2020 19:29
sage kaže...
Je li se može sa nekom aplikacijom na androidu, tj da li ima tako nešto da se slijepe titlovi na video fajl. Nešto tipa kao sa mkvtoolnix programom.

 MKVTOOLNIx ne slije titl sa slikom vec ga ubaci u kontejner. Poslije mozes taj titl "izvaditi" odatle, zamijenuti sa drugim ili dodati drugi....

boxer sub 6.6.2020 12:13

Imam problem na mobitelu sa Androidom 6. Radi se tome da mi nekada YouTube videi ili GIF, pa cak i neke druge video datoteke koje su snimljene mobom i koje dobijem putem Vibera ili Whatsappa ne reproduciraju kako treba. Npr. Video zapocne i nakon 1-2 sekunde se zbugira, display postane zelen, a video se smanji na velicinu 1/6 displaya i pozicionira se u lijvi gornji dio displaya i normalno radi ali je sve oko zeleno i tako mi bude na YT. Dok se kod drugih pomijesaju i izmuljaju boje, pojave artefakti, zrnatost i prepolovi video na lijev stranu displaya dok je druga potpuno zelena. Vherovatno se tu radi o codecima i sl, no ne znam kako rijesiti problem. Mobitel je vise puta vracan na fabricke postavke no nista nije pomoglo. Zna li netko rjesenje?