sage pon 20.1.2020 15:04

Nije samo do teme. Kad napravim sd card analysis, onda bi bio dobro da kad mi već izbaci koji su fajlovi najveći, da odma mogu i brisat ih, a ne klik na fajl, on se vrati na početni položaj popisa datoteka. Ima tako nekih osnovnih caka koje su glupo naštimane, a updatea jako slabo izlazi, nikakvih promjena nema.. Uglavnom taj app je ok, ima još neki mi explorer sam našao na netu, kažu da je ok, samo je paid verzija, nema trial ništa

CyberDemonVZ pon 20.1.2020 18:13
CyberDemonVZ kaže...

Ajd, onda ću se i ja vratiti na njega :D

Hvala.

 

 

Nego, ljudi. Ako imam ponuđeno armeabi-v7a, arm64-v8a, x86 i x86_64, kojeg skidam za Snapdragon procesor (Xiaomi Redmi Note 3)?

I za koje su ovi ostali?

sage kaže...
Ja sam skinuo tu s tog linka gore i radi ok na galaxy a8. Točno sw sjećam te aplikacije tad još dok je bila besplatna, čak i one opcije gesture. :)

 Je, jesam i ja, još jednom hvala.

 

Pitam za druge aplikacije koje sam ugledao (novi Andorid Auto 5.0)

Marko :D pon 20.1.2020 18:31
CyberDemonVZ kaže...

Ajd, onda ću se i ja vratiti na njega :D

Hvala.

 

 

Nego, ljudi. Ako imam ponuđeno armeabi-v7a, arm64-v8a, x86 i x86_64, kojeg skidam za Snapdragon procesor (Xiaomi Redmi Note 3)?

I za koje su ovi ostali?

Skini sve, pa vidi koja će se instalirati, ta je prava. Tako ja radim... 😄

CyberDemonVZ pon 20.1.2020 18:38

 

Misliš da nisam? 

Uskoro idem isprobavati kad se mob napuni.

 

Pretpostavljam da je arm, vjerojatno ovaj s najvećom brojkom.

I zbuni me ovo x86, to bi trebali biti intel komatibilni procesori... Izgleda da malo znam o mobitelima :D

Marko :D pon 20.1.2020 18:51

Možda ti je pravi instalacijski paket oštećen, to jest, možda se nije skinuo dobro. 

 

I da, ako već imaš istu aplikaciju instaliranu, možda ćeš je morati deinstalirati kako bi instalacija uspjela.

fer-de-lance pon 20.1.2020 19:42

Kod tebe bi morao biti 8a, bez obzira jel MTK ili Snapdragon, ali provjeri s CPU-Z ili Droid hardware info, mislim za ovaj Android auto 5.0.

 Edit: preduhitrio me kolega, nisam bio za mobom.

I kaj se toga tiče mislim da i ove za arm7 rade i na arm8, osim ako je eksplicitno kompajlirano za 8, a li većinom nije, bar kod aplikacija za stare verzije androida.

 

T700 uto 4.2.2020 02:17

Koja gps navigacija tj offfline je bolja ?

 

Htio bi da mi pokaze na ekranu više traka, da vec unapred znam koja traka na cesti ide u mojem smjeru ? Vidio sam tu sliku na internetu ali se odnosila na ameriku. Ima li uopče toga kod nas ?

 

Inače nisam iz zagreba ali planiram češče se vozit po zg pa me zbog toga zanima, trenutno korisitm google maps ali i dalje tražim offline navigaciju za slučaj da mi internet ne radi.

 

 

CyberDemonVZ uto 4.2.2020 09:25
T700 kaže...

Koja gps navigacija tj offfline je bolja ?

Htio bi da mi pokaze na ekranu više traka, da vec unapred znam koja traka na cesti ide u mojem smjeru ? Vidio sam tu sliku na internetu ali se odnosila na ameriku. Ima li uopče toga kod nas ?

Inače nisam iz zagreba ali planiram češče se vozit po zg pa me zbog toga zanima, trenutno korisitm google maps ali i dalje tražim offline navigaciju za slučaj da mi internet ne radi.

 Kad sam ja koristio navigaciju, prije Google Mapsa, koristio sam iGO.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nng.igo.primong.igoworld&hl=hr

Ali, to je bilo prije nekoliko godina, nemam pojma dal su još uvijek dobri. Možda su se i poboljšali.

 

ALI, još bolje rješenje ti je skinuti dio karte s Google Maps koji često koristiš. Za tebe Zagreb i okolicu

I to ti je stalno na mobitelu i nemaš problema.

 

Negdje je pod opcijama ta mogućnost.

 

(Jedino ne znam dal trebaš ručno osvježavati il to on radi sam)

kiki_b uto 4.2.2020 10:46
T700 kaže...

Koja gps navigacija tj offfline je bolja ?

 

Htio bi da mi pokaze na ekranu više traka, da vec unapred znam koja traka na cesti ide u mojem smjeru ? Vidio sam tu sliku na internetu ali se odnosila na ameriku. Ima li uopče toga kod nas ?

 

Inače nisam iz zagreba ali planiram češče se vozit po zg pa me zbog toga zanima, trenutno korisitm google maps ali i dalje tražim offline navigaciju za slučaj da mi internet ne radi.

 

 

Ovako si mislio, prikačio sam ti slike.

iGO Navigation, ja jako zadovoljan kao offline navigacija. Ubacio sam i lokacije fiksnih radara, i sve OK radi. U kombinaciji sa google maps ako trebam pogledati ima li gužve na cesti.

T700 uto 4.2.2020 11:05
kiki_b kaže...
 

Ovako si mislio, prikačio sam ti slike.

iGO Navigation, ja jako zadovoljan kao offline navigacija. Ubacio sam i lokacije fiksnih radara, i sve OK radi. U kombinaciji sa google maps ako trebam pogledati ima li gužve na cesti.

 Hvala, to sam tražio :)

 

Usput da pitam

 

Po zagorju se vozim po uobičajenoj cesti i jednom sam htio ići drugim putem radi promjene pa sam preko google mapsa upisao odredište i odabrao drugu rutu. I evo što se dogodilo, skrenuo sam u jednu ulicu prvih par minuta je asfalt i onda ide zemljani put na brdo.

Taj zemljani put je bio sve uži, zemlja se odronula  i ja sam odustao jer me bilo strah da negdje ne zaglavim u blatu pa sam se vračao i isao dalje po cesti.

 

 

Dali postoji opcija, ne samo kog googlea već i kod tog iGO da se drzim samo asfalta ? Kod google mapsa ima opcija (izbjegavaj cestarine, autoceste) no ne vidim opciju izbjegavaj puteve (koji nisu asfaltirani).

 

 

kiki_b uto 4.2.2020 11:15
T700 kaže...

Dali postoji opcija, ne samo kog googlea već i kod tog iGO da se drzim samo asfalta ? Kod google mapsa ima opcija (izbjegavaj cestarine, autoceste) no ne vidim opciju izbjegavaj puteve (koji nisu asfaltirani).

 

 

Tako, je u postavkama rute imaš za birati što želiš izbjegavati.

meme3 uto 25.2.2020 18:05
hixxq kaže...
Gdje se u Gmail aplikaciji briše povijest traženja?

 Odeš u Gmail > Postavke > Općenite postavke > tri točke u gornjem desnom kutu > tamo se nalazi opcija za brisanje povijesti.

T700 sri 26.2.2020 10:20

moze li se google drive podesiti da mi stavlja slike od jednog foldera u oblak ?

 

Ukratko to je snimanje zaslona na mobu, i to mi je kao neki podsjednik a to bi htio usput vidjeti na kompu.

 

meme3 sri 26.2.2020 12:36
T700 kaže...

moze li se google drive podesiti da mi stavlja slike od jednog foldera u oblak ?

 

Ukratko to je snimanje zaslona na mobu, i to mi je kao neki podsjednik a to bi htio usput vidjeti na kompu.

 

 Mislim da se ne može iz Google Drive appa, ali možeš kroz druge servise. Možeš iskoristit ovaj applet na IFTTT-u (instaliraš app na mobitelu, povežeš račun i uključiš applet) ili kroz app kao što je Autosync for Google Drive. Ovaj applet na IFTTT-u je konkretno za screenshote ali možda nađeš i druge.

 

Edit: Možeš i u Google Photos odabrati i druge mape za backup u Settings > Backup & sync > Back up device folders.

sage pon 2.3.2020 15:28

Je li ima neka aplikacija s kojom mogu full detaljno vidjeti što mi sve zauzima prostor na sd internoj kartici od mobitela.
Nek je i paid verzija, nema veze.

Jučer sam imao 1.6gb slobodnog prostora, jutros 0.95gb. Ne kužim gdje otišlo samo od sebe više od 500mb..

Radi se o samsungu galaxy iz a serije.. One ui, android 9

zviznemte pon 2.3.2020 18:00

Ja imam SD Maid aplikaciju i sluzi svrsi.

 

Najvjerojatnije neka igrica skida podatke u pozadini ili npr razne ove drustvene mreze, face, messenger, viber, snapchat, itd imaju vec u postavkama ukljuceno da saveaju automatski sve slike koje dobijes.

sage pon 2.3.2020 18:56

Imao sam otprije appmgrIII, s njim sam prebacio skoro 30-tak aplikacija na sd micro card i oslobodio sam skoro 3.5gb na internoj sd memoriji od telefona. Jedino mi nije jasno gdje se fizički u kojoj mapi nalaze te aplikacije koju se prebačene na sd micro karticu i šta ako izvadim tu memorijsku karticu.
Aplikacije koje najčešće koristim sam primjetio da zauzimaju dosta cache memorije, što se može i ručno pobrisati.

zviznemte uto 3.3.2020 13:40

U sd maid imas bas posebnu opciju "app analyzer" koja ti razvrsta sve fileove od onog koji ti zadrzava najvise memorije do najmanjeg file, naravno sve je razvrstano. Sad samo ne znam da li razvrstava i fileove iz sd kartice jer sd karticu ne koristim odavno vec

Ali da ako maknes memorijsku na kojoj su svi podaci aplikacija neces ih moc koristiti.

dankodr uto 3.3.2020 20:35

kako napraviti LAN mrežu između dva mobitela ( android) ?

 

 

Problem:  Moja mala i njena kolegica igraju Minecraft zajedno - kad kolegica dođe k nama, obadvije su spojene na kućni WIFI.

 

Ali one bi igrale Minecraft zajedno i kad kolegica ode kući - onda je ona spojena na njen WIFI.

 

Za igranje Minecrafta internet nije nužan - bitno da su spojene na isti WIFI.

 

 

 

E sad, da li ima kakva aplikacija koja bi omogućila da mobiteli budu u zajedničkoj mreži ( LANu) preko interneta ?  Na kompjuteru za to koristim Hamachi. Ali za Android =(

 

 

Hvala