matrix777 ned 20.10.2019 21:57

Zašto ne mogu reproducirati video tijekom razgovora?

 

Npr, youtube radi normalno, no na svim drugim stranicama ne mogu reproducirati. Pokrene se i kao da je stisnuta pauza, tako stoji. Prekinem razgovor, reproducira normalno. Probao sa 3 razlicita browsera na mate 10 pro, android 9.

Marko :D ned 20.10.2019 22:10
CyberDemonVZ kaže...
Marko :D kaže...

Može kupiti neki VPN koji ima poslužitelje u Hrvatskoj, spojiti se i gledati normalno. Drugi način ne postoji...

 Probao 7 VPNa, na svakome skuži da nije u HR... :/

Nije valjda da aplikacija koristi GPS, ili tak neke fore?

Ili su svi na crnoj listi?

Ne vjerujem da HT koristi metodu blokiranja VPN-ova jer to nije nimalo jednostavan zadatak. Prije bi rekao da IP adresa koja bi trebala biti hrvatska nije prepoznata kao ista.

 

Kada se spojiš s VPN-om (na posebnu lokaciju), uvijek provjeri lociraju li te razne stranice u državi koju si odabrao. Često se događa da odabereš recimo Italiju kao državu, pa da te stranice lociraju da si u UK prema IP adresi.

dennocro pon 21.10.2019 11:52

jel zna neko kako bas aktivirati gps, sestra mi izgubila mob i preko lokacije uspijemo u 30m, al ga ne uspijevamo cuti kad zvoni, bat je jos 18%, jel moguce na daljinu bas upaliti gps da spusti tocnost na par metara?

 

edit: RJESENO NASLI

Marko :D uto 22.10.2019 22:06
fromcelltohell kaže...
Marko :D kaže...

Imam Sony Xperiju XA2 Ultra. Iako mi je Android Pie dostupan za preuzimanje i instalaciju, još uvijek sam na Oreu jer je Pie vrlo bugovit (bar kod Xperia). Gledao sam postavke prikaza, te postavke za developere, ali opciju za tamnu temu nemam. To je tek uvedeno u Pie...

 

Nema ti druge nego se privići na tamne teme, jbg ;)

Riješen problem. Aplikacija Dark Mode riješava stvar. Zadana postavka je auto, ali kada se podesi na light ili dark, većina se aplikacija toga pridržavaju (uključujući i Google-ove).

 

Onaj iritantni problem s ikonom lokacije još uvijek je prisutan, a rješenja ni na vidiku. 🙄

Marko :D sub 26.10.2019 19:10

Nakon više od mjesec dana i valjda milijun pokušaja riješavanja problem, jedva sam ga uspio riješiti. Razlog je stvarno glup - bug u Androidu. Slučajno sam jednom ušao u račun za gosta i onda sam ga obrisao. Međutim, kako je račun za gosta bez Google računa, lokacija je postavljena na Samo uređaj i uključena po zadanim postavkama. Zbog toga što se postavke između računa nisu slagale, ikona je cijelo vrijeme bila prikazana u statusnoj traci i na vlasničkom računu i na gost računu. Problem sam riješio tako da sam postavke u oba računa izjednačio i pritom dva puta prebacivao iz jednog u drugi račun. Kada se ikona maknula, obrisao sam gost račun i sada je više nema (već nekih pola sata). Iskreno se nadam da se ni neće pojaviti jer je stvarno iritantno imati ikonu konstantno u statusnoj traci, a ne znati zašto. Iako rješenja za taj problem nema na Google-u, ni na XDA Developers forumu, do rješenja sam došao uz pomoć Reddita i jednog posta starog dvije godine u kojem čovjek govori kako je i on primjetio taj bug kod mijenjanja računa; onda sam se sjetio da sam jednom slučajno ušao u gost račun. 

Marko :D ned 27.10.2019 16:19

Nakon ponovnog pokretanja uređaja, ikona se vraća. Onda moram ponovno napraviti isto da se makne. Postoji solucija da ostavim gost račun, ali onda mi se na zaključnom zaslonu, u statusnoj traci pojavljuje ogromna ikona vlasničkog računa. Ne vjerujem da se ovo ne može nikako trajno riješiti... 

maxy0 ned 27.10.2019 17:13
Marko :D kaže...

Nakon ponovnog pokretanja uređaja, ikona se vraća. Onda moram ponovno napraviti isto da se makne. Postoji solucija da ostavim gost račun, ali onda mi se na zaključnom zaslonu, u statusnoj traci pojavljuje ogromna ikona vlasničkog računa. Ne vjerujem da se ovo ne može nikako trajno riješiti... 

 A nista, factory reset mobitela, obrisi sve s njega i prijavi se sa tim jednim racunom

Marko :D ned 27.10.2019 17:31

To je izgleda jedini način, nažalost. Stvarno je glupo da ne postoji neka opcija kojom bi se kompletno mogli onemogućiti ti korisnički računi.

 

Dakle, koliko sam skužio, problem je u tome što mobitel nakon boota provjerava postavku kako je postavljena na računu koji ne postoji. Svi računi bez Google računa imaju tu opciju postavljenu na samo uređaj na kojoj ta ikona gore stoji...

Kresaux uto 29.10.2019 13:25

Suosjećam kolega. Iako se čini kao sitnica koju većina ne bi ni primijetila, takvi bugovi stvarno iritiraju u bude neki inat da se riješi. Mene već godinama živcira kašnjenje gmail push notifikacija na mobitelu, jednom sam zbog toga propustio i razgovor za posao. Mijenjao sam s godinama 5-6 mobitela, 3 različita proizvođača, 3 mreže, rootao, unlockao, razni email klijenti i romovi, uvijek isto. Jedini uspjeh je da sam sveo kašnjenja na 15 min max. Testirao tjedan dana na starom iPhoneu 6 i tamo nije kasnilo. Skoro sam na kraju uzeo iPhone 11 zbog toga, ali sam shvatio da tih 15 min kašnjenja nije vrijedno soma dolara :D

Marko :D uto 29.10.2019 17:54

Da, slažem se, to su sitnice koje čovjeka stvarno naživciraju. U to da je Gmail aplikacija grozna, uvjerio sam se i sam. Namjestim e-mail, pošaljem s drugog maila poruku, ali obavijesti nema. Otvorim Gmail, a kad ono ni mail nije sinkroniziran (iako je namješteno da radi sinkronizaciju). Instaliram lijepo Outlook aplikaciju, sve radi bez ikakvih problema. Obavijest dobivam odmah po primitku maila, bez ikakvog kašnjenja.

fer-de-lance sub 9.11.2019 21:41
mile59 kaže...

friški sam korisnik androida pa trebam preporuku dobrog mobilnog browsera koji u sebi sadrži reading mode, kao što ga ima safari već implementiran u iPhoneima.. i po mogućnosti da mu je alatna traka i nove kartice na dnu, a ne vrhu ekrana kao na chromeu recimo..

 Sjetio sam se ovog posta taman sad kad sam instalirao Vivaldi beta verziju s play storea.

Uglavnom, ima simplified mode, to je isto ko reading mode na safariju i predobro radi 

 

 

Marko :D ned 10.11.2019 10:21
sage kaže...
Mislio sam legalno. Znam da je bila licenca nekih 40-tak kn, šta je to sad preko 300kn 🤔

Da, 300 kn je malo puno, ali imaj na umu da se radi o doživotnoj licenci za 3 uređaja. Ako promijeniš uređaj, licencu također možeš koristiti i na tom drugom uređaju (samo makneš skineš stari uređaj s licence preko svog AdGuard računa i aktiviraš drugi mobitel).

CyberDemonVZ ned 17.11.2019 09:27
Miki_16 kaže...

Pozdrav!

Ne znam gdje da pitam, al et..

Radi se o tome da koristim dva broja na Xiaomi mobitelu, mene sada zanima kako mogu namjestiti da imam WhatsApp za oba broja? Hvala!

Postavke -> aplikacije -> klonirane aplikacije

I tamo odabereš koje aplikacije će biti razdvojene ovisno o broju.

Miki_16 ned 17.11.2019 11:30
CyberDemonVZ kaže...
Miki_16 kaže...

Pozdrav!

Ne znam gdje da pitam, al et..

Radi se o tome da koristim dva broja na Xiaomi mobitelu, mene sada zanima kako mogu namjestiti da imam WhatsApp za oba broja? Hvala!

Postavke -> aplikacije -> klonirane aplikacije

I tamo odabereš koje aplikacije će biti razdvojene ovisno o broju.

 Naprabila sam to, ali mi javlja kad stisnem ikonu pristup odbijen..

hrčak pon 16.12.2019 21:19

Pozdrav, mama mi ima Samsung j3 2017 i jučer je bio neki upgrade android sustava, i nakon toga joj više ne radi viber, stalno izbacuje da se aplikacija ruši, a na trgovini play trenutno nema nikakve nadogradnje vibera. Resetirao sam mobitel više puta, i sve je aktualizirano, i sada sam još primjetio da na trgovini play mogu ući u aplikaciju i bilo šta otvorit i instalirat, ali samo dok hoću na viber i trgovina play se odmah ruši. Da li netko zna u čemu bi bio problem? Hvala

hrčak uto 17.12.2019 19:54
hrčak kaže...

Pozdrav, mama mi ima Samsung j3 2017 i jučer je bio neki upgrade android sustava, i nakon toga joj više ne radi viber, stalno izbacuje da se aplikacija ruši, a na trgovini play trenutno nema nikakve nadogradnje vibera. Resetirao sam mobitel više puta, i sve je aktualizirano, i sada sam još primjetio da na trgovini play mogu ući u aplikaciju i bilo šta otvorit i instalirat, ali samo dok hoću na viber i trgovina play se odmah ruši. Da li netko zna u čemu bi bio problem? Hvala

 Bump, deinstalirao sam viber, i sada kada na trgovini play hoću ponovno instalirati i trgovina play se samo sruši, a da hoću instalirati bilo koju drugu aplikaciju, onda radi uredno

T700 pon 23.12.2019 12:11

Kupio novi mobitel i želim staviti opet aplikacije koje sam imao prije.

 

Prije sam isao na play.google.com i gore na kotačic i vidim povijest skidanih aplikacija i poklikam da to instaliram. A sad više ne pronalazim te opcije, gdje su ?

 

T700 sub 18.1.2020 12:08

Htio bi aplikaciju za blokiranje poziva poput zrakoplovnog moda. Neki widget ili nesto da stavim jer želim da internet i bluetooth rade samo ne želim u jednom trenu pozive.

 

Može li taj netko dobivat poruku da je mob ugašen ?

 

 

 

sage ned 19.1.2020 14:29

Je li koristite es file explorer pro verziju, to je bila paid verzija aplikacije.. Imam backup te aplikacije tj apk file na mobitelu, jel sigurno to za korištenje s obzirom na debakl i izbacivanje aplikacije sa play storea.

CyberDemonVZ ned 19.1.2020 20:32
sage kaže...
Je li koristite es file explorer pro verziju, to je bila paid verzija aplikacije.. Imam backup te aplikacije tj apk file na mobitelu, jel sigurno to za korištenje s obzirom na debakl i izbacivanje aplikacije sa play storea.

 Nemam pojma... ja sam maknuo i koristim Total Commander.

sage ned 19.1.2020 21:16

Ma ja ne mogu naći ništa ko tu app. Kupio sam solid explorer al to nije to. Mislim sve neke animacije gluposti, šarenilo, ova app je bila najbolja. Ja u ovoj es file explorer pro verziji nikad vidio reklame nisam, nemam pojma..