Marko :D ned 19.5.2019 19:16
dejo6 kaže...

Koji vrag se dogodio s QuickPicom? Jel ima kakva dobra alternativa za slike?

Aplikaciju je kupila kineska tvrtka Cheetah Mobile (tvorac Clean Mastera, Battery Doctora i sličnih, beskorisnih, aplikacija) i uništila ju. Koliko vidim, internet uglavnom predlaže Camera Roll - Gallery aplikaciju kao zamjenu.

 

Ako netko ima instalirano nešto od Cheetah Mobilea (CM), DU Apps, DO Global, preporučeno je deinstaliranje tih aplikacija s mobitela. Cheetah Mobile se bavi prodajom korisničkih podataka i treniranjem AI, a njihovi proizvodi su u nekoliko navrata i letili s Google Playa zbog varanja s oglasima, kao i proizvodi gore navedene ekipe.


Više informacija: 

Why do people still trust Cheetah Mobile in 2018? (6 minuta zanimljivog čitanja)

PSA: QuickPic disappeared from the Play Store following Cheetah debacle, and you should uninstall it if you're still using it (članak o QuickPic-u)

You should probably uninstall ES File Manager right now (o ES File Manageru i zašto je letio s Google Playa; spolier alert! kineska kompanija DO Global također je varala na oglasima)
Zanesena pon 20.5.2019 14:17

Ima li neka aplikacija galerije koja smjesta slike po albumima, tipa s kamere,instagram,viber,facebook itd? Kamera od Huawei koja je dosla s njim to ne radi nego kao iphone trpa sve skupa.Quick pic i nije nesto ,ja sam skinula neku galeriju ali ne odradjuje lijepo slike jos je puna reklama.

Avensac pon 20.5.2019 23:45
Zanesena kaže...
Ima kad udjem u postavke i na vise albuma ali kada otvorim aplikaciju sve su slike skupa.Kako te albume izbaciti da su vidljivi cim se otvori album?

 Google Photos ima prikaz po mapama ili sve zajedno, jednostavno se bira s izbornika na dnu ekrana. Sve radi brzo, intuitivno je i pregledno. A i plus je to što ako želiš imaš besplatan neograničen backup fotografija na cloud (malo smanji rezoluciju, ali nista primjetno, moze se i staviti da sprema slike u original rezi ali ti onda oduzima prostor od tvojeg google drive-15gb je po defaultu besplatno..). 

Zanesena uto 21.5.2019 09:57

Imam vec google photo pa da ne listam tamo jer mi je zakljucano radi nekih prijasnjih fotografija.A da kad vec kazes dosla mi je poruka da mi je google drive tih 15 g vec puno i da se nadoplati.Jeli to neophodno ili mogu nesto obrisati?

Marko :D uto 21.5.2019 18:14

Gledaj, preporučuje se deinstaliranje tih kineskih aplikacija (što zbog prikupljanja podataka, prodaje podataka ili samog muljanja s oglasima), ali ako je tebi svejedno ti je možeš nastaviti koristiti bez problema. 

sage uto 21.5.2019 18:27

Sad bi volio znat verziju app prije nego je kinezi preuzeli, al to je teško za saznati
Iako koristim plaćenu verziju es file explorera i nikad nisam vidio niti jedan oglas

Edit: koja je najbolja app zamjena za es file može i paid verzija

mind_challenge uto 21.5.2019 23:21
sage kaže...
Sad bi volio znat verziju app prije nego je kinezi preuzeli, al to je teško za saznati
Iako koristim plaćenu verziju es file explorera i nikad nisam vidio niti jedan oglas

Edit: koja je najbolja app zamjena za es file može i paid verzija

 Nije tesko. Verzija je 4.5.2
Solid Explorer, MiXplorer, X-plore File Manager...

Avensac sri 22.5.2019 01:14
Zanesena kaže...
Imam vec google photo pa da ne listam tamo jer mi je zakljucano radi nekih prijasnjih fotografija.A da kad vec kazes dosla mi je poruka da mi je google drive tih 15 g vec puno i da se nadoplati.Jeli to neophodno ili mogu nesto obrisati?

 Naravno, mozes obrisati sto god te volja sa svojeg google drive-a.

Čitatelj sri 22.5.2019 21:21

Mozda je ovo prava tema za pitati.

 

Dakle, Note 8:

Evo ovako, uredjaj je dosao sa And8, updateao sam ga na zadnji And9.

Cini se da radi OK, ali reklame iskacu kao iz pastete,

sto Youtube, sto Browser, sto 9Gag ili bilo koja druga aplikacija.

 

Kako da jos to podesim da nema reklama? I jel se moze ovaj Bixby gumb koristiti za nesto korisno?

midzan21 sri 22.5.2019 21:38

Za reklame: instaliraj AdGuard s njihove službene stranice te će reklame "nestati" iz svega osim iz YouTube aplikacije. Naravno, za to je potreban premium koji je zbilja ništa novca za godinu dana (ili lifetime ako se nađe kakva promocija preko Ruske verzije stranice). Za YT app bez reklama treba alternativa tipa YouTube Vanced (osobna preopruka, nema reklama nikad) s microG ako se želiš prijaviti unutar aplikacije.

Bixby tipka: pogledaj na Play Store izbacili su bixby Remapper alat ili na xda forumu za istu aplikaciju.

Čitatelj čet 23.5.2019 09:11

Super, uspio sam sa Youtube Vanced i AdGuardom,

uzeo 30 dana probno pa cemo vidjeti.

 

Koliko sam skuzio to je VPN filter, okviri reklama su i dalje vidljivi, ali same reklame unutar okvira nisu prikazane.

Trazio sam i vidio da se moze rootati i staviti AdAway, ali se gubi jamstvo i dosta sigurnosnih elemenata,

te to nisam zelio probavati jer iskustva sa Androidom imam jako malo, koristim W10m,

a ovo je za babu - al trebam joj postelat da bude "sretna".

 

I uspio sam premountati tipku, jedina opcija u free verziji programa je da otvara Google Asistenta,

sto nije lose, makar na milisekundu otvori Bixby pa Google, vidi se u task manageru da je tako.

 

Fin uredjaj, nekih centimetar visi od 950XL, ali i pol centi uzi od 950XL. Nov Amoled je uvijek bolji

od koristenog, vidi se da se nakon 4g lagano plava boja pocela gubiti, vise nije kao prije.

 

Ne postoji klasicni "double tap to wake" kao na Lumijama, nego se "otkljuca" lock-screen, pa se mora duplo

kliknut na "home" ikonu da se otkljuca, jest da je dvostruki proces, al ok. Ne znam dali postoji opcija za

double-tap to lock, mozda cak i ima, al ne znam gdje, struktura postavki je veoma komplicirana i pogubim se u menijima.

 

Al cini mi se kao fin uredjaj, baba ce bit mirna bar pol godine, da me ne gnjavi :) 

Marko :D čet 23.5.2019 09:18
Čitatelj kaže...

Koliko sam skuzio to je VPN filter, okviri reklama su i dalje vidljivi, ali same reklame unutar okvira nisu prikazane.

Trazio sam i vidio da se moze rootati i staviti AdAway, ali se gubi jamstvo i dosta sigurnosnih elemenata,

te to nisam zelio probavati jer iskustva sa Androidom imam jako malo, koristim W10m,

a ovo je za babu - al trebam joj postelat da bude "sretna".

AdGuard izrađuje lokalni VPN i promet filtrira na uređaju, ništa ne ide van. Okviri reklama ti se ne bi trebali pojavljivati (bar se kod mene ne pojavljuju); jesi li uključio HTTPS filtriranje?

Čitatelj čet 23.5.2019 10:25

Ukljucio sam u AdGuardu recimo za 9GAG HTTPS filter,

i onda to izgleda ovako:

 

 

Tu gdje je inace reklama je prazan okvir,

a i dolje gdje je reklama i "X" za iskljuciti reklamu je prazan okvir

sa "X" tipkom, koja sluzi da ti ponudi kupnju 9GAG Pro aplikacije.

 

Ali i ovako nije nije lose, bolje od groznih reklama. 

Marko :D čet 23.5.2019 10:31

Ne koristim 9GAG aplikaciju, pa ne znam kako to inače izgleda u istoj, ali probaj uključiti više filtera, a ne samo tih par osnovnih. Također, ako već nije, uključi visoko kvalitetno filtriranje u postavkama AdGuarda.

Čitatelj čet 23.5.2019 10:43

Ma ukljucio sam sve na Max, jace od toga nema.

Primjerice web stranice su ciste skroz, bez okvira i gluposti,

fino radi. Dok mislim da je ovo do 9GAG aplikacije,

ima drugaciji layout pa zato. Mozes probat kod sebe pa vidi.

 

Sve u svemu, hvala puno, i ovako mi se cini da bolje ne moze,

ne moze se usporediti sa Windows Mobile platformom,

ali sa AdGuardom je veoma ugodnije i bolje iskustvo.

Kad prodje 30 dana, kupit Lifetime za 25€ i baba ce bit mirna.

A licencu moze prenesti i na drugi mobitel po potrebi.

Marko :D čet 23.5.2019 10:47

Imaj samo na umu da AdGuard (kao ni druge aplikacije) ne mogu blokirati oglase u pojedinim aplikacijama kao što su Facebook, Twitter, YouTube jer su oni uveli dvostruku enkripciju na oglase tako da ih ad blockeri ne mogu otkriti. Na svu sreću, normalno im se može pristupiti preko preglednika ili preko alternative aplikacije (kao npr. YouTube Vanced ili NewPipe). 

David87 pon 27.5.2019 07:03
Čitatelj kaže...

Ukljucio sam u AdGuardu recimo za 9GAG HTTPS filter,

i onda to izgleda ovako:

 

 

Tu gdje je inace reklama je prazan okvir,

a i dolje gdje je reklama i "X" za iskljuciti reklamu je prazan okvir

sa "X" tipkom, koja sluzi da ti ponudi kupnju 9GAG Pro aplikacije.

 

Ali i ovako nije nije lose, bolje od groznih reklama. 

 Ovdje si možeš skinuti ( LINK ) aplikacije koje su modificirane i sa otključanim Pro opcijama i naravno nema reklama

midzan21 pon 27.5.2019 13:37

Postoji verzija na Store, no ona blokira reklame samo unutar Samsung Internet-a. Osobno preporučam da se skine sa AdGuard web stranice, sigurna je aplikacija, te se proba 30 dana. Meni je normalno vršilo blokiranje reklama u igrama i svim appsima te sam zato i uzeo Premium u Lifetime varijanti jeftino preko Ruskog VPN.