Memorije

Nadogradnja RAM memorije

Sargas pet 5.2.2010 18:55

ne vidi... ono što je tebi bitno je da je isti utor za nju... dakle ddr, ddr2, ddr3...

i pogledaj da je ista brzina, jer memorija će ti raditi onoliko brzo koliko i njen najslabiji modul...

i pogledaj obavezno koliko ploča podržava ali mislim da to nebi trebao biti problem...

pretpostavljam da je kod tebe ddr400 jel tako?

pozdrav!

M4X pet 5.2.2010 20:24
Sargas kaže...

ne vidi... ono što je tebi bitno je da je isti utor za nju... dakle ddr, ddr2, ddr3...

i pogledaj da je ista brzina, jer memorija će ti raditi onoliko brzo koliko i njen najslabiji modul...

i pogledaj obavezno koliko ploča podržava ali mislim da to nebi trebao biti problem...

pretpostavljam da je kod tebe ddr400 jel tako?

pozdrav!

bolje da su isti proizvođači,ja znam da se različiti proizvođači memorija znaju klat i stvarat probleme u igrama makar su brzine iste

mario5 pon 8.2.2010 22:21

cIJENE SU RAZLICITE BAR PO MOM ISKUSTVU,NAJBOLJE CES U CIJENI PROCI AKO TI JE ddr2 MEMORIJA ,ZATO JER JE ONA JAKO JEGTINA,TJ NAJEFTINIJA OD SVE TRI VRSTE  RAMA,TAKO DA CES 1gb MOCI KUPITI ZA 100-140 KN.

callofduty2gamer ned 13.2.2011 07:59
hero_1 kaže...

Trenutno imam RAM karticu od 512mb i želio bih kupiti još jednu od 512 i zanima me trebam li kupiti potpuno istu ili mora imati samo jednako puno mb

Ja također imam RAM karticu od 512 mb, i jedan mi je lik ponudio 2x256 RAMA. Ako bi ja to stavio na svojih 512 mb, to bi bilo mojih željenih

1024 mb. Ali neznam gdje bih mogao naći ako mi matična ploča podržava te spojeve, tj. kako da vidim koji DDR imam??

Želio bih po mogućnosti što brži odgovor. Samo još da kažem da kod everesta home edition mi nije izbacilo DDR, hvala!

callofduty2gamer ned 13.2.2011 08:05

Ja također imam karticu od 512 mb RAMA, pa bi me zanimalo ako bih mogao nadograditi još 512 mb RAMA, tj. 2x256. Dakle, želim provjeriti koji DDR matične ploče imam, pa bi vas molio za pomoć. Everest mi nije pomogao, jer mi nije izbacio DDR. Molim vas za što brži odgovor, veliko hvala!!!!

Gman ned 13.2.2011 08:33

Najjeftinije od sve 3 vrste rama je ddr3 ali to nije tema. 

 

Vrstu ddr- provjerite tako sto vidite koji vam je model ploce i onda u specifikacijama ne netu nadjete koji je, ili pomocu CPU-za.

callofduty2gamer ned 13.2.2011 08:46
Gman kaže...

Najjeftinije od sve 3 vrste rama je ddr3 ali to nije tema. 

 

Vrstu ddr- provjerite tako sto vidite koji vam je model ploce i onda u specifikacijama ne netu nadjete koji je, ili pomocu CPU-za.

Bezpomoćno, ni na jednom programu (everest, cpu-z) mi ne izbaci ddr. Zna li itko drugo rješenje???

Ivan_T ned 13.2.2011 10:15

Koliko ja znam ne postoji SDRAM DDR na 333 MHz. Ako se radi o 333, onda mora biti DDR2.

 

Ups pardon...mislio si na oznaku DDR-333. 

 

Uglavnom treba mu nesto od ovoga. Ne mora biti links, ali on mi prvi pao na pamet. http://www.links.hr/index.php?option=katList&id_kategorija=051206

 

Sto se brzine rama tice, ako kupis brze radit ce ti i oni,ali na manjoj brzini tako da u biti na taj nacin bacis pare,zato su ti ljudi rekli da pazis na brzinu. Inace pogledaj na njuskalu polovne rame, mogao bi jeftinije proci.

callofduty2gamer ned 13.2.2011 10:36
Ivan_T kaže...

Koliko ja znam ne postoji SDRAM DDR na 333 MHz. Ako se radi o 333, onda mora biti DDR2.

 

Ups pardon...mislio si na oznaku DDR-333. 

 

Uglavnom treba mu nesto od ovoga. Ne mora biti links, ali on mi prvi pao na pamet. http://www.links.hr/index.php?option=katList&id_kategorija=051206

 

Sto se brzine rama tice, ako kupis brze radit ce ti i oni,ali na manjoj brzini tako da u biti na taj nacin bacis pare,zato su ti ljudi rekli da pazis na brzinu. Inace pogledaj na njuskalu polovne rame, mogao bi jeftinije proci.

Koji onda na kraju ddr imam?? Kolko onda mb rama mogu uzet, a da mi bez brige radi??

callofduty2gamer ned 13.2.2011 10:43
callofduty2gamer kaže...
Ivan_T kaže...

Koliko ja znam ne postoji SDRAM DDR na 333 MHz. Ako se radi o 333, onda mora biti DDR2.

 

Ups pardon...mislio si na oznaku DDR-333. 

 

Uglavnom treba mu nesto od ovoga. Ne mora biti links, ali on mi prvi pao na pamet. http://www.links.hr/index.php?option=katList&id_kategorija=051206

 

Sto se brzine rama tice, ako kupis brze radit ce ti i oni,ali na manjoj brzini tako da u biti na taj nacin bacis pare,zato su ti ljudi rekli da pazis na brzinu. Inace pogledaj na njuskalu polovne rame, mogao bi jeftinije proci.

Koji onda na kraju ddr imam?? Kolko onda mb rama mogu uzet, a da mi bez brige radi??

http://www.njuskalo.hr/ram-memorija/kingston-ram-ddr2-1gb-800mhz-kvr800d2n6-1g-neraspakirana-oglas-2256120 jel bi mi to odgovaralo?? please odgovorite??!!!

BH telecom pon 14.2.2011 23:58

zanima me imam ram memoriju 2x 1 gb 1066 MHz i uzo sam nekidan jos 2 Gb ali frekvencija je 1333 imal to kakve veze jer kazu mi kad sam uzimo tu memoriju u radnji da i nema jer se njena frekvencija spusti na podjendaku hercazu od ove memorije koja je 1066 MHz molim odgovor hvala.

XXX-Man uto 15.2.2011 00:03
BH telecom kaže...

zanima me imam ram memoriju 2x 1 gb 1066 MHz i uzo sam nekidan jos 2 Gb ali frekvencija je 1333 imal to kakve veze jer kazu mi kad sam uzimo tu memoriju u radnji da i nema jer se njena frekvencija spusti na podjendaku hercazu od ove memorije koja je 1066 MHz molim odgovor hvala.

radit će ti svi na istoj ovoj nižoj frekvenciji...

samo kad staviš u komp prije paljenja napravi clear cmos

XXX-Man uto 15.2.2011 00:18
BH telecom kaže...

ehe neznam ni gdje se nalazi ta baterija na maticnoj a reci mi ako to neuradim stanece jel radit na istoj frekvenciji i ocel mi onda to predstavljat problem

vidjet ćeš ju sigurno...pogledaj u upute od matične tamo ti piše...

moguće je da se neće htjet upalit komp...a možda će sve radit dobro...ovisi o postavkama u biosu...