Memorije

DDR 400 - Savjet pri kupovini

_Ivan_1 čet 7.1.2010 14:11

Ovako na maticnoj ploci (ASUS p4s800 evo link : http://www.asus.com/999/html/events/mb/socket478/p4s800/enlarge.htm )

imam tri utora za ram plocice.

 

Na jednoj vec imam jedan ( DDR 400 ) od 256 mb. Zelim nadograditi system s vecom memorijom ( bar 1gb ) s obzirom da mi je kolicina rama tj. 256mb/ram premala za procesor koji imam ( procesor- 2.4Ghz ) pa mi je pc usporen na veliko.

 

Nasao sam link preko ve-mil i narucio 1 ram plocicu ( link da je vidite :

http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=22624 )

 

Sada me zanima bih li mogao narucenu plocicu dodati pokraj ove od 256 ili da 256 izvadim i stavim ovu s obzirom da su drukciji proizvodaci.

To me brine na veliko. Molim vas da pogledate link ogre naveden i kazemte mi vase misljenje o ovome .

 

Hitno mi je.

 

Hvala na razumijevanju

_Ivan_1 čet 7.1.2010 14:26

Tako je, imam jednu od 256 mb/ram koja mi je ugrađena. jer covjek koji mi je stavio tu plocicu je malo skrtario s obzirom da imam pravo na 3.2gb/rama, jer nisam kupovao pc u trgovini nego ga je sredio jedan poznanik

_Ivan_1 čet 7.1.2010 14:45
Spock kaže...
Moj savjet ti je da baciš tu od 256 van i uzmeš si 2*1 GB ili 2*0,5GB, odnosno par novih pločica. Nemoj koristit sva tri utora jer ti memorija onda neće radit u Dual Channel modu.

 

Da uzmem 2 od 1gb mi zvuci sasvim pozeljno. Hvala na savjetu i jos da li obe plocice moraju biti iste marke i kako bi to utjecalo na rad ako nisu?

 

 

Čitatelj sri 21.8.2019 16:12

Mislim da mu to bas i nece raditi, DDR400 CPU-i su singlecore.

 

Nek si kupi legalni PC sa W7 koji je visestruko snazniji od te masine.

A i siguran sam da nema legalan W7. Znam da je najbolje tako ciganiti,

jer je najjeftinije, ali kad bude provjera legalnosti OS-a,

bit ce bar visestruko skuplje.

 

I kako je do sad radio na XP-u, bez fiskalizacije? Malo na crno a?

 

http://www.h2-shop.com/RFB-M81-I3-08?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Vidi. A bez obzira sto je MS maknuo podrsku za Upgrade na W10, ako je kljuc u bazi (dakle ako je ikad bio upgrade na W10),

moci ce se napraviti upgrade na W10 bez frke.

 

Inace je i podrska za W7 istekla, tako da ti i W7 nije dugorocno rijesenje.

 

Ili u startu dati jos koji dinar, pa kupiti W7/W10 licencu s racunalom:

https://www.adm.hr/hp-compaq-elite-8200-sff-i3-21204gbssd240gbwin710pro-coa/015.300.013/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Dakle dobijes cijeli PC sa jamstvom, po cijeni W10 Pro licence. I nemas problema sa inspekcijom. A ne ciganit i na crno prodavat.

acmilan2 sri 21.8.2019 17:40
Čitatelj kaže...

Mislim da mu to bas i nece raditi, DDR400 CPU-i su singlecore.

 

Nek si kupi legalni PC sa W7 koji je visestruko snazniji od te masine.

A i siguran sam da nema legalan W7. Znam da je najbolje tako ciganiti,

jer je najjeftinije, ali kad bude provjera legalnosti OS-a,

bit ce bar visestruko skuplje.

 

I kako je do sad radio na XP-u, bez fiskalizacije? Malo na crno a?

 

http://www.h2-shop.com/RFB-M81-I3-08?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Vidi. A bez obzira sto je MS maknuo podrsku za Upgrade na W10, ako je kljuc u bazi (dakle ako je ikad bio upgrade na W10),

moci ce se napraviti upgrade na W10 bez frke.

 

Inace je i podrska za W7 istekla, tako da ti i W7 nije dugorocno rijesenje.

 

Ili u startu dati jos koji dinar, pa kupiti W7/W10 licencu s racunalom:

https://www.adm.hr/hp-compaq-elite-8200-sff-i3-21204gbssd240gbwin710pro-coa/015.300.013/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Dakle dobijes cijeli PC sa jamstvom, po cijeni W10 Pro licence. I nemas problema sa inspekcijom. A ne ciganit i na crno prodavat.

 Da te zaustavim odmah prije nego ode u krivom smjeru - ima 1 laptop kod kuce koji ima original win10 i na njemu je taj PC POS, a ovaj stari komp sa tom memorijom mu stoji i nicemu ne sluzi pa bi si htio slozit nekako, ako je ikako moguce, da ima i u radionici POS takodjer.

Malo je grubo ovako prozivat prije nego sam ista rekao i objasnio, predugo ta firma posluje da bi se nesto tako radilo, nije braticeva nego od tetka, no on mu pomaze pa me zato pitao za pomoc.

 

Taj laptop na kojem imaju PC POS (tako se program zove, zato tako pisem) radi na laptopu koji ima u sebi Intel Pentium 997 (sto je isto tako kao i pentium 4 iz kompjutera - veoma lose) i tamo je 4GB RAM-a. Mislio sam ako uspijemo nekako nadograditi taj kompjuter da bude 4GB DDR 400 RAM-a i ako umjesto starog PATA diska stavim neki SSD i spojim na SATA na ploci, da bi mozda i mogao imati POS, njemu bi bilo samo za otpremnice da ne mora svaki put se voziti kuci na laptop i onda pisati otpremnicu tamo i kasnije se vracati opet u radionicu. 

 

Sto se tice W7, isprobavam samo sta ide uopce na taj komp, no evo, W7 nije islo pa sam sad bacio XP gore.

 

Ili ako bi uspjeli nekako na to WIN10 dobit, na ebayu su keyevi po 3$ i manje, pa imas original windows.

Čitatelj sri 21.8.2019 19:38

I dalje mi nije jasno kako na zastarjelom HW-u i prastarom softwareu ima fiskalizaciju?

 

No dobro, obrt dobro i dugo posluje - ulozi malo u njega.

Kupi si posten stroj, a ne nadogradjuj staru kramu koja ce sutra otkazat,

a ulozit ces 500kn za nista.

 

Nadalje, kljucevi sa eBaya nisu legalni i ne prolaze provjeru legalnosti u HR.

Kljucevi u HR moraju biti iz HR poduzeca koja su sluzbeni Microsoft partner.

Ako nije novo racunalo, ne mozes kupiti COA ili OEM licencu,

koje su povoljnije (COA do 500kn, OEM 700 do 1000kn), nego Retail koji je cesto i preko 1700kn.

 

Vidis i dalje u cemu je problem? Nemas legalan software na krami, za koju ni ne znas dali ce software

raditi. A kamoli da ce ti fiskalizacija raditi.

 

Iskreno, nemam nista protiv obrta i da si ljudi radom zarade. Al HR drzava vam je tako dala,

i isto tako i uzela. Ako nemas fiskalizaciju, isto ti je kao da pises racune na paragonac.

Samo sto paragonac ima redni broj i predas ga u poreznu. a Pero Djuro Obrtnik 98 Beta

software bez fiskalizacije, u kojem mozes racune dodavati i brisati po zelji, nije nikako legalno ni zakonski ispravno.

 

Kupi racunalo sa OS-om, raspitaj se za software koji ti umogucava imati fiskalnu kasu,

rad sa printerom (POS ili klasicni A4), te softwareom u kojem mozes jednostavno

dodavati artikle i njihovu kolicinu, koju uzimas na veliko od dobavljaca.

 

Pupilla ima relativno povoljan software sa raznim mogucnostima i modulima.

Nije dobra kao 4DWand, ali je visestruko povoljnija i domace je rijesenje.

 

Sretno sa legalizacijom, nece biti problema, jer obrt radi dugo i dobro.

Djuro