LG

LG G5 - Rasprava

karlito13 ned 11.11.2018 21:22
jigsaw5063 kaže...
Anđeo bez falinge kaže...
jigsaw5063 kaže...

ja oduvjek radim ručno nikad problema nije bilo
instaliraš softwer pronađeš na kompu kdz staviš mob u downlaod mode i START, to je to

 a ne moram brisati onaj wip cache, davil pa rootati mob ?

znači, instalira normalni firmware ?

znam da je svaki "normalan" nego mislim da nema fore da moram mijenjati stock room i to, ne da mi se više to raditi....  

 ne, ne briše se ništa samo označiš za upgrade, svi podatci ostanu ne obrisani
ista fora kao kad imaš update standardno preko lg bridge, razlika je u tome samo što ti već imaš taj KDZ i ručno ga odabereš za update, do lg bridge preuzme sa interneta i odradi isti proces kao i akd bi ručno-
za install KDZ nikad nije ni trebao root ili da je bio uslov brisati cache

 

 

 Reci kad skonem KDZ ,gdje ga stavim u mobu i na koji način napravim update...ajd ukratko pojasni..tnx

jigsaw5063 uto 13.11.2018 04:50
karlito13 kaže...
jigsaw5063 kaže...
Anđeo bez falinge kaže...
jigsaw5063 kaže...

ja oduvjek radim ručno nikad problema nije bilo
instaliraš softwer pronađeš na kompu kdz staviš mob u downlaod mode i START, to je to

 a ne moram brisati onaj wip cache, davil pa rootati mob ?

znači, instalira normalni firmware ?

znam da je svaki "normalan" nego mislim da nema fore da moram mijenjati stock room i to, ne da mi se više to raditi....  

 ne, ne briše se ništa samo označiš za upgrade, svi podatci ostanu ne obrisani
ista fora kao kad imaš update standardno preko lg bridge, razlika je u tome samo što ti već imaš taj KDZ i ručno ga odabereš za update, do lg bridge preuzme sa interneta i odradi isti proces kao i akd bi ručno-
za install KDZ nikad nije ni trebao root ili da je bio uslov brisati cache

 

 

 Reci kad skonem KDZ ,gdje ga stavim u mobu i na koji način napravim update...ajd ukratko pojasni..tnx

 iz prethodnih postova preuzmeš LG drajvere, LGUP  i uppercut zatim skineš kdz i staviš ga na neku lokaciju na računaru može i desktop.
Isključiš mob, zatim držanjem tipke Volume up spojiš usb kabal sa telefonom i računarom, na mob će se pokazati download mode.
Na računaru isključiš antivirus, pokreneš upercut sa lokacije gdje si ga i postavio, uppercut će automatski pokrenuti već instalirani LGUP, u aplikaciji lgup pronađeš na računaru već skinuti kdz i označiš upgrade zatim dugmić start, vidjet ćeš na telefonu da se postotak povećava tj. da instalacija nadogradnje .
Nakon automatskog restarta telefona moći ćeš da postaviš postavke naspram tvojih potrebe.
Ukoliko ne posjeduješ ništa bitno na telefonu nakon upgrade preporučuje se hard reset

Pero1998 pon 3.12.2018 13:15

da javim svoje iskustvo nakon dvije i pol godine korištenja mobitela, iskreno nebi ga preporučio nikome da ga kupi jer sam imao previše problema s njime, završio je na servisu pet puta i sad dok je garancija istekla opet se počelo isto događati ostane boja ekrana na svkaoj aplikaciji i softveru, očito su imali neku grešku s matičnom koju nisu uspjeli riješiti, nažalost se nisam više odlučio za lg iz tog razloga prešao sam na drugu marku i trenutno sam super zadovoljan s novim uređajem. lp

Najbrži pon 3.12.2018 17:56
Pero1998 kaže...

da javim svoje iskustvo nakon dvije i pol godine korištenja mobitela, iskreno nebi ga preporučio nikome da ga kupi jer sam imao previše problema s njime, završio je na servisu pet puta i sad dok je garancija istekla opet se počelo isto događati ostane boja ekrana na svkaoj aplikaciji i softveru, očito su imali neku grešku s matičnom koju nisu uspjeli riješiti, nažalost se nisam više odlučio za lg iz tog razloga prešao sam na drugu marku i trenutno sam super zadovoljan s novim uređajem. lp

 Burn-in i to je zbog ekrana (IPS LCD), ne matične. Imam ga punih godinu dana i osim tog burn-in efekta i jednogodišnje promjene baterije, nemam uopće zamjerke na mobitel. Vrh mi je što izvadim bateriju i stavim drugu kad se isprazni pogotovo kad sam van kuće ili na putu, a stane mi bez problema u novčanik.

Drazen99 ned 20.6.2021 12:19

imam pitanje..

 

imam Lg g5 koji mi već godinu dana stoji u ladici 8imam drugi mob) i htio bih ga pokloniti jednom klincu za rođ.

potpuno je ispravan, jedino mu je puklo zadnje staklo kamere (zaštitno)...

gdje to kupiti a da je s EU lagera ?

 

ima neki tip iz Zagreba koji ima firmu i na njuškalu oglas ali kaže da proizvod više nije dostupan.

 

ako znate gdje, bio bih zahvalan.

naručio bih iz kine ali treba mi za desetak dana jer mi je frendovom klincu rođendan a mob je kao nov pa bi bio lijep poklon.

Drazen99 pon 21.6.2021 06:45
foofajter kaže...
Ebay.de

Ima hrpa toga ako je to u oglasima staklo kamere, a ne kaljeno staklo

 išao sam na globalni Ebay pa sam onda ukucao EU i nema.. (zaštitno staklo kamere)

kamera je ispravna, nego ima taj krhki stakleni dio koji kao štiti od prašine, ako puca.