Televizori

Problem sa daljinskim upravljačem

Mega18 sri 20.3.2019 14:36

Pozdrav svima, imam neki stari Vortex TV i prilikom prebacivanja programa dešava se to da kad pritisnem tipku na daljinskom da mi prebaci na drugi program ono standardno bude crn ekran pa se pojavi program ali vrati mi taj isti program, ne znam da kako bih objasnio da me shvatite, npr. prebacujem sa kanala 1 na kanal 2, pritisnem tipku za prebacivanje naprijed, tv kao prebaci ali mi vrati kanal 1. Kad prebacujem na brojeve onda radi sve ok. Npr. prebacim na kanal 3 preko brojeva i kada pritisnem tipku za prebacivanje naprijed ili nazad on meni prebaci na kanal 1. Nadam se da ćete razumjeti  koji je problem. Hvala unaprijed.

Ajar sri 20.3.2019 14:55

pretpostavka (= lupanje napamet, a na osnovi iskustava): "gumbi" na daljinskima su uglavnom guma (jedan komad s izbočenjima s obje strane) koja unutar kućišta ima kontaaktni sloj za tiskanu pločicu daljinca. taj sloj se s vremenom izguli od pritiskanja (i slabije kvalitete), što moji starci rade stalno i nemilice (više se ne vide ni oznake tiskane na gumbima). ako ti nije do traženja zamjenskog daljinca (iako ih ima svugdje, svakakvih - od univeralnih za sve preko univerzalnih za određenu marku do posebnih baš za model), možeš rastaviti daljinac i na donju stranu gumba (gumu) superljepilom zalijepiti komadić (ali zbilja malen, tako da pokrije samo taj kružić i stvara neželjene kontakte na pločici) alufolije (staniola). rješenje je privremeno i povremeno (ovisno o pritisku, "popravak" ponavljaš svakih par mjeseci). na koncu ti ne gine nešto od ovoga: nov tv, original daljinac iz servisa (ak uopće postoji), zamjenski daljinac, dizanje gujce s fotelje za svako prebacivanje programa. prije nego što se baciš s mosta od muke, pokušaj samo s novim baterijama. dogodi se da se (iz meni neznana razloga) nejednako prazne pri uporabi s različitim tipkama.