Televizori

Koji televizor kupiti - vodič za odabir

nikonja čet 23.5.2019 14:00

Mene zanima ima li itko od vas da je sa plazme prešaltao na OLED i još ako ima OLED više od 2 godine super. Ne zanima me koliko ste zadovoljni jer to sigurno jeste, više me zanima usporedba slike jednog i drugog. Navikao sam na plazmin relativno realan prikaz slike i zato LCD ne dolaze u obzir je jer na niti jednom nisam još vidio sliku koja me oduševila. Da vlasniki LCD i QLED nebi odmah plakali, nisam vidio sve moguće modele ali do danas sve što sam vidio me iskreno nije oduševilo da bi plazmu zamjenio za to.

 

Pošto sam na image retention naviknut od plazme to mi ne prestavlja problem kod OLED-a jer znam šta treba izbjegavat. Ali eto čisto me zanima dali vam je žao zbog prijelaza, dali bi pričekali još da ste znali.....

 

Komentari koliko plazma troši struje, koliko grije su suvišni jer mi je kvaliteta slike prioritet, sve drugo mi je iskreno totalno nebitno.

 

kojoot čet 23.5.2019 17:07

Ukoliko ti je bitan samo kvalitet slike i ne brine te burn in/out kupi OLED. Ja sam nakon 42' plazme kupio qled 65qdn (ispala me u konačnici oko 8.500 kn) i stvarno mogu reči da je slika odlična, generalno bolja nego na staroj plazmi (što sam iskreno sumnjao, jer centri u kojima se prodaju TV-i imaju postavke slike kao da ne žele da ih itko kupi). Jedina mana po meni je probijanje svjetla u trenutcima kad su npr titlovi upaljeni na crnoj podlozi. OLED od 65' da sam imao u toj cjeni kupio bi OLED.

Pixel čet 23.5.2019 17:14
nikonja kaže...

Mene zanima ima li itko od vas da je sa plazme prešaltao na OLED i još ako ima OLED više od 2 godine super. Ne zanima me koliko ste zadovoljni jer to sigurno jeste, više me zanima usporedba slike jednog i drugog. Navikao sam na plazmin relativno realan prikaz slike i zato LCD ne dolaze u obzir je jer na niti jednom nisam još vidio sliku koja me oduševila. Da vlasniki LCD i QLED nebi odmah plakali, nisam vidio sve moguće modele ali do danas sve što sam vidio me iskreno nije oduševilo da bi plazmu zamjenio za to.

 

Pošto sam na image retention naviknut od plazme to mi ne prestavlja problem kod OLED-a jer znam šta treba izbjegavat. Ali eto čisto me zanima dali vam je žao zbog prijelaza, dali bi pričekali još da ste znali.....

 

Komentari koliko plazma troši struje, koliko grije su suvišni jer mi je kvaliteta slike prioritet, sve drugo mi je iskreno totalno nebitno.

 

 Imao sam kuro lx 5090h, znaci best of the best of the best :)

sad imam lg c8.

oled je bolji . Tocka :)

Ne bih nazad.

Na sdr razlike nisu velike, oled malo ostriji bolja crna.

Ali kad stavis 4k + hdr, tu nema usporedbe.

Jedino mi plazma ima prirodniji motion, ali na to se naviknes na oledu

garfield1 čet 23.5.2019 17:50
zoklin kaže...

Pozdrav ekipa. Nisam neki TV guy, ali si planiram uzeti nešto da mogu gledati filmove ko čovjek na ekranu, a ne preko laptopa.. Also, za netflix perhaps.. Čitam malo forum, i vidim da dosta ekipe NE voli baš Philips, kaj su fakat tak loši? :O. Kaj velite na ovo, jel se isplati?

 

https://www.elipso.hr/prilika/philips-43pus7303-akcija-svibanj-2019/

 Veoma dobar ti je taj model Philipsa.. Imam i sam taj model ali veličine 65". A ovdje si pogledaj testove, pa vidi dal je dobar ili loš.

 

https://www.fernseherkaufen.com/test/philips-43pus730312-test/

https://www.reviewscores.co.uk/technology/philips-7303-4k-tv-review/

https://www.info.ba/hardware/8890/philips-tv-43pus7303-za-pravi-uzitak

https://www.produkttest24.com/philips-55pus7303-12-im-test/

http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/137941-philips-50pus7303-test-ambilight-jest-dobry-na-wszystko-kazdy-powinien-go-miec.html

 

 

error_666 čet 23.5.2019 19:22
štojedosadnaovaregistracija kaže...
error_666 kaže...
@anđeo
Iskreno, meni ovaj LG media player odlično odrađuje posao. Drugi i da ima dostupan vjerojatno ga ne bi koristio.

 Ima li mogućnost slobodnog zumiranja/croppinga?

 Ako mislimo na isto , da ima i to 4 razlicite vrste zoom-a, ali ne koristim to osim u 3D filmovima   . Postoji mogucnost totalnog odstranjivanja crnih traka uz minimalnu degradaciju slike  ( izgubi se sasvim mali dio kadra , ali nema neprirodnog razvlacenja  slike)

Strelok čet 23.5.2019 19:27
lesonitka kaže...

imam jedno pitanje za vlasnike 55NU8002...znači, koristim iptv, gledam nogomet nekako najviše od sportova...uglavnom, leti lopta po ekranu, recimo daleka ispucavanja, pa bude lopta onako prozirna,treperi, da li je to do signala mreže ili do postavki tv-a? ili možda do samog tv-a? vjerujem da se postavkama može to popraviti, također na koji naćin je to najbolje posložiti u postavkama? 

i da, kak se službeno zove ta mana tv-a? da li ima neko ime? hvala puno

 To ti je do svega pomalo ali najviše do TV-a.

Samsung ima takav motion, stavi na movie mode kad gledaš TV, jer jedino na tom predlošku backlight refresha na 240 hz.

Čim uključiš auto motion plus, game mode, dynamic, standard itd. on treperi na 120 hz.

 

Mogao bi pogađati omjer auto motion plusa ali neće puno pomoći.

Jer to što si opisao nije klasični "judder" kojeg ima svaki TV.

zoklin čet 23.5.2019 19:41

ok, super, budem pogledao, hvala. jel se može u par rečenica objasniti ZAŠTO philips ima lošu reputaciju? kvaliteta slike, jel crkavaju telke odmah nakon garancije, jel zastarjeli interface, loš daljinski, what? :D 

garfield1 čet 23.5.2019 19:44
zoklin kaže...

ok, super, budem pogledao, hvala. jel se može u par rečenica objasniti ZAŠTO philips ima lošu reputaciju? kvaliteta slike, jel crkavaju telke odmah nakon garancije, jel zastarjeli interface, loš daljinski, what? :D 

 Pa Philips nema lošu reputaciju, osim na tom forumu, jer si pojedinci izmišljaju sve živo:))

Zver čet 23.5.2019 19:58
Pixel kaže...

 Imao sam kuro lx 5090h, znaci best of the best of the best :)

sad imam lg c8.

oled je bolji . Tocka :)

Ne bih nazad.

Na sdr razlike nisu velike, oled malo ostriji bolja crna.

Ali kad stavis 4k + hdr, tu nema usporedbe.

Jedino mi plazma ima prirodniji motion, ali na to se naviknes na oledu

 Mili trolaš tu iz stranice u stranicu, a mažeš oči ljudima i objavljuješ gluposti.

Smiri se i pokrij ušima. Pusti tehnikalije i što piše sim i tam..

Nemaš pojma.. Nitko ne gleda telku u mraku stalno.

 

Ja imam dnevni oko 25 m2 sa oko 20 led philips gu10 350lml, znači oko 7k lumena kad je potenciometar na full.

I kad imam goste rasvjeta je nafrljena full, osobno me zanima kakav bi Oled bio u tim uvjetima...

 

I trenutno važem LCD ili OLED, i od svih tu na forumu smatram da ti nemaš apsolutno pojma.

Zašto? Zato jer ja na telki gledam samo filmove i serije(ništa drugo), dok ostatak obitelji zuri u telku cijeli dan...

zna se u zimskom razdobljhu dogodit da telka radi cijelo popodne na istom kanalu, i sad bi trebal telku uzet samo zbog sebe.

 

Zato pusti tehnologije, kuteve, bijelu, crnu, panele itd.

Jer po tebi ni jedna telka ispod 1.5k eura nevalja, te da se tek od 2015 godine proizvode televizori koji valjaju, dok zadnjih 100 godina ljudi su bili budale.

Ajde tornjaj.

vrinho čet 23.5.2019 21:33
garfield1 kaže...
zoklin kaže...

ok, super, budem pogledao, hvala. jel se može u par rečenica objasniti ZAŠTO philips ima lošu reputaciju? kvaliteta slike, jel crkavaju telke odmah nakon garancije, jel zastarjeli interface, loš daljinski, what? :D 

 Pa Philips nema lošu reputaciju, osim na tom forumu, jer si pojedinci izmišljaju sve živo:))

 Pazi ko priča o izmišljanju, dokazana lažovčina. Ko kurva o poštenju. I kaže se na ovom forumu, zvučiš glupo al ovi smajlići to i dokazuju.

CroDexter pet 24.5.2019 11:20
Zver kaže...
Pixel kaže...

 Imao sam kuro lx 5090h, znaci best of the best of the best :)

sad imam lg c8.

oled je bolji . Tocka :)

Ne bih nazad.

Na sdr razlike nisu velike, oled malo ostriji bolja crna.

Ali kad stavis 4k + hdr, tu nema usporedbe.

Jedino mi plazma ima prirodniji motion, ali na to se naviknes na oledu

 Mili trolaš tu iz stranice u stranicu, a mažeš oči ljudima i objavljuješ gluposti.

Smiri se i pokrij ušima. Pusti tehnikalije i što piše sim i tam..

Nemaš pojma.. Nitko ne gleda telku u mraku stalno.

 

Ja imam dnevni oko 25 m2 sa oko 20 led philips gu10 350lml, znači oko 7k lumena kad je potenciometar na full.

I kad imam goste rasvjeta je nafrljena full, osobno me zanima kakav bi Oled bio u tim uvjetima...

 

Zato pusti tehnologije, kuteve, bijelu, crnu, panele itd.

Jer po tebi ni jedna telka ispod 1.5k eura nevalja, te da se tek od 2015 godine proizvode televizori koji valjaju, dok zadnjih 100 godina ljudi su bili budale.

Ajde tornjaj.

 

Ja sam prešao s plazme na OLED i nemam pojma jesam li ustvari bezveze platio više.

Ono što znam da mi je frend na prvu rekao da se razlika vidi u odnosu na Sony XE9005.
Naravno radi se o filmu u mraku i nekoj tamnijoj sceni.
Mene bi jako smetalo da imam problema s titlovima i zonama i stvarno uživam u serijama i filmovima na OLEDU. TV je jednostavno savršen. Bolje ne mogu zamisliti.
Mislim da je OLED za ljude koji su zahtjevni i žele odličnu sliku bez kompromisa.
Cijena je dosta pala i može ih se naći za ok novce. Novi modeli su skupi i kod OLED-a i kod LED-a.
Najveći problem je dijagonala jer si rijetko tko može priuštiti OLED od 65" i tada je u prednosti LED/QLED ali pitanje je koji model i po kojoj cijeni.

U svakom slučaju kupuju i gledaju ljudi i Vivax televizore. Svatko ima različite prohtjeve ali većina ljudi koji dođi ovdje na forum mislim da ipak želi kvalitetnije televizore ili barem best value for the money.

I mislim da se može pričati da li je bolji XF9005 za 7500-8000 ili B8 za 9000. To je jako blizu cijena. A sad kakav je Samsung 8002 za 5500 kn je drugo pitanje. Za većinu ljudi je to avion.

Strelok pet 24.5.2019 14:26

Istina, OLED ima bolju sliku, čak i "zdraviju" za oči.

Problem je da opet nemožete olako preporučivati OLED na temelju pada cijena.

 

Treba imati saznanja o namjeni, mjestu korištenja(dnevni boravak ili zamračena prostorija).

Tako na forum dođe average joe, pročita, ode kupi pa sjebe panel.

Burn in je smanjen ali još uvijek postoji rizik, zahtijeva pametno korištenje.

Ja prvi kupujem OLED ukoliko riješe burn in ili ga pokriju jamstvom.

Nažalost kod nas ne postoji ni dopunsko jamstvo za kao u SAD-u.

Da uz TV za 4000 $ dokupiš jamstvo od 400 na burn in.

 

Grga1984 pet 24.5.2019 14:47
Strelok kaže...
lesonitka kaže...

imam jedno pitanje za vlasnike 55NU8002...znači, koristim iptv, gledam nogomet nekako najviše od sportova...uglavnom, leti lopta po ekranu, recimo daleka ispucavanja, pa bude lopta onako prozirna,treperi, da li je to do signala mreže ili do postavki tv-a? ili možda do samog tv-a? vjerujem da se postavkama može to popraviti, također na koji naćin je to najbolje posložiti u postavkama? 

i da, kak se službeno zove ta mana tv-a? da li ima neko ime? hvala puno

 To ti je do svega pomalo ali najviše do TV-a.

Samsung ima takav motion, stavi na movie mode kad gledaš TV, jer jedino na tom predlošku backlight refresha na 240 hz.

Čim uključiš auto motion plus, game mode, dynamic, standard itd. on treperi na 120 hz.

 

Mogao bi pogađati omjer auto motion plusa ali neće puno pomoći.

Jer to što si opisao nije klasični "judder" kojeg ima svaki TV.

 Ma taj TV nema ni najmanji problem sa motionom, dapače.

Ugasi sve motion postavke kod sporta ako ti to ne pomogne onda je definitivno do signala.

 

 

meboro1 pet 24.5.2019 14:58

Ja gledam po sebi. Za par sati korištenja dnevno kad se gleda sve i svašta (zemaljska tv, netflix, hbo, kodi...), nema gaminga na tvu, tu jednostavno nema nikakve bojazni od burnina tako da me toga u mojem slučaju uopće nije strah. Ove gluposti da OLED nema dovoljnu svjetlinu za svijetle prostore, to su priče za malu djecu. OLED je po svemu superioran (crna boja, kontrast, uniformiranost ekrana siva i crna, zatamnjenje, kutevi gledanja, brzini odaziva...) naspram trenutano najkvalitetnijih LED LCD uređaja osim po peak SDR i HDR svjetlosti ekrana. Ako uspoređuješ LG OLED B8 sa LED LCD ima u tom cjenovnom rangu, B8 tu nema apsolutno nikakvu konkurenciju. Ja tako i tako ne volim gledati TV usred dana kad mi sunce tuče s juga bez oblačka punom sangom. Kada i gledam tv u takvoj situaciji (a dešava se) zamračim sobu malo roletama, ne treba u potpunosti i situacija je već puno bolja. Moj jedini problem je trenutačno cijena 65" modela. 55 mi je premalo za 3,5-4,0 metra udaljenosti, a 65 OLED su ipak 14, 15 kkn što mi je previše za tv trenutačno

Strelok pet 24.5.2019 15:47

Da kod takvog umjerenog korištenja je super.

 

@Grga1984 griješis, i moj Q9FN ima problema ponekad gdje neće ovaj.

Poznato na Samsungu.

Isprobao ja. 

 

Kako sam rekao 200 puta svaki ima mane.

Složili bi se da je Oled tu ipak najbolji kao all round TV.

Čekam recenzije za Sony AG9 Master series oled.

Prvi dojmovi epski koliko čitam, LG-ev panel sa Sony procesorom.

Flagship pet 24.5.2019 21:10
Tascam kaže...

A cijena za Ag9? Po sonijevom običaju-astronomska

U ovome trenutku da. 55" AG9 3000 eura što je čak 1000 eura skuplje od novog 55" C9

 

Nema sumnje da će kod nas ta razlika biti još veća jer po ovome što sada vidimo i onaj jeftiniji AG8 je skuplji od C9.

Friday pet 24.5.2019 23:00

Samo da napisem nesto gotovo potpuno nevezano... Uzeo sam prije par mjeseci braviu 65 inca i mogu vam reci da netflix u 1080p izgleda bolje od 95% 4k ripova koje sam pogledao (a skidam ripove od 20 pa do skoro 80 giga). Ne znam u cemu je fora i da li upscaling radi tako dobro ali evo gledam i ne vjerujem. Vuce uglavnom nekih 6-10 mbps i slika je jebeno savrsena...

error_666 pet 24.5.2019 23:15

Drago mi je zbog tebe , al kod mene suprotno  i  nisam nikako zadovoljan sa slikom na Netflixu , a imam i UHD paket  . nekako sve mutno i zrnato na  vecini sadrzaja (ebo ih filmicnost ) , dok je na  4K HDR sadrzaju s torrenta slika vauu .

npr amazon puno vise odvrnuo  pipu i slika extra . 

Friday sub 25.5.2019 07:46
error_666 kaže...

Drago mi je zbog tebe , al kod mene suprotno  i  nisam nikako zadovoljan sa slikom na Netflixu , a imam i UHD paket  . nekako sve mutno i zrnato na  vecini sadrzaja (ebo ih filmicnost ) , dok je na  4K HDR sadrzaju s torrenta slika vauu .

npr amazon puno vise odvrnuo  pipu i slika extra . 

 

Koja je razlika u bandwidthu izmedju netflixa i amazona? Jesi radio neku usporedbu?

Mad Ant sub 25.5.2019 08:29
Flagship kaže...

Uvijek možeš potegnut i do naših, evo "akcija" u emmezeti, 14999 kn 

 

https://www.emmezeta.hr/multimedija/televizori/led-lcd-i-oled-tv/70818/lg-oled65b8-ultra-hd-oled-tv

 

 

 

 

 I ja pikiram LG OLED65C, ali sam fulao proslo ljeto kad su bili cak i ispod 15K kn, a sada je 9-ka tu po prevelikoj cijeni, ceka se 10-ka... BF je zadnji datum kad uzimam, ne da mi se sstrijepiti od povratnika i otvaranih kasnije. Moooozda bi Q90R usao u izbor da nije preskup i Samsung

Mad Ant sub 25.5.2019 08:31
Friday kaže...

Samo da napisem nesto gotovo potpuno nevezano... Uzeo sam prije par mjeseci braviu 65 inca i mogu vam reci da netflix u 1080p izgleda bolje od 95% 4k ripova koje sam pogledao (a skidam ripove od 20 pa do skoro 80 giga). Ne znam u cemu je fora i da li upscaling radi tako dobro ali evo gledam i ne vjerujem. Vuce uglavnom nekih 6-10 mbps i slika je jebeno savrsena...

 Gdje si nakraju uzeo, JL, RS, Currys...?

 

BTW, pustas ripove preko PCa ili internog playera? Da nisu filteri/postavke problem?

Pixel sub 25.5.2019 09:38
Zver kaže...
Pixel kaže...

 Imao sam kuro lx 5090h, znaci best of the best of the best :)

sad imam lg c8.

oled je bolji . Tocka :)

Ne bih nazad.

Na sdr razlike nisu velike, oled malo ostriji bolja crna.

Ali kad stavis 4k + hdr, tu nema usporedbe.

Jedino mi plazma ima prirodniji motion, ali na to se naviknes na oledu

 Mili trolaš tu iz stranice u stranicu, a mažeš oči ljudima i objavljuješ gluposti.

Smiri se i pokrij ušima. Pusti tehnikalije i što piše sim i tam..

Nemaš pojma.. Nitko ne gleda telku u mraku stalno.

 

Ja imam dnevni oko 25 m2 sa oko 20 led philips gu10 350lml, znači oko 7k lumena kad je potenciometar na full.

I kad imam goste rasvjeta je nafrljena full, osobno me zanima kakav bi Oled bio u tim uvjetima...

 

I trenutno važem LCD ili OLED, i od svih tu na forumu smatram da ti nemaš apsolutno pojma.

Zašto? Zato jer ja na telki gledam samo filmove i serije(ništa drugo), dok ostatak obitelji zuri u telku cijeli dan...

zna se u zimskom razdobljhu dogodit da telka radi cijelo popodne na istom kanalu, i sad bi trebal telku uzet samo zbog sebe.

 

Zato pusti tehnologije, kuteve, bijelu, crnu, panele itd.

Jer po tebi ni jedna telka ispod 1.5k eura nevalja, te da se tek od 2015 godine proizvode televizori koji valjaju, dok zadnjih 100 godina ljudi su bili budale.

Ajde tornjaj.

 Milojko amateru aj se poklopi sam i ne jaci na moje postove. To sto je ovdje 99% amatera koji o tehnici ne znaju nista mene puno ne dira.

Kupi sto hoces i gledaj kako hices, stvarno me nije briga.

mozes i slusati vrhunske audio snimke na aerodromu ako te to usrecuje.

 

Ali daj barem malo pameti u glavu stavi i procitaj moj post pa onda odgovori, ovako ispadas glup.

Sto sam ja to krivo napisao ? Jesi imao i jedan od ta dva tva koja sam usporedio pa da imas sto pametno za reci ?

Na kraju covjek je pitao tko je presao s plazme na oled i da usporedi. Odgovorio sam mu tocno sto je pitao !

 

I ne stavljaj mi rijeci u usta, pogotovo stvari koje nisam rekao, ili ne znas citati ili umisljas stvari pa se prepires sam sa sobom. Svoje frustracije rjesavaj drugdje. Ja rijetko kad ikome preporucim oled tu na forumu, najvise preporuka sam dao u cjenovnom razredu ispod 1000€. I zato ne trekeljaj vise!

 

Koja si ti trolcina !