Televizori

Koji televizor kupiti - vodič za odabir

megabajthr uto 21.5.2019 14:15
LeskiRM kaže...

Nikad čuo za taj megabajt.hr

Tražim iskustva drugih korisnika, nema ih.

Gledam im fb stranicu, imaju samo 9 pratitelja...

 

 Poslujemo od početka godine sa web shopom (stoga smo relativno novi). Činjenica da nisi našao ništa loše je dobra, a po pitanju dobrih recenzija znamo da Hrvati baš i ne hvale :)

megabajthr uto 21.5.2019 14:17
Flagship kaže...

Vrlo dobra cijena za novi oled 55C9 u ovom Megabajtu, 3500 kn manje nego u SD. Još ako će to uključivati 5 godina garancije onda je to top ponuda:)

 

Btw, evo i novi Sony 55AG8 se pojavio kod nas, naravno s previsokom cijenom od 18300 kn u SD   Koliko će tek onda tražiti za AG9..

 2 godine je garancija za sada, čekamo LG da objavi neku akciju (ali bude tek vjerojatno na kraju godine)...

Flagship uto 21.5.2019 14:59
stipest kaže...

Razlika između 49SM8500 i 49SM8600 je 500 kn u cijeni ( 7.000-7.500), a razlikuju se samo u postolju !!!

[IMG]http://i65.tinypic.com/35hlkhu.jpg[/IMG]

I imaju previsoke cijene:)

 

SM90xx je FALD, HDMI 2.1- SM85/86 su više kao SK8000/8100.

 

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/453bafc47

 

Tako da ovogodišnji SM8xxx nemaju previše veze s prošlogodišnjim SK8500. Sada su malo promjenili redoslijed pa je SM90xx nasljednik SK8500 a SM9800 bi bio nasljednik SK9500.

 

Kao što vidiš već je počeo pad cijena pa je tako novi 49SM9000 u DE s 1200€ na 999€:)

 

 

 

Tascam uto 21.5.2019 15:33
Flagship kaže...

Vrlo dobra cijena za novi oled 55C9 u ovom Megabajtu, 3500 kn manje nego u SD. Još ako će to uključivati 5 godina garancije onda je to top ponuda:)

 

Btw, evo i novi Sony 55AG8 se pojavio kod nas, naravno s previsokom cijenom od 18300 kn u SD   Koliko će tek onda tražiti za AG9..

 Soni je oduvijek preskup, bio i ostao.

Leon4rdo uto 21.5.2019 16:01
Flagship kaže...
Leon4rdo kaže...

 Ukoliko je sony xf90 "midrange lcd tv", koji bi to točno model LCD televizora bio highrange 

ZF9 (prije toga ZD9 kao i XE93 u odnosu na XE9005) 

Možda bi XF9005 bolje bilo nazvati high midrange tv:)  Bez ikakve dileme, za +- 1000€ najbolji mogući 55" LCD, ZF9 je dosta skuplji a i nema 55" veličine dok je samsung Q9F odnosno Q90R preskup. 

Ali sada smo već u vremenu kada oledi dosežu istu cijenu, oko 1000€ za 55" oled pa je SVAKI drugi tv u toj veličini upitan. Ako se nastavi s takvim cijenama tijekom godine onda će i sony i samsung vrlo teško držati korak s tim trendom. 

 Upravo tako. 65ZF9 je uvijek bio 50% i više skuplji u odnosu na 65XF9005. Jednako kao i Samsunzi toliko bolji u odnosu na XF90 ipak nije. Jedini ekvivalent iako ne i nasljednik XE93 u 2018 je XF90. 2019 55XG90 ne postoji. Nevezano za cijenu, prvi post se odnosio na "midrange lcd tv". CRT/Plazma/OLED nisu LCD televizori. U LCD domeni televizor koji je realno -5 ne može biti osrednji televizor. Pa gdje bi se onda trebalo svrstati one televizori koji su može proć, dobar televizor samo da nije nekih sitnica, nemam ozbiljnih zamjerki i zapravo dobar televizor koji su lošiji od XF90, ali ipak bolji od samo da ima sliku složenaca. Što se mene tiče netko može XF90 staviti i pod lowend televizor u odnosu što sve postoji ili je u najavi, ali reći da je XF90 midrange ili lowend "lcd televizor" nema smisla.

deepshitcro uto 21.5.2019 17:01

Nakon cca 2 tjedna, slegnutih dojmova, i dalje sam odusevljen sa 55Q6FN... Crna je brutalno crna, slika kristalno cista i dizajn mi je odlican. Gledam iptv, netflix 4k, a ps4 pro sam isprobao i zadovoljan sam. Ako se netko dvoumi za tv od cca 6300kn (mene je izasao 130kn skuplje zbog produljene garancije na 5g), i ako trazi VA panel, definitivno nece pogrijesiti sa kupnjom doticnog tv-a.
Lp

perkoxcar uto 21.5.2019 17:08
deepshitcro kaže...
Nakon cca 2 tjedna, slegnutih dojmova, i dalje sam odusevljen sa 55Q6FN... Crna je brutalno crna, slika kristalno cista i dizajn mi je odlican. Gledam iptv, netflix 4k, a ps4 pro sam isprobao i zadovoljan sam. Ako se netko dvoumi za tv od cca 6300kn (mene je izasao 130kn skuplje zbog produljene garancije na 5g), i ako trazi VA panel, definitivno nece pogrijesiti sa kupnjom doticnog tv-a.
Lp

 Bas sam neki dan malo istrazivao po forumima i navodno da taj tv skupa sa nu8000 ima jako veliki problem sa subtitlovima i onim promjenama brighnessa (tkzv blooming jel).Neki kazu da je hdr sadrzaj ako ima titlove negdledljiv, isto tako ovi iz samsunga to ne misle rijesiti nikakvim updateom.Koliko ja kuzim problem je u local dimmingu koji je uzrok, a nikako ne mozes potpuno iskljuciti to sranje.Zato su koliko vidim na ovogodisnjim modelima q60r i ru8000 odlucili izbaciti kompletno local dimming pa oni vjerojatno nemaju taj problem.Jesi ti mozda primjetio isto? Ima netko sa nu8000 sa svojim iskustvom ?

deepshitcro uto 21.5.2019 17:28

Ja gledam oduvijek sve bez titlova tako da sa time nemam problema. Citao sam i ja o tome i prije nego sam ga kupio, ali mi to nije predstavljalo problem jer mi ne trebaju titlovi. Primjetio sam da mi se je jednom to desilo kad su bili integrirani titlovi kod HDR sadrzaja, i mogu reci da se primjeti jako brzo. Ja sam skinuo drugi movie i problem rjesen. Koliko sam upucen u taj problem, on je softwareske prirode i kao takav bi trebao biti rjesiv. :D

Anđeo bez falinge sri 22.5.2019 08:24

web os i tizen su super ali ni jedan nemaju playera na izbor kao što ih ima android...

web os još može mijenjati pet boja titlova a ovi glupsoni iz samsunga nisu u stanju staviti jedan jedini free player za download poput VLC ili Mx da si ljudi riješe taj problem zauvijek. 

Anđeo bez falinge sri 22.5.2019 08:27
deepshitcro kaže...

Ja gledam oduvijek sve bez titlova tako da sa time nemam problema. Citao sam i ja o tome i prije nego sam ga kupio, ali mi to nije predstavljalo problem jer mi ne trebaju titlovi. Primjetio sam da mi se je jednom to desilo kad su bili integrirani titlovi kod HDR sadrzaja, i mogu reci da se primjeti jako brzo. Ja sam skinuo drugi movie i problem rjesen. Koliko sam upucen u taj problem, on je softwareske prirode i kao takav bi trebao biti rjesiv. :D

 vidiš i ja gledam engleski bez titlova, no gledam i francuske, njemačke, talijanske, španjolske, nizozemske filmove itd a jedino mi je rješenje staviti engleski titl.

nisam znao da na temi ima i poliglot 

DiRT sri 22.5.2019 08:33
Asterix040 kaže...

Pozdrav svima,

da li mi se više isplati uzeti 55" Sony XF9005 za 8500 kn (SD) ili 65" Samsung NU8002 za 8100 kn (Harvey Norman).

Gledam TV sa točno 3,2 m i nisam na čisto da li je 65" prevelika dijagonala za tu udaljenost i da li je ovaj Sony za 400 kn više i 10" manju dijagonalu toliko kvalitetniji da opravdava razliku u cijeni?

     Imam NU8002 55" na zidu i gledam ga sa 3-4m udaljenosti, skladno djeluje, al mogo je bez problema ić 65" koji bi onda više dominirao prostorom, al bi i dalje bilo dobro za gledat, pogotovo ak se gleda full hd i 4k sadržaj, sve sa 1.5m udaljenosti je dobro, na većoj ne kužiš razliku, možda neš sitno, al zanemarivo. Sve ovisi sad dal želiš tak velik tv, dal ga misliš premještat češće il ne znam šta. Meni je nekad žao kaj nije 65", i stari je tak reko jer moglo se stavit bez problema, al zbog razlike u cijeni nismo išli na veći. Ovaj 55" sad ispada taman, pogotovo dizajn sa tim crnim tankim rubovima gore i sa strane, lijepo djeluje, mislim jedan od najboljih u tom rangu što se dizajna tiče.

Minneyar sri 22.5.2019 08:35
perkoxcar kaže...
deepshitcro kaže...
Nakon cca 2 tjedna, slegnutih dojmova, i dalje sam odusevljen sa 55Q6FN... Crna je brutalno crna, slika kristalno cista i dizajn mi je odlican. Gledam iptv, netflix 4k, a ps4 pro sam isprobao i zadovoljan sam. Ako se netko dvoumi za tv od cca 6300kn (mene je izasao 130kn skuplje zbog produljene garancije na 5g), i ako trazi VA panel, definitivno nece pogrijesiti sa kupnjom doticnog tv-a.
Lp

 Bas sam neki dan malo istrazivao po forumima i navodno da taj tv skupa sa nu8000 ima jako veliki problem sa subtitlovima i onim promjenama brighnessa (tkzv blooming jel).Neki kazu da je hdr sadrzaj ako ima titlove negdledljiv, isto tako ovi iz samsunga to ne misle rijesiti nikakvim updateom.Koliko ja kuzim problem je u local dimmingu koji je uzrok, a nikako ne mozes potpuno iskljuciti to sranje.Zato su koliko vidim na ovogodisnjim modelima q60r i ru8000 odlucili izbaciti kompletno local dimming pa oni vjerojatno nemaju taj problem.Jesi ti mozda primjetio isto? Ima netko sa nu8000 sa svojim iskustvom ?

 Taj problem postoji i uzasan je, u smislu da je negledljivo dok imas probleme s  tim... ali da se lako zaobici, samo promijenis boju titlova (na netflixu bijeli semi-transparent stavis, prek kompa ako pustas sive titlove namjestis u playeru) i voila :)

Flagship sri 22.5.2019 14:49
Mad Ant kaže...

 Nisam predetaljno pregledao da li je sve navedeno ali:

 

http://en.tab-tv.com/?p=15596

 

Drugi navode da i RU8000 isto ima 8-bit + FRC panel.

 

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/e8451848

 

https://www.dein-fernseher.de/produkt/samsung-ue55ru8009/

 

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/99c2a379c

 

 

Znači nekih većih razlika nema pa je možda ipak bolji izbor NU8002 zbog boljeg zvuka, ljepšeg stalka i barem 600 ili više kn uštede u odnosu na RU8002. Inače kod samsunga je postalo uobičajeno da su novi modeli iste serije lošiji od prethodnika

Flagship sri 22.5.2019 15:24
Leon4rdo kaže...
Flagship kaže...
Leon4rdo kaže...

 Ukoliko je sony xf90 "midrange lcd tv", koji bi to točno model LCD televizora bio highrange 

ZF9 (prije toga ZD9 kao i XE93 u odnosu na XE9005) 

Možda bi XF9005 bolje bilo nazvati high midrange tv:)  Bez ikakve dileme, za +- 1000€ najbolji mogući 55" LCD, ZF9 je dosta skuplji a i nema 55" veličine dok je samsung Q9F odnosno Q90R preskup. 

Ali sada smo već u vremenu kada oledi dosežu istu cijenu, oko 1000€ za 55" oled pa je SVAKI drugi tv u toj veličini upitan. Ako se nastavi s takvim cijenama tijekom godine onda će i sony i samsung vrlo teško držati korak s tim trendom. 

 Upravo tako. 65ZF9 je uvijek bio 50% i više skuplji u odnosu na 65XF9005. Jednako kao i Samsunzi toliko bolji u odnosu na XF90 ipak nije. Jedini ekvivalent iako ne i nasljednik XE93 u 2018 je XF90. 2019 55XG90 ne postoji. Nevezano za cijenu, prvi post se odnosio na "midrange lcd tv". CRT/Plazma/OLED nisu LCD televizori. U LCD domeni televizor koji je realno -5 ne može biti osrednji televizor. Pa gdje bi se onda trebalo svrstati one televizori koji su može proć, dobar televizor samo da nije nekih sitnica, nemam ozbiljnih zamjerki i zapravo dobar televizor koji su lošiji od XF90, ali ipak bolji od samo da ima sliku složenaca. Što se mene tiče netko može XF90 staviti i pod lowend televizor u odnosu što sve postoji ili je u najavi, ali reći da je XF90 midrange ili lowend "lcd televizor" nema smisla.

Ima 49XG9005 koji je 99% prošlogodišnji 49XF9005 i vjerojatno je lansiran samo zato da kupci kojima je samo 49" u igri mogu imati novi model. To što košta skoro kao 55" je druga stvar.

 

Djelomična "krivnja" da XF9005 zovu midrange su u stvari i preskupi samsunzi (Q9/Q90) koji po defaultu odmah idu u high end lcd. Ali najveći problem za lcd-e tih visokih klasa su cijene OLED televizora. Bez obzira što se govori i koje su prognoze činjenica je da je cijena 55B8 vrlo blizu XF9005, čak i ista u nekim slučajevima pa je upitna kupnja bilo kojeg lcd-a u tom platnom razredu. Razumije se da ne žele svi OLED iz nekog razloga pa je najbolja alternativa baš XF9005 ali zbog ovog trenda pada cijena OLED televizora morat će svi lcd-i jako snizit cijene ove godine.

 

Novi Sony 55XG9505 je vjerojatno jedan od najboljih lcd-a ikada u toj klasi ali mislim da će mu cijena ići strmoglavo dolje brzo. Krenuo je s bezobrazno visokih 2000€, sad je već na nekim EU tržištima ispod 1500€. Do kraja godine mora ispod 1000 da bi bio konkurentan. Ali, ne zaboravimo da će u to vrijeme vrlo vjerojatno 55B9 biti na nekoj extra BF cijeni možda i ispod 1000€ pa opet treba vagati između jako dobrog FALD-a i odličnog OLED-a sa HDMI 2.1 i ostalim novotarijama:)

 

 

 

 

 

 

perkoxcar sri 22.5.2019 20:13

Novi ru8000 ima peak brighness dosta lošiji koliko sam ja uspio istražiti.

Na ru8000 je riješen blooming titlova jer nema local dimming, to sad kako tko gleda, meni bi to jako smetalo jer većinu stvari gledam sa titlovima, ali eto kažu kolege da se promjeni boja titlova i onda je ok.

Wwinxy.. sri 22.5.2019 22:21

Pozdrav,

Molim za pomoć ako ima netko raspolozen. Prije 8 mjeseci sam kupio novi tv sony bravia 55xe8096 i od tada nisam uspio podesiti sliku da bi mogao normalno pratiti sportske sadrzaje. Koji god sport gledm slika je blago receno katasrofa, izgleda kao da je zumirano deset puta te na sirkom kadru, lica igraca uopce ne mogu prepoznati, a kada se igraci krecu kao da iza njih ostaje trag. Kada bi mi netko poslao kako da posesim sliki bio bih vrlo zahvalan

Mad Ant čet 23.5.2019 08:17
Wwinxy.. kaže...
Pozdrav,

Molim za pomoć ako ima netko raspolozen. Prije 8 mjeseci sam kupio novi tv sony bravia 55xe8096 i od tada nisam uspio podesiti sliku da bi mogao normalno pratiti sportske sadrzaje. Koji god sport gledm slika je blago receno katasrofa, izgleda kao da je zumirano deset puta te na sirkom kadru, lica igraca uopce ne mogu prepoznati, a kada se igraci krecu kao da iza njih ostaje trag. Kada bi mi netko poslao kako da posesim sliki bio bih vrlo zahvalan

 Hmmm... TV je 60Hz... Mozes probati iskljuciti sva procesiranja pa onda se poigrati sa "Motionflow XR" da vidis da li ti pomaze kod nogometa. Ako nađes zadovoljavajuci motion, lagano dodajes iskljucena procesiranja, jedno po jedno da vidis ima li poboljsanja... tu ne mislim na boje, to kasnije namjestis. Ne znam sto bi drugo preporucio.

hrka11 čet 23.5.2019 08:35
Wwinxy.. kaže...
Pozdrav,

Molim za pomoć ako ima netko raspolozen. Prije 8 mjeseci sam kupio novi tv sony bravia 55xe8096 i od tada nisam uspio podesiti sliku da bi mogao normalno pratiti sportske sadrzaje. Koji god sport gledm slika je blago receno katasrofa, izgleda kao da je zumirano deset puta te na sirkom kadru, lica igraca uopce ne mogu prepoznati, a kada se igraci krecu kao da iza njih ostaje trag. Kada bi mi netko poslao kako da posesim sliki bio bih vrlo zahvalan

Ako to gledas preko ovih max tva,iskon tv ili sta vec nemas se sta cudit jer je to za kurac sve sto se tice slike,a i tv ti je 50-60hz.

Imas nacin slike sport prepaci pa vidi ima li razlike.

Kod mene je 55xe8505 i gledam preko iptva sto znam da je za k...slika ali opet izgleda pristojno,a preko antene slika izgleda top kad uzmes u obzir dijagonalu i nas signal.

Anđeo bez falinge čet 23.5.2019 08:36
Wwinxy.. kaže...
Pozdrav,

Molim za pomoć ako ima netko raspolozen. Prije 8 mjeseci sam kupio novi tv sony bravia 55xe8096 i od tada nisam uspio podesiti sliku da bi mogao normalno pratiti sportske sadrzaje. Koji god sport gledm slika je blago receno katasrofa, izgleda kao da je zumirano deset puta te na sirkom kadru, lica igraca uopce ne mogu prepoznati, a kada se igraci krecu kao da iza njih ostaje trag. Kada bi mi netko poslao kako da posesim sliki bio bih vrlo zahvalan

 nema veze što je 50Hz tv..

takve velike anomalije se ne smiju događati ..hrpa nas ima novije 50 hz tv-e pa nema nikakvih problema sa gledanjem bilo kojega sporta.....

nešto s tim televizorom nije u redu a nije problem 50 Hz sigurno.

 

još bih dodao da sony LCd ima vjerojatno najbolju tehnologiju rješavanja takvih problema pa ne vjerujem da je problem u osvježavanju.

lesonitka čet 23.5.2019 13:11

imam jedno pitanje za vlasnike 55NU8002...znači, koristim iptv, gledam nogomet nekako najviše od sportova...uglavnom, leti lopta po ekranu, recimo daleka ispucavanja, pa bude lopta onako prozirna,treperi, da li je to do signala mreže ili do postavki tv-a? ili možda do samog tv-a? vjerujem da se postavkama može to popraviti, također na koji naćin je to najbolje posložiti u postavkama? 

i da, kak se službeno zove ta mana tv-a? da li ima neko ime? hvala puno