Televizori

4K tv locka na 30 FPS-a

mikipaki uto 30.4.2019 19:44
Cryogenic kaže...

Dječurlijo, nema šanse da mu taj procesor vrti 4k filmove i to na 60hz, trzat će i štekat će, zato sam i rekao da ga procesor jebe, moze kupit hdmi 17.0 sa 3000 hz i opet će štekat i trzat. Napisao je da mu trza i šteka a ne da mu ide fluidno na 30 hz. Razumijete se u tehniku ko Sanader u Pelješki most.

 

 

Možda sam krivo napisao, a možda je krivo pročitano, no ide fluidno na 30 hz, dakle bez trzanja, ali kada podignem hz-e na više od toga onda blica i tv izgubi signal..... No, još jedan kabel je postao članom obitelji, pa za koji sat bude vatreno krštenje ili poraz. Javim da ne budete u brzi i ne režete vene. A ti Cryogenic, pripremi bolkji CPU da mi pošalje. Nema tko da reže vene osim MENE !!!! 

Cryogenic uto 30.4.2019 20:21
mikipaki kaže...
Cryogenic kaže...

Dječurlijo, nema šanse da mu taj procesor vrti 4k filmove i to na 60hz, trzat će i štekat će, zato sam i rekao da ga procesor jebe, moze kupit hdmi 17.0 sa 3000 hz i opet će štekat i trzat. Napisao je da mu trza i šteka a ne da mu ide fluidno na 30 hz. Razumijete se u tehniku ko Sanader u Pelješki most.

 

 

Možda sam krivo napisao, a možda je krivo pročitano, no ide fluidno na 30 hz, dakle bez trzanja, ali kada podignem hz-e na više od toga onda blica i tv izgubi signal..... No, još jedan kabel je postao članom obitelji, pa za koji sat bude vatreno krštenje ili poraz. Javim da ne budete u brzi i ne režete vene. A ti Cryogenic, pripremi bolkji CPU da mi pošalje. Nema tko da reže vene osim MENE !!!! 

 Super, upali youtube 4k 60 fps, pa javi jel klizi ili ne

mikipaki uto 30.4.2019 23:54
Cryogenic kaže...
mikipaki kaže...
Cryogenic kaže...

Dječurlijo, nema šanse da mu taj procesor vrti 4k filmove i to na 60hz, trzat će i štekat će, zato sam i rekao da ga procesor jebe, moze kupit hdmi 17.0 sa 3000 hz i opet će štekat i trzat. Napisao je da mu trza i šteka a ne da mu ide fluidno na 30 hz. Razumijete se u tehniku ko Sanader u Pelješki most.

 

 

Možda sam krivo napisao, a možda je krivo pročitano, no ide fluidno na 30 hz, dakle bez trzanja, ali kada podignem hz-e na više od toga onda blica i tv izgubi signal..... No, još jedan kabel je postao članom obitelji, pa za koji sat bude vatreno krštenje ili poraz. Javim da ne budete u brzi i ne režete vene. A ti Cryogenic, pripremi bolkji CPU da mi pošalje. Nema tko da reže vene osim MENE !!!! 

 Super, upali youtube 4k 60 fps, pa javi jel klizi ili ne

D(j)ečurlijo, kako bi rekao Cryogenic  RADIIIIIIIII !!!!!! KAOOOO SAAAAT !!!!! BUŠII, AHAHAHAH BUŠIIII !!!! DECOOOOOOO !!!!! Naravno, to sam već prije tri sata otkrio, ali ne htjedoh se javiti prije negoli popeglam do kraja friške winđozere i ne uvjerim se još jednom da teve radi na 4K rezoluciji i to na 60 hza: filmovi ne štekaju, teve ne blica, ne isključuje se.... Sve radi pet. Štoviše, istovremeno na TV-u ganja 4K, a na monitoru video 1080 s jubita, bez štekanja. A, sve s novim kableom za koji se, eto, isplatilo potegnuti 40-ak kilometara (80, zapravo, tam i nazad) i to upravo onaj koji je Minneyar preporučio da koristi iz Sancta Domenice - Sbox.  Kupih ga za 29 kn  - 29 KUNAAA !!!!! unbeleivable !!! Boktedao, dva piva, a mislio sam pljunuti još više love da riješim ovu noćnu moru. I to kupih kod njegova proizvođača Šmit elektornica iz Kutine. Da, da, to je proizvod naše hrvatske pameti, ali proizveden u Kini, naravno, jer je očito preskupo plaćati Hrvate, već je isplativije plaćati Kineze. Nije zeza, lik mi rekao. 
Tako da najiskrenije zahvaljujem Stjepanju, Anđelu bez falange i svakako VEEEELIKA hvala Minneyaru koji mi je bio nekako najupečatljiviji s tim dotičnim kabelom ! Hvala i Cryogenicu što ne mora slati novi CPU. Cryogenic, i 4k na jubitu ide bez šteke..... ;) Naravno, hvala svima ostalima na infou. 
I fala k na udarcu da je to prebačeno preko k ! Nadam se na duge staze. A, sad raspali po pivi i po gledanju do ranojutarnjih sati.

obi1444 čet 26.9.2019 17:08

Pozdrav ekipa, moj prvi post. Dakle posjedujem Philips Android Smart TV 50PUS730312 te pokušavam dobit HDR signal na njega preko kompa ( grafa je rx 580 8gb nitro+ te ryzen 1600 cpu). Isprobao sam 4 različita hdmi kabla, uključujići i ovjde naveden od SBOX-a (https://www.sancta-domenica.hr/sbox-kabel-hdmi-hdmi-2-0-m-m-1-5m-4k.html?gclid=Cj0KCQjw_absBRD1ARIsAO4_D3ul3S8YdJ0-GVTYhA4H4qZcuXgAIBLuow1WOXvibz3yqQ19RtwXM1waAk6cEALw_wcB) dakle nabavio sam hdmi 2.0. Problemi su i dalje isti. Slika je u najmanju ruku loša, prepuna fragmenata, prilažem primjer pauziranog filma. Također probao sam pustit 4k video na 60 fpsa i blago rečeno šteka te su također vidljivi prije spomenuti fragmenti. Omogućen je HDR signal na TV-u kao i na windowsima, mjenjanje Hz-a sa 30 na 60 ne ćini nikakvu razliku. Jedino što sam primjetio je da kod svakog ponovnog paljenja televizora postavke se vraćaju na 30 Hz. Neznam , pomagajte ljudi očajan sam..0 

error_666 čet 26.9.2019 19:27

upaljen "deep color"  ili kako je vec nazvano to kod philips-a ? 

 

pade mi na pamet , jesi siguran da taj HDMI ulaz propusta 4K60HDR ? Kod pojedinih modela nisu svi HDMI ulazi za 4K60 , provjeri to malo . 

 

EDIT evo pogledao na stranicama ... HDMI 1 i 2 podrzavaju 4KHDR dok 3 i 4 samo 4K  . Vjerojatno tu " čuči" problem .

obi1444 čet 26.9.2019 20:06

Provjeravao sam ulaze odnosno izlaze i na TV-u i na GPU-u da budem siguran da je moguće propuštanje takvog signala. Probao sam na HDMI 1 i HDMI 2, isti rezultat dobivam. Deep color neznam što bi mi moglo bit niti gdje se nalazi. Ne razumijem zašto uopće nemogu dići Hz na 60...odmah se vraća na 30

error_666 čet 26.9.2019 20:17

Hmm , a  ne znam kako je to philips nazvao , to je u biti HDR mod  TVa za HDMI ulaze  koji je kod vecine modela  onemogucen po defaultu .

Los kabel vjerojatno onda ... imao sam slicne probleme , gubljenje slike , blicanje , artefakti i ostale gadarije kad god pokusam nesto preko 1080p . Potrosio grdne pare na kabele , i na kraju uzeo premium 2.0b sa ebay i preporodio se . Kabel "boli glava " , opleteni i sto je najvaznije propusta sve sto mu serviram ( od 4K do 3D 2K i 4K signala , nikad ni štucnuo nije ,preporuka svima , nije skup a jako dobar i kvalitetan )

obi1444 čet 26.9.2019 20:22

Skužio sam na kaj misliš, zove se ultra HDMI, i da omogućeno je. Loš kabel? Zapravo sam kupio kabel po preporuci ljudi ovjde u temi kojima je isti taj kabel radio hh..Ne shvaćam zašto windowsi vraćaju refresh rate na 30 Hz konstantno, da li postoji problem u driverima ili nesto

error_666 čet 26.9.2019 20:38

Hmm a ne znam  onda jbg ako drugima radi , meni nije dao 4K na 60  zbog loseg kabela tj nedovoljno propusnosti . Ako nije kabel ,onda  je kod tebe ocito nesto softverski , tj neka postavka u driverima najvjerojatnije . 

error_666 čet 26.9.2019 21:24

Ma nista .. a jel mozes taj kabel negdje drugo isprobati ? Mozda je defektan , meni i dalje " zvoni " na kabel samo , jer se na PC nema sto puno stimati , a i graficka i TV imaju sve potrebno za to sto zelis.
Nadam se da ces rijesiti problem.