FileFicho sub 21.3.2020 13:38

Budući da je moj trenutni WD Blue počeo konstantno proizvoditi neki "šum" te jako vibrirati trebao bih neki privremeni HDD. Jedini uvjet je da je tih i da potraje par mjeseci dok je kupim nešto konkretnije. Budžet oko 200-250kn.

FileFicho sub 21.3.2020 13:47
darkborg kaže...
Znam da je cilj što manje novca jer je privremeno rješenje ali za 270 uzmeš novu toshibu p300, imaš garanciju i ostane ti za kasnije kao backup.

 Hmm..je li Toshiba donekle tiha u idleu?

Anđeo bez falinge sub 21.3.2020 14:37
FileFicho kaže...

Budući da je moj trenutni WD Blue počeo konstantno proizvoditi neki "šum" te jako vibrirati trebao bih neki privremeni HDD. Jedini uvjet je da je tih i da potraje par mjeseci dok je kupim nešto konkretnije. Budžet oko 200-250kn.

 nisi ni detektirao zbog čega je i kakav je to šum a već bi siroti disk mijenjao... imaš dosta softvera za testiranje zdravlja diska.. prvo to obavi pa onda traži nešto novo.

darkborg sub 21.3.2020 15:09

Razlog zamjene diska je taj što mu je trenutni postao preglasan i nikakvo testiranje to neće promijeniti.

Ja u drugom kompu imam neki stari WD od terabajta i to čudo je glasno za popizditi dok radi ali sve testove prolazi bez ikakve greške