The_Fichek čet 24.10.2019 21:29

Po meni je Be Quiet PB 500 najbolje, ali neces pogrijesiti ni ako se odlucis za Phanteks. U slucaju kupnje BQ preporuka je pozadi stavit BQ Shadow wings 2 ili Silent wings 3 140mm ventilator, a stock straznji vent stavit sprijeda. Phanteks i NZXT su bolji po RGB pitanju, ako se palis na to, iako se LEDice lako zasebno kupe i polijepe.

Striko2009 čet 24.10.2019 21:38

Fichek, gledam sad na njihovim stranicama pa kaze:

 

Two preinstalled Pure Wings 2 fans with airflow-optimized fan blades that ensure perfect airflow and cooling. Despite the compact case design the front and rear fans are both 140mm models, resulting in very quiet operation. Up to three 140mm fans can be installed in addition.

 

Jel moguce da nasi prodaju sa 1x120 + 1x140mm?

Da li je sw toliko bolji od pw ventilatora sto se buke i protoka tice (u istim mjerama naravno)?

The_Fichek čet 24.10.2019 22:16

Na kompu u dnevnom imam i Pure Wings 2 i Silent Wings 3 120mm, oba su jako tiha, a koliko dobro hlade ne znam rec jer hlade Athlona 860K i konfu koja ne trosi puno, no zadovoljan sam (ne mislim testirat tu konfu jer imam srece kaj nije nist crklo na njoj). Imam dojam da BQ ima i dobar quality control jer jos nisam vidio da se itko zalio na zujanje motora na BQ ventu, dok sam to procitao na redditu, youtubeu ili nekom forumu za skoro svakog drugog proizvodjaca. Mislim da nasi prodaju normalnu verziju i sumnjam da BQ ima neke kineske posebne verzije bilokojih svojih proizvoda, znaci kak pise tak bi trebalo bit. Shadow i Silent Wings imaju bolje motore i lezajeve na ventilatorima od Pure Wings, to je glavna razlika. U HR nije velika razlika izmedju Shadow i Pure wings pa bi tu isao na Shadow Wings, a vani Silent Wings nisu puno skuplji, dok su u HR precijenjeni. NZXT i Fractal u tom rangu prodaju 120mm koji su glasniji, a za Phanteks nisam siguran jer njihovi MP ili koji vec ventilatori imaju svakojake reviewove, od toga da su sranje do toga da su jako dobri.

wiksi94 pet 25.10.2019 07:29
The_Fichek kaže...

Po meni je Be Quiet PB 500 najbolje, ali neces pogrijesiti ni ako se odlucis za Phanteks. U slucaju kupnje BQ preporuka je pozadi stavit BQ Shadow wings 2 ili Silent wings 3 140mm ventilator, a stock straznji vent stavit sprijeda. Phanteks i NZXT su bolji po RGB pitanju, ako se palis na to, iako se LEDice lako zasebno kupe i polijepe.

 Po pitanju smanjenja buke, ima li razlike između onog sa prozirnom stranicom i onog bez?

The_Fichek čet 14.11.2019 17:45
robimarko kaže...
Pozdrav ekipa, trebao bi preporuku kućišta za novi PC.
Dakle, nešto oko 500kn.

Diskretno, zatvoreno, tiho (zvučna izolacija), bez stakla: https://www.nabava.net/search.php?q=ms+black+widow

RGB, otvoreno, kaljeno staklo: https://www.nabava.net/search.php?q=ms+titan+pro+II

Kompaktno, malo RGB-a, kaljeno staklo: https://www.nabava.net/search.php?q=phanteks+p350x

Kompaktno, tiho (zvučna izolacija), bez stakla: https://www.nabava.net/search.php?q=be+quiet+pure+base+500 

 

Svi su malo iznad 500kn, ali se isplate. Za nižu cijenu imaš npr: SilentiumPC Armis AR3 TG:

https://www.nabava.net/search.php?q=SilentiumPC+Armis+AR3+TG

RGB varijanta: https://www.nabava.net/search.php?q=silentiumpc+armis+ar3+tg+rgb

 

Općenito je odabir ogroman. Izdvojit ću još i https://www.nabava.net/search.php?q=sharkoon+tg4

 

Trend je uglavnom kaljeno staklo i RGB. Rijetko koje novo kućište danas ima mjesta za optiku, ako te to zanima. Od predloženih to ima samo MS Black Widow.

robimarko čet 14.11.2019 18:09

Hvala, ne mora biti striktno 500kn.
+100kn mi nije toliki problem.

Staklo mi ne smeta, RGB nije problem ako ga mogu pogasiti ili barem natjerati da je ista boja a optika mi ne treba.

Bitnije mi je da je prostrano, a ne kao u trenutnom Zalmanu Z11 plus da imam problema s grafama jer ne stane ništa duže od 280mm.

Trenutni favorit mi je Phanteks P350x.
Još da neka akcija uleti.

The_Fichek čet 14.11.2019 18:47

Linkao sam ti, MS Black Widow, Titan Pro II, Sharkoon TG4. Mozes pogledat polovne Fractale, ak te zanima polovno. Jedan iz Osijeka prodaje Define S kojeg ja imam za samo 300kn, a kao razlog prodaje naveo da je preveliko, lol. MS Black Widow isto imam, ak te zanima kaj, ali za vecinu lako nadjes dojmove, reviewove, specs. Brand kucistima je cijena porasla zadnjih godina, ali zato imas novake kao SilentiumPC koji se dosta cijene na Alzashopu. Slobodno jos malo potrazi pa mozes stavit glasanje ili navest koja te jos interesiraju. Izaberi par dobrih ducana pa gledaj sta jos imaju u ponudi..

hanteed pet 15.11.2019 12:12
The_Fichek kaže...

S bilokojeg kucista mozes skinut ventilatore.. Moze bit 6 ventova u njemu, ali onda mozes ustedjeti mozda s necim jeftinijim jer kod tog Titana placas stock ventilatore u cijeni kucista.

 Ma znam. Ovo moje mi je ruzno pgotovo ovo sa lateral fanom. Uzeo bih ja to a ventove mogu frendu dati. Evo mislim se izmedju dark shadowa i ds2, metropolisa, titana i falcona ne znam sta bi uzeo ali znam da kad uzmem da cu skinuti ventove sve sa kućišta i staviti svojih 6 da imam set. Ne znam imaju li otvore ovi za svih 6 ventova ili više mogu ja kupit još dva. Mislim se izmedju aquarius i https://www.inter-tech.de/en/products/case/gaming-tower/s-3901-impulse

froggybone pet 15.11.2019 12:54

roxas .... na temu Ms Titan Pro II.

 

Imam Ms Titan Pro I. verziju.

 

U suštini se razlikuju po prednjoj maski (razmještaj, kvaliteta i ostalo

mislim da ne odudara od verzije do verzije), a što se tiče samih

ventilatora 12cm u I. verziji su po mojoj procjeni bili jeftinjare.

 

Zamijenio sam ih sa dva prednja 14 cm pw - arctica. 

Stražnji sam izvadio radio 14cm venta od vodenog hlađenja.

 

Bitna razlika je sljedeća: II. verzija nema na gornjem dijelu regulator vrtnje

ventova (low, zero, high).

 

Ja sam I. verziju platio 450 HRK,a vidim da je ov II. verzija na nabavi

na e-kupi 580 HRK.

 

U suštini po meni sasvim solidno kučište.

 

Prednost je definitivno i jedne i druge novije verzije vrlo dobar protok zraka

te uopće dimenzije kučišta.

 

E sad, da kupujem opet - ipak bi uzeo Ms Black Widow koje je (prema dosta

recenzija mrvicu kvalitetnije i zvučno izolirano uz minus manje protočnosti zraka)

jeftinije oko cca 30 -50 kuna (instar , futura itd,).

 

 

 

 

 

PESFan93 sub 16.11.2019 20:05

Pozdrav ljudi, trebam pomoć!

 

Dakle, slažem novu konfiguraciju za komp i zapeo sam kod izbora kučišta, jer izbor je velik. Neke od komponenti za kompa, ako je to bitno, su: b450 tomahawk, 3600x i sapphire pulse 5700xt.

 

Ono što ja otprilike tražim je kučište sa dobrim protokom zraka (ventilatore ak treba mogu i dodat zasebno), da ima jednu stranicu TG i da ne zvuči ko avion pri polijetanju. Budžet je oko 500-600kn.

 

Zahvaljujem se na prijedlozima unaprijed!

The_Fichek ned 17.11.2019 02:01

Be quiet pure base 500 je za tebe, ako mozes izdvojit jos malo na verziju s prozorom. Mozes kupit i extra vent, jos jedan Pure Wings 2 ili ako imas love Shadow Wings 2 pa stavit taj pozadi, a straznji stock vent stavit naprijed. Ne znam ni za jedno drugo kuciste u tom rangu da ima TG i zvucnu izolaciju na svim stranicama.

PESFan93 ned 17.11.2019 10:48
The_Fichek kaže...
Be quiet pure base 500 je za tebe, ako mozes izdvojit jos malo na verziju s prozorom. Mozes kupit i extra vent, jos jedan Pure Wings 2 ili ako imas love Shadow Wings 2 pa stavit taj pozadi, a straznji stock vent stavit naprijed. Ne znam ni za jedno drugo kuciste u tom rangu da ima TG i zvucnu izolaciju na svim stranicama.

 Pa dobro, ne mora biti potpuna tišina, al da nebude baš glasno, bitniji mi je dobar air flow. Ja sam gledao par modela:meshify C, phanteks p400 od skupljih. Ms black widow pro i ms titan pro. Black widowa bi uzeo momentalno samo da ima staklo sa strane :(

The_Fichek ned 17.11.2019 11:12

Meshify C i Phanteks P400 su skuplji, a nista posebno bolji. P400 ima losiji airflow. Jbs airflow, ak imas lose ventilatore, a 90% kucista u tom rangu ima stock (lose / nista posebne) 120mm ventilatore, dok BQ ima solidne 140mm ventove i cak 140mm mjesto pozadi. Pure Base 500 je zapravo jedino kompaktno ATX kuciste u tom rangu koje pozadi ima 140mm, a ne 120mm mjesto sto je po meni veliki plus. Ono sto 120mm vent radi, 140mm obicno radi na (osjetno) nizim okretajima. Npr. kupis Shadow wings 2 pozadi, odradjivat ce posao izbacivanja topline na 600rpm, dok ti kod Meshify-a za to treba kvalitetan 120mm npr. Noctua NF-F12. Ne mislim na potpunu tisinu, za to bi trebali vrhunski ventilatori kao BQ Silent Wings 2 ili Noiseblocker sto kosta previse u HR. Bolje neka sredina pa namjestit krivulju ventova da budu full tihi u idle i malom loadu, a brzi/glasniji u loadu. Zato uvijek gledaj da vent koji zasebno kupujes bude PWM.

The_Fichek ned 17.11.2019 11:51

hanteed

Ma glavno da si zadovoljan. Mozes vratiti: ako ti se ne svidja, narucio si online i ne ostetio ambalazu. Ako preuzmes u poslovnici nemos vratit. Ovdje ti je recenzija tog kucista, ak vec nisi vidio:

https://www.youtube.com/watch?v=WwAlfZucTOQ

U komentarima sam ga pitao prije skoro god dana kakvi su ventovi u tom Aquariusu i odg mi je: "Ovi se ne vrte brzo, ali ih ima dovoljno da naprave lep protok vazduha. Black Widow i sada Triller imaju mnogo kvalitetnije ventove. Deblji su i imaju PWM." 

Black widow mi stoji na stolu vec mjesec dana, evo gledam debljinu ventova i okej je to, iako su moji Thermalright jos deblji, ali to je klasa skoro Noctue. Znači od Aquariusa ne znam kakve ventove ocekivati, na videu izgledaju oke, tj. kopija NZXT-ovi AER koji se vidim prodaju na njuskalu, valjda ih ekipa skine cim kupi H500 ili koje vec kuciste. Za dobar airflow, RGB i elegantnost ja bih se kockao s MS TITAN II PRO, iako ima manje kaljenog stakla. Ne znam ustvari, previse je tih MS modela, jednostavno se nekaj treba piknut ili pogledat u ducanu pa vidit iz prve ruke. Zato mi je dobar Be Quiet Pure Base 500 jer tocno znas sto ces dobit s njim. Mozes si jos pogledati Sharkoon TG4 ili TG5 koji su jako slicni MS Aquariusu.

hanteed ned 17.11.2019 12:32

Gledo sam rece, najvaznije mi je cable managment dobar jer imam kablova pun kurac trebam to sakriti. Kad kupim ms aquarius skinut cu ventove sto dodju uz njega i staviti ms fusion 6 ventilatora e ti ventovi pušu 1200rpm i piše 33cm airflow i njih na daljinskom nariktati. Skup mi je sharkoon

hahhaajaads ned 17.11.2019 13:03
hanteed kaže...

odlučio sam se za aquarius pro to mi najljepše izgleda a ventovi mi pušu 1200rpm i piše 33cm airflow valjda je to dosta ne treba mi nesto skuplje nek puše a i fino izgleda :D

 Nemoj to kuciste uzimat, svi videi oko njega su ti sponzorirani. Kuciste je smece i ima airflow na razini kucista od 100kn.

 

Za slicnu lovu imas puno bolji  SilentiumPC Regnum RG4T RGB Pure Black.

hanteed ned 17.11.2019 13:11
The_Fichek kaže...

Ah da, ti si taj sa 6 MS fusion ventova, zaboravio. Dzabe mi onda prethodni post, ali neka stoji. Sretno s buildom, slobodno mozes stavit neke slike kad rjesis ili ovdje ili na Slike vašeg Hardvera.

 Ma hoću eto i tebe zanima : ma stavit cu ja kada sve to zavrsim. Otkako sam ssd stavio otvoreno mi je kućište : svako malo nesto mjenjam :D