Valentin17 sub 10.8.2019 19:15
marvel82 kaže...

Da li ona na sebi ima konektor u koji mogu uključiti rgb klabel od ovog Fractal Prisma ventilatora? Googlao sam ali nisam našao.

Bez problema možeš na tu ploču spojiti taj ventilator i preko softwera od ploče kontrolirati boje, sve je podržano.

Na slici sam ti označio konektor na koji spajaš taj ventilator, jedan pin fali, tako lakše budeš prepoznao konektor na ploči,

spojiš ženski konektor sa ventilatora u ploču, muški samo povežeš vezicom, on ti ne treba.

Instaliraš Gigabyte RGB Fusion sa stranice od ploče i biraš boje kako želiš.

ps. slabo ti je to ako ne možeš regulirati ove ostale ventilatore u kućištu, zamjeni i njih za ovakve kao ovaj koji imaš, 

svi su PWM pa budeš mogao podići okretaje.

 

Mitohondri sub 10.8.2019 21:14

 a sve se cini manje vise ok, ne znam koliko ce ti koje od toga prigusiti zvuk, dok ne probas

 

imas jos i ovo ako ti se da pogledat, ako nema za tvoje kuciste kit, kupis univerzalno i rezes

 

https://www.caseking.de/en/cases-and-modding/modding/noise-dampening-kits

marvel82 ned 11.8.2019 10:48
Valentin17 kaže...
marvel82 kaže...

Da li ona na sebi ima konektor u koji mogu uključiti rgb klabel od ovog Fractal Prisma ventilatora? Googlao sam ali nisam našao.

Bez problema možeš na tu ploču spojiti taj ventilator i preko softwera od ploče kontrolirati boje, sve je podržano.

Na slici sam ti označio konektor na koji spajaš taj ventilator, jedan pin fali, tako lakše budeš prepoznao konektor na ploči,

spojiš ženski konektor sa ventilatora u ploču, muški samo povežeš vezicom, on ti ne treba.

Instaliraš Gigabyte RGB Fusion sa stranice od ploče i biraš boje kako želiš.

ps. slabo ti je to ako ne možeš regulirati ove ostale ventilatore u kućištu, zamjeni i njih za ovakve kao ovaj koji imaš, 

svi su PWM pa budeš mogao podići okretaje.

 

 Hvala. I mislio sam da je taj D_LED konektor - vidim da postoji i jedan dolje na ploči i tamo sam pokušao spojiti ali mi se činilo kao da su pinovi preširoki za rupe pa nisam htio forsirati. Ako nabavim još 3 komada tog Fractal Prisma ventilatora da li mogu pomoću nekog splittera sve spojiti na taj D_LED konektor ili bih trebao kupiti neki hub koji spajam direktno na PSU?

Valentin17 ned 11.8.2019 11:49
marvel82 kaže... 

nekog splittera sve spojiti na taj D_LED konektor ili bih trebao kupiti neki hub koji spajam direktno na PSU?

Postoji posebno za kupiti kontroler za te ventilatore, podržava do 6 ventilatora i spaja se na ploču,

budeš već uz njega dobio upute.

Zvekan pon 12.8.2019 20:57

Pozdrav, u upomoć!! :)

Slažem konfiguraciju i zapeo sam kod kućišta!
Ploča je Gigabyte Aorus Elite B450, ja bi ju kombinirao sa Thermaltake Versa J23 Tempered Glass RGB Edition.

E sada, to kućište ima kontroler na sebi koji bi takva ploča trebala podržavati (12 V - mislim da ima pozicija za 5 V i

12 V na toj ploči za jumpere), ali kontroler ima support za do 4 ventilatora (iskreno nisam siguran da li ima RGB support

za sva 4, s obzirom da kućište dolazi sa običnim/neosvjetljenim stražnjim ventilatorom??? Prednja 3 imaju sigurno...).

E sada, kada bi uzeo npr. https://www.instar-informatika.hr/ventilator-za-kuciste-thermaltake-riing-12-rgb-promo/0151469/product/

da li je moguće na ploču ukopčati dva RGB kontrolera (ovaj iz linka, uz ovaj koji dolazi sa kućištem)? Odnosno kako da najjednostavnije 

rješim problem sa svih 6 RGB ventilatora sa spomenutim harwareom?

Preporuke kućišta i rashladnog sustava su dobrodošle, ne mora biti spomenuto kućište (niti napajanje, premda mora biti modularno),

ali je bitan dobar protok zraka.

Ostatak hardwarea će biti RTX 2060 Super, Ryzen 5 2600X,  KINGSTON HyperX Predator RGB, DDR4 2933 MHz, 4x8GB,

SSD 500.0 GB KINGSTON M.2/PCI-e, 1 TB HDD, Thermaltake Toughpower Grand RGB 750W

 

nhooydz uto 13.8.2019 11:22

Bas me zanima našta ce licit taj kirbaj od rgb-a. Kao onaj PcCrazy lik sa tim rgb napajanjima haha, pa daj barem uzmi nešto kvalitetnije. Inače, mozes sve pokopcat na RGB hub od TT-a i onda onda taj hub na maticnu i imaš kontrolu. 

Zvekan uto 13.8.2019 21:36

Već 5 dana proučavam kućišta.....i mogu sa pouzdanjem reči da sam se potpuno izgubio :D
i da trebam preporuku za kućište!

Primarna je funkcionalnost, odnosno hlađenje - zračno, jednak usis i ispuh - 3+3. Nije mi bitno ako je 

potrebno dokupiti ventilatore.

 

Sekundarno je RGB kontroler, volio bi da podržava 6 ventilatora (4 minimalno), i da funkcionira sa Gigabyte pločama 

sa 2.0 RGB sistemom....

 

Tnx ;)
Izgubljeni 

The_Fichek sri 14.8.2019 00:10

Zvekan 

Maticna ti ima utor za RGB trake. Dodatne ventove je bolje rješiti putem PWM splittera za 4pin ventilatore, npr. https://www.futura-it.hr/splitter-y-cable-3x-4pin-pwm-10cm-black/WAEK-823/product/, a mislim da funkcionira i za 3pin ventilatore (za njih ne nalazim splittere na nabava.net). Ovaj feature na kucistu ne dolazi cesto kao nekad i obicno se preplacuje.

 

Po meni je uvijek bolje uzeti kvalitetne 140mm ventilatore + RGB traku (npr. 3x Noiseblocker B14-PS PWM paket za 64 eura u Caseking-u, top klasa ventova, a bijela sjajna plastika od koje se odbija svijetlo), nego RGB 140mm ventilatore, iako ima nesto solidnih odabira. Od novih se pojavio SilentiumPC Stella HP RGB i ARGB (neda mise trazit koja je razlika) pa malo potrazi recenzije. Od starijih modela imas taj Thermaltake ili Corsair ML140, ali taj u RGB inacici ima paprenu cijenu (ML je po meni jedina Corsair serija ventova koja je zbilja dobra, ostalo je preglasno, ali ja sam silent freak pa mozda nisam mjerodavan). Opcenito uvijek 140mm > 120mm, ako stane u kuciste. Inace, nisam bas u toku s RGB ventovima, ali ponuda u HR je ocajna i vjerojatno ih je bolje kupit vani. Sjecam se da je bilo neko Thermaltake kuciste s tim Riing RGB ventovima pa malo potrazi. Mislim da je kostalo oko 700kn, a sami ventovi i sam vidis kolko su u slobodnoj prodaji, a ne vrijede tih para..

 

Ono najbitnije je kolko si ti spreman izdvojiti za kuciste, koji je budzet za isto? Imas npr. Fractal Define R6, Phanteks P600S, NZXT H700 ili novi H710, BeQuiet Dark Base 700 od top klase bez kompromisa, preko 1000kn u HR, blize 1000kn vani, tu i tamo se nadje koji polovni ili cak novi na njuski. Ako zelis kompaktno kuciste onda je prica drugacija, Fractal Define C ili Meshify, Phanteks P350X, NZXT H500, blize 600-700kn. Za Thermaltake mi se stvarno neda trazit koje kuciste ima te Riing ventilatore, a da nema plastiku, nego temper glass kao prozor. Previse modela imaju.

nhooydz sri 14.8.2019 12:58

E ako uzimas RGB hyper gamer napajanje, jel onda kuciste mora imat otvoren "podrum" za napajanje tj. treba li ga uopce imati? 

 

Ja bi iskreno isao na ovou Fichek varijantu, kupis meshify i sam nariktaš ventilatore sa tarkom ili kupiš set 

 

https://www.thermaltake.com/C_00003074.htm

 

 I ako već trazis preporuku napisi budzet, to je najlkasi i najbolji orijentir za nekoga ovdje. I ovaj splitter radi i za 3 pin ventilatore, ja sam tako na svom kucistu rjesio problematiku (h500m)

The_Fichek sri 14.8.2019 13:50

Btw. na jesen, mozda cak za mjesec dana izlazi Be Quiet Pure Base 500 kao konkurencija Meshifyu, H500, P350X i slicnima. Fora je kaj to kuciste pozadi podrzava i 140mm vent, ima zvucnu izolaciju i s gornje strane ima zgodan pokrov koji moze biti ili mesh ili silent tipa (iako tada nema zvucnu izolaciju iz nekog razloga). Isto ima filter s donje strane koji se izvlaci s prednje strane kao Fractal. Dolazit ce s 2x Pure Wings 2 ventilatora i postojat ce bijela verzija tog kucista. Mana je sto se prednji panel ne otvara najelegantnije.

 

Treba biti oprezan kod tih kompaktnih kucista hoce li sve stati.. Znam jednog kojem nije stalo vodeno u Meshify pa ga je prodao. Usput, veca kucista su po meni bolja za suzbijanje buke, ako je to nekakav uvjet.

Wolf88 pon 19.8.2019 17:45

Ima netko iskustva s ovim kućištem Thermaltake Commander C35 TG, po rencenzijama  koje sam uspio naći su pozitivna.

Koliko sam vidio najeftnije je u portisu za 686, ono što tražim od kučišta da bude prozračno i da ima 3x3.5hdd.

budžet za kučište je do 1000kn

 

forumas_115 uto 20.8.2019 09:24

Dobar dan kolege!

 

Prije par tjedana sam kupio Phanteks P300 koji me očarao svojim dizajnom. Sviđa mi se jer je kompaktan a i nije pretjerano skup. Međutim, morao sam ga vratiti (mall.hr) jer su temperature bile katastrofalne.

GPU mi je počeo spuštati frekvenciju što na starom kučištu nisam nikad doživio. Skidanjem prednjeg panela temperature bi pale 8-10°C.

 

Da li imate kakvu preporuku kučišta sa dobrim protokom zraka i manjim dimenzijama (ali da je ATX) do nekih 700 kn max?

Hvala unaprijed.

 

EDIT: Zaboravih napomenuti da sam dodao 2 120mm ventilatora naprijed da upuhuju zrak

DonOscar uto 20.8.2019 09:33

Da to kuciste ima los air flow, ali mozda si prije trebao pitati kako konfigurirati ventilatore, na taj nacin bi se temp dale malo korigirati.

Sad kad si ga vec vratio i kad kazes dobar (tj odlican) air flow i manje dimenzije na pamet mi odmah pada fractal meshify c. Jos jedno jako slicno kuciste bi bilo corsair 220t, al jos ga nema kod nas.

XXX uto 20.8.2019 09:35

Gledaj kućišta koja imaju ventilaciju odzdo koja bi puhala prema grafičkoj kartici i odzgo koja bi izvlačila topli zrak. Današnja kućišta sa zatvoreniom prednjim stranicama i zatvorenim boćnim su lijepa izgledom ali u biti sranje ako imaš toplije ili vruče komponete.

Ja držim boćnu starnicu otvorenom po ljeti i onda su temperature super.

forumas_115 uto 20.8.2019 09:36
DonOscar kaže...
Da to kuciste ima los air flow, ali mozda si prije trebao pitati kako konfigurirati ventilatore, na taj nacin bi se temp dale malo korigirati.

Sad kad si ga vec vratio i kad kazes dobar (tj odlican) air flow i manje dimenzije na pamet mi odmah pada fractal meshify c. Jos jedno jako slicno kuciste bi bilo corsair 220t, al jos ga nema kod nas.

 Ovo sve što sam rekao vrijedi uz 2 dodatna 120 mm ventilatora na prednjem panelu. Bez njih bi bilo još i gore.

forumas_115 uto 20.8.2019 10:39

Hvala obojici na savjetima, vjerojatno ću uzeti meshify C iako mi sada i Cooler Master H500 zapinje za oko. Oba kučišta jednako koštaju ali za meshify bih morao kupiti dodatne ventilatore tako da mi je h500 nekako ipak isplativiji.

danexxx sri 21.8.2019 17:43
forumas_115 kaže...

Dobar dan kolege!

 

Prije par tjedana sam kupio Phanteks P300 koji me očarao svojim dizajnom. Sviđa mi se jer je kompaktan a i nije pretjerano skup. Međutim, morao sam ga vratiti (mall.hr) jer su temperature bile katastrofalne.

GPU mi je počeo spuštati frekvenciju što na starom kučištu nisam nikad doživio. Skidanjem prednjeg panela temperature bi pale 8-10°C.

 

Da li imate kakvu preporuku kučišta sa dobrim protokom zraka i manjim dimenzijama (ali da je ATX) do nekih 700 kn max?

Hvala unaprijed.

 

EDIT: Zaboravih napomenuti da sam dodao 2 120mm ventilatora naprijed da upuhuju zrak

 Koja graficka je u pitanju?

Ja u navedenom kucistu imam 2 upuha i 2 ispuha(srot ventilatori koji rade na 7v) i rx580 mi je u najvrucijim danima bila na 70c uz 40% ventilatora.

forumas_115 sri 21.8.2019 21:18
danexxx kaže...
forumas_115 kaže...

Dobar dan kolege!

 

Prije par tjedana sam kupio Phanteks P300 koji me očarao svojim dizajnom. Sviđa mi se jer je kompaktan a i nije pretjerano skup. Međutim, morao sam ga vratiti (mall.hr) jer su temperature bile katastrofalne.

GPU mi je počeo spuštati frekvenciju što na starom kučištu nisam nikad doživio. Skidanjem prednjeg panela temperature bi pale 8-10°C.

 

Da li imate kakvu preporuku kučišta sa dobrim protokom zraka i manjim dimenzijama (ali da je ATX) do nekih 700 kn max?

Hvala unaprijed.

 

EDIT: Zaboravih napomenuti da sam dodao 2 120mm ventilatora naprijed da upuhuju zrak

 Koja graficka je u pitanju?

Ja u navedenom kucistu imam 2 upuha i 2 ispuha(srot ventilatori koji rade na 7v) i rx580 mi je u najvrucijim danima bila na 70c uz 40% ventilatora.

 U tom trenutku sam imao Gigabyte rx580. Imaj na umu da je kod mene u sobi i do 32°C.

 

EDIT: Upravo sam upogonio Meshify C, za sad super zadovoljan 

mariocroatia78 čet 22.8.2019 17:30

Pozdrav!Zanima me  sta kazete za 2 socijalna kucista....

 

Inter-tech kućište MIDI T ATX W/O PSU S-3901, IMPULSE RGB ili Inter-tech kućište MIDI T ATX W/O PSU S-3906, RENEGADE RGB

 

I MS ima ista samo drugacije ime... Cak bi radje i Renegade ali nema kontroler za fanove kao skuplji Impulse...Kako onda da upravljam fanovima,posto ce bit spojeni

na njegov rgb i vent controler?

 

 

miki_the_pirat pet 23.8.2019 10:09

https://www.youtube.com/watch?v=RXUuJgTU8aY&t=67s

https://www.youtube.com/watch?v=f3FoRYu7bJc&t=18s

Evo ako nisi do sad vidio. Ovo od MS-a ti je cca. Renegade zapravo (neke sitne razlike u I/O panelu mislim). I ja sam mislio tako nešto uzeti pa na kraju završih sa Armis AR-5 TG RGB (nisam se mogao odreći optičkog pogona).

EDIT: kontroler se spaja na fan header na ploči pa možeš upravljati svime što ti ploča podržava, a RGB-om (ako ti ploča ne podržava) upravljaš preko tipke na kućištu - samo presete mijenjaš.