mariclius pon 29.7.2019 05:51

Preporuka za kučište do 400/500 kn max? 

Mislio sam i manje para, ali ako ima razlike onda ću rađe dodati pa kupiti od 500 kn. 

Tražeći po netu i forumima više puta naletio na preporuku ovoga kučišta...

 

https://www.centro.hr/ms-black-widow-silent-fans-pro-gaming-kuciste-uz-zvucnu-izolaciju.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

I odmah pitanje da li onda uzeti ventilatore kao npr ove i koliko njih? Vidim da piše da ima već 3 ventilatora. 

 https://www.mall.hr/hladjenje-pc/webhiddenbrand-arctic-ventilator-f12-silent-120mm-3-pin?tab=reviews#tabs

 

vrinho pon 29.7.2019 06:59

Imam ti ga ja i ovi čajniz stock od 12 cm koji dolaze s njim su ok ali ipak sam ih zamjenio s ovim Arcticovima s vremenom. Naprijed sam puknuo dva F14 a iza F12. I iza bih stavio F14 al nažalost ne stane. Sad je konfa full tiha kad se stave obrtaji na najniže prek potenciometra na kučištu.

metallic pon 29.7.2019 07:44
IvanBrekalo kaže... A za sad novo, budet ne previse

 

Jakovp kaže...
To kuciste je hotbox, jedno od najtoplijih kucista ako ne i najtoplije na svijetu.

IvanBrekalo , uzeo bi sebi nešto ovako kad si tajnovit oko buđeta!! phanteks-enthoo-pro

 

Jakovp ne slažem se! 

Naravno ako ubacimo ventove na slobodna mjesta, mislim da su recenzenti testirali samo sa jednim zadnjim kako dodje a to je tužno.

 

 

 

Louis Pluto pon 29.7.2019 08:39
metallic kaže...

IvanBrekalo , uzeo bi sebi nešto ovako kad si tajnovit oko buđeta!! phanteks-enthoo-pro

imam ga doma od prošle godine i svaka preporuka iako je preteško ali to se od full towera očekuje a i pleksiglas je za kujac i treba paziti da se ne izgrebe ostalo je odlično izvedeno, posebno mi se sviđaju kavezi za diskove (po tri u svakom kavezu) koji se daju izvaditi, prostrano, nejeftini filteri za prašinu na šinama u dnu kućišta, svugdje šarafi (gotovo se cijelo da rastaviti), spremno za vodeno hlađenje svih vrsta i veličina radijatora, kabel menadžment s čičak trakama i svime što treba, gumirani prorezi za kablove... svoje sam nabavio na amazonu, refurbished za 650 kn, nije se dalo primijetiti da je refurbished

 

napomena: ne ga zamijeniti za "m" model koji je midi tower

 

https://www.youtube.com/watch?v=cBhmn21ylkc

Jakovp pon 29.7.2019 09:20
metallic kaže...
IvanBrekalo kaže... A za sad novo, budet ne previse

 

Jakovp kaže...
To kuciste je hotbox, jedno od najtoplijih kucista ako ne i najtoplije na svijetu.

IvanBrekalo , uzeo bi sebi nešto ovako kad si tajnovit oko buđeta!! phanteks-enthoo-pro

 

Jakovp ne slažem se! 

Naravno ako ubacimo ventove na slobodna mjesta, mislim da su recenzenti testirali samo sa jednim zadnjim kako dodje a to je tužno.

 

 

 

 

Ne slažeš se? Pogledaj ovaj detaljni review, sa više konfiguracija ventilatora:

 

https://www.youtube.com/watch?v=F3n80GxU-Zs

 

I popravak:

 

https://www.youtube.com/watch?v=hYDmcSE9KII

 

 

Poanta, stavili su apsolutno premale rupe na prednju stranu, iz totalno nepoznatih razloga.

x18x05x uto 30.7.2019 12:58
Jakovp kaže...
Slagao sam jedan komp u njemu. A ono, nista specijalno, po meni usporedivo sa ms kucistima od 250 kn, mozda malo bolja, ali dobijes doata stakla i 4 ventilatora.

 Neka preporuka boljeg od ovog, da ima barem 3 ventilatora naprijed.? Sa Amazon.de do 100€.

Jakovp sri 31.7.2019 15:36
x18x05x kaže...
Jakovp kaže...
Slagao sam jedan komp u njemu. A ono, nista specijalno, po meni usporedivo sa ms kucistima od 250 kn, mozda malo bolja, ali dobijes doata stakla i 4 ventilatora.

 Neka preporuka boljeg od ovog, da ima barem 3 ventilatora naprijed.? Sa Amazon.de do 100€.

 Koliko ti je bitno da su RGB i općenito izgled kućišta?

 

Možda ovako nešto, s mrežicom:

 

https://www.amazon.de/Cooler-Master-Computer-Geh%C3%A4use-Midi-Tower-MCB-B511D-KGNN-RGB/dp/B07H4V9T9R/ref=sr_1_fkmr0_1?__mk_de_DE=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&keywords=masterbox+mb511+rgb&qid=1564580528&s=gateway&sr=8-1-fkmr0

 

Ili isti bez mrežice (iako ne preporučam):

 

https://www.amazon.de/Cooler-Master-MasterBox-MB520-MCB-B520-KGNN-RGB/dp/B07H57N8SK/ref=sr_1_1?__mk_de_DE=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&keywords=MasterBox+MB520&qid=1564580737&s=gateway&sr=8-1

x18x05x sri 31.7.2019 17:21
Jakovp kaže...
x18x05x kaže...
Jakovp kaže...
Slagao sam jedan komp u njemu. A ono, nista specijalno, po meni usporedivo sa ms kucistima od 250 kn, mozda malo bolja, ali dobijes doata stakla i 4 ventilatora.

 Neka preporuka boljeg od ovog, da ima barem 3 ventilatora naprijed.? Sa Amazon.de do 100€.

 Koliko ti je bitno da su RGB i općenito izgled kućišta?

 

Možda ovako nešto, s mrežicom:

 

https://www.amazon.de/Cooler-Master-Computer-Geh%C3%A4use-Midi-Tower-MCB-B511D-KGNN-RGB/dp/B07H4V9T9R/ref=sr_1_fkmr0_1?__mk_de_DE=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&keywords=masterbox+mb511+rgb&qid=1564580528&s=gateway&sr=8-1-fkmr0

 

Ili isti bez mrežice (iako ne preporučam):

 

https://www.amazon.de/Cooler-Master-MasterBox-MB520-MCB-B520-KGNN-RGB/dp/B07H57N8SK/ref=sr_1_1?__mk_de_DE=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&keywords=MasterBox+MB520&qid=1564580737&s=gateway&sr=8-1

 Bitno je i to da ima. I da ljepo izgleda. Imaš još koji?

Jakovp sri 31.7.2019 17:58
x18x05x kaže...
Jakovp kaže...
x18x05x kaže...
Jakovp kaže...
Slagao sam jedan komp u njemu. A ono, nista specijalno, po meni usporedivo sa ms kucistima od 250 kn, mozda malo bolja, ali dobijes doata stakla i 4 ventilatora.

 Neka preporuka boljeg od ovog, da ima barem 3 ventilatora naprijed.? Sa Amazon.de do 100€.

 Koliko ti je bitno da su RGB i općenito izgled kućišta?

 

Možda ovako nešto, s mrežicom:

 

https://www.amazon.de/Cooler-Master-Computer-Geh%C3%A4use-Midi-Tower-MCB-B511D-KGNN-RGB/dp/B07H4V9T9R/ref=sr_1_fkmr0_1?__mk_de_DE=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&keywords=masterbox+mb511+rgb&qid=1564580528&s=gateway&sr=8-1-fkmr0

 

Ili isti bez mrežice (iako ne preporučam):

 

https://www.amazon.de/Cooler-Master-MasterBox-MB520-MCB-B520-KGNN-RGB/dp/B07H57N8SK/ref=sr_1_1?__mk_de_DE=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&keywords=MasterBox+MB520&qid=1564580737&s=gateway&sr=8-1

 Bitno je i to da ima. I da ljepo izgleda. Imaš još koji?

 

 

Ovo je dosta dobro za cijenu:

 

https://www.amazon.de/Thermaltake-Versa-Tempered-Mid-Tower-Geh%C3%A4use/dp/B07KFZTRH3/ref=sr_1_2?__mk_de_DE=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&keywords=Thermaltake+Versa+J24&qid=1564588420&s=gateway&sr=8-2

 

Ovo je onako, tako tako što se tiče performansi, ali možda ti se sviđa izgled:

 

https://www.amazon.co.uk/Thermaltake-Tempered-Computer-Gaming-CA-1M7-00M1WN-00/dp/B07KTCX38L/ref=sr_1_164?keywords=rgb+case&qid=1564587965&s=gateway&sr=8-164

 

 

marvel82 ned 4.8.2019 21:12

Ekipa

 

Molio bih preporuku za full tower kućište do max 2000 kn. Trenutno imam midi tower Fractal Meshify C TG Light ali mi se čini da se zbog skučenosti grafička pregrijava. Imam noctua hladnjak za procesor i htio bih grafičku maksimalno udaljiti od njega ali da ispod grafičke ima još prostora. Za oko mi zapelo Corsair Graphite 760T pa ako ima iskustva ili bolji prijedlog bio bih zahvalan.

mislioc ned 4.8.2019 21:23
marvel82 kaže...

Ekipa

 

Molio bih preporuku za full tower kućište do max 2000 kn. Trenutno imam midi tower Fractal Meshify C TG Light ali mi se čini da se zbog skučenosti grafička pregrijava. Imam noctua hladnjak za procesor i htio bih grafičku maksimalno udaljiti od njega ali da ispod grafičke ima još prostora. Za oko mi zapelo Corsair Graphite 760T pa ako ima iskustva ili bolji prijedlog bio bih zahvalan.

 be quiet! Dark Base Pro 900

Louis Pluto ned 4.8.2019 21:44
marvel82 kaže...

Ekipa

 

Molio bih preporuku za full tower kućište do max 2000 kn. Trenutno imam midi tower Fractal Meshify C TG Light ali mi se čini da se zbog skučenosti grafička pregrijava. Imam noctua hladnjak za procesor i htio bih grafičku maksimalno udaljiti od njega ali da ispod grafičke ima još prostora. Za oko mi zapelo Corsair Graphite 760T pa ako ima iskustva ili bolji prijedlog bio bih zahvalan.

 nadam se da već nisam dosadan ali za skoro upola para što bi dao za tog corsaira možeš kupiti phanteks enthoo pro, kojeg sam opisao u mini recenziji par postova iznad, osim osnovnog postoje modeli s tempered glassom i special edition koji su nešto skuplji... inače u 2000 kn ti ulazi i enthoo primo s kojim nisam imao iskustva ali su reakcije po internetima pozitivne, izgleda kao avion ali za kućište davati toliko novaca, ne bih... nešto jeftinije i mlađe, rađeno sa toolsima enthoo proa je enthoo luxe (i sa tempered glassom)... uglavnom vrlo dobra velika kućišta

picajzla0707 sri 7.8.2019 13:04
marvel82 kaže...

...ali mi se čini da se zbog skučenosti grafička pregrijava 

 čini ti se, kućište je izvrsno i napravljeno upravo s hlađenjem komponenti kao primarnim ciljem

 

pojačaj airflow, dodaj koji vent ako treba, pojačaj okretaje ventilatora, reci nam koja je grafa u pitanju, kolike su temperature, zašto ti se čini da se grafa pregrijava...

 

daj nam dakle malo više informacija da možemo pomoći, jer predlagati drugo kućište zbog navodnog problema pregrijavanja, a imaš kućište koje se inače preporuča za rješavanje takvih problema, je u najmanju ruku blesavo 

marvel82 pet 9.8.2019 21:45
picajzla0707 kaže...
marvel82 kaže...

...ali mi se čini da se zbog skučenosti grafička pregrijava 

 čini ti se, kućište je izvrsno i napravljeno upravo s hlađenjem komponenti kao primarnim ciljem

 

pojačaj airflow, dodaj koji vent ako treba, pojačaj okretaje ventilatora, reci nam koja je grafa u pitanju, kolike su temperature, zašto ti se čini da se grafa pregrijava...

 

daj nam dakle malo više informacija da možemo pomoći, jer predlagati drugo kućište zbog navodnog problema pregrijavanja, a imaš kućište koje se inače preporuča za rješavanje takvih problema, je u najmanju ruku blesavo 

 Evo prilažem i fotku kučišta. Grafička je Palit RTX2080ti i vidi se da je mrcina. Dodao sam još jedan prednji ventilator od 140mm i to donekle poboljšava situaciju. Na samoj grafičkoj dignem brzinu ventilatora na 90% i drži temperaturu na 79 stupnjeva inače ide preko 80 stupnjeva, a jednom se čak i komp crashnuo zbog temperature. Kada stavim ruku između noctue i grafičke osjećam da noctua šiba vrući zrak ravno dolje na grafičku i zato sam mislio da bi rješenje bilo da grafičku spustim u donji slot. To ne mogu sa ovim kučištem jer onda ispod grafičke nema nikakvog prostora. Sad po ljetu sam čak i skinuo bočnu stranicu da vrući zrak što lakše ide van. Ventialtore na samom kućištu još nisam dirao pa te molim za prijedlog sa čime regulirati njuhovu brzinu. Malo sam gledao Speedfan aplikaciju ali se nisam snašao. Isto sam gledao i Smart fan 5 u biosu od matične ali nisam skužio kako da podesim da se case fan ubrza kada se na grafičkoj podigne temperatura. Što se procesora tiče to mi izgleda kao da su temperature u normali i pod najvećim opterećenjem.

Jakovp pet 9.8.2019 21:48
marvel82 kaže...
picajzla0707 kaže...
marvel82 kaže...

...ali mi se čini da se zbog skučenosti grafička pregrijava 

 čini ti se, kućište je izvrsno i napravljeno upravo s hlađenjem komponenti kao primarnim ciljem

 

pojačaj airflow, dodaj koji vent ako treba, pojačaj okretaje ventilatora, reci nam koja je grafa u pitanju, kolike su temperature, zašto ti se čini da se grafa pregrijava...

 

daj nam dakle malo više informacija da možemo pomoći, jer predlagati drugo kućište zbog navodnog problema pregrijavanja, a imaš kućište koje se inače preporuča za rješavanje takvih problema, je u najmanju ruku blesavo 

 Evo prilažem i fotku kučišta. Grafička je Palit RTX2080ti i vidi se da je mrcina. Dodao sam još jedan prednji ventilator od 140mm i to donekle poboljšava situaciju. Na samoj grafičkoj dignem brzinu ventilatora na 90% i drži temperaturu na 79 stupnjeva inače ide preko 80 stupnjeva, a jednom se čak i komp crashnuo zbog temperature. Kada stavim ruku između noctue i grafičke osjećam da noctua šiba vrući zrak ravno dolje na grafičku i zato sam mislio da bi rješenje bilo da grafičku spustim u donji slot. To ne mogu sa ovim kučištem jer onda ispod grafičke nema nikakvog prostora. Sad po ljetu sam čak i skinuo bočnu stranicu da vrući zrak što lakše ide van. Ventialtore na samom kućištu još nisam dirao pa te molim za prijedlog sa čime regulirati njuhovu brzinu. Malo sam gledao Speedfan aplikaciju ali se nisam snašao. Isto sam gledao i Smart fan 5 u biosu od matične ali nisam skužio kako da podesim da se case fan ubrza kada se na grafičkoj podigne temperatura. Što se procesora tiče to mi izgleda kao da su temperature u normali i pod najvećim opterećenjem.

 

Sa dva dobra 140 mm ventilatora naprijed i jednim otraga bi trebala biti ok situacija.

 

Grafička se ne bi trebala rušiti zbog temperature jer ima temp limit pa se throttla kada dođe do zadane max temperature, i procesor isto tako.

The_Fichek sub 10.8.2019 11:39
Jakovp sub 10.8.2019 11:57

 

 

Ova ti je po meni najbolja za tu namjenu, ali uzmi u obzir da će ostaviti tragove koje ćeš morat prati ako ju skineš:

 

https://www.conrad.hr/dvostrana-ljepljiva-traka-tesa-tesareg%3b-eco-fixation-%28d-x-s%29-10-m-x-50-mm-sadrzaj%3a-1-rola-2

 

The_Fichek sub 10.8.2019 12:04

Jesi pogledao cijeli odabir ili samo ovih par linkova. Prvi link KLIK je popis prvih 10-20 najjeftinijih tih obostranih traka. Unutrasnja strana kucista je prednja stranica od Fractal Define S, znaci lijepi se na obicnu plastiku. Meni se sve cine oke i mislim da su sve trake za univerzalnu upotrebu, ali je pitanje kolko su jake. Fala uglavnom, ak imas jos koji savjet slobodno napisi :)

Jakovp sub 10.8.2019 12:07
The_Fichek kaže...

Jesi pogledao cijeli odabir ili samo ovih par linkova. Prvi link KLIK je popis prvih 10-20 najjeftinijih tih obostranih traka. Unutrasnja strana kucista je prednja stranica od Fractal Define S, znaci lijepi se na obicnu plastiku. Meni se sve cine oke i mislim da su sve trake za univerzalnu upotrebu, ali je pitanje kolko su jake. Fala uglavnom, ak imas jos koji savjet slobodno napisi :)

 

Ta koju sam stavio ima dvije ključne predosti, jaka je dosta, i ultra tanka je (imam iskustva s njom). Druge jake su predebele.

Valentin17 sub 10.8.2019 14:34
marvel82 kaže...

Ventilatori koji dolaze uz taj Fractal su 3 pin i njihova regulacija okretaja ovisi o samoj matičnoj ploči jer neke ploče mogu regulirati i 3 pin ventilatore,

ti si naveo jako malo podataka o konfiguraciji koju imaš, pa tako i o matičnoj ploči koja je unutra, iako lagano se vidi Aorus logo, možeš si skinuti

sa stranice proizvođača za svoj model ploče program za kontrolu ventilatora, Smart Fan, ako ne bude ništa od toga, dokupi si Arctic F14 PWM 2X

za ugranju na prednju stranu kućišta, jedan Arctic F12 PWM za ugranju na stražnju stranu kućišta i barem jedan Arctic F14 PWM za na vrh kućišta,

svi ti ventilatori su PWM 4 pin i njih budeš mogao podešavati sa Smart Fan programom.