antimon95 uto 29.7.2014 23:57

iskljucim c1 ali nemogu nac C&Q btw imam g3420 procesor. I jos sam skuzio da se dosta smanji ali samo kad vrti onaj znak na win8.1 i to zadnjih 2-3 sec i onda se opet vraca sve po starom. Ima ko jos kakvu ideju, jer nemam nista posebno prikljuceno ploca procesor 2 diska i 4gb rama uopce nema grafe. Probao sam spustit napone(potrosnju) povecat sve na max i opet nista.

g3arv8 pon 4.8.2014 22:30

ako imas jos koju state opciju probaj ugasiti , i probaj ugasiti INTEL speedstep  , pregledaj po biosu power managment probaj disable ili maximum performanse.

 

ako to ne pomogne

 

https://www.dropbox.com/s/ldqkiglm6m8y15f/cpu_state_power.txt

 

znaci pokreni kao ADMIN  -> CMD.exe

i kopiraj red po red.

 

Zatim odi u  control panel power options -maximum performance i pod processor ces imati dodatne opcije - postotak na koji moras podesiti svaku opciju se nalazi u .txt dokumentu

 

antimon95 čet 21.8.2014 11:11

evo da se javim opet, u normalnom radu se uopće nečuje zujanje samo kad krenem na neku igru ili filmic(moze i spot sa statičnom slikom) na youtube. Ma necu se vise zezat stim mislim da nije do powerplana vec do integrirane grafe.

el.šef pon 19.11.2018 14:38

Mislim da mi se cuje napajanje, tj zuji. Nikada pri opterecenju, vec iznenada, npr ne radim nista zahtjevno a ono zzzz.... zzz. I prestane pa opet. I onda skroz prestane, pa par dana tog nema i onda opet.

Ne osjetim u igrama to. Malo iritantno, ima li sanse da mi sprzi cijeli komp