Kućišta i napajanja

Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

kiwi_91 sri 20.11.2019 11:05

Blazebum

 

To gledaš kod nas BR ili negdje vani? Ako je kod nas, cijena je koliko vidim 470 kn.

S obzirom da za 30-ak kuna više možeš dobiti Seasonic GC/GM-500 (od 500 kn / 530 kn; 7 god. jamstva) koje je puno bolje napajanje i ima 4 god. dulje jamstvo, preporuka je da njega uzmeš.

 

Da je cijena BR 500 W oko 300 kn ili manje (vidio sam da je u Americi bila promotivna cijena od 30$), to bi onda bila dobra kupnja, a ovako ima boljih kao što je taj Seasonic.

 

 

BrunoS1234

 

Riotoro bi bio moj izbor prije Silentium-a. Ipak je u pitanju poznatija platforma od High Power-a, a ima i DC-DC regulaciju.

dbc pet 22.11.2019 14:25

pozdrav,

treba mi preporuka napajanja za moju konfiguraciju:

proc je amd a8-6600k, malo clockan (1.425v), 16gb ddr3 rama na 1.5-1.65v, sata SSD i 5 ventilatora. koristim GPU od procesora.

trenutno koristim staro (ali malo koristeno) corsair cx400 napajanje koje bez problema drži ovo, ali coil whine je jednostavno preglasan te bi htio nešto tiše.

hvala unaprijed.

 

kiwi_91 pet 22.11.2019 16:46

Nisi stavio do koje cijene bi gledao, odnosno je li plan umiroviti to napajanje kada budeš u budućnosti mijenjao konfiguraciju ili planiraš sada uzeti nešto jače i kvalitetnije za budući build?

 

U slučaju prvog, osobno ne bih gledao ništa skuplje od pr. SilentiumPC Elementum E2 SI 350W (od 230 kn; 3 god. jamstva) ili LC Power LC6350 350 W (od 250 kn; 2 god. jamstva). Za kvalitetnije i s dugotrajnim jamstvom, ranije spomenuti Seasonic GC/GM 500 (od 510 kn; 7 god. jamstva).

 

Nemam detaljne recenzije, ali 95% sam siguran da je LC Power (vrlo vjerojatno Great Wall platforma) kvalitetniji od Silentium-a (test; nepoznata platforma s nekvalitetnim ChengX, Jun Fu kondenzatorima), no Silentium ima prednost duljeg jamstva, malo je jeftiniji i kod LC-a moraš pogledati hoće li ti biti dovoljno 45 cm kabla za procesor (nije dovoljno ako je napajanje dolje i pri tome misliš raditi 'cable management').

Oba bi trebala biti tiha s obzirom na prezentaciju proizvoda.

 

I ako su ti zanimljivi neki od ovih modela, trenutno nisu na akcijama pa možda ne bi bilo loše pričekati sljedeći tjedan na neku potencijalnu BF ponudu.

dbc pet 22.11.2019 19:21

prvenstveno zahvaljujem na podosta dugom odgovoru.

 

istina je, nisam naveo budzet i plan za konfiguraciju. planiram potrositi do nekih 450 kn te ista konfiguracija nece biti nadogradivana (eventualno RAM).

 

od prva dva napajanja koja ste naveli sam uspio pronaći review za LC Power ovdje, no cini me se kao preglasna opcija. jasno mi je da do 450 kn ne mogu traziti puno, no sigurno postoji neka bolja opcija u tom cjenovnom rangu?

 

 

 

 

itomic009 ned 24.11.2019 17:25
dbc kaže...

prvenstveno zahvaljujem na podosta dugom odgovoru.

 

istina je, nisam naveo budzet i plan za konfiguraciju. planiram potrositi do nekih 450 kn te ista konfiguracija nece biti nadogradivana (eventualno RAM).

 

od prva dva napajanja koja ste naveli sam uspio pronaći review za LC Power ovdje, no cini me se kao preglasna opcija. jasno mi je da do 450 kn ne mogu traziti puno, no sigurno postoji neka bolja opcija u tom cjenovnom rangu?

 Preglasna opcija ?  S obzirom da nemaš GPU i da nemaš s čim opteretiti sustav da "vuče" puno struje, taj LC Power će ti biti nečujan. Imao sam davno njihovo napajanje i znam iz svog iskustva, kao i iz višegodišnjeg iskustva kolega s foruma s brandom da su to dosta dobra i tiha napajanja, a kod tebe i nečujeno.

metallic pon 25.11.2019 10:39
Intel&ATI kaže...

Pozdrav, u potrazi sam za novim napajanjem, jel ima neko iskustva sa Gigabyte G750H 750W?

80plus gold, polu modularno, 750W za 50eur?

Malo mi smrdi, al je Gigabyte pa ne bi trebalo biti srotex napajanje ili?

 

https://www.mylemon.at/artikel/gigabyte/gp_g750h/g750h-80-plus-gold-netzteil.html

 

U Austriji sam pa mogu u ovom Mylemonu pokupiti za 50eur

Moj prika rudar je imao hrpu tih napajanja s raznim grafama, bio je ugodno iznenadjen!!!

 

picajzla0707 pon 25.11.2019 10:42
Intel&ATI kaže...

Pozdrav, u potrazi sam za novim napajanjem, jel ima neko iskustva sa Gigabyte G750H 750W?

80plus gold, polu modularno, 750W za 50eur?

polumodularno, japanski kondenzatori, dobra efikasnost, dbb vent od 140mm... 

solidno napajanje, za 50 eura izvrsno i nemaš se što misliti

 

kiwi_91 pon 25.11.2019 10:42

Intel&ATI

 

Za te novce odlično napajanje, a stvarno ne znam zašto su tako niske cijene za njega vani.

 

Unutra je solidna CWT platforma sa svim elektrolitskim japanskim kondenzatorima (jednaku ima i Enermax Revolution X't II), ventilator je s kugličnim ležajem, jamstvo 5 god. tako da ne vidim razlog zašto ga ne uzeti. Jedino su na recenziji Enermax-a imali na prvom primjerku nesretni slučaj "eksplozije" tranzistora, ali drugi primjerak je prošao test pa je vjerojatno u pitanju izolirani slučaj.

 

Testovi:

1 / 2

 

 

Fille221 uto 26.11.2019 21:22

Pozdrav

 

Nov sam u ovome i zelim djelove za moj pc nabaviti na crnom petku 29.11.19  

 

Moja konfiguracija mojeg pc 

 

procesor Ryzen 5 3600

Maticna ploca b450 Tomahawk

Radna memorija Corsair Vengeance 16GB DDR4 3600MHz

Graficka kartica rx 5700

SSD samsung 860 evo 500gb

HDD WD 1TB

Corsair LL120 x3 ventilatora

 

Treba mi pomoc oko odabira napajanja,trebam napajanje od 650w ili 700w. Dvoumum se izmedju be quiet dark power pro11 650w ili cooler master mwe 650 gold.

 

Hvala na pomoci

itomic009 uto 26.11.2019 21:29

 Inače ti je za tvoj komp dosta i 400W, ali ako želiš jače, samo naprijed.  Oba ta su dobra, preporuka je tu sve za oko 600 - 700 kn Seasonic Focus, no ne može se tu više fulati ako daš preko 500kn za napajanje.

Drago127 sri 27.11.2019 14:58

Seasonic Focus GX je poboljšani focus plus? Dobio u protisu Focus GX-550 umjesto naručenog  Focus Plus 550.

Da li koristite fanless mode (vent ne radi na malim opterečenjima) ili ostavljate normal (ventilator stalno radi)? Vidim da u manual uz napajanje piše (malo nejasno) da ako je napajanje okrenuto tako da je vent dolje (kao što će biti kod mene), bolje ostaviti na normal.

The_Fichek sri 27.11.2019 18:19

Isto uzeo Focus plus 550, isto iz Protisa. Sjecam se da je na kutiju pisalo gx. Trenutno nisam doma, ali checkiram. Mislim da je to nova verzija, tj. model Focusa plus kojeg stancaju vec neko vrijeme jer se prije ekipa s Reddita zalila na neke probleme kod originalne Focus plus serije.

The_Fichek sri 27.11.2019 19:50

Kakva FX verzija? To pise u modelu, SSR-550FX i taj model pise u svim ducanima koji prodaju Focus Plus jer to ustvari i je upgradeani Focus Plus kao sto se moze vidjet u linku koji je postavio kolega. Kod mene na kutiji pise "Model Focus GX-550", "Safety Model Name SSR-550FX".

 

Na tom linku, sluzbenoj stranici pise:

"The newly upgraded FOCUS PX and GX series are the successors to the FOCUS PLUS Series, which became an instant top seller in the power supply market after its launch in 2017. In 2019, Seasonic engineers have made improvements to the popular series such as removing the inline capacitors on the supplied cables. Besides the small change in the series naming, the PSU housing and its packaging are also updated to be in line with the concept of the OneSeasonic Initiative."

 

Uglavnom bez brige, oke je to sve :)

error_666 sri 27.11.2019 20:35
The_Fichek kaže...

Kakva FX verzija? To pise u modelu, SSR-550FX i taj model pise u svim ducanima koji prodaju Focus Plus jer to ustvari i je upgradeani Focus Plus kao sto se moze vidjet u linku koji je postavio kolega. Kod mene na kutiji pise "Model Focus GX-550", "Safety Model Name SSR-550FX".

 

Na tom linku, sluzbenoj stranici pise:

"The newly upgraded FOCUS PX and GX series are the successors to the FOCUS PLUS Series, which became an instant top seller in the power supply market after its launch in 2017. In 2019, Seasonic engineers have made improvements to the popular series such as removing the inline capacitors on the supplied cables. Besides the small change in the series naming, the PSU housing and its packaging are also updated to be in line with the concept of the OneSeasonic Initiative."

 

Uglavnom bez brige, oke je to sve :)

Ne znam stvarno , ali  ova moja je 650FX sto se moze  vidjet i na slici  :)

Valjda mislimo na isto 

The_Fichek sri 27.11.2019 20:41

Ti imas originalni Focus plus posto vec dulje imas napajanje, a ja i kolega GX jer smo kupili u 2019. Koja su tocno poboljsanja, a koji originalni problemi mi se neda traziti niti me bas zanima jer vjerujem da su oba napajanja jako dobra. Dobar proizvodjac kao Seasonic se uvijek nastoji poboljsati, sto vise revizija i novih, a ne losijih serija, to bolje. Uglavnom, ako do sad nisi imao problema, sumnjam da ces ih imati, tako da bez brige :)

digitall čet 28.11.2019 19:55

ekipa, jedno pitanjce, moram li uzimati novo napajanje ako ubacim nove komponente (ryzen 3600, neku b450 plocu, 16gb ddr4, i 1070) a imam starije napajanje dovoljne snage ali atx 2.2 standrarda?

pitam jer su sad aktualna 2.31, 2.4, i ne znam da li ce negativno utjecati ovo moje zbog v2.2?

 

i gledam zadnje je kao 2.4 i onda naletim na https://www.links.hr/hr/napajanje-600w-coolermaster-white-230v-v2-mwe-600-mpe-6001-acabw-eu-120mm-vent-pfc-atx-v2-52-052700260

v2.52.. ono wtf

 

btw ne planiram nikakva overklokiranja i sl

 

 

 

 

 

kiwi_91 pet 29.11.2019 10:09

Seasonic GX još ima i ispravljenu grešku uključivanja zaštite (reset) pri upotrebi određenih kartica (Vega 56/64...), no to su navodno još ispravili i na 'starim' FX modelima proizvedenima iza 04.2018.

 

 

digitall

 

Koje je točno napajanje u pitanju?

Koliko je meni poznato za AMD-ove procesore, starije ATX specifikacije nisu problem tako da bi sve trebalo raditi u redu s v2.2 napajanjem.

digitall pet 29.11.2019 13:02
kiwi_91 kaže...

 

digitall

 

Koje je točno napajanje u pitanju?

Koliko je meni poznato za AMD-ove procesore, starije ATX specifikacije nisu problem tako da bi sve trebalo raditi u redu s v2.2 napajanjem.

 https://www.mall.hr/napajanje/lcpower-napajanje-lc-power-silent-giant-lc6550gp2-v22-green-power-550-w

 

znaci nebi se trebala buniti ni ploca ni proc ni grafa?

taj proc ima jos manji tdp od ovog sto sad imam, jos je klokan..

 

uglavnom po netu citam svasta pa mi nije jasno...