Kućišta i napajanja

Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

picajzla0707 sri 13.11.2019 11:26
Striko2009 kaže...

To stoji, jedino rm ima bolje podesenu krivulju ventilatora a kod mene je tisina deal breaker, performanse su slicne, vherojatno je focus mrvicu bolji u nekim segmentima

 i meni je tišina najbitnija, zato sam najprije nabavio evgu 750 g3 i razočarao se bukom, pa bez imalo razmišljanja vratio evgu i uzeo jedno od najboljih napajanja na tržištu - sisu prime 750w za 1.300 kuna i nisam požalio dosad. Ne znam točno kakav je focus po tom pitanju, no ukoliko je iole sličan prime seriji po krivulji ventilatora - neće ga se uopće čuti u normalnom radu.

Jakovp sri 13.11.2019 12:43
Striko2009 kaže...

To stoji, jedino rm ima bolje podesenu krivulju ventilatora a kod mene je tisina deal breaker, performanse su slicne, vherojatno je focus mrvicu bolji u nekim segmentima

 Focus plus je nečujan, bez brige.

picajzla0707 sri 13.11.2019 12:56
Jakovp kaže...
Striko2009 kaže...

To stoji, jedino rm ima bolje podesenu krivulju ventilatora a kod mene je tisina deal breaker, performanse su slicne, vherojatno je focus mrvicu bolji u nekim segmentima

 Focus plus je nečujan, bez brige.

 i obzirom da ima kvalitetniji vent, ima i tendenciju da duže vrijeme ostane nečujan, za razliku od corsaira koji u toj x verziji ima rifle bearing, što je zapravo obični sleeve ležaj, sklon postati glasnijim nakon nekog vremena - pogotovo u vodoravnom položaju 

 

eventualno ići na i verziju tog rm650 koji ima sličan fdb vent kao i focus, no onda je razlika u cijeni još veća i potpuno neisplativa

W_Cole sri 13.11.2019 15:55

pa kučište ima TG pa se vidi da se ne pali, komponente su sve OC za 15% imam 8 ventilatora u kučištu i taj moj i7 6700K na 4.6ghz i RTX2060 nema ni potrebe..
a sad idem na i9 trebam više struje.
a rm750x ima i 10 godina garancije.

metallic čet 14.11.2019 11:06

Ima razlike naravno, ovisi koje kučište imaš, koliko je nogicama udaljeno od podloge, što je podloga, kakva je usisna rešetka(filter).

Da li je kučište na podu ili stolu, ima li puno prašine okolo??

 

Najbolje probati obe solucije sa benchom pa viditi rezultate(buka i temp sustava).

 

Sebi sam složio da PSU vuče zrak iz kučišta npr...nema tu univerzalne istine baš.

metallic čet 14.11.2019 11:30

Trebao bi viditi uživo to kučište jer nemam iskustva s njim.

 

Po slikama, dizajn s višim nogicama optimiziran za usis s PSU vent doli, ali ne vidim dno, filter.

 

Opet PSU shroud nije prviše restriktivan pa može i vent prema gore.

 

Ovaj zadnji način ti pojačava kompletni ispuh kučišta, negativni tlak, dok vent koji vuče svoj zrak dolje je neutralan za airflow...

The_Fichek čet 14.11.2019 12:15
VladimirLem kaže...

Već sam bio pitao, okrenuti ventilator napajanja prema dolje (podu) ili prema gore? Ima li utjecaja?

Nema baš utjecaja, pogotovo ne kod kvalitetnih napajanja koje razmišljaš uzeti. Npr. Seasonic Focus do jednog trenutka niti ne pali vent. Po meni bolje za početak prema dolje. Ako osjetiš turbulenciju zraka s obzirom da će bit na stolu, okreneš prema gore. Pure Base 500 ima dovoljno dobar airflow, iako bih ja stavio 3. vent u to kućište (preporuka pozadi shadow wings 2 ili silent wings 2 140mm da se uklopi u tematiku, a stock zadnji vent prebacit naprijed).

The_Fichek čet 14.11.2019 21:11

Ma ima vrlo vjerojatno 120mj jamstva preko trgovine, samo im treba rec da promjene opis.. Smjesno je jos kako neki ducani kao Ekupi na 550W model nudi 120mj jamstva, a na 650W 60mj jamstva. Jbg, uvoznik je vjerojatno krivo stavio opis i svi ducani kopirali krivu informaciju, ali ako je tak kako kazes onda ok.

ibme74 čet 14.11.2019 21:16
The_Fichek kaže...

Ma ima vrlo vjerojatno 120mj jamstva preko trgovine, samo im treba rec da promjene opis.. Smjesno je jos kako neki ducani kao Ekupi na 550W model nudi 120mj jamstva, a na 650W 60mj jamstva. Jbg, uvoznik je vjerojatno krivo stavio opis i svi ducani kopirali krivu informaciju, ali ako je tak kako kazes onda ok.

 

Nope, provjerio davno u par dućana i gara je 60mj kod njih

ibme74 čet 14.11.2019 22:32
The_Fichek kaže...

Zanimljivo, fala.. Sutra ću podić Focus 550W u Protisu pa pitam je li svih 120mj ostvarivo preko njih.

 

Ako piše 120mj onda treba biti svih 120 kod njih, ako pise 60mj onda je samo 60mj kod njih, ali svakako bolje pitaj i registriraj napajanje na Seasonic stranici just in case.

roby27 pet 15.11.2019 05:10
The_Fichek kaže...

Ma ima vrlo vjerojatno 120mj jamstva preko trgovine, samo im treba rec da promjene opis.. Smjesno je jos kako neki ducani kao Ekupi na 550W model nudi 120mj jamstva, a na 650W 60mj jamstva. Jbg, uvoznik je vjerojatno krivo stavio opis i svi ducani kopirali krivu informaciju, ali ako je tak kako kazes onda ok.

 uvoznik/distributer je bas msan za seasonic u HR, čudno

https://seasonic.com/locations/ 

The_Fichek pet 15.11.2019 08:46

To sam si i mislio posto mi je Ekupi (web shop msana) otprilike 1.10. slao info da ce Seasonic Focus doci pocetkom 11. mj i onda kad je dosao je dosao u sve ducane. Obicno ducan kaze kad dodje onda dodje komponenta, nemogu bas predvidit kao uvoznik mj.+ dana unaprijed. Nadalje sam taj Ekupi na Focus od 550w stavlja 10g jamstva, a na 650w 5g jamstva, a na sluzbenoj stranici je 10g. Dam se kladit da su se zabunili za jace modele pa ostali krivo kopirali. Tko hoce nek im salje mejl, ja sam ih previse zaspamao u 9. i 10. mj... Kako got bilo i 5g je dosta i ne treba bjezat od prepakiranog Riotoro, ali meni je uvijek draze uzet origigi.

robimarko pet 15.11.2019 15:35

Na kraju sam uzeo Riotoro Enigmu G2 750W, na Notebooksbilligeru je 70 eura na akciji pa sam tamo i CPU uzeo odmah jer košta kao i u drugom shopu u kojem sam ga mislio uzeti.
Tako da oko 600kn s dostavom.

 

Iz nepoznatog razloga su mi poništili narudžbu

CPU sub 16.11.2019 12:52

Naravno riknulo mi je novo napajanje ni staro godinu dana, Corsair VS 550...

Nit imam strašno jako konfu, pod moj pc se vidi. Jutros ne mogu ga upaliti, pa isključio kabel pa vratio i ništa i tako više puta probao. Skinuo sve sa napajanja i spojio ga samog, tek da se okrene malo ventilator. Bacio ga u smeće ne dami se uopće zezat sa tom VS serijom i nikad više Corsair samo ću to reći koje god napajanje da sam imao ni jedno nije trajalo više od godinu dana. 

E sad tražim pomoć da mi predložite koje je napajanje da uzmem ali da je stvarno kvalitetno da budem miran barem 3, možda 5 godina.

The_Fichek sub 16.11.2019 13:22

robimarko

Ne dostavljaju oni ni preko mailboxde, ako si to pokusao. Tak je i meni bilo za ljeto. Cim vide HR adresu neki njemacki ducani prekinu narudzbu. Cyberport mi je s druge strane normalno poslao na mailboxde pa oni u HR. Tamo sam kupovao samo jer u HR tada nije bilo maticne na akciji.

robimarko sub 16.11.2019 14:15

Da, koristio mailbox kao i inace.
Ovo je prvi put da su mi odbili preko mailboxa.
Sto je najgore, nisu me ni obavijestili vec sam to na Amazon Pay-u vidio.

Problem mi je sto ima i dalje jeftinije, no nigdje ne mogu iskombinirati napajanje i CPU da ne placam dva puta dostavu

The_Fichek sub 16.11.2019 14:46

Jbg, u Njemackoj je zastupljeniji Seasonic Focus Plus, nego Riotoro Enigma. Bas mora bit 750W ili moze proci i 650W? Na koji CPU pucas? Pogledaj si Caseking i Computeruniverse ponudu pa direkt dostava u HR, makar ne znam koliko ti je to isplativo naspram HR ducana, ali i kod nas placas dostavu..

robimarko sub 16.11.2019 15:16

Znam, ali Seasonic je 30 eura skuplji.
Ma ne mora biti 750W, bio uzeo 750W samo jer je bio na akciji jeftiniji nego 650W.
Za Ryzena 2700 i RX590 će 650W biti dosta.

E vidiš jedino Caseking nisam gledao, Computeruniverse ima dosta više cijene od drugih, pogotovo ako odabereš HR jer onda odmah računaju 25% PDV.

Samo mi je bitno da je kvalitetno i potpuno modularno.

kiwi_91 sub 16.11.2019 16:48

CPU

 

Je li to nova revizija VS-a s bijelim slovima ili je bila ona s narančastim?

 

Za nešto što će trajati bi bila preporuka Seasonic GC-500 (od 500 kn; 7 god. jamstva) ili polumodularni GM-500 (od 525 kn; 7 god. jamstva), a ako želiš povoljnije proći, onda možda Riotoro Builder 500 W (od 315 kn; 3 god. jamstva) jer je najpovoljnije napajanje s DC-DC platformom, a sigurniji izbor bi bio FSP Hexa 85+ 450 W (od 435 kn; 5 god. jamstva).

 

To su sve napajanja koja će bez problema držati komponente u rangu Ryzen 5 2600 i GTX750 (znači GTX1650 / RX5500...).

CPU sub 16.11.2019 17:58
kiwi_91 kaže...

CPU

 

Je li to nova revizija VS-a s bijelim slovima ili je bila ona s narančastim?

 

Za nešto što će trajati bi bila preporuka Seasonic GC-500 (od 500 kn; 7 god. jamstva) ili polumodularni GM-500 (od 525 kn; 7 god. jamstva), a ako želiš povoljnije proći, onda možda Riotoro Builder 500 W (od 315 kn; 3 god. jamstva) jer je najpovoljnije napajanje s DC-DC platformom, a sigurniji izbor bi bio FSP Hexa 85+ 450 W (od 435 kn; 5 god. jamstva).

 

To su sve napajanja koja će bez problema držati komponente u rangu Ryzen 5 2600 i GTX750 (znači GTX1650 / RX5500...).

 To je ona nova serija sa BIJELIM slovima. Mislio sam da su se poboljšali, ali očito kvaliteta ostala ista, samo pakovanje drugo...

BrunoS1234 uto 19.11.2019 22:40

Pozdrav,

Znaci napravio sam veliku gresku i uzeo ms platinum 500 v5 napajanje..

E sad.. Znaci potrosaci su trenutno ryzen 3 2200g, 2x4gb ram 3000mhz, nvme ssd, hard 500gb i jedan ventilator.

Htio bih ubaciti gtx 1060 3gb (Gledo sam koju mogu spojiti na 6-pinski konektor koji mi je jedini na raspolaganju).

Bi li to sve skupa radilo te bi li napajanje bilo dovoljno?

Hvala unaprijed!