Kućišta i napajanja

Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Shockwave uto 17.9.2019 20:45
Mile 74 kaže...
Shockwave kaže...

Kakvi su modeli seasonic focus gx?? To je nešto novo?

 To je najnovija verzija poboljšane Focus Plus serije.

Poboljšanja nisu samo kozmetička, nego su si stvarno dali truda.

 Možeš li mi napisat ukratko najvažnije stvari koje su poboljšali? Prethodna serija im je bila odlična i best buy, a ako je ovo još bolje...

kiwi_91 sri 18.9.2019 08:21

Samo napomena. Ovi GC i GM modeli koji su na našem tržištu su iz CORE serije, a ne FOCUS.

CORE serija je lošija od FOCUS-a, tj. platforma je s half bridge topologijom, lošiji ventilator, bez pasivnog načina rada, kraće jamstvo...

 

Još ne nađem detaljniju recenziju CORE serije, no evo platforme:

CORE GX

kiwi_91 čet 19.9.2019 22:17

Primarno zbog duljeg jamstva FSP, a preporuka za model FSP Hexa 85+ 450 W jer je u pitanju novija platforma sa svim japanskim elektrolitskim kondenzatorima i DC-DC regulacijom (vs lošija grupna reg. u Hyper-u), a tih 30 kn razlike možda uštediš (zavisno o korištenju) na boljoj učinkovitosti tijekom višegodišnjeg korištenja.

true_blue ned 29.9.2019 23:25

Izgleda mi je prnulo napajanje, sutra ću s posla donijeti neko da se uvjerim 100%.

Do sada sam imao Fortron Hyper 500w.

Što uzeti ako potvrdimo kvar, neka preporuka. 

Hvala.

 

Btw. vezano za garanciju vrijedi li ako sam išao provjeriti (otvoriti) napajanje,  inženjerska radoznalost jel. Znam da npr GN na YouTubeu cesto spominje kako su te naljepnice anticonsumer itd.

Night-Spider ned 29.9.2019 23:57

Sve zavisi od budgeta mada su cjenovno tu negdje (500-600kn) kvalitetna napajanja do 500,600,700W itd...

Čudno mi je da ti se pokvario Fortron Hyper 500W jer ja nikad nisam imao problema dosad, ali sam zamjenio sa 700W pa mi je ovaj 500W rezerva.

Imaš možda garanciju jer traje čak 5god.

Ali kužim te jer kad te 'izda' jedna marka gledaš neku drugu tako da po meni gledaj marke kao: Seasonic, Corsair, Thermaltake, XFX, CoolerMaster itd..

 

kiwi_91 pon 30.9.2019 11:40

true_blue

 

Ako možeš do cca. 630-650 kn, onda je najbolji Seasonic Focus 550 W (od 630 kn; 5/10 god. jamstva), a mogu još ući u izbor Corsair TX550M (od 620 kn; 5/7 god. jamstva)) i Seasonic GC-650 (od 600 kn; 7 god. jamstva).

U cjenovnom rangu Hyper 500 su FSP Raider 550 W (od 517 kn; 5 god. jamstva), FSP Hexa 85+ 550 W (od 470 kn; 5 god. jamstva), Gigabyte B700H (od 450 kn; 5 god. jamstva).

 

Svi su bolji od Hyper-a, tj. B700H mu je kvalitetom najbliži (grupna regulacija napona, CapXon kondenzatori na sekundarnom dijelu), no ipak s obzirom da je deklariran na 700 W i on je bolji od Hyper-a jer su komponente unutra specificirane za veća opterećenja. Ono u čemu je Gigabyte bolji od Raider-a i Hexa-e je to što ima ventilator s kvalitetnijim ležajem (kuglični) i polumodularan je.

 

Ako imaš Visa Premium ili AMEX, u ekupi možeš određene modele dobiti najpovoljnije na tržištu, a možda ima još neiskorištenih bonova za dodatni popust (link).

 

I ne vjerujem da će ti priznati jamstvo s pokidanom naljepnicom.

true_blue pon 30.9.2019 11:57

Baš gledam na ekupi focus od 550w (najniža cijena) , imam visa premium baš sam uzeo sx8200 ssd od njih.

  • Netko je ranije napisao da nova Core serija nije kao Focus, a nezz trebam li više od 550w. Plan je za bf ako bude kakvih popusta ugrabiti novi gpu možda i cpu (3700 + 5700xt). Da se ne moram brinuti za upgrade.
  • A iskreno hypera sam platio 330kuna prije 3 godine uopće mi se i neda zezati s garancijom u Protisa, dok ja to pošaljem za Zg, dok oni na servis itd. Imam loše iskustvo sa zvučnicima, jedan od satelita nije radio od starta, skoro mjesec i pol dana dok oni nisu utvrdili da stvarno ne radi i dok nisam dobio nove, plus sam ja morao org. prijevoz do Zg i nazad. 
kiwi_91 pon 30.9.2019 12:15

Da, Core serija je nešto lošija od Focus-a (lošija half bridge topologija (vs full bridge), lošiji ventilatori s običnim ležajem (vs FDB) i bez polupasivnog načina rada, kraće jamstvo).

Kvalitetnih 550 W je danas dovoljno za gotovo sve kombinacije procesora i jedne kartice tako da slobodno uzmi tog Focus-a. 10 godina jamstva, kvalitetna platforma, potpuna modularnost, tih rad su razlozi zašto je za tu cijenu trenutno best buy na tržištu.

 

I btw. registriraš ga odmah na Seasonic-u i možeš dobiti steam kod od 50$ (link).

hahhaajaads pon 30.9.2019 12:16

Najbolje bi bilo da ides bas na Focusa Plus 550w gold, 630kn i miran si hrpa godina... Kad uzmes napajanje, posaljes to staro na reklamaciju, dobijes novo i prodas i super 

 

Edit: garancija nije 10 godina nego 5 godina, ja mislim da tek od 750w focusi krecu sa 10god garancije

kiwi_91 pon 30.9.2019 12:29

hahhaajaads

 

To kod nas neke od trgovina možda ne daju 10 god. jamstva, ali na ekupi je navedeno 120 mjeseci, a svakako se preko Seasonic-a može dobiti 10 god. jamstva (jedino polumodularni i nemodularni focusi nemaju 10 god. jamstva, ali mislim da takvih nema kod nas na tržištu).

picajzla0707 čet 3.10.2019 15:33
Striko2009 kaže...

ista je cijena za evga 550w supernova g3 i 650w gq, koliko je to gq napajanje 'losije' od g3? 

 kaže jeremy da je napajanje ok - link

 

samo jedna napomena iz osobnog iskustva - evga ima problema s bukom, odnosno s ponašanjem ventova u hibridnom modu

meni je 750w g3 na neklokanom i5 i gtx 1050ti u idle znao svako malo paliti vent na visoke okretaje i onda ih polako smanjivati, pa opet tako svakioh pet-šest minuta

ako ti kućište stoji na stolu to se itekako čuje, no ako ti je ispod stola nećeš to čuti, a možeš i isključiti hibridni način i tada je uvijek tiho (čak i na stolu) jer radi na nsikim okretajima

Striko2009 čet 3.10.2019 19:34

Da, to je kod nas u jednoj internet trgovini na njihovim stranicama.

Ja sam se bio odlucio za focus + ali ga vise nema, bar ne po cijenama od prije par dana, sad kemijam koje bi uzeo pa si me zagolicao sa ovim riotoro za koje uopce nisam znao. 

Sve se nekako vrtim oko corsaira tx ili rm, bq pure power 11, posto su svi oni prilicno tihi u radu, bar koliko sam vidio po recenzijama, a isto tako ne mislim ulagati u napajanje iducih min 5g pa bi ovo trebalo bar toliko trajati. 

U kratko, zadao sam si slatke muke sa istrazivanjem 

TeslaAC čet 3.10.2019 23:35

Pozdrav! 

 

Imam napajanje Gigabyte Pulse 450W već 2.5 godine i sasvim sam zadovoljan, tiho, radi svoj posao. No uskoro će otići Pentium G4400 u mirovinu i u zamjenu će doći Ryzen 5 1600 na ASRock B450M PRO4-F mobo.

Grafička mi je Sapphire R9 380 Nitro 4GB koja po specifikaciji troši 225W.

Razumijem da će mi 450W biti itekako dosta, ali ipak bih pitao jel je bolje posegnuti za novim napajanjem (možda jačim) jer garancija je istekla ovom Gigabyte-u.

5 ventilatora od 120mm su kućištu, HDD WD Blue 1TB 7200rpm, SATA SSD, 8 USB uređaja. Grafička nije clockana niti planiram, a CPU bih možda digao na 3.7GHz. RGB ne koristim. 

The_Fichek čet 3.10.2019 23:49

Striko2009

Meni su iz Ekupi rekli da Focus dolazi tek u 11.mj, nisu rekli pocetak, sredina ili kraj 11.mj i da je ta informacija direkt iz Seasonica. Ekupi je inace web shop jednog od glavnih dobavljaca hardveraja M SAN-a kolko sam ja skuzio. Pogledaj si mozda Seasonic Core sa 7g jamstva, iako bi ja slusao kiwija, ako kaze da je Riotoro prepakirani Focus (bome tako izgleda i izvana). Jedino kaj taj Riotoro nemaju u Ekupi, ako tamo lovis akciju. Evga G3 je tiho napajanje, ali je moglo biti skroz necujno pri nizem loadu da nema zbugan Eco mod. Znaci jednostavno iskljucis taj mod na tipku i vent radi pri nizem rpm kako kaze Picajzla. Pitanje je i je li taj bug iznimka ili pravilo. Kako got bilo slusaj kiwija da ti komp dugo pozivi..:)

Striko2009 pet 4.10.2019 09:31
The_Fichek kaže...

Striko2009

Meni su iz Ekupi rekli da Focus dolazi tek u 11.mj, nisu rekli pocetak, sredina ili kraj 11.mj i da je ta informacija direkt iz Seasonica. Ekupi je inace web shop jednog od glavnih dobavljaca hardveraja M SAN-a kolko sam ja skuzio. Pogledaj si mozda Seasonic Core sa 7g jamstva, iako bi ja slusao kiwija, ako kaze da je Riotoro prepakirani Focus (bome tako izgleda i izvana). Jedino kaj taj Riotoro nemaju u Ekupi, ako tamo lovis akciju. Evga G3 je tiho napajanje, ali je moglo biti skroz necujno pri nizem loadu da nema zbugan Eco mod. Znaci jednostavno iskljucis taj mod na tipku i vent radi pri nizem rpm kako kaze Picajzla. Pitanje je i je li taj bug iznimka ili pravilo. Kako got bilo slusaj kiwija da ti komp dugo pozivi..:)

 

naravno da slusam kiwija, citam i upijam sve sto napise, a procitao sam zadnjih 10ak stranica 

evo za ritoro lijepo pise kako je i on rekao: The Enigma G2 650W Gold is in fact, a rebranded Seasonic power supply from the Focus series 

tako da je ovo napajanje uslo u najuzi izbor 

picajzla0707 pet 4.10.2019 14:18
The_Fichek kaže...

...Pitanje je i je li taj bug iznimka ili pravilo. 

 teško da je bug, prije bih rekao fičr 

čim ubaciš na google "g3 fan noise" izbaci ti koliko hoćeš sličnih iskustava, primjerice identičan problem s 850 verzijom g3 (link):

 

I had it on ECO mode.  The fan suddenly kicked in and it was VERY notable.  I do have a pretty quiet case, so it was a very sudden increase in fan noise.  I have the 850W version.  I think this was more temperature driven than load, as my build doesn't have too much wattage need, nor was I doing anything that was straining the system.

Luka21 pon 7.10.2019 22:40

Pozdrav konfiguracija bi bila :

r5 3600

rx 5700xt

16gm ram

1xm2 ssd

1xhdd

Trenutno mi je prvi izbor corsair txm 650w ima li za 600-700 kn išta bolje nebi mijenjao napajanje min. 5 godina a da imam opciju zamijeniti grafu za 3godine bez da mi je napajanje problem.