Kućišta i napajanja

Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

ibme74 pon 1.7.2019 23:25

GTX1050Ti trosi cak nesto manje nego je HD5750, ista stavr za CPU FX6300 je trošio više nego r7 2700 (ako ti ej na stocku 2700) tako da ako je napajanej ispravno šljakat će i dalje, čak i na manjoj opterećenosti.

metallic uto 2.7.2019 07:12
mesomeone kaže...

Pozdrav ljudi, 

Kupljeno je 2010. i do sada me odlično služilo. Zanima me sljedeće: treba li mi novo napajanje, obzirom da postojeće radi dobro? Mogu li staro koristit dok novo ne stigne?

 

Hvala svim na odgovorima!

 

ibme74 kaže...

GTX1050Ti trosi cak nesto manje nego je HD5750, ista stavr za CPU FX6300 je trošio više nego r7 2700 (ako ti ej na stocku 2700) tako da ako je napajanej ispravno šljakat će i dalje, čak i na manjoj opterećenosti.

mesomeone čestitke za upgrade, kolega ti je točno rekao da nova konfa troši manje od stare, ipak bi ja na tvom mistu skupljao za novo pa došao po preporuku kad bude vrijeme.

 

ibme74 , kolega, radi starosti napajanja od 9 godina, uskoro 10 ipak preporučio zamjenu novim i boljim, a kako želi tišinu, to će i postići puno lakše.?!

kiwi_91 uto 2.7.2019 12:35

mesomeone

 

Slažem se s obojicom.

FSP može ostati dok ti ne dođe novo napajanje, tj. i ja bih ti preporučio da svakako uzmeš nešto novo.

Navedeni FSP (recenzija) ima platformu iz prve Hexa serije (recenzija) tako da je napajanje provjereno, no 9-10 godina je već poprilično i za high end napajanja, a kamoli za low end kao što je Hexa/APN.

 

Zavisno o budžetu, od tišeg bih osobno gledao Seasonic Focus Plus 550 W (od 630 kn; 5/10 god. jamstva), ali vidim da Antec Earthwatts Gold Pro 550 W (od 522 kn; 2/7 god. jamstva) je trenutno vrlo povoljan u Edigital-u pa ako si voljan riskirati (zbog ne tako dobrih iskustava s trgovinom što se tiče reklamacija). Antec ima polumodularnu varijantu platforme iz Focus-a Plus, odnosno to je ekvivalent Focus Gold serije (bez Plus). Znači osim modularnosti, nedostatak je i kraće jamstvo pa procijeni da li bi vrijedilo uštedjeti cca. 70-100 kn (zavisno o dostavi).

 

Recenzije Anteca:

 

650 W - 1

750 W - 1, 2

mesomeone uto 2.7.2019 23:14
ibme74 kaže...

GTX1050Ti trosi cak nesto manje nego je HD5750, ista stavr za CPU FX6300 je trošio više nego r7 2700 (ako ti ej na stocku 2700) tako da ako je napajanej ispravno šljakat će i dalje, čak i na manjoj opterećenosti.

 Pretpostavio sam da se o tome radi jer sam bas gledao specs. i činilo mi se da bi ova konfiguracija trebala manje trošiti. Od svih komponenti, najmanje se kužim u napajanje, a jasno mi je da je on bitno i da ga često ljudi podcjenjuju.

metallic kaže...
mesomeone kaže...

Pozdrav ljudi, 

Kupljeno je 2010. i do sada me odlično služilo. Zanima me sljedeće: treba li mi novo napajanje, obzirom da postojeće radi dobro? Mogu li staro koristit dok novo ne stigne?

 

Hvala svim na odgovorima!

 

ibme74 kaže...

GTX1050Ti trosi cak nesto manje nego je HD5750, ista stavr za CPU FX6300 je trošio više nego r7 2700 (ako ti ej na stocku 2700) tako da ako je napajanej ispravno šljakat će i dalje, čak i na manjoj opterećenosti.

mesomeone čestitke za upgrade, kolega ti je točno rekao da nova konfa troši manje od stare, ipak bi ja na tvom mistu skupljao za novo pa došao po preporuku kad bude vrijeme.

 

ibme74 , kolega, radi starosti napajanja od 9 godina, uskoro 10 ipak preporučio zamjenu novim i boljim, a kako želi tišinu, to će i postići puno lakše.?!

Da da, od 2010. i zaista služilo me odlično za web browsing, glazbu, office. Sad sam na par mjesta primjetio sniženja (Ryzen 7 2700 sam nabavio za 1500 kn) pa sam odlućio mijenjati sve.

I stiže novo napajanje. Kolega s posla mi je ponudio da uzmem njegovo, staro godinu i pol, on uzima novo. Kaže da je ultra tiho i da njemu radi odlično ali da valjda uzima novo (Corsair neki high end). Radi se o BE QUIET! E10-400W STRAIGHT POWER 10 napajanju, kaže da je stvarno tiho i da ga je odlično služilo. Prodao bi mi ju za 300 kn što mi se čini kao odlična cijena, Isto napajanje nalazim na netu za minimalno 800kn.

kiwi_91 kaže...

mesomeone

 

Slažem se s obojicom.

FSP može ostati dok ti ne dođe novo napajanje, tj. i ja bih ti preporučio da svakako uzmeš nešto novo.

Navedeni FSP (recenzija) ima platformu iz prve Hexa serije (recenzija) tako da je napajanje provjereno, no 9-10 godina je već poprilično i za high end napajanja, a kamoli za low end kao što je Hexa/APN.

 

Zavisno o budžetu, od tišeg bih osobno gledao Seasonic Focus Plus 550 W (od 630 kn; 5/10 god. jamstva), ali vidim da Antec Earthwatts Gold Pro 550 W (od 522 kn; 2/7 god. jamstva) je trenutno vrlo povoljan u Edigital-u pa ako si voljan riskirati (zbog ne tako dobrih iskustava s trgovinom što se tiče reklamacija). Antec ima polumodularnu varijantu platforme iz Focus-a Plus, odnosno to je ekvivalent Focus Gold serije (bez Plus). Znači osim modularnosti, nedostatak je i kraće jamstvo pa procijeni da li bi vrijedilo uštedjeti cca. 70-100 kn (zavisno o dostavi).

 

Recenzije Anteca:

 

650 W - 1

750 W - 1, 2

 Hvala ti puno na savjetu, pogledat cu svakako ako ne kupim ovo prethodno spomenuto od kolege. Ne igra mi novac neku ulogu, ne škrtarim na 300 kn s tim da mi je ovo gore dostupno odmah i od kolege koji se u firmi bavi IT (IT manager) i mislim da me nece zafkrnut. 

ibme74 kaže...

Da se razumijemo moj je glas takoder ta si uzmes novo napajanje za nove komponente, samo sam htio reci da ce raditi jer ti nove komponente trose cak manje od ovih starih.

 I mislio sam da ću trebati novo, samo evo sad kad imam komponente, zelim ih što prije isprobati. Ipak je 10 godina prošlo.

kiwi_91 sri 3.7.2019 13:36

U Njemačkoj se taj be quiet! može pronaći za oko 500 kn, ali vrijedi dati 300 kn za njega.

Kvaliteta platofrme i komponenti nije na razini Seasonic-a ili Anteca (osim ventilatora), ali FSP platforma uz završnu provjeru kvalitete od strane be quieta! će i više nego dobro odraditi posao za tvoje komponente. Prednost je što će biti tiši od Seasonica i Anteca pri radu ventilatora jer je u pitanju njihov punokrvni Silent Wings ventilator, a i pri nižim opterećenjima se ne bi trebao čuti ventilator jer se do srednjeg opterećenja vjerojatno ne vrti preko 600 rpm-a (kreće od cca 200-300 rpm-a).

ibme74 sri 3.7.2019 14:13
mesomeone kaže...

Da da, od 2010. i zaista služilo me odlično za web browsing, glazbu, office. Sad sam na par mjesta primjetio sniženja (Ryzen 7 2700 sam nabavio za 1500 kn) pa sam odlućio mijenjati sve.

I stiže novo napajanje. Kolega s posla mi je ponudio da uzmem njegovo, staro godinu i pol, on uzima novo. Kaže da je ultra tiho i da njemu radi odlično ali da valjda uzima novo (Corsair neki high end). Radi se o BE QUIET! E10-400W STRAIGHT POWER 10 napajanju, kaže da je stvarno tiho i da ga je odlično služilo. Prodao bi mi ju za 300 kn što mi se čini kao odlična cijena, Isto napajanje nalazim na netu za minimalno 800kn.

 

Ma kad već mjenjaš napajanje uzmi nešto jače s više lufta (cca 550w).

Jeste da ćeš dati malo više od 300kn ali imaj na umu da je novo, nekoristeno is a dužim jamstvom.

 

EDIT:

Evo imas i ovako nesto na akciji 392kn - 80+ Gold, modularno...

ibme74 sri 3.7.2019 22:18
Frenkyca kaže...

Odabir pao na jedan od ova 2 pa eto vaše mišljenje? Hvala Lp

 

 

 

 

Seasonic bez razmisljanja, ako zbog ničeg drugog onda zbog činjenice da ima duplo duze jamstvo (10 godina naspram 5)

Frenkyca sri 3.7.2019 22:23
ibme74 kaže...
Frenkyca kaže...

Odabir pao na jedan od ova 2 pa eto vaše mišljenje? Hvala Lp

 

 

 

 

Seasonic bez razmisljanja, ako zbog ničeg drugog onda zbog činjenice da ima duplo duze jamstvo (10 godina naspram 5)

 Da nije mi jasno u vezi jamstva njihova službena stranica kaže 10 godina, a u našim trgovinama negdje piše 10 negdje 5 godina???

Jakovp pet 12.7.2019 12:30
Magarax kaže...

Kako sam shvatio 5700xt tj. Amd-ovi GPU-i imaju loše hlađenje i nemaju neki 'Softver support'. . 

 

Hlađenje je problem samo sam referentnim karticama, zato uzmeš nereferentne, a software je super, driveri imaju puno više featurea nego od nvidie.

Mile 74 pet 12.7.2019 13:09
Magarax kaže...

Kako sam shvatio 5700xt tj. Amd-ovi GPU-i imaju loše hlađenje i nemaju neki 'Softver support'. . 

 U osmom mjesecu izlaze RX 5700/XT s nereferentnim hladnjacima.

RX 5700 je iste jačine kao RTX 2060 Super, a 500kn jeftinija.

RX 5700XT je 5% slabija od RTX 2070Super, ali 1000kn jeftinija.

 

Ove kartice imaju Radeon Image Sharpening (bolje od DLSS-a) i Anti-Lag.

Driveri izlaze tri puta mjesečno s mnoštvom funkcija poput snimanja i

praćenje ponašanja svih komponenti u igrama, slično kao i sa MSI Afterburnerom.

, ,

ibme74 pet 2.8.2019 20:58
mrgud1 pet 2.8.2019 21:41

Oba dva su 80+ gold, jedan je modularni drugi polu modularni. Cjenovno su unutar 100 kn. Za  HCG se spominjalo da je Seasonic platforma.

kiwi_91 uto 6.8.2019 11:49

mrgud1

 

Thermaltake Grand RGB 750 W (od 605 kn; 7/10 god. jamstva). Po sposobnostima platforme su tu negdje, ali kod TT-a dobiješ 10 god. jamstva od proizvođača, potpunu modularnost, RGB i moguće tiši rad jer će biti na manjem opterećenju.

 

Ako želiš dodatno uštedjeti imaš poptuno modularne modele s kraćim jamstvom, Silverstone Strider Gold S (od 487 kn; 3 god. jamstva), Sama Armor Gold 750 W (od 450 kn; 3 god. jamstva) i Sama Forza Platinum 1200 W (od 550 kn; 3 god. jamstva). Sama Armor i Forza Platinum imaju dobre rezultate na testovima, ali su platforme od neprovjerenog proizvođača i neki su prilikom rudarenja na Platinum modelu imali loša iskustva (2 napajanja im se pokvarilo nakon nekoliko dana pri cca. 1000 W - PCEkspert forum) pa eventualno ako ne želiš riskirati onda bolje Silverstone od tih jeftinijih modela.

 

Znači po meni TT > Corsair > Silverstone > Sama.