Čitatelj sub 15.2.2020 21:37

Vidjet cemo. Prvo moram XFX-icu flashati sa novim sluzbenim BIOS-om, jer sa starim BIOS-om

se ventilatori ne vrte dok jezgra graficke ne dodje do 105°C, dok sa novim BIOS-om se ventilatori

ukljuce vec na 70°C.

 

Al vjerujem da ce biti sasvim OK. Kuciste ce doci zadnje, jer jos nije ni shippano, sve drugo osim ploce dolazi u ponedjeljak,

ploca u petak, a kuciste, e to kad dodje dodje.

darkborg ned 16.2.2020 12:16
FrostyHR kaže...

Ekipo, vi kaj ste složili konfiguracije, jel mogu kakve fotkice? Temperature u full loadu su mi interesantne isto za čut. Dajte malo.... :)

 Mogu staviti slike kasnije kad dodđem kući ali zapravo nemaš šta ni vidjeti, izvana je super kompaktno, to možeš i na YT vidjeti.

Iznutra je ružno za popizdit jer je bilo kakv cable managment nemoguć , sreća što  je napajanje modularno pa je bar manje zakrčeno nego što bi inače bilo, još kad pređem na m.2 to će biti još 3 kabla manje pa će možda i ličiti na nešto iznutra.  

 

Temperature su kao što sam rekao dosta visoke ali ništa kritično, sve na stock osim rama, battlefield 5, procesor ide do 65 stupnjeva, grafa oko do max 78 koliko sam vidio.

 

Ali svakako se mislim još malo igrati s dotjerivanjem, moddanjem itd pa mislim da će biti i bolje.

Santana pet 21.2.2020 20:23

Evo moje

 
Znaci i nije bas maleno. Dosta je visoko no to mi ne smeta jer je kratko i zauzima malo mjesta na stolu.
  Na RX580 sam stavio dva noctua ventilatora
Ovo su temperature nakon malo manje od 20min aida64 stress testa svega

 

Znaci hlađenje je dobro u kucistu. Graficka dobiva friski zrak i nema problema (GPU je dosao do 67C i onda sam malo pojacao ventilatore (do pola njihove brzine ja mislim ) i odma je temperatura pala ispod 60C)

 

Uglavnom zadovoljan sam. Slaganje je naravno zezuto dok ne skuzis redosljed koji sve mora ic u kuciste, a trebo bi jos bolje slozit te kablove no neda mi se vise s tim zezat.

 

Jedino me zanima kolko ce prasine bit na ovim panelima sa mrezicom nakon duzeg vremena.

FrostyHR pet 21.2.2020 20:56
Santana kaže...

Evo moje

 
Znaci i nije bas maleno. Dosta je visoko no to mi ne smeta jer je kratko i zauzima malo mjesta na stolu.
  Na RX580 sam stavio dva noctua ventilatora
Ovo su temperature nakon malo manje od 20min aida64 stress testa svega

 

Znaci hlađenje je dobro u kucistu. Graficka dobiva friski zrak i nema problema (GPU je dosao do 67C i onda sam malo pojacao ventilatore (do pola njihove brzine ja mislim ) i odma je temperatura pala ispod 60C)

 

Uglavnom zadovoljan sam. Slaganje je naravno zezuto dok ne skuzis redosljed koji sve mora ic u kuciste, a trebo bi jos bolje slozit te kablove no neda mi se vise s tim zezat.

 

Jedino me zanima kolko ce prasine bit na ovim panelima sa mrezicom nakon duzeg vremena.

 Daj nam reci koji procesor je unutra? I kakvo je njegovo hlađenje sa ovim Corsair H80 što imaš?

Santana pet 21.2.2020 21:28
FrostyHR kaže...
Santana kaže...

Evo moje

 
Znaci i nije bas maleno. Dosta je visoko no to mi ne smeta jer je kratko i zauzima malo mjesta na stolu.
  Na RX580 sam stavio dva noctua ventilatora
Ovo su temperature nakon malo manje od 20min aida64 stress testa svega

 

Znaci hlađenje je dobro u kucistu. Graficka dobiva friski zrak i nema problema (GPU je dosao do 67C i onda sam malo pojacao ventilatore (do pola njihove brzine ja mislim ) i odma je temperatura pala ispod 60C)

 

Uglavnom zadovoljan sam. Slaganje je naravno zezuto dok ne skuzis redosljed koji sve mora ic u kuciste, a trebo bi jos bolje slozit te kablove no neda mi se vise s tim zezat.

 

Jedino me zanima kolko ce prasine bit na ovim panelima sa mrezicom nakon duzeg vremena.

 Daj nam reci koji procesor je unutra? I kakvo je njegovo hlađenje sa ovim Corsair H80 što imaš?

 i5 8400
hlađenje je dobro nema problema.
U igranju ne vjerujem da ce ic iznad 50C, a ne cuje se nista. No dobro taj procesor se opcenito ne grije bas.

Jakovp pet 21.2.2020 21:35
Santana kaže...
FrostyHR kaže...

 Daj nam reci koji procesor je unutra? I kakvo je njegovo hlađenje sa ovim Corsair H80 što imaš?

 i5 8400
hlađenje je dobro nema problema.
U igranju ne vjerujem da ce ic iznad 50C, a ne cuje se nista. No dobro taj procesor se opcenito ne grije bas.

 

Uh to se zove overkill hehe

MrBlc uto 25.2.2020 18:12

Ja sam uzeo Fractal Design Node 304 za NAS/media server. Ono što je presudilo je to što daje najveći broj mjesta za klasične diskove u najmanjim dimenzijama, a da pritom ne žrtvuje hlađenje općenito, a posebno diskova.

 

 

Što se tiče namjene i layouta, čisti je pogodak. Ono što me razočaralo, posebno za tu cijenu, jest:

 - power gumb djeluje jadno, a vidim po amazonu da se ljudi žale na njega (srećom, za moju primjenu je gotovo pa suvišan)

 - unatoč solidnoj kvaliteti završne obrade i dalje ostavlja dojam jeftilena (izvijanje lima, pogotovo ispod napajanja, guljenje boje na mjestima gdje su šarafi, loše sjedanje nosača diskova)

 - kabel od napajanja koristi plitki kutni konektor. Sve je super ako je pin od uzemljenja na napajanju prema gore, ali ako je prema dolje, kabel se lomi jer udara u prednji lim, a prostora za klasični kutni konektor nema, kao ni za razne adaptore.

 - regulator ventilatora je običan prekidač koji prespaja na 12 - 7 - 5 V s jednog molexa. Nema mjerenje brzine (ne može ni imati jer na 7 V je minus na 5 V), a ventilatori nemaju 4 pina za PWM

 

Općenito, ovakve mane bih očekivao na kućištima koja su barem 40 % jeftinija.

Čitatelj sri 18.3.2020 17:46

Malo je neoptimizirano hladnjenje za grafiku,

al ta donja plastika se lako skine, odozodla obreze i digne za 1cm lijepim okrugrlim

nozicama za audio pojacalo, i onda je grafika isto ko bog.

 

Svidja mi se sto se moze staviti 2x 120mm vodeno, pa dolazi u obzir vodeno hladnjenje i grafike i procesora.

Plus SFX napajanje, ma milina.

Santana sri 18.3.2020 17:51
Čitatelj kaže...

Malo je neoptimizirano hladnjenje za grafiku,

al ta donja plastika se lako skine, odozodla obreze i digne za 1cm lijepim okrugrlim

nozicama za audio pojacalo, i onda je grafika isto ko bog.

 

Svidja mi se sto se moze staviti 2x 120mm vodeno, pa dolazi u obzir vodeno hladnjenje i grafike i procesora.

Plus SFX napajanje, ma milina.

 Jel se zna cijena ? Nisam u prilici gledat video

Promster sri 1.4.2020 16:05
MrBlc kaže...

U IKEI se prodaje kanta za smeće sličnog dizajna 

Fakat smeče u svakom pogledu, navodno je jako atraktivnog izgleda, meni je ružno...Drvo se uopće ne paše uz ostatak, kutevi kućišta su debilno zaobljeni prema van, rupice na bočnim stranama napravljene preko k*rca, front IO izgleda kao da nisu znali kamo s njim, pa eto vertikalno i malo ulijevo...A i cijena je smiješna, makar sva ITX kućišta su (pre)skupa.

Čitatelj sri 1.4.2020 21:34

U principu se uz male preinake rijesava problem pregrijavanja,

al mora se donja ploha od plastike skinut, obrezat i podici za 7mm sa dodatnim nozicama.

 

Tad grafika moze disati i temperature su sasvim normalne. A gornji drveni poklopac bi se mogao dati

sa CNC strojem izbusiti u neku lijepu formu, tipa da ima romb-oide ili trokutice, sta tko vec voli,

i opet bi lijepo izgledalo. Drvo je izolator i zato se ne rade kucista od drveta.

Jakovp sri 1.4.2020 23:23
Čitatelj kaže...

U principu se uz male preinake rijesava problem pregrijavanja,

al mora se donja ploha od plastike skinut, obrezat i podici za 7mm sa dodatnim nozicama.

 

Tad grafika moze disati i temperature su sasvim normalne. A gornji drveni poklopac bi se mogao dati

sa CNC strojem izbusiti u neku lijepu formu, tipa da ima romb-oide ili trokutice, sta tko vec voli,

i opet bi lijepo izgledalo. Drvo je izolator i zato se ne rade kucista od drveta.

 Ok, onda će lakše uzimati zrak, a ispuh? Obje strane grafe (gornja i donja) su totalno blokirane i to dosta otežava protok zraka. Blower kartice bi bile ok, ali ono.

Čitatelj čet 2.4.2020 08:12

Ma straznji ventilator je dovoljan da ispuse. Meni bi to bilo idealno kuciste za 2x 120mm vodeno,

jedno od grafike i jedno za CPU. Tipa MSI SeaHawk grafikum ima vodeno i tihi blower,

i Ryzen sa TDP-om od 65W tipa 3600/2700 su taman. S tim da bi tad gledao da mi memorije

i dalje ostanu low-profile, pa mozes odraditi sendvic-style vodena sa 2x 120mm ventilatora na svakom bloku.

SFX napajanje pod obavezno, ATX uzima previse mjesta i ne ostavlja puno mjesta za kablove i vodena.

 

Al da, kuciste je prilicno modabilno, i tek tu ce pokazati koliko se cuda moze s njim izvesti.

No, da je malo, nije.

Santana čet 2.4.2020 08:30

Mah ima boljih kucista koja su i manja i imaju manje temperature. 


Cijene su takve kakve jesu, nije to veliko trziste, a oni koji vole takve stvari vole i premium kvalitetu.

 

 

Kod ovog mog phantexa problem je hlađenje napajanja. Imam Corsair SF600W i za vrijeme igranja postane mi najglasnija komponenta... morat cu nekaj smislit.

Čitatelj čet 2.4.2020 08:44

Meni je ovo kuciste lijepo, ali ga ne vidim kao kuciste od kojeg bi radio gaming stroj.

Tu bi prije stavio masinu za virtualizaciju, za kucni ured, sa integriranom grafikom, i puno storagea.

Cak eventualno unutar kucista dodatno ugradio i jednu UCFF (4x4 incha, iliti 100x100mm) plocu,

kao sto je https://kobol.io/helios4/# Helios 4 od Kobol-a, na njega 4 SATA 2.5" diska, FreeNAS,

pa bi imao 2in1 masinu - CPU jaku za virtualizaciju i NAS.

 

Santana kaže...

 
 phantexa problem je hlađenje napajanja

 

 

Koje tocno kuciste? Kod mene je napajanje u 90% slucaja iskljucenog ventilatora (semi-pasivno),

osim u igrama ili kad bas nesto pustim da odvrtiti i odrendira, ali i tad je necujno - cuje se Enermax pumpa,

i Noctua ventilatori se zavrte, cuju se, ali nije air-jet kao kod laptopa.

Jakovp čet 2.4.2020 11:27
Čitatelj kaže...

Ma straznji ventilator je dovoljan da ispuse. Meni bi to bilo idealno kuciste za 2x 120mm vodeno,

jedno od grafike i jedno za CPU. Tipa MSI SeaHawk grafikum ima vodeno i tihi blower,

i Ryzen sa TDP-om od 65W tipa 3600/2700 su taman. S tim da bi tad gledao da mi memorije

i dalje ostanu low-profile, pa mozes odraditi sendvic-style vodena sa 2x 120mm ventilatora na svakom bloku.

SFX napajanje pod obavezno, ATX uzima previse mjesta i ne ostavlja puno mjesta za kablove i vodena.

 

Al da, kuciste je prilicno modabilno, i tek tu ce pokazati koliko se cuda moze s njim izvesti.

No, da je malo, nije.

 

Ne, stražnji ventilator jedva da utječe na temp grafičke, samo 1C razlike je:

 

https://www.youtube.com/watch?v=5uxiNLyBp4g

 

Kućište je fail po svemu, nema niti jedan jedini razlog za kupnju.