Kućišta i napajanja

Gdje se mounta HDD na ovom kućištu??

ReverseFlash sri 30.1.2019 02:03

Pozdrav. Kupio sam MSi Metropolis kućište međutim patim se da nađem gdje ide HDD? Nemože se mountati pokraj matične, tu su mjest za SSDove a sa druge strane ima malo spremište pretpostavljam za HDD međutim neznam kako ga mountati tamo. Pomoć!

ReverseFlash sri 30.1.2019 03:05
191x7 kaže...

Ima 2 prostora za HDD, a nosači bi ti trebali biti u opremi od kućišta.

 Jok, samo šarafi u vrećici. Usput, gdje uštekavam ovaj vrag na slici? Šta je to uopće? Nemogu naći mjesto na matičnoj gdje se uštekava

191x7 sri 30.1.2019 03:41

To nije konektor kojeg možeš spojiti na ploču koju imaš, to je nekakav konektor od tog RGB ventilatora što ti dolazi uz kućište.

 

Nisam nikada slagao u tom kućištu komp niti sam vidio unutrašnjost.

Widowmaker sri 30.1.2019 18:40

Nedavno sam slagao računar kolegi u to kućište i isto sam se češao po glavi dok nisam shvatio kako se montira HDD. Sistem je potpuno glup i zakomplikovan bez potrebe.

 

HDD se stavlja na jedno od 2 mjesta koja se nalaze iza bočnog limenog poklopca bliže prednjoj strani kućišta. Označio sam ti crvenom bojom pozicije na priloženoj fotografiji.

 

E sad ide onaj glupi dio, disk se montira tako da se na HDD stavljaju četiri gumena odstojnika koji se pričvršćuju sa dugačkim vijcima. Caka je u tome da na HDD mogu namontirati samo dva odstojnika koji su bliži konektorima na HDD-u i koji ostaju bliže ovom limenom poklopcu jer disk ne može da se gurne do kraja ako su namontirana i prednja 2 odstojnika. Ta prednja 2 odstojnika i vijke možeš staviti tek kada gurneš disk do kraja i onda moraš za jedan vijak da skineš prednji panel kako sam označio strelicama (malo jače povučeš sa donje strane, pričvršćenje sa 4 kopče), a za drugi moraš da zavučeš ruku u ovaj tunel sa nekim kratkim odvijačem što je skoro nemoguće ako je već ubačeno napajanje i kablovi tako da ja taj nisam ni stavljao već je disk pričvršćen sa 3 vijka.

 

Vjerovatno ću večeras da idem do tog kolege pa javi ako treba da fotografišem kako je to urađeno kod njega.

 

 

 

ReverseFlash sri 30.1.2019 19:02
Widowmaker kaže...

Nedavno sam slagao računar kolegi u to kućište i isto sam se češao po glavi dok nisam shvatio kako se montira HDD. Sistem je potpuno glup i zakomplikovan bez potrebe.

 

HDD se stavlja na jedno od 2 mjesta koja se nalaze iza bočnog limenog poklopca bliže prednjoj strani kućišta. Označio sam ti crvenom bojom pozicije na priloženoj fotografiji.

 

E sad ide onaj glupi dio, disk se montira tako da se na HDD stavljaju četiri gumena odstojnika koji se pričvršćuju sa dugačkim vijcima. Caka je u tome da na HDD mogu namontirati samo dva odstojnika koji su bliži konektorima na HDD-u i koji ostaju bliže ovom limenom poklopcu jer disk ne može da se gurne do kraja ako su namontirana i prednja 2 odstojnika. Ta prednja 2 odstojnika i vijke možeš staviti tek kada gurneš disk do kraja i onda moraš za jedan vijak da skineš prednji panel kako sam označio strelicama (malo jače povučeš sa donje strane, pričvršćenje sa 4 kopče), a za drugi moraš da zavučeš ruku u ovaj tunel sa nekim kratkim odvijačem što je skoro nemoguće ako je već ubačeno napajanje i kablovi tako da ja taj nisam ni stavljao već je disk pričvršćen sa 3 vijka.

 

Vjerovatno ću večeras da idem do tog kolege pa javi ako treba da fotografišem kako je to urađeno kod njega.

 

 

 

 Hvala na pomoći, jel znaš možda gdje ide onaj kablić sa slike i što točno radi?  Btw slobodno fotografiraj i stavi ovdje koju fotku da vidim kako to izgleda točno

Widowmaker sri 30.1.2019 19:17

Onaj kablić nije bitan jer sve radi i bez njega, on ide sa onog kontrolera za ventilatore i vjerovatno služi da se poveže na ploče koje podržavaju kontrolu RGB efekata tako da to i nije nešto bitno.

 

Ako budem išao kod kolege to će biti posle 22h kada izađem s posla pa ću onda postaviti fotke.

 

 

 

Inače da se nadovežem kada već pišem, kućište bi moglo biti odlično za tu cijenu jer su ovi RGB efekti stvarno odlično i kvalitetno urađeni kome se to sviđa (ja nisam ljubitelj tih svijetlećih zafrkancija) i ima dosta prostora u kućištu.

E sad ide ono ali, prvo je ovaj veoma glup i neintuitivan sistem za montiranje diskova i drugo, totalni nedostatak bilo kakvog uputstva za montažu što još više pogoršava ovaj prvi problem. Znači uz kućište ne dolazi apsolutno nikakva slika, šema, spisak dijelova ili nešto slično već je to "kupio si i sad se sam snalazi" sistem. A naravno ništa nema ni na stranici proizvođača.

 

Što se ostalog tiče kućište je OK i dobro je napravljeno. Da se razumijemo nije to nikakav ekstra kvalitet, lim je prilično tanak, ali ima stranicu od kaljenog stakla i odlično odrađen RGB kako naprijed tako i na stražnjem ventilatoru (jedini koji dolazi uz kućište) kao i već ugrađen kontroler za čini mi se 8 ventilatora. Ja imam Fractal Design R5 koji je mnooooogo kvalitetnije i robusnije napravljen od ovog MS-a, ali je i duplo skuplji tako da je razlika u kvaliteti i očekivana.