Kriptovalute

Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava

Damir1908 sri 18.3.2020 22:51

Pozdrav ekipa,

 

Ima li tko je intezivno u cryptu ili stock marketu da bih se htio samnom povezati? Lagano ulazim i mozda ja vama necu biti od neke velike pomoci ali definitivno meni bi pomoglo da prosirim svoje znanje, vjestine, vidike itd... znate kako kazu "s kim si, takav si". Tko god cita ovo zelim mu puno srece i uspjeha u zivotu. 

GrimReaperKC pon 20.4.2020 13:55
Damir1908 kaže...

Pozdrav ekipa,

 

Ima li tko je intezivno u cryptu ili stock marketu da bih se htio samnom povezati? Lagano ulazim i mozda ja vama necu biti od neke velike pomoci ali definitivno meni bi pomoglo da prosirim svoje znanje, vjestine, vidike itd... znate kako kazu "s kim si, takav si". Tko god cita ovo zelim mu puno srece i uspjeha u zivotu. 

 slobodno se javi, uvijek je dobro kad mozemo naučiti jedni od drugih :-)

geronimo4661 čet 17.9.2020 10:07

Tko je odradio makar jednu transakciju na Uniswapu može claimati 400 UNI tokena. Trenutna cijena 1 UNI = $3.6,tako  je dobra lova u pitanju. 

Tko bude prodavao nek se pripremi na velik fee kad bude slao tokene na mjenjacnicu, preporučuje se staviti makar 500 gwei. 

 

medoplavi pon 19.10.2020 23:38
plavi_medved kaže...

e to se i ja pitam, dali i sad vrijedi drop ako napravim transkaciju? jel mora biti određena svota ili moze i proci micro transfer?

 

 Ako netko ima info i mene zanima......ili smo zakasnili

SuperHeroj uto 20.10.2020 00:15

Ne moze vise. Prije objave je trebalo uraditi najmanje 1 transakciju i pokupiti 400 UNI. Ja sam imao problema sa claimom, predugo je trajalo...nekih dan ipo, vjerojatno sam stavio malo gwei^^ Uglavnom, odlicno mi doslo! Da sam odmah prodao, prodao bi na 3$, na kraju prodao na 7$ :pppp  Naravno, uni->usdt i odmah stavio na eth :)

geronimo4661 uto 20.10.2020 15:40
SuperHeroj kaže...

Ne moze vise. Prije objave je trebalo uraditi najmanje 1 transakciju i pokupiti 400 UNI. Ja sam imao problema sa claimom, predugo je trajalo...nekih dan ipo, vjerojatno sam stavio malo gwei^^ Uglavnom, odlicno mi doslo! Da sam odmah prodao, prodao bi na 3$, na kraju prodao na 7$ :pppp  Naravno, uni->usdt i odmah stavio na eth :)

 Točnije do 1.9 je trebalo odraditi makar jednu transakciju. Ima ekipe koja je to napravila sa više walleta, pa su za svaki dobili po 400. Jedan frend je tako pokupio 1200 UNI, a bilo je i slučajeva da su pokupili i po 100,000 UNI. 

ggigo3 sri 4.11.2020 14:46
GrimReaperKC kaže...
Damir1908 kaže...

Pozdrav ekipa,

 

Ima li tko je intezivno u cryptu ili stock marketu da bih se htio samnom povezati? Lagano ulazim i mozda ja vama necu biti od neke velike pomoci ali definitivno meni bi pomoglo da prosirim svoje znanje, vjestine, vidike itd... znate kako kazu "s kim si, takav si". Tko god cita ovo zelim mu puno srece i uspjeha u zivotu. 

 slobodno se javi, uvijek je dobro kad mozemo naučiti jedni od drugih :-)

 I ja sam za. U tradeanju sam par godina ali se i dalje smatram pocetnikom

burexmesom uto 1.12.2020 21:21

Pozdrav svima

 

ispričavam se ako je ovaj post možda za neku drugu temu, ali nisam htio otvarati novu pošto je vezana na altcoin.

 

Dakle od nedavno sam na crypto.com, i kako sam odlučio zbog nekih pogodnosti stake-at njihovih 2500 CRO coina, otvorila mi se između ostalog njihova opcija za earn.

Stoga pošto do sada nisam imao još doticaja s ovakvim oblikom poslovanja s coinima imam pitanje o isplativosti. 

 

Gledao sam varijantu stakeanja, jednog od stable coina, jer mi se čini najlogičnije za neku sigurnost, i mislio sam stake-at USD coin, obzirom da mu se vrijednost ne mjenja. Znači trenutni postotak iznosi 10% P.A, i uz najdulju varijantu na 3m čini se ko puno bolja isplativost umjesto da mi novci stoje na bankovnom računu.

 

Zanima me ako se netko već bavio s takvim stake-njem stabilnih coina, te kolko je ovo isplativo s obzirom na rizik.

 

 

 

Još jednom isprike ako je kriva tema za ovakav upit

 

Pozdrav!

user3468 sri 2.12.2020 00:59

Bok,

ja to koristim vec duze vrijeme, tocnije otkad je krenula app kod nas.

Earn kao takav je siguran, sredstva osigurana itd. Defiinitivno je bolje nego banka, ali mana je to sta se sredstva moraju tamo zaključati na 3mj da bi dobio taj earn interest na godisnjoj razini.

 

Ja sam u međuvremenu prošao na celsius jer mi se cine sigurniji, transparentniji, puno zdraviji community itd. Tamo nemoras ništa stejkati odnosno zaključati na 3mjeseca, vec cim prebacis na njihov wallet odmah ti ide earn, koji je jos veci nego kod Crypto, a coine povlacis kad pozelis. Isplata ide svaki ponedjeljak na ukupni iznos koji imas u novčaniku.

 

Ako se odlucis slobodno se javi na dm pa ti posaljem reff kod za 20 dolara. Isto tako za crypto slobodno pitaj ako te šta zanima.

DominikPlus pon 7.12.2020 09:12

Bok,

 

Ova eksplozija bitcoina me navela da malo istražim, i zapeo mi je za oko Tron. Je li se neko bavio s njime do sad? 

 

Znaci all time high mu je bio 0,3 dolara, a sad je 0,03 dolara.

Evo chart u prilogu koji neodoljivo podsjeća na btc.

 

Moglo bi doći do eksplozije Trona. Imate li neka mišljenja oko ovog?

 

Disclamer: ne nagovaram nikoga na ništa, nego samo tražim mišljenje, jer sam do sad bio pasivac u kripto svijetu, a ovim pokretanjem btca bi mogao postati aktiva.

 

GrimReaperKC pon 7.12.2020 09:21
DominikPlus kaže...

Bok,

 

Ova eksplozija bitcoina me navela da malo istražim, i zapeo mi je za oko Tron. Je li se neko bavio s njime do sad? 

 

Znaci all time high mu je bio 0,3 dolara, a sad je 0,03 dolara.

Evo chart u prilogu koji neodoljivo podsjeća na btc.

 

Moglo bi doći do eksplozije Trona. Imate li neka mišljenja oko ovog?

 

Disclamer: ne nagovaram nikoga na ništa, nego samo tražim mišljenje, jer sam do sad bio pasivac u kripto svijetu, a ovim pokretanjem btca bi mogao postati aktiva.

 

Justin Sun - Buy my *hitcoin!

JackIsBack pon 7.12.2020 11:10

Ostalo mi nešto ovih alternativnih coina još od 2017god pa razmišljam da ih uskoro unovčim. Imam nešto etheruma, NEO, XRP i Cardano razbacano po raznim mjenjačnicama jedino mi je NEO u walletu na PC-u. Gledao sam današnju vrijednost sveg toga što imam i otprilike vrijedi oko 2000$.

 

Ne pratim coin scenu več neko vrijeme pa me zanima koji je najbolji način da ovo prebacim u kn ili €/$, na račun ili keš svejedno.

 

 

Nekada prije se to moralo sve prebacivati u bitcoin pa onda convertirati na račun, da li je još uvijek tako ili ima neki lakši/brži način?

user3468 uto 8.12.2020 01:17

ako nisi do sada unovcio onda se strpi jos malo.

 

Pogledaj crypto com, uzmes karticu i mozes dizati lovu na bankomatu ili koristiti za placanje a topup napravis sa kriptom koji zelis potrositi.

Ako ti treba refferal javi pa dobijes 25usd kod narudzbe kartice.

 

danko99 uto 8.12.2020 09:17

Uskoro bude airdrop na Binance,za sve hodlere XRP-a.Tako da prebacite sav XRP na binance da polovite airdrop.

Isto tako i za XEM,airdrop za hodlere na Binance.

Osobno,par sati prije airdropa,dumpam sve.Kupujem nazad kad padne cijena.Pa kaj bude bude.. :)

SuperHeroj čet 10.12.2020 00:26
danko99 kaže...

https://www.binance.com/en/support/announcement/78c11feba44d443998cf7a5329539e91

Opčenito,airdrop znači distribuciju novih coina,hodlerima određenih coina.(free money).

Dobivaš novi SPARK coin.Za svaki XRP koji imaš na burzi dobivaš 1 SPARK coin.

U ovom slučaju je distribucija 1:1,za 1 XRP dobiš jedan SPARK.

 

 Vidim po netu 1 xrp za 1 spark, ali odem na binance i toga nema nego uvijek klasika:

 

User A = (Amount of XRP held by User A at the time of snapshot / Total XRP held by Binance at the time of snapshot) * Total SPARK received by Binance for the airdrop

SuperHeroj čet 10.12.2020 19:00
user3468 kaže...

prebaci na exodus ako ti je do 1:1, ionako su to shitcoini :)

 Ma imao sam nesto etha na metamasku pa kupio 400 xrp, eto cisto da imam, a i coin raste.... tako da ne mogu izgubit bar se nadam, a tih shitcoina, vidit cemo za nekih 5-6 godina sto ce biti s njime. Citajuci o tome airdropu cini se da ce svaki servis dobiti samo 1bil coina.

win4crazzy čet 10.12.2020 20:05

Ne znam da li je netko od vas imao doticaj sa stellarom, prije 5-6 godina se dijelio besplatno, trebalo je uraditi samo account na facebooku ako se ne varam, ispuniti neke zadatke i dobio bi cca 2000-5000 stellara. 

Ja sam ih uspio sakupiti cca 14000 komada i držao sam to kod njih na walletu sve ove godine i ulazio možda jednom godišnje čisto da vidim da li su na broju, stranica mi je oduvijek bila u bookmarku čisto da budem siguran od pishinga i sličnih stvari. Secret key za prijavu spremljen je u notepadu na vanjskom HDD-u i nisam ga unosio nigdje osim kad sam ulazio na wallet provjeravati da li su svi na broju. 

Padne mi na pamet sad ući unutra pošto vidim da cijena opet raste 0,17$ što je najveća vrijednost zadnje dvije godine koliko se sjećam, 2018 je bio na 0,90$ i od tad je samo padao.....uglavnom odlučim ući u wallet i primijetim da je odrađena transakcija 22.10.2019e godine, prebačeni su svi na meni nepoznatu adresu, malo me ostavilo u šoku jer nisam ulazio ne pamtim, key je na sigurnom, nisam ga unosio na sumnjivim stranicama niti je itko osim mene imao pristup istom. 

Pa me zanima da li je moguće saznati gdje su završili, možda sam ih ja prebacio na neki drugi wallet samo se ne sjećam, jer uz to imam i BTC i još par coinova pa tko će zapamtit gdje šta držim. Provjerio sam mailove, bookmarke sve što bi se moglo povezati sa stellarom, nigdje im nisam mogao ući u trag. 

Tu je zapis transakcije, ne razumijem se baš, al koliko vidim poslani su na ovu adresu, a zatim sa te adrese na coinswitch. Na coinswitchu nemam nikakav account tako da pretpostavljam da je sve te transakcije netko drugi uradio, samo ne znam na koji način kad je do key-a bilo nemoguće doći, a koliko se često prijavljujem u wallet govori činjenica da sam tek sad skužio da ih nema tako da ih nisam mogao baš tako lako izložiti opasnosti. 

Provjerio sam čak šta sam pretraživao na googleu u razdoblju od 1.10.2019 do 1.11.2019 i nigdje se ne spominje ništa vezano za kriptovalute tako da mislim kako se nisam logirao u tom periodu u wallet. 

Da li netko ima neki savjet ili da pišem kući propalo 

SuperHeroj čet 10.12.2020 20:37
win4crazzy kaže...

Ne znam da li je netko od vas imao doticaj sa stellarom, prije 5-6 godina se dijelio besplatno, trebalo je uraditi samo account na facebooku ako se ne varam, ispuniti neke zadatke i dobio bi cca 2000-5000 stellara. 

Ja sam ih uspio sakupiti cca 14000 komada i držao sam to kod njih na walletu sve ove godine i ulazio možda jednom godišnje čisto da vidim da li su na broju, stranica mi je oduvijek bila u bookmarku čisto da budem siguran od pishinga i sličnih stvari. Secret key za prijavu spremljen je u notepadu na vanjskom HDD-u i nisam ga unosio nigdje osim kad sam ulazio na wallet provjeravati da li su svi na broju. 

Padne mi na pamet sad ući unutra pošto vidim da cijena opet raste 0,17$ što je najveća vrijednost zadnje dvije godine koliko se sjećam, 2018 je bio na 0,90$ i od tad je samo padao.....uglavnom odlučim ući u wallet i primijetim da je odrađena transakcija 22.10.2019e godine, prebačeni su svi na meni nepoznatu adresu, malo me ostavilo u šoku jer nisam ulazio ne pamtim, key je na sigurnom, nisam ga unosio na sumnjivim stranicama niti je itko osim mene imao pristup istom. 

Pa me zanima da li je moguće saznati gdje su završili, možda sam ih ja prebacio na neki drugi wallet samo se ne sjećam, jer uz to imam i BTC i još par coinova pa tko će zapamtit gdje šta držim. Provjerio sam mailove, bookmarke sve što bi se moglo povezati sa stellarom, nigdje im nisam mogao ući u trag. 

Tu je zapis transakcije, ne razumijem se baš, al koliko vidim poslani su na ovu adresu, a zatim sa te adrese na coinswitch. Na coinswitchu nemam nikakav account tako da pretpostavljam da je sve te transakcije netko drugi uradio, samo ne znam na koji način kad je do key-a bilo nemoguće doći, a koliko se često prijavljujem u wallet govori činjenica da sam tek sad skužio da ih nema tako da ih nisam mogao baš tako lako izložiti opasnosti. 

Provjerio sam čak šta sam pretraživao na googleu u razdoblju od 1.10.2019 do 1.11.2019 i nigdje se ne spominje ništa vezano za kriptovalute tako da mislim kako se nisam logirao u tom periodu u wallet. 

Da li netko ima neki savjet ili da pišem kući propalo 

 

Logiraj se svugdje gdje imas wallet to ti je jedina opcija. Kada si spomenuo stellar, bio mi je poznat, ali sam bio siguran da ga nikada nisam imao i onda sam pretrazio mail  "XLM" i nasao da sam ga dobio na blockchain.info, to prebacio na binance i pitaj boga sto sam uradio s njime. Ali kazem ti jedino ti ostaje svugdje se logirat, recimo na sve mjenjacnice gdje imas account i wallet na pcu i pogledati trade i transaction history.

geronimo4661 sri 23.12.2020 10:33
danko99 kaže...

Nadam se da ste dumpali sav XRP prije ili odmah poslje airdropa.

Ako jeste,čestitke!Lijepo ste zaradili sada. :)

 I dalje nije lose vrijeme za dumpat XRP, s obzirom da je SEC podignuo opuzbu protiv Ripple Labsa  da su ti njihovi shitcoini u biti security

https://www.forbes.com/sites/jonathanponciano/2020/12/22/sec-charges-ripple-with-selling-13-billion-in-unregistered-securities-xrp-loses-2-billion-in-market-value/

 

Kamo srece da to centralizirano govno ode na 0, ali ce se vjerojatno izvuci samo sa nekom vecom kaznom i to je to.

danko99 sri 23.12.2020 16:02
geronimo4661 kaže...
danko99 kaže...

Nadam se da ste dumpali sav XRP prije ili odmah poslje airdropa.

Ako jeste,čestitke!Lijepo ste zaradili sada. :)

 I dalje nije lose vrijeme za dumpat XRP, s obzirom da je SEC podignuo opuzbu protiv Ripple Labsa  da su ti njihovi shitcoini u biti security

https://www.forbes.com/sites/jonathanponciano/2020/12/22/sec-charges-ripple-with-selling-13-billion-in-unregistered-securities-xrp-loses-2-billion-in-market-value/

 

Kamo srece da to centralizirano govno ode na 0, ali ce se vjerojatno izvuci samo sa nekom vecom kaznom i to je to.

 Da,čul sam.Opala bi cijena i bez tih vijesti.

Ja sam presretan kaj sam dumpal 100% sve kaj sam imal malo prije airdropa. :))