Jakovp čet 30.4.2020 22:16
Srks kaže...

pronasao sam na oglasu ovu graficku za 550kn. Jeli to realno?

trenutno imam gtx960 2gb, jeli ovo dovoljan upgrade?

 Rubno. Provjeri karticu prije kupnje, možda je neka dobro izrudarena sa upitnim stanjem.

Srks čet 30.4.2020 22:48
Jakovp kaže...
Srks kaže...

pronasao sam na oglasu ovu graficku za 550kn. Jeli to realno?

trenutno imam gtx960 2gb, jeli ovo dovoljan upgrade?

 Rubno. Provjeri karticu prije kupnje, možda je neka dobro izrudarena sa upitnim stanjem.

U tome i jest problem..Ne mogu je provjeriti. Evo oglas, neaktivna je jer smo dogovorili da ce poslat u subotu: GTX LINK

Jakovp čet 30.4.2020 22:52
Srks kaže...
Jakovp kaže...
Srks kaže...

pronasao sam na oglasu ovu graficku za 550kn. Jeli to realno?

trenutno imam gtx960 2gb, jeli ovo dovoljan upgrade?

 Rubno. Provjeri karticu prije kupnje, možda je neka dobro izrudarena sa upitnim stanjem.

U tome i jest problem..Ne mogu je provjeriti. Evo oglas, neaktivna je jer smo dogovorili da ce poslat u subotu: GTX LINK

 To je iz riga.. E sad ako je ispravna nije problem, ali bilo bi dobro da bar ima koja prava slika. Ako ti 550 kn nije neki ogroman trošak, isplati se probati.

Srks čet 30.4.2020 22:57

a tako sam nekako i mislio.. A koji test da ga pitam da napravi i posalje? recimo da je normalni korisnik..

 

Vjerujem da je ovo preskupo: RX 590 8gb, negdje sam ovdje vidio da cim se kupi, ne moze se prodati za vise od pola..

Jakovp čet 30.4.2020 23:03
Srks kaže...

a tako sam nekako i mislio.. A koji test da ga pitam da napravi i posalje? recimo da je normalni korisnik..

 

Vjerujem da je ovo preskupo: RX 590 8gb, negdje sam ovdje vidio da cim se kupi, ne moze se prodati za vise od pola..

 Furmark, bar pol sata. 720p 0X msaa.

 

Da, ta rx590 je preskupa definitivno. 580 su malo slabije, a nađu se rabljene puno jeftinije. Zašto ne pogledaš neku koja je malo skuplja, tipa oko 700-800 kn a manje riskantna?

Srks čet 30.4.2020 23:10
Jakovp kaže...
Srks kaže...

a tako sam nekako i mislio.. A koji test da ga pitam da napravi i posalje? recimo da je normalni korisnik..

 

Vjerujem da je ovo preskupo: RX 590 8gb, negdje sam ovdje vidio da cim se kupi, ne moze se prodati za vise od pola..

 Furmark, bar pol sata. 720p 0X msaa.

 

Da, ta rx590 je preskupa definitivno. 580 su malo slabije, a nađu se rabljene puno jeftinije. Zašto ne pogledaš neku koja je malo skuplja, tipa oko 700-800 kn a manje riskantna?

 ubio sam se gledajuci.. Njega sam odma cim je stavio kontaktirao, i bio je korekt pa je zatvorio iako treba poslati postom. Neki bi ostavili ako sto lokalno uleti.. Fakat ne znam..

Vidjet cu da napravi test i posalje screenshot, pa saljem sliku(ako odradi),.. Ako ne, da otkazem?

Jakovp čet 30.4.2020 23:11
Srks kaže...
Jakovp kaže...
Srks kaže...

a tako sam nekako i mislio.. A koji test da ga pitam da napravi i posalje? recimo da je normalni korisnik..

 

Vjerujem da je ovo preskupo: RX 590 8gb, negdje sam ovdje vidio da cim se kupi, ne moze se prodati za vise od pola..

 Furmark, bar pol sata. 720p 0X msaa.

 

Da, ta rx590 je preskupa definitivno. 580 su malo slabije, a nađu se rabljene puno jeftinije. Zašto ne pogledaš neku koja je malo skuplja, tipa oko 700-800 kn a manje riskantna?

 ubio sam se gledajuci.. Njega sam odma cim je stavio kontaktirao, i bio je korekt pa je zatvorio iako treba poslati postom. Neki bi ostavili ako sto lokalno uleti.. Fakat ne znam..

Vidjet cu da napravi test i posalje screenshot, pa saljem sliku(ako odradi),.. Ako ne, da otkazem?

 

Ako prođe taj test bez rušenja i pregrijavanja i artefakata, onda su dobre šanse da je sve 5. Naravno nije garancija, jer je svaka aplikacija drukčija, ali nemoguće je sve testirati. 3dmark Time spy je isto super test za stabilnost.

Vader čet 30.4.2020 23:29
Jakovp kaže...
Srks kaže...

Zašto ne pogledaš neku koja je malo skuplja, tipa oko 700-800 kn a manje riskantna?

 Zakaj bi 700-800 kn značilo da je manje riskantno, osim kaj može još više novci spušiti?  Tolko trenutno kartica ni ne vrijedi ako je bez garancije.

Jakovp čet 30.4.2020 23:30
Vader kaže...
Jakovp kaže...
Srks kaže...

Zašto ne pogledaš neku koja je malo skuplja, tipa oko 700-800 kn a manje riskantna?

 Zakaj bi 700-800 kn značilo da je manje riskantno, osim kaj može još više novci spušiti?  Tolko trenutno kartica ni ne vrijedi ako je bez garancije.

 A bo, ipak je neka realnija cijena iako da, ovisi o stanju, modelu, starosti, garanciji itd. Vjerujem da bi se našlo i nešto s garancijom, ipak se te kartice još uvijek prodaju.

Srks sub 2.5.2020 10:06

Od ovoga za sad nista. Lik rekao poslat test, medjutim kako ne salje, sve vise sumnjam na neki scam..

 

u medjuvremenu, moze drugi savjet: rx 570 4gb za 500kn bez garancije, koristena za mining(3 mj) ili nova 590 8gb za cca 1600kn sa full garancijom.

Pod MOJ PC mozete vidjet komponente za ovu graficku..

zbog ove situacije, nekako mi garancija puno znaci.., a sve ovo slanje postom je macak u vreci.. ali opet ne bih htio preplatiti neku graficku..

CelticFrost sub 2.5.2020 10:49

Osobno ne bih uzimao RX 590. Kolega s foruma je prije par dana prodavao 1660 Ti za 1600kn. Možeš pokušati uloviti i GTX 1070 ili jednostavno 480/580, koja je 10ak % slabija, a platit ćeš (više nego) duplo manje. 

Srks sub 2.5.2020 11:05
CelticFrost kaže...

Osobno ne bih uzimao RX 590. Kolega s foruma je prije par dana prodavao 1660 Ti za 1600kn. Možeš pokušati uloviti i GTX 1070 ili jednostavno 480/580, koja je 10ak % slabija, a platit ćeš (više nego) duplo manje. 

 

mislis li da je garancija precijenjena tj da mi nije velik rizik uzet nesto polovno za 1600kn? dvoumim se izmedju jeftinog i prosjecnog bez garancije i skupljeg, malo jaceg ali sa garancijom..

 

Srks sub 2.5.2020 11:24
CelticFrost kaže...

Konkretno u slučaju navedene GTX 1660 Ti, preostala garancija je 2 godine. Može i ovce i novce.

 u tom slucajno, dobra cijena..

Srks sub 2.5.2020 13:02
Vader kaže...

Ne isplati se novo sad uzimati kad ima polovnih kartica po super cijenama

 potpuno se slazem da se ne isplati. Nego ne znam kolika je sansa da cu biti prevaren za neku graficku.. Najveci je problem sto nemam nacina testiranja, nego im samo vjerovat na rijec..

Ovom prvom sam poslao da mi napravi test i screenshota, i tu je nestao.. Evo cekam drugoga da napravi i posalje, pa da barem po necemu imam garanciju..

Mislim da je to nekako osnovno.. Sto meni znaci sto on napise da je sve ispravno. necu sigurno sjest u auto(traziti propusnicu zbog korone ) i ganjat prevaranta...