Tiger pon 3.2.2014 14:07

Super programčić.

Pokrenuo sam ga na Win 7 64 bita.

Sve je uredno našao.

Desnim klikom miša na pronađeni uređaj otvara se menu. Iz tog menua odabrao sam "Search for drivers" te mi je otvorio Browser i uz pomoć Googlea mi je predložio stranice za download drivera.

Jako zgodno. {#}

bbanelli pon 3.2.2014 23:00

Pozdrav svima,

 

prije svega, moram priznati da unatoc tome sto je komadic softvera (uglavnom - jer ne bi covjek vjerovao sto sve zivi na Internetu, na jednom vrlo poznatom stranom forumu su me optuzili da sam predobro napisan spam bot!?) dobro prihvacen sa svih strana i downloadi rastu iz dana u dan, nekako me najvise vesele domace pohvale (gdje bih izdvojiti i decke s PcEksperta gdje je sve nekako i pocelo prije koju godinu).

 

Ono sto sam samo zelio dodati a cini mi se nije spomenuto u samom tekstu je upravo ovo gore - dakle, postoji CLI nacin rada, koji takodjer omogucuje "onelinerski" pristup sadrzaju, a samim time i lakse baratanje u nekakvim automatiziranim skriptama i slicno. Doduse, priznajem da je output ruznjikav i nepraktican (ne jedan upit sam dobio da ga "prilagodim" formatu kakav zaista ima lspci(8)), pa se zaista na tome i radi, koliko mi ostale obaveze dopustaju.

 

Sto se tice nastavka razvoja, zaista je vrijeme da dodam multilanguage support (ako netko tko barata s opskurnim jezicima a zeli pripomoc, biljezim se sa stovanjem!) i jos dosta stvari; zapravo, kao jedan "obicni" vikend projektic, zapravo sam vrlo iznenadjen koliko ideja i znacajki jedan ovako maleni alat moze imati, a dobar dio dosao je sa strane korisnika i njihovih feedbackova. Jasno, ono sto krajnjeg usera vjerojatno i ne zanima je i vrlo izvjesno "prepisivanje" koda, pa se zaista nadam da ce PCI-Z biti jos bolji, brzi, manji, fleksibilniji, "izdasniji" i portabilniji u 1.3 verziji!

 

U svakom slucaju, hvala svima jos jednom na podrsci! :)

 

Pozdrav,

 

Bruno

Tiger ned 23.3.2014 14:20

Čist' ok program.

Na laptopu sam instaliravao Win7 64 bita i nije mi našao dva "unnamed" komada hardvera.

Pokrenuo sam  PCI-Z. Nakon što je izbacio prozor sa podacima o svakom pojedinom hardvareu, piknuo sam sa desnim kljikom miša na taj komad hardvera za koga mi nema drivera i iz menua odabrao "potraži uz pomoć browse-ra". Odmah mi se otvorio browser sa stranicom proizvođača tog konkretnog komada hardvera. Pick na "download driver" za 64 bit-ni OS i instalirao sam uspješno driver.

Sada mi pod "Device drivers" nema niti jednog "unknow" drivera {#}

bbanelli pon 17.7.2017 00:04

Pozdrav svima,

 

nakon (pre)dugo vremena, ponovno sam se malo vratio na razvoj PCI-Z i osim peglanja nekih dosta gadnih bugova i opcenitog poboljsanja koda (kad covjek vidi prije n godina sto je kucao, da si udari samar ili dva), stigla je i PCI-Z 2.0 verzija.

 

Mozda i najveca novost koju donosi ova verzija je validacija (verifikacija, compliance check, kako vam je drago), tj. mogucnost unosa vase PCI konfiguracije u online bazu; s osnovnom idejom da se stvori online baza verificiranih kombinacija PCI uredjaja, maticnih ploca, verzija BIOS-a i operativnih sustava. Takva baza bi trebala omoguciti korisnicima da provjere radi li na nekoj ploci n grafickih kartica, podrzava li odredjeni laptop i njegov BIOS neki WiFi karticu odnosno moze li se u Dell server natrpati sluzbeno nepodrzana HP RAID kartica (i sve ostale varijacije na temu, jasno). Online interpretacija te baze jos uvijek je WIP, ali nadam se da ce do kraja tjedna zazivjeti u punom ruhu (za sada je tu samo elementarni pregled).

 

Vise o svemu, naravno, na https://www.pci-z.com (i dalje potpuno besplatno i bez ikakvih reklama :))