Keso ned 16.7.2017 23:06

FastStone MaxView. Minimalistički, brz k'o munja, zumiraš klikom miša (prigodno i super-brzo), dodatne opcije ne smetaju na ekranu nego se pojavljuju kad mišem dođeš na rub ekrana (inovativno i dobro). Ne znam što bi više. ACDSee ima super algoritam za zoomiranje i točno prikazuje boje kad se podasi, ali je postao glomazan, trom i zbog toga neupotrebljiv, ko da pališ photoshop samo da pogledaš sliku, overkill.

gkelekov pon 17.7.2017 09:40
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

A kud ces veceg minimalnizma od ugrađenog Windows 10 preglednika slika (onog s UWP platforme). Radi, dobro radi.

Kolega neznaš ni sam koliko ti je ova izjava kontradiktorna. UWP i radi dobro ne ide skupa niti u jednoj rečnici, na bilo kojem jeziku.

hudo pon 17.7.2017 16:03

Od kada su zeznuli preglednik u Win 10 (otvorim prvu sliku u nekom folderu punom slika, nemogu ici na sljedecu/predhodnu sliku!), presao na ovaj ImageGlass i prezadovoljan! Brz i jednostavan, nadam se da ga nece usporidi sa naprednim featurima. 

Santana pon 17.7.2017 16:41
gkelekov kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

A kud ces veceg minimalnizma od ugrađenog Windows 10 preglednika slika (onog s UWP platforme). Radi, dobro radi.

Kolega neznaš ni sam koliko ti je ova izjava kontradiktorna. UWP i radi dobro ne ide skupa niti u jednoj rečnici, na bilo kojem jeziku.

 tocno tak, to je valjda najgori preglednik slika koji sam ikad vidio 

skank666 pon 17.7.2017 16:45
hudo kaže...

Od kada su zeznuli preglednik u Win 10 (otvorim prvu sliku u nekom folderu punom slika, nemogu ici na sljedecu/predhodnu sliku!), presao na ovaj ImageGlass i prezadovoljan! Brz i jednostavan, nadam se da ga nece usporidi sa naprednim featurima. 

 Hm. Kod mene nije tako, normalno mi šalte slike kad otvorim neku random u nekom folderu... Možda zbog creators updatea, ne znam. Koristim taj UWP jer mi je skroz OK, brz i ima neko rudimentalno uređivanje slika koje je za moje potrebe skroz OK.

ZovemseZoranidolazimizRijeke pon 17.7.2017 18:26
gkelekov kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

A kud ces veceg minimalnizma od ugrađenog Windows 10 preglednika slika (onog s UWP platforme). Radi, dobro radi.

Kolega neznaš ni sam koliko ti je ova izjava kontradiktorna. UWP i radi dobro ne ide skupa niti u jednoj rečnici, na bilo kojem jeziku.

 

To naravno mozes potkrepiti dokazima? ;-)

 

 

Santana kaže...
gkelekov kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

A kud ces veceg minimalnizma od ugrađenog Windows 10 preglednika slika (onog s UWP platforme). Radi, dobro radi.

Kolega neznaš ni sam koliko ti je ova izjava kontradiktorna. UWP i radi dobro ne ide skupa niti u jednoj rečnici, na bilo kojem jeziku.

 tocno tak, to je valjda najgori preglednik slika koji sam ikad vidio 

 

Bit ce da si testirao vrlo mali broj preglednika slika ;-)

 

drag uto 25.7.2017 12:17
Arto kaže...

Super minimalistički preglednik slika, ali sam se na kraju ipak vratio na irfana, jer ovo čudo nema gotovo nikakvih mogućnosti uređivanja.

 Ja koristim Irfana uglavnom za (copy/paste/crop selection/saveas) namjenu sto radi vrlo dobro i brzo dok mi pregledanje slika preko njega nikad nije sjelo, na pocetku zbog iritantne crvene ikonice po svim slikama kad bi ga stavio kao default otvaraca a kasnije sam se vratio na obicni win preglednik.

 

Zapravo glavna funkcija koju ocekujem od viewera je da snimi zarotiranu sliku u novi polozaj kad pređem na drugu.

 

Za manevriranje s velikim brojem slika u pravilu koristim file manager (Dopus) u dual display + viewer pane. (odlican i za grupno brzo resajzanje, konvertiranje i smanjivanje veličine slika npr. za mail ili web)

gkelekov uto 25.7.2017 22:22
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
gkelekov kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

A kud ces veceg minimalnizma od ugrađenog Windows 10 preglednika slika (onog s UWP platforme). Radi, dobro radi.

Kolega neznaš ni sam koliko ti je ova izjava kontradiktorna. UWP i radi dobro ne ide skupa niti u jednoj rečnici, na bilo kojem jeziku.

 

To naravno mozes potkrepiti dokazima? ;-)

Dokazi?

Uključi malo mozak, pogleda malo review-ove po netu i... Ma probaj sam... UWP aplikacije su teško smeće i najveće sranje od kad postoji Microsoft.

 

Sve ovo sljedeće je mjereno na Rog751 s 480GB SSD-om:
- Jedan UWP kalkulator se starta 1 sekundu i zauzme 20+ MB (koji k*** bi kalkulator trebao 20MB memorije, nije mi stvarno jasno), dok isti win32, dobri stari Calc je zauziamo 2.8MB i otvarao se trenutno.
- Mail UWP se otvara preko 10 sekundi i zauzima oko 280MB, Outlook Express se otvara ispod 2 sec i zauzima 32 MB. Da ne pričam da je kudikamo produktivniji i lakše je podesiti filtere i sve što hoćeš na njemu.
- Fotografije UWP smeće se otvara 3 sekunde i zazima točno 101 MB memorije. Windows Photo Viewer otvara se za 1 sekundu i zazima 21 MB.

 

Mogu tako nabrajati do jutra.

 

I sad ćeš reći ali boli me briga za ram. Možda, no ako nešto radi dobro, zašto bi mi pristali na lošije?

skank666 uto 25.7.2017 22:26
gkelekov kaže...

Dokazi?

Uključi malo mozak, pogleda malo review-ove po netu i... Ma probaj sam... UWP aplikacije su teško smeće i najveće sranje od kad postoji Microsoft.

 

Sve ovo sljedeće je mjereno na Rog751 s 480GB SSD-om:
- Jedan UWP kalkulator se starta 1 sekundu i zauzme 20+ MB (koji k*** bi kalkulator trebao 20MB memorije, nije mi stvarno jasno), dok isti win32, dobri stari Calc je zauziamo 2.8MB i otvarao se trenutno.
- Mail UWP se otvara preko 10 sekundi i zauzima oko 280MB, Outlook Express se otvara ispod 2 sec i zauzima 32 MB. Da ne pričam da je kudikamo produktivniji i lakše je podesiti filtere i sve što hoćeš na njemu.
- Fotografije UWP smeće se otvara 3 sekunde i zazima točno 101 MB memorije. Windows Photo Viewer otvara se za 1 sekundu i zazima 21 MB.

 

Mogu tako nabrajati do jutra.

 

I sad ćeš reći ali boli me briga za ram. Možda, no ako nešto radi dobro, zašto bi mi pristali na lošije?

 Tebi komp ne radi kako treba... Sve sam ovo probao i otvara instantno te "smeće" aplikacije.

gkelekov ned 30.7.2017 22:17
skank666 kaže...
gkelekov kaže...

Dokazi?

Uključi malo mozak, pogleda malo review-ove po netu i... Ma probaj sam... UWP aplikacije su teško smeće i najveće sranje od kad postoji Microsoft.

 

Sve ovo sljedeće je mjereno na Rog751 s 480GB SSD-om:
- Jedan UWP kalkulator se starta 1 sekundu i zauzme 20+ MB (koji k*** bi kalkulator trebao 20MB memorije, nije mi stvarno jasno), dok isti win32, dobri stari Calc je zauziamo 2.8MB i otvarao se trenutno.
- Mail UWP se otvara preko 10 sekundi i zauzima oko 280MB, Outlook Express se otvara ispod 2 sec i zauzima 32 MB. Da ne pričam da je kudikamo produktivniji i lakše je podesiti filtere i sve što hoćeš na njemu.
- Fotografije UWP smeće se otvara 3 sekunde i zazima točno 101 MB memorije. Windows Photo Viewer otvara se za 1 sekundu i zazima 21 MB.

 

Mogu tako nabrajati do jutra.

 

I sad ćeš reći ali boli me briga za ram. Možda, no ako nešto radi dobro, zašto bi mi pristali na lošije?

 Tebi komp ne radi kako treba... Sve sam ovo probao i otvara instantno te "smeće" aplikacije.

Instantno je relativan pojam. Meni je instanto kada sam otpustio tipku miša da je startano, a u okladu od 10000kn da ti ne otvara instantno...
Drugo komp radi super, jedino računalo za koje mogu reći da "radi" onako kako očekujem, no za razliku od tebe moji Windowsi su samo 1-2 startali ta UWP smeća, pa ih nisu niti precachirali (zato ti se otvara brzo)...

skank666 pon 31.7.2017 00:04
gkelekov kaže...

Instantno je relativan pojam. Meni je instanto kada sam otpustio tipku miša da je startano, a u okladu od 10000kn da ti ne otvara instantno...
Drugo komp radi super, jedino računalo za koje mogu reći da "radi" onako kako očekujem, no za razliku od tebe moji Windowsi su samo 1-2 startali ta UWP smeća, pa ih nisu niti precachirali (zato ti se otvara brzo)...

Mda... Osim kalkulatora ne koristim nijednu UWP... Jesu se precachirali ili ne, ne znam ni nije me briga - otvara ih instantno. Dokaz https://youtu.be/KgucHq1ajH4