Sil ned 8.9.2013 19:22

Odličan program. Saznao sam za njega baš na bugu. Evo, uredno sam napravio backup dokumenata, slika, maila... Nedavno mi se baš pokvario disk na kojem sam imao bitne podatke. Na svu sreću, par tjedana ranije sam ručno odradio backup, tj. kopiranje na eksterni disk. Ovaj program će mi to odrađivati automatski na dnevnoj bazi. Super je što ne kopira sve ponovo već samo izmjenjene i nove datoteke. Može se označiti i da obriše datoteke koje više ne postoje na izvoru. Ima sve što mi treba za sad.

siketa pon 9.9.2013 15:44
ivanv000 kaže...

Ne može uraditi backup cijelog diska pa zbog toga i nije baš od neke koristi {#}

Naravno, pročitaj što piše na dnu stranice..."FBackup is a free data backup software, it is not recommended for full system backup (disk image backups)."

Sil kaže...

Super je što ne kopira sve ponovo već samo izmjenjene i nove datoteke.

Hmmmm.....jesi li siguran?

http://www.fbackup.com/forum/incremental-or-differential-backup-t65.html

 

Da li se nešto promijenilo u v5?

BlueMax pon 9.9.2013 16:21
siketa kaže...

Hmmmm.....jesi li siguran?

http://www.fbackup.com/forum/incremental-or-differential-backup-t65.html

 

Da li se nešto promijenilo u v5?

Da, ja sam siguran.

 

Jutros u 9 scheduled backup.

 

Analyzing backup data - 5611 files

 

Analyzing data to backup - 61 files

 

1 ... 10.... 50 ...100% - backup finished

 

1 ... 10.... 50 ...100% - backup tested - OK

 

Za 2 minute gotovo, na NAS backupirani samo fajlovi koji su dozivjeli izmjene od zadnjeg scheduled backupa.

 

Radi ko sat a mukta :)

 

Svaka cast Rumunjima.

Keso pet 13.9.2013 01:26

Nisam probao FBackup, ali zvuči prilično dobro, pogotovo ako je jednostavan za korištenje. Ja koristim FreeFileSync koji radi bolje od svega što sam vidio (kopira samo razlike, kopira datoteke u uporabi, zna nastaviti gdje je stao, brz je za ne vjerovati), ali neiskusni korisnik bi se mogao mučiti sa scheduliranjem kroz windows scheduler. Još jedan jako dobar alat, ali u klasi komandno-linijskih, je ROBOCOPY - nezamjenjiv za administratore. Pouzdano, brzo, savršeno. Ali nema GUI :)

Tako da ispada da je taj FBackup za manje iskusne korisnike savršeno rješenje.

ridealong ned 17.12.2017 22:17
BlueMax kaže...

 

Radi ko sat a mukta :)

 

Svaka cast Rumunjima.

 Nema druge teme o FBackupu, pa da malo komentiram ovdje.

 

FBackup koristim godinama jer je preporučen na BUG-ovom forumu.

 

Trenutno verziju 7.1.

 

Program ne mogu pohvailiti jer zbog nekog razloga prestane syncati fileove na externi hdd. To sam prije dosta mjeseci saznao na jako ružan način - očekujući da će fileovi biti backupirani, a nisu bili.

 

I sada mi se ponavlja ista priča.

 

Nepouzdan softver. Tražim novi iste namjene.