Daliboris pon 28.8.2017 11:30
Father_Dougal kaže...
Daliboris kaže...

 NE! , jer ...

 

Ljudi su skloniji da čine pogreške , nego programi.

Bubnuo i ostao živ :)

 Biti će da ti vjeruješ da si bezgrješan??? Da ti samo znaš kako su ljudi aljkavi , a za program je ipak mala šansa da se zblesira i to višekratno , pa da se ostane bez podataka. Vidi samo šta se desilo HAVCu.

Father_Dougal pon 28.8.2017 12:40
Daliboris kaže...

 Biti će da ti vjeruješ da si bezgrješan??? Da ti samo znaš kako su ljudi aljkavi , a za program je ipak mala šansa da se zblesira i to višekratno , pa da se ostane bez podataka. Vidi samo šta se desilo HAVCu.

Ja o tome ne znam ništa osim ono malo što sam pročitao na internetu.

Daliboris pon 28.8.2017 22:37
Father_Dougal kaže...
Daliboris kaže...

 Biti će da ti vjeruješ da si bezgrješan??? Da ti samo znaš kako su ljudi aljkavi , a za program je ipak mala šansa da se zblesira i to višekratno , pa da se ostane bez podataka. Vidi samo šta se desilo HAVCu.

Ja o tome ne znam ništa osim ono malo što sam pročitao na internetu.

 Automatizacija uvjek bolja od ručne metode. Čak ni NAS nije sigurnost , šta je HAVC dobro pokazao. Dobro je imati i ručnu , i automatsku metodu zajedno , a ako nemože , ja biram automatsku jer je manja šansa da greška dođe od kompjturao nego od čovijeka.

Father_Dougal pon 28.8.2017 22:42
Daliboris kaže...

Ja o tome ne znam ništa osim ono malo što sam pročitao na internetu.

 Automatizacija uvjek bolja od ručne metode. Čak ni NAS nije sigurnost , šta je HAVC dobro pokazao. Dobro je imati i ručnu , i automatsku metodu zajedno , a ako nemože , ja biram automatsku jer je manja šansa da greška dođe od kompjturao nego od čovijeka.

Mislio sam na ono što se desilo HAVCu.

Daliboris pon 28.8.2017 22:47
Father_Dougal kaže...
Daliboris kaže...

Ja o tome ne znam ništa osim ono malo što sam pročitao na internetu.

 Automatizacija uvjek bolja od ručne metode. Čak ni NAS nije sigurnost , šta je HAVC dobro pokazao. Dobro je imati i ručnu , i automatsku metodu zajedno , a ako nemože , ja biram automatsku jer je manja šansa da greška dođe od kompjturao nego od čovijeka.

Mislio sam na ono što se desilo HAVCu.

 E , to je bio spoj ljudske greške na automatici. Ne održavanje automatike (profi-NAS nabavljen sa javne nabave , itd itd) zbog ljudskog ne znanja dovodi do greške. Zato i kažem da je najbolja metoda , iskusni informatički stručnjak koji radi ručno , a uzto automatika koja radi neovisno od informatičara jer je sigurnije da neće zakazati.

Father_Dougal pon 28.8.2017 23:52
Daliboris kaže...

 E , to je bio spoj ljudske greške na automatici. Ne održavanje automatike (profi-NAS nabavljen sa javne nabave , itd itd) zbog ljudskog ne znanja dovodi do greške. Zato i kažem da je najbolja metoda , iskusni informatički stručnjak koji radi ručno , a uzto automatika koja radi neovisno od informatičara jer je sigurnije da neće zakazati.

Oprosti, no informatički stručnjak, kako su to lijepo naveo, neće ručno raditi backup, već će automatizirati proces. Ručno može eventualno provjeriti logove.

Nisam siguran da razumiješ proces.

Daliboris uto 29.8.2017 00:16
Father_Dougal kaže...
Daliboris kaže...

 E , to je bio spoj ljudske greške na automatici. Ne održavanje automatike (profi-NAS nabavljen sa javne nabave , itd itd) zbog ljudskog ne znanja dovodi do greške. Zato i kažem da je najbolja metoda , iskusni informatički stručnjak koji radi ručno , a uzto automatika koja radi neovisno od informatičara jer je sigurnije da neće zakazati.

Oprosti, no informatički stručnjak, kako su to lijepo naveo, neće ručno raditi backup, već će automatizirati proces. Ručno može eventualno provjeriti logove.

Nisam siguran da razumiješ proces.

 Automatizirati će proces i ručno ga obavljati da ne bi došlo do mogućnosti pogreške. Svako tko mari za dodatnu sigurnost (tamo gdje se radi sa osjetljivim podatcima --banke , knjigovođe , itd) raditi će na takvoj duploj sigurnosti. Više posla , ali i viša sigurnost.