Komentari Osobnog stava

“Mr. Robot”, serija koju je Amerika rado gledala

Vezano uz: “Mr. Robot”, serija koju je Amerika rado gledala

Igor101 uto 10.11.2015 13:19

Ja nisam stigao dalje od prve epizode uz nabolje namjere i ogroman trud. To je toliko "pretenciozno sranje" (kako je vec receno u prvom komentaru) da mi je slabo bilo. Kad temelje pricu na nekakvom realnom prikazu "hackiranja" a to naprave toliko lose (od kad IP adresse idu do .357?!?), pa do tog "koda" koji nema veze s nicim onda su mogli barem naci nekog konzultanta da im to napravi kak treba, ili barem pregleda kaj su graficari radili kad su slagali te scene. A prica je ubi boze konglomerat svih mogucih vec vidjenih steteotipa i prica od Matrixa do Fight Cluba. Npr, za E-corp bas nisu morali biti toliko doslovni niti s "evil" a niti kopirati logo Enrona. Ono, malo suptilnije ako moze. Anyway, loooose do bola. E da, glavni glumac ocajno i neuvjerljivo glumi.

kowach uto 10.11.2015 13:29

Ja ne znam o čemu vi tu pričate. Ni jedna druga serija/film nema nema realniji prikaz onoga što se događa na crnim ekranima u mr. Robotu. Pokreću prave linux komande, to se rijetko gdje može vidjeti.

Zeljko B uto 10.11.2015 13:32

Hvala autoru teksta. Opet ću pogledati 'Mr.Robot' s ovim elementima opažanja.

 

Nisam kliknuo TD ljudima koji svoje mišljenje izražavaju kao seljačine ('seljak' je sasvim dostojanstven pojam, 'seljačina' nije), poštujem što imaju drugačije mišljenje.

 

Osim mnogih solidnih elemenata mene neobično privlači razmišljanje glavnog lika. Isto mi se događalo i s Dexterom, njegov dijalog u glavi (monolog je nešto drugo), promišljanja izrečena kao naracija u seriji. Sve je to puno dublje zamišljeno i odrađeno nego mi mislimo kad gledamo neku temu kao temu. I jako mi se sviđa Eliotov vojni ruksak, i to ima smisla 

Canis uto 10.11.2015 13:56

Ja ne znam da li je ikada išta u povijesti svijeta postojalo a da nije bilo posrano ovdje u Hrvatistanu. Ali ok, svakom svoje, serija je odlično prihvaćena na svim kontinentima, kupuju je televizije i dila se po torrentima na veliko, meni je vrlo originalna i jedva čekam nove nastavke. Pozz

Chaky uto 10.11.2015 14:44
Igor101 kaže...

Ja nisam stigao dalje od prve epizode uz nabolje namjere i ogroman trud.

Stvarno si ulozio ogroman trud (cca 40min), te na osnovu desetine (1/10) uspio zakljuciti da je "pretenciozno sranje".

Respect!

 

Da si bar odgledao 5-6 epizoda, mozda bi post imao neku legitimnost.

volegradele uto 10.11.2015 20:25
Canis kaže...

Ja ne znam da li je ikada išta u povijesti svijeta postojalo a da nije bilo posrano ovdje u Hrvatistanu. Ali ok, svakom svoje, serija je odlično prihvaćena na svim kontinentima, kupuju je televizije i dila se po torrentima na veliko, meni je vrlo originalna i jedva čekam nove nastavke. Pozz

 Boli me K. za cili svit,koje su to sheme,pa pogledaj taj svit na šta lići,ne hvala sasvim mi je dobro i ovako!!

I btw serija mi nije nešto,ali to sam samo ja,ne cili svit!!

Igor101 sri 11.11.2015 21:48
Chaky kaže...
Igor101 kaže...

Ja nisam stigao dalje od prve epizode uz nabolje namjere i ogroman trud.

Stvarno si ulozio ogroman trud (cca 40min), te na osnovu desetine (1/10) uspio zakljuciti da je "pretenciozno sranje".

Respect!

 

Da si bar odgledao 5-6 epizoda, mozda bi post imao neku legitimnost.

 

Ma da! I ovih 40 minuta nikad necu dobiti nazad. Steta vremena. 

ZeljkoI čet 12.11.2015 08:00

Meni se cini da stereotipi dizu uvjerljivost serije a ne spustaju je i to sam i napisao. Da imas nesto neocekivano, moras teren pripremiti necim ocekivanim, makar to bile i predrasude. To je serija, to je zabava. Takav je i Borgen i sve ostale serije, moraju biti sapunice barem donekle. Cesto sapunice gledaju i oni koje sapunice zivciraju. Cini mi se da je tako i s nekim komentatorima ovdje, preziru al su pogledali. Nista cudno, tako se odmaramo i zabavljamo, nije to studij

Entry Point čet 12.11.2015 08:16
Igor101 kaže...

Ja nisam stigao dalje od prve epizode uz nabolje namjere i ogroman trud. To je toliko "pretenciozno sranje" (kako je vec receno u prvom komentaru) da mi je slabo bilo. Kad temelje pricu na nekakvom realnom prikazu "hackiranja" a to naprave toliko lose (od kad IP adresse idu do .357?!?), pa do tog "koda" koji nema veze s nicim onda su mogli barem naci nekog konzultanta da im to napravi kak treba, ili barem pregleda kaj su graficari radili kad su slagali te scene. A prica je ubi boze konglomerat svih mogucih vec vidjenih steteotipa i prica od Matrixa do Fight Cluba. Npr, za E-corp bas nisu morali biti toliko doslovni niti s "evil" a niti kopirati logo Enrona. Ono, malo suptilnije ako moze. Anyway, loooose do bola. E da, glavni glumac ocajno i neuvjerljivo glumi.

 Imali su vrhunskog konzultanta i metode koje su prikazane u seriji su skoro pa real world examples. To što ti nemaš pojma kako se to radi, to je tvoj problem.

 

Posebno me veselilo vidjeti Kenedy-ev SET u seriji.

 

Što se tiče IP adresa, naravno da nisu realne, kao što nisu ni telefonski brojevi realni. Kako bi bilo da neki klinac ruje po nekoj IP adresi koja je slučajno IP adresa tvojeg server-a, a ovi u seriji su je stavili onako random. Zato i svi telefoni u filmovima i serijama počinju sa 5555 jer takvi brojevi ne postoje.

 

Ostatak tvojeg posta je tvoj subjektivni dojam i kao takav ne mogu komentirati.

mjamoon ned 15.11.2015 01:07

Ajme, u zivotu nisam procitao nakaradniji opis serije. Sve puno spoilera. Pa ovo je dno dna.
I da... kakvi crni anonymusi? Iz koje rupetine je autor uspio izvuci anonymuse.
Sama recenica "anonymusi su ocijenili" je toliko u suprotnosti sa definicijom anonymusa kao cyber entiteta da je jednostavno sramotno da netko tko pise takve nebuloze moze proci pod IT novinara. Toliko duboko nepoznavanje materije... boli me glava... laku noc...

KIKI3ooo ned 15.11.2015 12:42

Serija posuđuje elemente iz Matrixa i Fight kluba što je već rečeno. Posuđuje elemente i iz Dextera što je također već rečeno, to su njegovi monolozi, jer dialog je razgovor između 2 osobe...

Mene osobno ovi filmovi i serije nisu dovoljno zasitile i pozdravljam ideju kojom se bavi Mr.Robot. Ok je.

Loše strana je što serija ima drogu kao side story. Može bit insteresantno što on povuće morfij (da, heroin i njegova blaža verzija morfij se ne moraju u organizam unositi samo intravenozno, već ga se može šmrkati pa čak i pušiti - nije sve što se vuče i bijele boje koka) ali oni o toga čine cijelu priču. Mislim koga interesiraju dileri i narkomani u ovoj seriji?

Osim toga, u seriji ima i nasilja, homoseksualizma, drog i perverzija - a to je standardni dio svih serija danas. Potpuno nepotrebni elementi ali eto, valjda je to nekome zanimljivo kad je netko "peder" i kad se ljudi tuču, ili žena koju napaljuje gušenje. Umjesto da side story bude kako on iskorištava svoj skill za borbu protiv kriminala i općenito pomaganje ljudima tako da otkriva tajne provaljujući u Face i Gmail itd.

Ukratko, nakon prve epizode sam mislio da će ovo biti najbolja serija u životu, ali na kraju nije ispala baš nešto.

Zoidberg sri 18.11.2015 10:15

Inace za sve hakare koji su dislajkali moj prvi komentar:

probajte bruteforcati login u Gmail pa mi recite kako vam je to proslo. Cak ako je pwd jednostavni 3clani  podskup od 20 rijeci, a ne neki random niz charachtera.

segregator čet 19.11.2015 15:53
Igor101 kaže...

Ja nisam stigao dalje od prve epizode uz nabolje namjere i ogroman trud. To je toliko "pretenciozno sranje" (kako je vec receno u prvom komentaru) da mi je slabo bilo. Kad temelje pricu na nekakvom realnom prikazu "hackiranja" a to naprave toliko lose (od kad IP adresse idu do .357?!?), pa do tog "koda" koji nema veze s nicim onda su mogli barem naci nekog konzultanta da im to napravi kak treba, ili barem pregleda kaj su graficari radili kad su slagali te scene. A prica je ubi boze konglomerat svih mogucih vec vidjenih steteotipa i prica od Matrixa do Fight Cluba. Npr, za E-corp bas nisu morali biti toliko doslovni niti s "evil" a niti kopirati logo Enrona. Ono, malo suptilnije ako moze. Anyway, loooose do bola. E da, glavni glumac ocajno i neuvjerljivo glumi.

 

Da si malo upućen u temu, znao bi da je pravilo da se IP adrese u serijama/filmovima NAMJERNO stavljaju

nerealnim, isto kao i brojevi telefona, kako se ne bi nekoga bez veze uvalilo u probleme

MrBlc pet 20.11.2015 21:46
KIKI3ooo kaže...

Serija posuđuje elemente iz Matrixa i Fight kluba što je već rečeno. Posuđuje elemente i iz Dextera što je također već rečeno, to su njegovi monolozi, jer dialog je razgovor između 2 osobe...

 A ima i elemente Pernar + Anonymousi :-P

Zeljko B čet 31.12.2015 12:59
KIKI3ooo kaže...

Loše strana je što serija ima drogu kao side story. 

 

 Autor članka je i spomenuo da je autor serije namjerno napravio Eliota tako da ga se ne može voljeti cijelim srcem. I meni smeta droga u svemu tome, ali sam taj šok već preživio kad smo se "zaklinjali" u 'Nirvanu' i grafiti išli nešto kao "Cobain is God!" i onda saznaš da je glazbeni prodigy Kurt bio na heroinu kao na Čokolinu...  Odnos kreativnosti i ovisnosti mi je donekle jasan, ali odnekle totalno ne kužim... (Beethoven, Aldous Huxley, Edgar Allen Poe, Dostoevsky, Hemingway). Tako da... mislim da je u Mr.Robot droga tu namjerno s tom notom da prikaže i takvu ličnost, a i nije jedina ekranizacija nekoga tko je u filmu "I'm on the wrong side of heaven, and the righteous side of hell" (Five Finger Death Punch 'Wrong Side of Heaven').