syncmaster245b pon 4.5.2020 16:12
DarthMarkus kaže...
 

Samo što će i ovo debili okrenit na teoriju zavjere.

 

 

 Pa to je gotovo pa sigurno!

 

I u tome lezi cijeli problem. Umjesto pojacane edukacije, organiziranja tribina....ide se cenzurom koja u konacnici nikada nista nije dobro donijela.

 

U nekoj temi davno na ovom forumu sam napisao, kako antivaxeri su dobili ovoliki zamah upravo radi nacina prema kako se mainstream odnosio sa njima.

 

Ja se ne sjecam niti jedne jave tribine gdje je netko iz farmaceutskih tvrtki dosao i pokusao objasniti zasto cjepiva su sigurna ili mozda ono najvaznije objasniti ljudima njihove nedoumice.

 

Ako nam 45 minutni dokumentarac moze objasniti teoriju relativiteta, ne vidim razlog zasto neki strucnjak ne bi mogao barem poljuljati stajalista dobroj vecini onih normalnih ljudi koji su uvuceni u vrtlog histerije.

 

Jednom kad nestane brojcane podrske, nestati ce i pokreta koji ozbiljno ugrozava zdravlje cjelokupnih populacija.

nikonja pon 4.5.2020 16:14

Najgore je što stoki koja ljepi te YT linke nemožeš nikako objasnit da 99% tih koji objavljuju te filmiće to rade isključivo samo zbog klikova na kojima zarađuju. I što je to što objavljuju luđe u teorijama zavjera ima više klikova.

Al đaba.... al povezat Coronu, 5G i Bill Gatesa mi ni u najluđim snovima nebi palo na pamet. Čudo da nisu kemtrejlzima špricali koronu preko cilog svita i onda je sa 5G signalom "aktivirali"

 

Cro0707 pon 4.5.2020 16:16

Boli me q za njega i za ostale koji se bave sličnim temama ali moje je mišljenje da treba postojati sloboda govora gdje svatko može reći što hoće a ostali neka sami prosude kome će vjerovati a to sad (dokazano) više nije tako.

syncmaster245b pon 4.5.2020 16:21
Cro0707 kaže...

Boli me q za njega i za ostale koji se bave sličnim temama ali moje je mišljenje da treba postojati sloboda govora gdje svatko može reći što hoće a ostali neka sami prosude kome će vjerovati a to sad (dokazano) više nije tako.

 To je tocno u idealnom svijetu.

 

Nazalost mi svijet mjerimo prema vlastitim stajalistima i ponekada nam je tesko za pojmiti da postoji ljudi koji ne razmisljaju kriticki.

 

Uvijek, ali uvijek, kada god sam usao u drustvu u neku raspravu po slicnim temema, sve se uvijek svelo na nedostatak edukacije.

 

Ne toliko radi "bubanja" cinjenica na pamet, nego radi kritickog razmisljanja kojem veci stupanj edukacije apsolutno doprinosi.

DarthMarkus pon 4.5.2020 16:24
Cro0707 kaže...

Boli me q za njega i za ostale koji se bave sličnim temama ali moje je mišljenje da treba postojati sloboda govora gdje svatko može reći što hoće a ostali neka sami prosude kome će vjerovati a to sad (dokazano) više nije tako.

 Sloboda govora snosi i odgovornost.

 

Teoretičari zavjera nemaju osjećaja za potonju.

mbaksa pon 4.5.2020 16:37
syncmaster245b kaže...
Ako nam 45 minutni dokumentarac moze objasniti teoriju relativiteta, ne vidim razlog zasto neki strucnjak ne bi mogao barem poljuljati stajalista dobroj vecini onih normalnih ljudi koji su uvuceni u vrtlog histerije.

Ne vidiš zato jer nemaš teoretičarsko-zavjenički um. Pazi foru - da imaju racionalni um, ne bi bili teoretičari zavjera!

 

Dakle, takvim ljudima ne možeš edukacijom poljuljati stajališta, jer oni to ne smatraju edukacijom, nego dezinformiranjem.

Yuda pon 4.5.2020 16:41
Cro0707 kaže...

Boli me q za njega i za ostale koji se bave sličnim temama ali moje je mišljenje da treba postojati sloboda govora gdje svatko može reći što hoće a ostali neka sami prosude kome će vjerovati a to sad (dokazano) više nije tako.

 IMHO nitko mu nije zabranio pristup internetu, izdavačima, ... dakle on i dalje ima potpunu slobodan iznositi svoje bedastoće. E sad, druga je stvar što na neka mjesta više nije dobrodošao. A to IMHO nema veze sa cenzurom, to je više osobni odabir ljudi koji vode PRIVATNE platforme. Može on ko raznorazni svjedoci i mesije ići od vrata do vrata i tako širiti svoj nauk i nitko ga neće cenzurirati.

I kad mu neko zalupi vrata pred nosom, to nije cenzura, već sloboda izbora.

syncmaster245b pon 4.5.2020 16:45
mbaksa kaže...

Ne vidiš zato jer nemaš teoretičarsko-zavjenički um. Pazi foru - da imaju racionalni um, ne bi bili teoretičari zavjera!

 

Dakle, takvim ljudima ne možeš edukacijom poljuljati stajališta, jer oni to ne smatraju edukacijom, nego dezinformiranjem.

 Uffff, ne bih bas to toliko pojednostavio.

 

Ako konkretno gledamo antivaxerski pokret, rijec je gotovo uvijek o roditeljima koji su zabrinuti za djecu. Dakle, subjektivan dojam je snazno prisutan sa kojim se mgu poistovjetiti.

 

S druge strane, naprasna cenzura (da li uopce postoji drugi oblik) je u konacnici kontraproduktivan.

Pogotovo u doba interneta, gdje informacije ( pa cak i one posve netocne) je tesko sakriti.

 

Usudio bih se to usporediti sa numerologijom. Ako dovoljno jako kopas uvijek ces doci do rezultata kojeg si htio vidjeti i sukladno tome protumaciti znacenje.

 

 

 

mbaksa pon 4.5.2020 16:45
Yuda kaže...
IMHO nitko mu nije zabranio pristup internetu, izdavačima, ... dakle on i dalje ima potpunu slobodan iznositi svoje bedastoće. E sad, druga je stvar što na neka mjesta više nije dobrodošao. A to IMHO nema veze sa cenzurom, to je više osobni odabir ljudi koji vode PRIVATNE platforme. Može on ko raznorazni svjedoci i mesije ići od vrata do vrata i tako širiti svoj nauk i nitko ga neće cenzurirati.

Prvi odlomak u članku o cenzuri na vikipedijii se ne slaže s tobom:

Censorship is the suppression of speech, public communication, or other information, on the basis that such material is considered objectionable, harmful, sensitive, or "inconvenient."[2][3][4] Censorship can be conducted by governments,[5] private institutions, and other controlling bodies.

Aldo pon 4.5.2020 16:45

krajnje licemjerno... uostalo ako ameri uspiju pogurati svoju "istinu", teorija zavjere o virusu iz wuhanskog laboratorija, će postati ultimativna istina.

Što s onima koji to od početka tvrde i zbog toga su pretrpjeli cenzuru? 

 

NiDJO7Z7 pon 4.5.2020 16:48
dabar_solta_V2 kaže...

da bar oće banat one male youtube kanale ko balkan ufo i slicno, jadnici zive od tuđeg straha.

 

Zakaj Balkan ufo? To nije kanal koji propagira teorije urota i razne gluposti kao ostali kanali sa takvom tematikom na našem govornom podrucju. 

 

syncmaster245b pon 4.5.2020 16:49
Aldo kaže...

krajnje licemjerno... uostalo ako ameri uspiju pogurati svoju "istinu", teorija zavjere o virusu iz wuhanskog laboratorija, će postati ultimativna istina.

Što s onima koji to od početka tvrde i zbog toga su pretrpjeli cenzuru? 

 

 Ameri sve manje postaju mjerilo za provjerene informacije.

 

Doslovno se ravnaju onom Goebelsovom "sto puta ponovljena laz postaje istina"

 

Sjetimo se samo WMD-a i Sadam Husseina (primjer iz bliskije proslosti)

Ajar pon 4.5.2020 16:56

slažem se (uglavnom sam sa sobom) da je ukidanje ovakvih računa glupo jer je takav (jednako glup) sadržaj posljedica a ne uzrok. mudrije je iz broja pregleda, pretplatnika i komentara izvlačiti socio-demografske, psihološke, psihijatrijske, ekonomske i ine podatke, pretvoriti ih u informacije i pametno iskoristiti (u ekonomiji, edukaciji, znanstvenom radovlju o mentalnim poremećajima i tome različito). mi iz guštersko-masonske stranke hladnokrvnih staroliberalnih neokonzervativaca za skrivanje neistine o nlo-ima i epskim demijama (GMSHSNZSNONUED) znamo kako. 

mbaksa pon 4.5.2020 16:57
syncmaster245b kaže...
mbaksa kaže...

Ne vidiš zato jer nemaš teoretičarsko-zavjenički um. Pazi foru - da imaju racionalni um, ne bi bili teoretičari zavjera!

 

Dakle, takvim ljudima ne možeš edukacijom poljuljati stajališta, jer oni to ne smatraju edukacijom, nego dezinformiranjem.

 Uffff, ne bih bas to toliko pojednostavio.

Ali je upravo tako jednostavno. Svi mi imamo određene obrasce razmišljanja, zaključivanja, vrednovanja tvrdnji. Teoretičari zavjera imaju dosta drugačije, često u kombinaciji s paranojom.

 

Ti problemu pristupaš iz perspektive racionalno razmišljajućeg mozga i očekuješ da će isto što djeluje na takav mozak, djelovati i na teoretičarsko-zavjernički-paranoidni mozak. Neće. Činjenica da se takvi ljudi stalno love za teorije zavjere, da ih vide u svemu ti dovoljno govori o tome da njihov mozak funkcionira drugačije.

 

To ti je slično kao da ti sad očekuješ da je jedna osoba s narcisoidnim ili antisocijalnim (psihopatskim, sociopatskim) poremećaj osobnosti reagirati onako kako bi ti reagirao u nekoj situaciji. Takve osobe nemaju (afektivnu) empatiju. Zašto bi onda očekivao da, u situacijama kad empatija dolazi do izražaja, da će oni reagirati normalno, kao normalni ljudi s empatijom?

 

 

Ovo dalje što si napisao u poruci - ne znam što bih s tim, jer se to ne odnosi na poantu koju sam iznio.

 

Edukacija kod takvih ljudi ne pomaže.

 

Cenzura je kontraproduktivna (i zapravo društveno potencijalno još i daleko štetnija od teorija zavjera koje ovi šire, jer na isti način na koji cenzuriraju teorije zavjera, na isti način mogu cenzirati i činjenice i ideje koje imaju svoje opravdanja - recimo kao što to Kina čini, koja cenzurira sve što ide kontra komunističke partije na vlasti, koliko god kritika bila opravdana)

boatenga pon 4.5.2020 17:10

Pa i fejsbuk i jubito su privatne prćije te vlasnici mogu što hoće..

Pa i protjerat..

 

Ne vjerujem u teorije Davida Icke-a ali sam protiv protjerivanja..

Njegove objave su dobra zabava i kao takve ih treba tretirati..

 

Kad se spama fejbuk i twiter dok trebamo izabrat Obamu, onda su to platforme, kanali koji služe demokraciji..

Kad se isto čini dok se izabire Trump, onda je to prijetnja demokraciji..

 

I tako dalje..

Mad-Max-X pon 4.5.2020 17:19

Ko objavljuje sadržaj na internet-servisima, ima osjećaj kao da hoda kroz minsko polje koje postaje sve gušće. Svaka kriza (terorizam, pandemija...) služi kao povod da se uže još malo stegne ljudima oko vrata.

tjodalv pon 4.5.2020 17:22
syncmaster245b kaže...
mbaksa kaže...

Ne vidiš zato jer nemaš teoretičarsko-zavjenički um. Pazi foru - da imaju racionalni um, ne bi bili teoretičari zavjera!

 

Dakle, takvim ljudima ne možeš edukacijom poljuljati stajališta, jer oni to ne smatraju edukacijom, nego dezinformiranjem.

 Uffff, ne bih bas to toliko pojednostavio.

 

Ako konkretno gledamo antivaxerski pokret, rijec je gotovo uvijek o roditeljima koji su zabrinuti za djecu. Dakle, subjektivan dojam je snazno prisutan sa kojim se mgu poistovjetiti.

 

S druge strane, naprasna cenzura (da li uopce postoji drugi oblik) je u konacnici kontraproduktivan.

Pogotovo u doba interneta, gdje informacije ( pa cak i one posve netocne) je tesko sakriti.

 

Usudio bih se to usporediti sa numerologijom. Ako dovoljno jako kopas uvijek ces doci do rezultata kojeg si htio vidjeti i sukladno tome protumaciti znacenje.

 

 

 

 A što kažeš na ove Flat Earthere :). Kako njima objasniti da je zemlja okrugla?

mbaksa pon 4.5.2020 17:35
tjodalv kaže...
A što kažeš na ove Flat Earthere :). Kako njima objasniti da je zemlja okrugla?

Zašto misliš da možeš?

 

Inače imam jednog prijatelja s kojim se nisam čuo nekih 7 godina. Kad smo ponovno stupili u kontakt i otišli na pivu, imao sam svašta čuti od njega... Jedno je bilo da on ne može prihvatiti da je Zemlja kugla. A i stalno je tu bilo spominjanja Šoroša i koga već sve ne.

 

Jučer me kontaktirao preko Vibera i negira praktički sve vezano uz koronu, bolnice u Italiji su prazne jer doktori tamo nemaju što raditi, pa je onda tu onaj sotonistički masonski Gates, pa se čudi što vjerujem brojkama koje mi se "serviraju" preko medija, pa zakaj Italija ne da podatke o smrtnosti, pa kaj ja vjerujem to da su se ljudi rušli u Wuhanu od korone (on u to ne vjeruje, ali u 5G mreže, to već vjeruje!)... Poslao sam mu link na Docov članak na Bug.hr-u "Kako virus i citokinska oluja ubijaju oboljele od koronavirusa", na što nije ničim reagirao, nego mi poslije pošalje video s YouTubea s nekom doktorkom Kostić, koja govori da je naučnik Icke utvrdio štetnost 5G mreža ili štoveć. Uspio sam odgledati taj video do 7-8. minute i više nisam mogao.

 

Pa ponavljam pitanje s početka - zašto misliš da možeš takvima objasniti da je zemlja okrugla?

jozef pon 4.5.2020 17:58
tjodalv kaže... 

 A što kažeš na ove Flat Earthere :). Kako njima objasniti da je zemlja okrugla?

Zašto trošiti energiju na to? Nek vjeruju da je zemlja ravna ako hoće. Meni svejedno.
Ako ćemo tako i vjerovanje da je neki čovjek prije 2000 godina začet bez seksa i da je uskrsnuo od mrtvih, ili da je predvodnik jedne druge skupine skoro 600g kasnije razgovarao s životinjama i prepolovio mjesec je u najmanju ruku jednako bedasto kao ravnozemljaštvo i ubojitost 5G mreža. Zanimljivo je da te ljude nitko neće cenzurirati na FB i YT, ali recimo mene bi nakon ovog upisa mogli. :-)

texas.bug pon 4.5.2020 18:10

Problem je sto se cenzura na pocetku opravdava sa cenzuriranjem ovakvih tipova, i nitko se ne nece previse bunit sto je cenzuriran tip koji prica o gusterima, a polako se nastavi sve vise cenzurirati po nacelu kuhane zabe. Zapravo pitanje je da li je Icke uopce neka opasnost koju treba cenzurirati ili je posluzio kao korisna budala za pocetak cenzuriranja...

 

Da sam ja teoreticar zavjera objavljivao bi na nekom kanalu koji ne cenzurira kao bitchute.com, dailymotion.com ili  bestgore.com ili neki vec, nemam pojma koja je tocna politika ovih navedenih kanala, ali sasvim sigurno postoje neki koji nimalo ne cenzuriraju.

Youtube i facebook bi koristio samo radi dosega kao oglasnik, cak bi iskljucio komentare, znaci tamo bi objavio nesto kao dragi sljedbenici imam novi video u vezi ove ili one teme, mozete ga pogledati i komentirati na toj i toj stranici.

rambox pon 4.5.2020 18:13
dabar_solta_V2 kaže...
NiDJO7Z7 kaže...

 

Zakaj Balkan ufo? To nije kanal koji propagira teorije urota i razne gluposti kao ostali kanali sa takvom tematikom na našem govornom podrucju. 

 

 jesi li siguran?

 Gosn dabar, aj priznaj da te strah od izmjerenih brojki koje su upecane vojnim tehnikalijama.Dakle dolnji link, kaj tu nije jasno pa to su činjenice/brzine koje su izmjerili vojnom mjernom opremom.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/americka-mornarica-objavila-sluzbene-snimke-nlo/275126.aspx?page=0&jumpto=6119957&sort=asc&view=flat

neampojma pon 4.5.2020 18:16
mbaksa kaže...
tjodalv kaže...
A što kažeš na ove Flat Earthere :). Kako njima objasniti da je zemlja okrugla?

Zašto misliš da možeš?

 

Inače imam jednog prijatelja s kojim se nisam čuo nekih 7 godina. Kad smo ponovno stupili u kontakt i otišli na pivu, imao sam svašta čuti od njega... Jedno je bilo da on ne može prihvatiti da je Zemlja kugla. A i stalno je tu bilo spominjanja Šoroša i koga već sve ne.

 

Jučer me kontaktirao preko Vibera i negira praktički sve vezano uz koronu, bolnice u Italiji su prazne jer doktori tamo nemaju što raditi, pa je onda tu onaj sotonistički masonski Gates, pa se čudi što vjerujem brojkama koje mi se "serviraju" preko medija, pa zakaj Italija ne da podatke o smrtnosti, pa kaj ja vjerujem to da su se ljudi rušli u Wuhanu od korone (on u to ne vjeruje, ali u 5G mreže, to već vjeruje!)... Poslao sam mu link na Docov članak na Bug.hr-u "Kako virus i citokinska oluja ubijaju oboljele od koronavirusa", na što nije ničim reagirao, nego mi poslije pošalje video s YouTubea s nekom doktorkom Kostić, koja govori da je naučnik Icke utvrdio štetnost 5G mreža ili štoveć. Uspio sam odgledati taj video do 7-8. minute i više nisam mogao.

 

Pa ponavljam pitanje s početka - zašto misliš da možeš takvima objasniti da je zemlja okrugla?

 ma ima takvih primjera koliko hoćeš, pusti čovjeka nek vjeruje šta hoće, neće mu biti ništa (osim ako ne napravi raketu i pogine )