morrisoN sri 18.9.2019 09:08

Meni se "uredno" Firefox pokrene pri bootu Windowsa već od prije nekoliko zadnjih win nadogradnji, mada to nisam želio i nervira me.

Prema mojoj procjeni, neka greška je pri gašenju Firefoxa jer se "ne uspije ugasiti" pa ga pri gašenju Windowsa isti vide kao upaljenih, te pri novom startu ga ponovo otvore. Do ovakvog zaključka sam došao iz razloga jer se redovno dešava i slijedeće - ako ugasim Firefox, te ga pokušam pokrenuti ponovo nakon nekog vremana, puno puta pri njegovom ponovnom pokretanju dobijem poruku kako je Firefox već pokrenut sa upitom želim li ga ugasiti. Tek kad kliknem na da, Firefox se ponovno pokrene. Vidio sam na drugom temama da još korisnika ima isti problem.

 

Btw, da ne budem skroz off, željeno startanje odabranih aplikacija pri bootu Windowsa postoji otkad je Windowsa, odnosno od verzije 95, kroz startup programsku grupu u koji se smještao shortcut na željenu aplikaciju.

Louis Pluto sri 18.9.2019 13:19

autoruns mi je super pogotovo za laptope s tonama predinstaliranih programa, servisa, drajvera koji znaju potpuno zagušiti lap a s ovim programom lagano ih se da disejblati, enejblati, obrisati iz startup procedure umjesto da se ručno kopa po registryma i raznoraznim mjestima po sistemu... naravno treba se znati što, kako i zašto, inače kompletan Rušinovićev sysinternals suite je već godinama pod okriljem MSa i može ga se naći na MSovim stranicama, ima tu iznimno korisnih alata od kojih je jedan i autoruns

boxer čet 19.9.2019 09:45
morrisoN kaže...

Meni se "uredno" Firefox pokrene pri bootu Windowsa već od prije nekoliko zadnjih win nadogradnji, mada to nisam želio i nervira me.

Prema mojoj procjeni, neka greška je pri gašenju Firefoxa jer se "ne uspije ugasiti" pa ga pri gašenju Windowsa isti vide kao upaljenih, te pri novom startu ga ponovo otvore. Do ovakvog zaključka sam došao iz razloga jer se redovno dešava i slijedeće - ako ugasim Firefox, te ga pokušam pokrenuti ponovo nakon nekog vremana, puno puta pri njegovom ponovnom pokretanju dobijem poruku kako je Firefox već pokrenut sa upitom želim li ga ugasiti. Tek kad kliknem na da, Firefox se ponovno pokrene. Vidio sam na drugom temama da još korisnika ima isti problem.

 

Btw, da ne budem skroz off, željeno startanje odabranih aplikacija pri bootu Windowsa postoji otkad je Windowsa, odnosno od verzije 95, kroz startup programsku grupu u koji se smještao shortcut na željenu aplikaciju.

 

To je opcija u Firefoxu koju trebaš isključiti.

 

 

In the address bar, type about:config and press Enter.

The about:config "This might void your warranty!" warning page may appear. Click I accept the risk! to continue to the about:config page.
Search for toolkit.winRegisterApplicationRestart and double-click on it to set its value to false.